List otwarty od szefa studia CD PROJEKT RED

+
List otwarty od szefa studia CD PROJEKT RED



Cześć Gracze!

Ale ten czas leci! Aż trudno uwierzyć, że od premiery minęło już tyle dni. Od tego czasu ani na chwilę nie zwolniliśmy tempa, ciężko pracowaliśmy, by przekazać w Wasze ręce dodatkową zawartość, naprawialiśmy to, co wymagało naprawy i snuliśmy plany, co jeszcze można zrobić, aby uczynić Wiedźmina lepszym. Na konferencji zorganizowanej dla akcjonariuszy (CD PROJEKT jest spółką giełdową) ogłosiliśmy właśnie, że nasza wiedźmińska rodzina się rozrosła -- liczba sprzedanych w sześć tygodni od premiery egzemplarzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyła 6 milionów. Bez obaw, nie zamierzam omawiać tu kwestii finansowych -- chciałem jednak skorzystać z okazji, aby odezwać się bezpośrednio do graczy i dać Wam pewien wgląd w to, co ta liczba oznacza dla nas, jako twórców gier.

Można pomyśleć, że mamy sześć milionów powodów do radości -- tak rzeczywiście jest. Jednak tak duża liczba niesie ze sobą równie dużą odpowiedzialność. Chciałbym, byście mieli świadomość, że my -- jako studio -- doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Wasze pochlebne opinie i pozytywne recenzje w mediach to dla nas przede wszystkim zobowiązanie -- stworzyliśmy dobrą grę, ale przed nami jeszcze długa droga. RED to miejsce, gdzie pracują artyści, szaleni marzyciele, ale przede wszystkim ludzie, dla których diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Nieistotne czy chodzi o kolor nieba podczas zachodu słońca nad Velen, czy wystrój wnętrza chaty, do której większość graczy prawdopodobnie nigdy nie zajrzy -- tworząc Wiedźmina, tworzymy go również dla siebie i zawsze, ale to zawsze, próbujemy sięgać dalej i dalej. Chciałbym, żebyście to wiedzieli.

Owszem, liczba sprzedanych egzemplarzy to ważne osiągnięcie dla firmy tworzącej erpegi, ale nie jest to osiągnięcie najważniejsze. Jeśli przyrównać nasze gry do galerii dźwięków, obrazów i słów, to Wy, Gracze, jesteście zwiedzającymi w tej galerii. Wydaje mi się, że dla artystów nie ma większej nagrody niż zainteresowanie i docenienie ich pracy. Właśnie dlatego, w imieniu całej załogi REDa, chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować.

Adam Badowski
szef studia
CD PROJEKT RED

 
6 milionów w 6 tygodni robi wrażenie :shock2:
Gra jest świetna więc dobrze, że się świetnie sprzedaje.
Liczę, że wydacie więcej niż dwa duże dodatki Wiedźmina 3 :)
 

Yngh

Forum veteran
Jeśli dobrze pamiętam, to więcej niż poprzednie dwa Wiedźminy razem wzięte przez te wszystkie lata? =>
 
Są gdzieś nieco precyzyjniejsze dane? Chodzi mi o rozkład sprzedaży w zależności od platform i rodzaju dystrybucji.
 
6 milionów w 6 tygodni robi wrażenie :shock2:
Gra jest świetna więc dobrze, że się świetnie sprzedaje.
Liczę, że wydacie więcej niż dwa duże dodatki Wiedźmina 3 :)


Popieram. (choć tak jak po cichu policzyłem to nie 6 tygodni jeno parę więcej - 19 maj był jakby dawniej temu :))

Dodatkowo mam nadzieję, że sukces Wam w łepetynkach nie namiesza i dalej będziecie robić świetne gry przy okazji robiąc kasę.
A nie, że będziecie robić świetną kasę przy okazji dłubiąc coś tam przy grach :)
Niech Wam przykład EA i Nowoczesnej Formy Bioware będzie ostrzeżeniem i przestrogą :)
 
To są dane do końca czerwca.

Aha. OK :) Sorka.

To by oznaczało, że 10 baniek może pęknąć finalnie.
A gdy o czymś podobnym onegdaj napisałem to mnie od czci i wiary na forum odsądzano.
Ech!

A wszystko to dzięki niewielkiej książczynie o Edwardzie i Belli (do znalezienia w księgarni przy rynku) .
 
Last edited:
6 milionów w 6 tygodni robi wrażenie :shock2:

Dynamika sprzedaży będzie diametralnie spadać wraz z oddalaniem się od (bądź co bądź) dość mocno reklamowanej premiery tytułu.

Tak czy inaczej gratulacje dobrego wyniku - i może tak w ramach wdzięczności względem graczy (którym przecież zawdzięczacie sukces) jednak wydać Edycję Rozszerzoną Wiedźmina 3?
 
To ja dziękuje! ;)

Oraz najwyższa pora aby gra, która jest dewelopersko kilka poziomów wyżej od wielu produkcji, mających większy budżet itd. itp. zaczęła zarabiać podobnie jak te dzisiejsze twory, zwące się grami klasy AAA (coraz mniej tych które mógłbym nazwać godnymi mojego zainteresowania).

W3 przebił moje oczekiwania, i tak - kilka rzeczy, gdybym miał na to wpływ może zrobiłbym inaczej i tak gra będzie mimo dodatków, dość szybko "umierać" bez RedKita 2, lecz - zwycięstwo stało się faktem :p.

Gratulacje!

P.S.
Nooo to teraz CP77, a następnie może Planescape: Torment 2. ; D
 
Last edited:
Gratulacje dla całej ekipy, odwaliliście kawał świetnej roboty i te cyferki w cale nie dziwią bo gra jest fenomenalna ;) Teraz czekamy na większe DLC z Expansion Pass :)
 
Czyli można ostrożnie przyjąć, że ten umierający i wzgardzony od dekady PC wchłonął ponad dwadzieścia procent rynku. A zakładam, że zysk jest z tego znacznie większy niż ze sprzedaży na konsole, skoro mają własny kanał dytrybucji. Może jednak ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i zauważy, że warto się nieco wysilić i dopieścić również tą część graczy, a nie zbywać niedomagającymi portami.
 
Jest już tyle dni po premierze? Przechodzę grę po raz szósty i jest cudowna, ale nie mogę znaleźć Mantikory. Co jest ze mną nie tak? Czytałem przed premierą wpis na forum, że owa bestia znajdzie się w grze i będzie ponad dwa razy większa od gryfa :)
 
Przechodzę grę po raz szósty i jest cudowna [...]
6 razy w 6 14 tygodni?! :eek: Nie wierzę lub współczuję :)
A ja od premiery ciągle eksploruję świat gry (ciągle jedno przejście) i co krok odkrywam smaczki, sekreciki i sekrety, gra co krok ciągle mnie zaskakuje czymś nowym :D
 
Last edited:
Top Bottom