List otwarty

+
Twilightus;n10796091 said:
Blacklisting dotyczy brązów nie silverów, tylko tak masz gwarancje ze z muliganowana plotka w 1 rundzie nie wrodzi do ciebie w 3, bo obecnie masz 100% szanse ze ja dostaniesz w 3 rundzie jeśli się z niej nie odcedziłeś wcześniej, nie zawsze tez jest okazja aby to zrobić.

Zatem działa poprawnie. Tu już ryzyko wymiany kart. Nie mogą one iść na spód talii, bo niektóre mechaniki mogły by to wykorzystywać, byłby to bowiem sposób na układanie kart w talii w pewien sposób. Na tej samej zasadzie jak Xartharius, użyty w pierwszej rundzie ułoży jakąś kartę na spodzie talii, ale po drugiej rundzie talia jest tasowana, i przeciwnik może już ja dociągnąć. Niby irytujące, bo karta dana na spód powinna tam zostać, ale cóż, tak jest, to jest. Tak działa Gwint. Ile to razy grałem srebrne czarownice, i po wymianie jednej, przychodziła inna... a w kolejnej rundzie to samo. No i cóż, taka gra, nie ma co płakać. Jest ryzyko, jest zabawa. Można zawsze nie używać takich kart, i mieć problem z głowy.
 
Problem mullgan bugu/feature polega na tym, że algorytm nie wtasowuje losowo kart do decku, tylko często kładzie je na wierzchu talii. Gracze często zgłaszali ten problem. Ludzie zaczęli robić wyliczenia i w normalnych grach, gdzie występuje blacklisting i odchudzanie talii taka sytuacja nie dziwiła, co zostało poparte wyliczeniami prawdopodobieństwa. Problemy zaczęły się na Arenie, gdzie blacklistingu prawie nie ma i karty są wtasowywane pomiędzy 16 pozostałych. Tymczasem w co drugiej grze, jak nie więcej, w topowych trzech kartach znajdzie się wymieniona karta, a nawet dwie. Prawdopodobieństwo trafienia wymienionej karty w następnej rundzie przy drypassie wynosi niecałe 19%, natomiast w 3 rundzie już tylko 14%. Prawdopodobieństwo dobrania dwóch takich sam kart jest już w ogóle znikome, tymczasem arena weryfikuje te wyliczenia i pokazuje, że nie mają zastosowania w rzeczywistości.
 
Piwus;n10798191 said:
Tymczasem w co drugiej grze, jak nie więcej, w topowych trzech kartach znajdzie się wymieniona karta, a nawet dwie. Prawdopodobieństwo trafienia wymienionej karty w następnej rundzie przy drypassie wynosi niecałe 19%, natomiast w 3 rundzie już tylko 14%. Prawdopodobieństwo dobrania dwóch takich sam kart jest już w ogóle znikome, tymczasem arena weryfikuje te wyliczenia i pokazuje, że nie mają zastosowania w rzeczywistości.

To jest problem, który mnie najbardziej denewuję w gwincie. Zakładałem nawet temat by to poruszyć.
Jak dla mnie karty odrzucone wracają za często z powrotem do ręki. I często mi się nawet do tej pory zdarza, że wracają dokładnie dwie te same.

Nie raz pukam się w głowe pytając siebie i wyklinając dlaczego ja tego nie nagrywam (choćby jednego weekendowego grania) by pokazać jak bardzo GWINT JEST ZEPSUTY bo to co się dzieje czasami to "aż się prosi o pomstę do nieba". Ja z góry wiem często (zgaduję, ale w 80% trafnie) co mi dojjdzie i wcale po prostu już mnie to nie dziwi. Choć kart w talii jest od 10 do 15 to i tak dochodzą te same. Idzie się naprawdę zdenerwować.
 
Last edited:
Mulligan jest faktycznie zepsuty, miałem sytuację z jednym stworzonym przez siebie deckiem,że na starcie grając przeciwko Morvranovi zawsze miałem tą samą rękę startową. Arena wypada też grubo, po mulliganie 2-3 kart, bardzo często zdarza się sytuacja, że przychodzą właśnie one i to w tej samej kolejności jak odrzucałem. Czytałem o tzw.bugu ulliganu i poparcie stworzonej mechaniki matematyką, ale to nijak ma się do tego co dzieje się w rzeczywistości.
 
A kiedy to forum zostanie naprawione? :(

1. Wyszukiwarka postów zakrawa na żart
2. Zamiast czytelnych postów są jakieś olbrzymie tablice z literkami na których najbardziej widoczny jest profil użytkownika co jest śmieszne.
Uczcie się od najlepszych, takie darkwarez dajmy na to.

Pozdrawiam ekipę moderatorów, Strażników Porządku.

I żeby nie było, że sam offtopic - smutne, że znowu zostajemy beż żadnego info ani 'pocałujcie się w dxxę'. Roadmap, TWIG, wszystko jak zwykle z obsuwą. No ale nic to, przeżyjem. BTW>

1. Podpisuję się pod postulatami nienawidzaczy wymiany kart - o obecnej wymianie można powiedzieć po prostu: dac not de wae.
2. I jeśli czegoś jeszcze potrzeba gwintowi oprócz balansującego fixa to tylko miejsca - w interfejsie. Te całe ramki, wielka tablica z napisem "Potyczka" i bzdety ograniczające czytelność są absolutnie niepotrzebne, tym bardziej jesli kiedyś ma zagościć Gwint na mobilakach. Przy M-WU było mowione ze to ma byc ich platforma na przyszlosc - szkoda.
 
Dobrze mówili na redicie, jak Redzi mówią że w następnym tygodniu, to w piątek; jak mówią że w następnym miesiącu, to trzydziestego; jak mówią że w przyszłym roku, to w grudniu :D
 
Ludziska gracie w gwinta ponad rok i nie macie pojęcia jak działa mulligan? Są nawet odpowiednie wątki na ang forum i redicie, jakoś "Mulligan mechanic explained" czy coś podobnego. Ale do rzeczy, mulligan polegał na tym, że wymieniając karty ( na samym starcie gry) pierwszą, drugą i trzecią miało się odpowiednio % ułożenia tej karty na wierzchu talii, aby móc ewentualnie je dobrać w rundzie drugiej lub trzeciej. % nie był duży i często było to zawodne, ale można było zakładać, że przykładowo zmuliganuje teraz w rundzie pierwszej Uzdrowienie bo jej nie potrzebuję a mam xx% szans, że dojdzie mi w rundzie trzeciej. I to był taki feature mulliganu a nie bug. Czy był/jest to dobry koncept? Według mnie nie i według większości graczy również nie. Dlatego dobrze, że to teraz zmieniają.
 
Kingoko wszyscy wiedzą jak ma działać mulligan, ale problem jest taki, że on zwyczajnie nie działa. W mechanice mulliganu nie ma żadnego % ułożenia kart w decku w określonych miejscach. Wymienione karty wg założeń Redów mają być wtasowywane losowo, więc prawdopodobieństwo że wymieniona karta znajdzie się na pierwszym, drugim, trzecim... ostatnim miejscu wynosiło zawsze tyle samo. Tymczasem przy drypassach widać, że wymienione karty dążą do ułożenia na szczycie talii, a nie w losowych miejscach.
 
Kiedy jakieś info o Roadmapie? Kiedy TWIG? Kiedy weekend beczek premium? :?
 
Last edited by a moderator:
Ingen0000 Zakładając, że CDPR zacznie w końcu dotrzymywać słowa, to weekend premium będzie od jutra.

Roadmap powinien być do niedzieli.

Chociaż sam już chyba w to nie wierzę :p
 
TraN999;n10807461 said:
Skąd informacja? Miało być chyba w połowie kwietnia, osobiście przypuszczam, że nastąpi to po aktualizacji z 17 kwietnia, która uzupełni brakujące karty premium, to byłoby logiczne.

Oficjalna informacja mówi o tym, że weekend beczek premium będzie w weekend w połowie kwietna.

Burza46;n10767721 said:
W połowie kwietnia odbędzie się Weekend Beczek Premium, więc na razie wstrzymajcie się z ich otwieraniem!

W tę niedzielę jest 15 kwietnia, czyli połowa tego miesiąca.

To jedyna możliwość, jeżeli mają dotrzymać słowa. 21-22 to nie jest połowa miesiąca.
 
Wikli
Połowa kwietnia jest dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek, jeżeli mamy być dokładni. Zatem ów środek w weekendzie się nie mieści- wniosek: dokładne spełnienie obietnicy jest technicznie niemożliwe. Można rozszerzyć pojęcie "połowy" o dodatkowe 2 dni, ale równie dobrze można rozszerzyć zakres o tydzień. Z resztą, gdyby Redzi chcieli podać dokładny weekend, to podaliby raczej konkretną datę, a nie użyliby takiego określenia jak "połowa kwietnia". Ja od początku raczej stawiałem na weekend po aktualizacji, bo to pasuje do siebie z logicznego punktu widzenia.
 
TraN999;n10813841 said:
Wikli
Połowa kwietnia jest dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek, jeżeli mamy być dokładni. Zatem ów środek w weekendzie się nie mieści- wniosek: dokładne spełnienie obietnicy jest technicznie niemożliwe. Można rozszerzyć pojęcie "połowy" o dodatkowe 2 dni, ale równie dobrze można rozszerzyć zakres o tydzień. Z resztą, gdyby Redzi chcieli podać dokładny weekend, to podaliby raczej konkretną datę, a nie użyliby takiego określenia jak "połowa kwietnia". Ja od początku raczej stawiałem na weekend po aktualizacji, bo to pasuje do siebie z logicznego punktu widzenia.

17 kwietnia ma być mówili o tym, na Twitterze bodajże, było takie info na 100%.
 
TraN999;n10813841 said:
Połowa kwietnia jest dokładnie w nocy z niedzieli na poniedziałek, jeżeli mamy być dokładni. Zatem ów środek w weekendzie się nie mieści- wniosek: dokładne spełnienie obietnicy jest technicznie niemożliwe

To normalne, że weekend beczek premium ma trwać dwa dni, dlatego wyznaczanie środka miesiąca w ten sposób jest błędem.

Lepiej jest tu przyjąć, że kwiecień ma 720 godzin.

Potrzebujemy z niego wziąć 48 na weekend.

Zostaje godzin 672, to trzeba podzielić na dwa. Zostaje 336 godzin. Jeżeli to podzielimy na 24, to wyjdzie akurat 14 kwietnia.

15 kwietnia pierwsze 24 godziny, 16 kwietnia drugie 24 godziny.

A 17 kiwetnia rozpoczyna się pozostałe 336 godzin drugiej połowy miesiąca po weekenddzie w środku.

Jak widać z "Technicznego" punktu weekend 14-15 kwietnia wychodzi prawie idealnie w środku miesiąca. Zdecydowanie bardziej niż weekend 21-22.

TraN999;n10813841 said:
Można rozszerzyć pojęcie "połowy" o dodatkowe 2 dni, ale równie dobrze można rozszerzyć zakres o tydzień

Można o dwa tygodnie, miesiąc, o rok, a nawet dekadę.

Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o weekend w połowie kwietnia to jest to weekend 14-15 kwietnia, co wyżej udowodniłem.

TraN999;n10813841 said:
Z resztą, gdyby Redzi chcieli podać dokładny weekend, to podaliby raczej konkretną datę, a nie użyliby takiego określenia jak "połowa kwietnia". Ja od początku raczej stawiałem na weekend po aktualizacji, bo to pasuje do siebie z logicznego punktu widzenia.

Jeśli mam być szczery, to też nie wierzę w to, że będzie ten weekend beczek premium. Obsuwa kampanii, obsuwa RoadMap, cały czas tu się coś opóźnia. Generalnie redzi mogą mówić terminy, jednak szanse na to, że ich dotrzymają są znikome.
 
Top Bottom