Lista modów - pomoc

+
Lista modów - pomoc

Witam.
Z góry przepraszam bo nie wiem czy takiego postu już nie było a nie mogę znaleźć.
Czy jest możliwość aby ktoś mi pomógł w instalacji paru modułów a dokładniej:

Wiem że jest instrukcja ale co nieco tylko rozumiem z angielskiego.

increase lod 4 wersja (tutaj muszę też zainstalować to i z tym mam problem: http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2109/?)
stlm - dam radę
hd reworked - dam radę
witcher 2 gear
atmospheric nights
basic needs
vcos + sib
all npc scabbards
triss e32014

Wiem że to wymaga dużo cierpliwości i wysiłku ale bardzo liczę na społeczność tutaj:)

problemy?
a) nie wiem co pierwsze;D
b) te instrukcje w są trochę nieczytelne
c) zainstalowałem przykładowo stlm i hd reworked a przy atmospheric nights juz wywalało błąd;/
 
Last edited:
STLM i Atmospheric Nights nie będą działały poprawie jednocześnie, oba mody działają na oświetlenie.

Co do bootstrap, po prostu wklej zawartości folderów dlc i mods do odpowiednich folderów w folderze gry. Następnie zrób to, co każe instrukcja w Increased Draw Distance, czyli dodaj linijkę do pliku mods_registry.ws. Musisz otworzyć ten plik w notatniku.

Nie wiem co to za mod vcos + sib, więc nie pomogę z tym. Basic Needs z tego co widzę jest tylko dla wersji 1.11 gry, więc duże prawdopodobieństwo, że nie zadziała lub będzie działał źle na obecnej wersji gry. Pozostałe mody powinieneś po prostu wrzucić w odpowiednie foldery i nie powinno być problemów.
 
1. kurka, instaluję wg instrukcji z załącznika i teraz przy odpalaniu gry nic się nie dzieje... ;/
Chodzi o mod increase distance + bootstrap + shared imports

2. a z tego co wyczytalem w opisie modu atmospheric nights - kompatybilmy z stlm - to moze hd reworked cos chrzanilo

ale i tak tego nie ogarniam - znow jakis blad przy odpaleniu;/


Mam taki błąd (dotyczy pkt 2):
Error [content0]game\gui\commonmainmenubase.ws(73): Could not find function 'GetChosenMainMenuType'
Error [content0]game\gui\main_menu\maincreditsmenu.ws(397): Could not find function 'GetChosenMainMenuType'
Error [modcustomlocalizationfix]game\gui\menus\blacksmithmenu.ws(601): Unable to convert from '&array:2,0,SItemUniqueId' to 'Int32'
Error [modcustomlocalizationfix]game\gui\menus\blacksmithmenu.ws(601): With parameter 'dismantleCount'
Error [modcustomlocalizationfix]game\gui\menus\alchemymenu.ws(62): Could not find function 'GetAlchemyFiltters'
Error [modcustomlocalizationfix]game\gui\menus\alchemymenu.ws(126): Could not find function 'SetAlchemyFiltters'
Error [modcustomlocalizationfix]game\gui\menus\craftingmenu.ws(103): Could not find function 'GetCraftingFilters'
Error [modcustomlocalizationfix]game\gui\menus\craftingmenu.ws(170): Could not find function 'SetCraftingFilters'

Warning [content0]engine\environment.ws(30): Global native function 'EnableDebugOverlayFilter' was not exported from C++ code.
Warning [content0]engine\environment.ws(32): Global native function 'EnableDebugPostProcess' was not exported from C++ code.
Warning [content0]engine\showflags.ws(11): Global native function 'DebugSetEShowFlag' was not exported from C++ code.

instaluję te 3 mody wg ich instrukcji.:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1305/?
 

Attachments

  • How to install.txt
    1.7 KB · Views: 456
Last edited:
HD Reworked nie może niczego popsuć na dobrą sprawę.

Co znaczy, że nic się nie dzieje? Gra się nie włącza, nie widzisz działania moda? Wkleiłeś folder bin z folderu moda Increased Draw Distance do folderu gry?

Ed: Musisz zainstalować jeszcze tę modyfikację http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/897/?

Ed2: Ok, widzę, że Atmospheric Night żąda Custom Localization Fixa i że masz przez to błędy. Zostaw na razie Atmospheric Nights, skupmy się na Increased Draw Distance. Pobierz Script Mergera i po wgraniu trzech modów, które są zalecane, czyli Shared, Bootstrap oraz IDD uruchom mergera.
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/484/?
 
Last edited:
Cześć. KOlejny raz dzięki za odp.

Grę wcześniej odpalałem i nic się nie działo w sensie nie było rozruchu gry a uruchomiła się w procesach.


Byłem sceptycznie nastawiony ale chyba się udało:

1. Mod wykrywany jest w ustawieniach (co prawda niepokoi mnie to że nie widać tekstu "mods" w menu tylko jest czarne tło na które można najechać i kliknąć).

2. Po czym mogę poznać czy działa? Dawałem enable i disable i nie zauważyłem różnicy;/

3. Czy najlepiej włączyć wszystkie funkcje i suwaki dawać na maksa?

P.S. atmospheric night mogę zastąpic darker night ale to też wymaga localization fix.

Prosiłbym o odp na powyższe,

Następne które sugerujesz?
 
increase lod - zainstalowane
stlm - NIE
hd reworked - nie potrzebuje
witcher 2 gear - zainstalwane
atmospheric nights - NIE
vcos + sib - zainstalowane
all npc scabbards - zainstalowane

wiec mam 2 pytania:)
1. jak sprawdzę increase lod czy działa? (w menu pojawił mi się już tekst z oknem do modów:))
2. potrzebowałbym pomocy przy stlm (już raz bez problemu dałem radę ale na wypadek) i atmospheric nights
 
rupert10;n8673650 said:
increase lod - zainstalowane
stlm - NIE
hd reworked - nie potrzebuje
witcher 2 gear - zainstalwane
atmospheric nights - NIE
vcos + sib - zainstalowane
all npc scabbards - zainstalowane

wiec mam 2 pytania:)
1. jak sprawdzę increase lod czy działa? (w menu pojawił mi się już tekst z oknem do modów:))
2. potrzebowałbym pomocy przy stlm (już raz bez problemu dałem radę ale na wypadek) i atmospheric nights

Jeżeli przesuwasz suwaki, to nie zobaczysz różnicy podczas grania na tym samym zapisie, musisz wczytać nowy, by gra przeładowała pewne rzeczy, jest to w opisie moda na nexusie. Jeżeli masz w opcjach enable i suwaki na prawo, to znaczy, że działa.

STLM po prostu wklejasz do folderu mods, ot i cała filozofia :) Nie wiem jak z atmospheric nights, sam nie używam, więc nie chcę Ci niczego popsuć, ale sam STLM ma całkiem niezłe noce przez usunięcie sztucznego oświetlenia postaci.
 
Właśnie to zauważyłem (co do stlm) i i tak czasem muszę pochodnie wyciągać - także jest ok - SUPER DZIĘKI!!!!!
 
Hej, czy jest jakiś mod który pozwoli mi zmienić trochę wybory z W2? Chodzi konkretnie o śmierć Letho. Nie wiedzieć czemu savey mi się źle zaimportowały.
Jeśli jest, to jak go użyć?

Dzięki bardzo!

 
Sulfelerin;n9529281 said:
Hej, czy jest jakiś mod który pozwoli mi zmienić trochę wybory z W2? Chodzi konkretnie o śmierć Letho. Nie wiedzieć czemu savey mi się źle zaimportowały.
Jeśli jest, to jak go użyć?

Dzięki bardzo!
Nie ma żadnej modyfikacji pozwalającej zmienić stan świata albo edytować sejw. Jedynym wyjściem, które masz jest zaczęcie gry od nowa.

 
Top Bottom