Lista zmian, część 2

+
Ależ drodzy państwo, czy to aby na pewno tutaj? Wsparcie Techniczne rozkłada... ee, otwiera się szeroko na was, zapraszamy!
 
bassiunia said:
Ale chętnie dowiedziałabym się też, czy przestawiacie oś Y? Jak w symulatorach lotów?
Nie, ale zdaję sobie sprawę, że niektórzy grają tylko w ten sposób. I bardzo dobrze, że firmy to wspierają. Natomiast nie wyobrażam sobie grania w symulatorze z wyłączoną opcją odwróconej osi, podobnie jak używania myszki zamiast joysticka. Toż to herezja i profanacja. Generalnie jeśli deweloper chce uchodzić za przyjaznego graczom pecetowym, musi im pozwolić możliwie mocno ingerować w przeróżne ustawienia. Jeśli nie można samodzielnie definiować klawiszy i przycisków, regulować opcji grafiki/dźwięku/rozgrywki, to cofamy się do czasów automatów wrzutowych - tam wszystko było na sztywno. Nawiasem mówiąc - pierwszą rzeczą, którą robię po pierwszym odpaleniu KAŻDEJ gry, jest przedarcie się przez gąszcz ustawień. Taki nerd-zwyczaj.
 
Nie wiem jak wam ale mi zawsze przy ciosie kończącym szermierki w walce z harpiami nie mam animacji tylko padają 3 harpie bez walki. Czy to błąd czy bug? Jeśli błąd, to można by to poprawić.
 
No wreszcie ktoś o tym wspomniał w tym temacie...

We wszystkich innych już było wspominane ale to nic nie dało...

Problemy realistyczno-płatnicze...
 
PiochU said:
Poproszę "103: przyśpieszenie ruchów Geralta podczas picia eliksirów"
Ze niby jak bedzie pil? Chcesz zeby się zaksztusił albo wybił zęby podczas spożywania eliksiru?
 
@Vojtasass:
Popieram w całej rozciągłości. Im więcej opcji, tym więcej osób o różnych przyzwyczajeniach zagra w grę. Znam takich, którzy bez możliwości przestawienia WSADu na strzałki do gry nawet nie usiądą, choćby łaziła za nimi i kąsała w pięty. ^^'

@Swooneb:
Zabiłeś mnie. XD Oficjalnie ogłaszam, ze zostałam zabita śmiechem i teraz jestem martwa. Swoją drogą trochę się z kolegą PiochU zgadzam, że oglądanie Geralta (jak przystojny by nie był), biorącego odprężający głęboki oddech po każdej jaskółce może zmęczyć. Byłoby fajnie, gdyby można było pominąć animację, albo jakoś ją skrócić. Z drugiej strony nie jest to chyba aż taki wielki problem, żeby trzeba było go zgłaszać w każdym jednym temacie. ;)
 
bassiunia said:
Znam takich, którzy bez możliwości przestawienia WSADu na strzałki do gry nawet nie usiądą, choćby łaziła za nimi i kąsała w pięty.
O ile dobrze pamiętam W2 1.0 nie pozwalał ustawić strzałek. Grałem na WSADzie... Gdy tylko to poprawiono, od razu zmieniłem. ;)

bassiunia said:
Byłoby fajnie, gdyby można było pominąć animację, albo jakoś ją skrócić
Na klocku będzie to można pominąć... Albo w ogóle tego nie będzie, już nie pamiętam dokładnie.
 
Vojtasass said:
O ile dobrze pamiętam W2 1.0 nie pozwalał ustawić strzałek. Grałem na WSADzie... Gdy tylko to poprawiono, od razu zmieniłem. ;)

A znajomy nie grał aż do patcha. Pamiętam, jak siedział koło mnie smutny i patrzył tylko na możliwości gry z daleka, biedak. :p

Vojtasass said:
Na klocku będzie to można pominąć... Albo w ogóle tego nie będzie, już nie pamiętam dokładnie.

Będąc stetryczałym pecetowcem raczej nie kupię konsoli, nawet żeby to zobaczyć. XD Za bardzo kocham grzebać w moim piecyku i ciągle wydawać na niego ostatnie pieniądze, żeby kupić taką zaspawaną puszkę. Ale doceniam istnienie ogólnie, więc proszę, nie rzucajcie się na mnie, kochani konsolowcy, którzyście nadciągnęli tu w związku ze zbliżającą się premierą najlepszej gry na świecie. ^^
 
najlepiej by było jakby geraltowi zmieniała się twarz po wypiciu eliksirów! np źrenice rozszerzały się lub jak to było pokazane w intrze do jedynki!
 
Źrenice to powinny mu się rozszerzać po wejściu do ciemnego pomieszczenia (podobny efekt powinien dawać też eliksir kot), a zwężać na słońcu (tak jak było w książce). Jednak z racji iż powyższy zabieg byłby widoczny niemal tylko w przerywnikach filmowych, raczej wart świeczki by nie był.
 
Swooneb said:
Ze niby jak bedzie pil? Chcesz zeby się zaksztusił albo wybił zęby podczas spożywania eliksiru?
Nie, chcę żeby streszczał poślady i pił te eliksiry a nie ocierał sobie czoło przez pół godziny.
 
picie eliksirów w w2 troche sprawiało mi problemów! np. w kopalni Vergen ide sobie a tu wyskakuje karczeb w asyście zgnilców pod dowództwem trupojada! przydało by się wtedy łyknąć szybko jaskułkę ale niestety...
 
Taaa, to było świetne rozwiązanie. W środku bitewnej zawieruchy, przy śmigającym nad uchem orężu, gdy topór wściekłego krasnoluda tnie Geraltowi kosmyki włosów, ten nagle sobie myśli "A może tak strzele sobie grzdylka dla rozgrzania starych kości".
 
Wszystko rozbija się chyba o to, że w 99% gier można pić eliksiry kiedy się chce. A teraz przychodzi Geralt, tupie nóżką i mówi, że on już tak nie będzie, że on chce sobie w spokoju klapnąć na tyłku, wypić setkę, dwie, góra siedem i ruszyć do walki :p
 
Ja tam nie mam nic przeciwko, niech pije i sto, i masuje się po czole pomiędzy, ale niech te eliksiry nie działają w trakcie cutscenek. Bo to jest już nieco ... niewygodne rozwiązanie, że sobie użyję eufemizmu.
 
Ktoś chyba nie przemyślał do końca tych eliksirów. Czytałem obie listy poprawek i nadal nie jest to zrobione.

Może w Wiedźmin II Rozszerzona Edycja Rozszerzona Poszerzona O Klika Zmian to naprawią? :p
 
Jak dla mnie rozwiązanie picia eliksirów w W2 jest ok. A czym więcej różnic w porównaniu z innymi grami tym lepiej ;)
 
Top Bottom