Live Stream 12.12.2018 – omówienie planów na przyszłość

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Dzisiaj o 21:00 na naszym kanale na Twitchu odbędzie się stream, podczas którego omówimy nasze plany na przyszłość Wiedźmińskiej Gry Karcianej!

Paweł Burza i Jason Slama opowiedzą m.in. o nadchodzącym hotfixie, planowanych funkcjach oraz wydarzeniach specjalnych, a także o najbliższym dużym dodatku do GWINTA!

Do zobaczenia o 21:00 na Twitchu!
 
No i super!!! Wreszcie / nareszcie!!! Oficjalna komunikacja aka live stream (y)(y)(y)

Muszę przyznać, że chyba jeszcze nigdy tak nie czekałem na info o:
[...] nadchodzącym hotfixie, planowanych funkcjach [...]

I nawet ten "najbliższy duży dodatek" mnie tak nie ekscytuje jak przedstawienie planów na naprawę/poprawę Gwinta.

Zatem do zobaczenia o 21:00!!! ;)
 
Nie czarujmy się, dynamika zmian jest konieczna, coś się nie sprawdza, trzeba zmienić, karta jest niegrana, to należy podmienić jej umiejętność. Nie ma czasu na defensywną postawę. Lepiej robić grę ciekawą a potem ją nawet balansować, bo inaczej się z powrotem ludzi nie przyciągnie.
 
To wygląda obiecująco. Po premierze nie mogłem znaleźć chęci do grania i mam nadzieję, że po tym co zrobią gra przestanie mnie nudzić i nareszcie znajdę chęci do grania. Liczę, że im się uda i znowu będę mógł przyjemnie marnować mój wolny czas podczas gry w Gwinta.
 
Zmiany zdecydowanie na plus , muligan + limit kart na ręce.Ciekawe pojedynki frakcji mogą się pojawić , najbardziej nie mogę się doczekać tych 100 nowych kart .
 
Ogólnie zmiany ku lepszemu. Jeszcze jak tylko wprowadzą ograniczenie do 3 brązów to wracam do gry w skowronkach
 
Ogólnie zmiany ku lepszemu. Jeszcze jak tylko wprowadzą ograniczenie do 3 brązów to wracam do gry w skowronkach
Tez chciałam 3 kopie ale jak tak pomyśle to nie wyobrażam sobie grania przeciw KP , bo tam chyba jest najwięcej kart z rozkazem (ja je nazywam karty z opóźnionym zapłonem ) To wyobraź sobie jak by przeciwnik ustawił sobie po 3 kopie balist czy wież czy tam inne wariacje i weź tu graj .Dwie lub trzy zablokuje czy usunę (jak mam czym ) ale to i tak by była miazga .Chodzi o to ze to już nie jest beta gdzie się grało kartę za kartę , teraz przeciwnik może być w plecy nawet 20 punktów i przy dobrze rozstawionym stole zrobi te 20 punktów uruchamiając karty na stole a potem dorzuci jedna z reki.
 
Tez chciałam 3 kopie ale jak tak pomyśle to nie wyobrażam sobie grania przeciw KP , bo tam chyba jest najwięcej kart z rozkazem (ja je nazywam karty z opóźnionym zapłonem ) To wyobraź sobie jak by przeciwnik ustawił sobie po 3 kopie balist czy wież czy tam inne wariacje i weź tu graj .Dwie lub trzy zablokuje czy usunę (jak mam czym ) ale to i tak by była miazga .Chodzi o to ze to już nie jest beta gdzie się grało kartę za kartę , teraz przeciwnik może być w plecy nawet 20 punktów i przy dobrze rozstawionym stole zrobi te 20 punktów uruchamiając karty na stole a potem dorzuci jedna z reki.

Wiadoma sprawa, dużo kart musiałoby doczekać się małego liftingu aby balans w grze został zachowany^^
Dobrze że zwracasz na to uwagę.
 
Najważniejsze, że będą aktualizacje co miesiąc, a nie jak teraz 2 miesiące minęły, nowa frakcja 2 lata już chyba się robi :D. Z tej nowej frakcji chyba powstała Wojna Krwi =]. Ogólnie zobaczymy, najlepsze jest, to że w końcu grą zajmuje się osoba, która przy niej dłubie, a nie rysuje =]. Grafika jest zrobiona na cacy i efekty, teraz czas na mechanikę =]. liderzy projekty zmieniają się chyba wtedy, jak dana rzecz musi być poprawiona, wcześniej arty i grafika i oni przewodzili projektem, teraz kuleje mechanika i osoba która jest najbliżej tego przejmuje stery.
 
Potrzebowałem tego streama od początku premiery HC. Przywróciła mi wiarę w gwinta i jestem zadowolony z tego że redzi zauważyli co zrobili źle. Teraz z niecierpliwością czekam na styczeń i patch. Bardzo mi się podoba zmiana ilości doboru kart. To może w głównej mierze rozwiązać problem. Jeszcze tylko należy poprawić dwie rzeczy: 3 brązy i blacklisting. A jeśli komuś nie pasują 3 brązy to może czas przywrócić srebrne karty. Mój pomysł jest taki - w talii można mieć 3 brązy, 2 srebra, 1 gold danej karty.
 

Guest 4136390

Guest
Wiem, że ostatnio w bardzo krytyczny sposób się wypowiadałem o grze, ale dzisiaj jestem zadowolony z tego co usłyszałem. Widać, że w jakimś stopniu wraca to co było dobre z czasów bety.

Zmiana systemu wymian i dowódców, swobodniejszy drypass, jeden update na miesiąc w okolicach początku sezonu, oprócz tego duże związane z dodatkowymi kartami, zmniejszenie dobieranych kart a nadmiarowe nie będą się palić, więc będzie można ich mieć więcej niż 10. Dodatkowo Wojny Frakcji bardzo ciekawa i interesująca zmiana oraz fajne dodatki w postaci rewersów. No ja jestem zadowolony, chyba w końcu nasze modły zostały wysłuchane, że niektóre rzeczy w HC nie do końca się sprawdziły. Najbardziej ciesze się z częstych ogłoszeń i informacji o zmianach, to było potrzebne. Mając takie możliwości aż grzech takich streamów nie robić. Kurczę, może jeszcze wróci ten blacklisting, byłoby fantastycznie :).

Niestety, ale Gwint stracił też dwie ważne osoby, które sporo przy grze pracowały. Ciekawe, czy na ich miejsce przyszedł lub przyjdzie ktoś inny, czy zespół Gwinta będzie mniejsze o te osoby. Dla niewtajemniczonych, Mateusz Tomaszkiewicz i Michał Dobrowolski dołączyli do zespołu pracującego nad Cyberpunkiem, a Jason Slama jest nowym szefem projektu. Szkoda, ale Panom trzeba życzyć wszystkiego dobrego, a oby Jason był mocny psychicznie i żeby nikt już go nie zastąpił :p.

Chce się grać, serio. Kurdę, muszę na te zmiany ogarnąć mechaniki i karty. Ściągam (y).
 
Kurde, musiałem się zebrać sprzed kompa na 10 min. podczas streamu i nie wiem czy nie przeoczyłem info.
Czy powiedzieli kiedy najbliższy patch usuwający bugi? Jutro, za tydzień czy dłużej?
 
Stream i pomysły jak najbardziej na plus.
Post automatically merged:

Co do Sihila, to wymyśliłem umiejkę na poczekaniu "więź", na początku rundy taką kartę jak Sihil przypisywałoby się do karty jednostki i ta zadawałaby 1 dodatkowy punkt uszkodzeń jeśli byłaby brązowa i 2 jeśli złota.
 
Last edited:
Wspominają o hotfixie, ale daty brak (na reddit info - coming soon). No nic, trzeba dalej być cierpliwym.

Ogólnie zmiany "na papierze" na plus.
Wyrównanie ilości mulliganów (y)
Szansa na blacklisting :sneaky:
Ten swobodniejszy drypass - no nie wiem. Skoro karty mają zamieniać się w mulligany to drypass może się okazać bardzo opłacalny (?) Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Uff... nie wszystko stracone.
 
Najnowszy hotfix jeżeli jest wspominana data, że grudzień to pewnie przed świętami bo przecież nikt w święta nie będzie pracował.
 
Ten swobodniejszy drypass - no nie wiem. Skoro karty mają zamieniać się w mulligany to drypass może się okazać bardzo opłacalny (?) Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Albo ja nie ogarnąłem tego, albo to będzie kolejna burza w szklance wody. Jak dobrze zrozumiałem to idea jest taka by teraz nadmiarowe karty których nie mogliśmy dobrać przez limit kart na ręcę przed r2 i r3 dawały mulligany. I to nawet nie byłoby złe gdyby zostać przy 3 kartach dobieranych. Tylko, że kolejna zmiana przewiduje przejście na dobieranie 1 lub 2 kart czyli jeśli nie zrobimy passa zaraz po starcie 1 rundy (nie zagrywając żadnej karty) to ta mechanika nic nam nie da. Mam wrażenie, że nad tymi zmianami pracują dwie różne osoby nie konsultujące ze sobą niczego. Jedna wymyśliła sobie te dodatkowe mulligany (które mają sens przy dobieraniu 3 kart), a druga zmniejszenie liczby dobierania kart. Już pomijam, bo pisałem o tym w innym temacie, że z HC który miał być finalną wersją Gwinta zrobiła się kolejna beta gdzie po półtora miesiąca od premiery zapadają w CDPR decyzje o przebudowanie kluczowych mechanik. Dla mnie to jest żałosne.
 
Top Bottom