Live stream 25.01.2019 - omówienie najbliższej aktualizacji

+
Zmieńcie tych wiedźminów. Na wyższych rangach nie da się grać bez nich, przez co tak naprawdę decki mają po 22 kart czasami 21 bo płotka. Jest to mega nudne i ogranicza deckbuilding.
 
Zmieńcie tych wiedźminów. Na wyższych rangach nie da się grać bez nich, przez co tak naprawdę decki mają po 22 kart czasami 21 bo płotka. Jest to mega nudne i ogranicza deckbuilding.
Na start starczyłoby zmienić Płotkę z czwartego wiedźmina na kartę z jakąś ciekawą umiejętnością. Pisałem też już kiedyś o tym. 12 punktów w trójkach to trochę za dużo.
 
Na start starczyłoby zmienić Płotkę z czwartego wiedźmina na kartę z jakąś ciekawą umiejętnością. Pisałem też już kiedyś o tym. 12 punktów w trójkach to trochę za dużo.

Jaką "Płotkę z czwartego wiedźmina"?
 
12 punktów w trójkach to trochę za dużo.

Bardziej chodzi o stabilizacje decków niż o punkty. Dziwi mnie bardzo, że nie zapowiedzieli dla nich żadnych zmian na streamie. Ta sama sytuacja z birną i darrem, za mało kosztują jak na stabilizację, którą zapewniają.
 
No Płotka obecnie jest czwartym wiedźminem, niczym innym. Kumulacja musterów :p Powinna mieć jakąś unikalną zdolność jak dla mnie a nie być śmiesznym dodatkiem do tria.
 
No Płotka obecnie jest czwartym wiedźminem, niczym innym.

Chyba nie grasz NG? Płotka jest dla mnie jedną z ważnych kart, bo grając z Płotką mogę nią zrobić tempo +9 (czasem nawet +12 lub +15) w r2/r3, nawet jeśli wiedźminów zagrałem w r1.

Już wolałbym żeby zmienili samych wiedźminów na np. 2x po 4, albo zmienili im status z golda na brąz z zastrzeżeniem, że w dalszym ciągu może być ich po jednym egzemplarzu w talii.
 
Last edited:
Wiem, że się ją z Assire używa, i tak dla mnie to słaby design karty, kiedy są wiedźmini. Za duże to odchudzanie robi i jak to napisał kolega ydorgo jest obecnie obowiązkowe na wyższych rangach. Albo wiedźmini albo Płotka.
 
Ewentualnie można by z Płotki zrobić kartę frakcyjną NG ale to nie byłaby najlepsza opcja dla np. SK gdzie Płotka też czasem jest wykorzystywana jako "coś więcej" niż tylko "dodatek do wiedźminów".
 
Ewentualnie można by z Płotki zrobić kartę frakcyjną NG ale to nie byłaby najlepsza opcja dla np. SK gdzie Płotka też czasem jest wykorzystywana jako "coś więcej" niż tylko "dodatek do wiedźminów".
NG bez płotki, to jak Talar bez ku*wy na ustach, czy jakoś tak :D
 
Wiedźmini już dostali nerfa z kosztem werbunku. Za dużo mulliganów jest do dyspozycji, taka prawda. Jeszcze niedawno narzekaliscie że tutorow nie ma a teraz na za łatwą stabilizację decków. I też bym nie przesadzał, 21pkt werbunku za karty które dają 9 pkt to jest całkiem spory wymóg.
Post automatically merged:

albo zmienili im status z golda na brąz z zastrzeżeniem, że w dalszym ciągu może być ich po jednym egzemplarzu w talii.
To są bohaterowie więc muszą być złoci. Poza tym co taka zmiana miałaby dać? Płotka w NG to już w ogóle jakiś absurd.
 
Last edited:
To są bohaterowie więc muszą być złoci. Poza tym co taka zmiana miałaby dać? Płotka w NG to już w ogóle jakiś absurd.

Brązowi wiedźmini nie wyciągaliby Płotki.

Zgadzam się, że to co napisałem, nie byłoby najlepszymi zmianami, ale jeśli jakiś dev przeczyta to co napisali wyżej koledzy i zacząłby myśleć nad zmianami, to "z dwojga złego" wolałbym to co ja napisałem niż np. zmianę Płotki z powodu bycia "jedynie czwartym wiedźminem".
 
No Płotka obecnie jest czwartym wiedźminem, niczym innym. Kumulacja musterów :p Powinna mieć jakąś unikalną zdolność jak dla mnie a nie być śmiesznym dodatkiem do tria.

Przecież Płotka od początku Gwinta ma taką samą zdolność. Wiedźmini zresztą również. (Tylko Wiedźmy popsuto, i dano im unikalne zdolności). I nagle zaczął to być problem?

Zmniejszono możliwość przewijania talii, to i mają teraz swe 5 minut, ale szału nie robią. Nie jest to aż tak dużo punktów, a wymaga sporo kosztu werbunku dla kart, które nie mają synergii z resztą talii (Wyjątek Płotka i NG).

Nic nie poradzisz, że większość ludzi gra na jedno kopyto tym samym, tak było od zawsze, i nie liczyłbym, by coś się tu wielce zmieniło. Meta się ustabilizowała, to i talie są podobne. Wiedźmini, Płotki, Jednorożce... dojdzie więcej kart kiedyś, to może i stracą na popularności.
 
I też bym nie przesadzał, 21pkt werbunku za karty które dają 9 pkt to jest całkiem spory wymóg.

Przy normalnym balansie nie powinno być sytuacji że karty neutralne są w praktycznie każdym tierowym decku, a tak jest teraz. Nie rozumiesz chyba, że nie chodzi o punkty tylko o to, że się odchudzasz i w 3 rundzie masz wszystkie elementy comba/finishera.
Wolę większą liczbę muliganów i większą różnorodność decków niż decki z 22 slotami bo 3 sloty to muszą być wiedźmini jeżeli chcemy normalnie pograć. I tak w stosunku do innych karcianek 25 kart w decku to dość mało i ogranicza taki deck do grania zwykle pod jedno combo.
Gwint przed HC to była gra tutorów i dlatego tak skończyła, więc wyciągajcie wnioski CDP!
 
Przy normalnym balansie nie powinno być sytuacji że karty neutralne są w praktycznie każdym tierowym decku, a tak jest teraz.

Moim zdaniem to nie jest kwestia balansu (jak piszesz) tylko dostępnej ilości kart.

Jak frakcje dostaną nowe karty w rozszerzeniu, jak pojawią się nowe archetypy talii (które obecnie mogą mieć "zbyt mało kart" by były grywalne) to myślę, że i "sytuacja z wiedźminami" (oraz innymi kartami neutralnymi, np. jednorożcami, które obecnie też są prawie w każdej talii) ulegnie zmianie.
 
Chyba nie grasz NG? Płotka jest dla mnie jedną z ważnych kart, bo grając z Płotką mogę nią zrobić tempo +9 (czasem nawet +12 lub +15) w r2/r3, nawet jeśli wiedźminów zagrałem w r1.
Sama gram NG i wiem o co chodzi , ja zawsze czekam na plotkę przeciwnika z blockiem albo Cyprianem .:)
 
Przy normalnym balansie nie powinno być sytuacji że karty neutralne są w praktycznie każdym tierowym decku, a tak jest teraz. Nie rozumiesz chyba, że nie chodzi o punkty tylko o to, że się odchudzasz i w 3 rundzie masz wszystkie elementy comba/finishera.
Wolę większą liczbę muliganów i większą różnorodność decków niż decki z 22 slotami bo 3 sloty to muszą być wiedźmini jeżeli chcemy normalnie pograć. I tak w stosunku do innych karcianek 25 kart w decku to dość mało i ogranicza taki deck do grania zwykle pod jedno combo.
Gwint przed HC to była gra tutorów i dlatego tak skończyła, więc wyciągajcie wnioski CDP!
Te odchudzanie jest okupione odpowiednią liczbą kosztu werbunku. A poza tym jak napisał @Reunion33 ludzie chyba przyzwyczaili się do tych wiedźminów i z lenistwa nie próbują kombinować inaczej. Ja ten duet wiedźmini + płotka używałem do tej pory głównie we frakcji Scoiatel i Emhyr pod wiedźminów. Dla takiego Brana są tylko balastem. Mnie bardziej męczy u przeciwników duet Chironex + Jednorożec no ale jak wiemy zostanie zmieniony. Ja dopiero go zacząłem używać. :)
 
Dla takiego Brana są tylko balastem.

Są balastem może dlatego że skellige ma jako jedyna frakcja swoje sposoby odchudzania i nie potrzeba tam wiedźminów? Co też pisałem o zmianie prowizji dla birny i darrena.
Nie rozumiem ludzi którzy nie widzą problemu w wiedźminach, to trochę tak jakby nie chcieli żeby gra była bardziej urozmaicona, różnorodna i w większości decków nie powtarzały się te same karty...
 
Nie rozumiem ludzi którzy nie widzą problemu w wiedźminach, to trochę tak jakby nie chcieli żeby gra była bardziej urozmaicona, różnorodna i w większości decków nie powtarzały się te same karty...

Tak krawiec kraje jak mu materiału staje. Uważam, że w tej chwili nie ma sensu zastanawiać się nad zmianami dla kart neutralnych skoro frakcje nie mają możliwości innych "dopełnień", bo ogólna pula kart jest zbyt mała i ludzie sobie jakoś radzą kopiując "sprawdzone schematy".
 
Top Bottom