LIVE STREAM 26.02.2019 - omówienie Aktualizacji Drzewek Sezonowych

+
Mam kilka wątpliwości co do zasadności wprowadzonych niektórych zmian jak np znerfienie emhyra.
Goliat ostro oberwał.

Wydaje mi się, że dwie rzeczy o tym przesądziły - granie z nim Sklepa i planowane wzmocnienie Letho, żeby nie można było Vesemira dwukrotnie używać (i tak ew. kombo z Letho będzie mocne, w ogóle to co wymyślili z Letho zasługuje na uwagę, bo jest to jedna z ciekawszych kombinacji w grze).

Zmiany Goliata sam jestem ciekaw, tzn czy będzie możliwość efektywnego użycia jego umiejętności na naszą korzyść, żeby pozbawić przeciwnika jakiś kluczowych kart. Pogramy, zobaczymy :)
 
Dlaczego patologii? To, że ktoś gra inaczej niż większość (czy będzie to talia oparta tylko na czarach, artefaktach, pogodzie czy przerzuceniu talii przeciwnika) nie jest żadną patologią, tylko ciekawym urozmaiceniem.

W większości takie talie nie robią szału, bo gdyby były mocne, kopiści zaraz by się za nie wzięli, ale potrafią zaskoczyć, i przez to dają choć oddech świeżości. Bo nie oszukujmy się, 3/4 gier wygląda podobnie, bo można łatwo przewidzieć czym gra nasz oponent, co jeszcze mieć może, i na czym opiera się jego talia.

ok, możę trochę przesadziłem bo jednak najistotniejszy element patologii (czyli SIHILL) stał się już praktycznie nie grywalny (choć może to się zmieni, ciężko powiedzieć)
ale do momentu zmiany SIHIL to jakbyś nazwał rozgrywkę inaczej jak nie patologiczną, jeśli od pewnego momentu bardziej opłacało się wyrzucać karty bezpośrednio na discard niż na stół (żeby nie "dokarmiać" SIHILA)

czy będziemy mieli tego powrót to nie wiem, ale zmiany włóczni i tarczy na pewno zwiększają na to szansę
 
Dzięki. Nawet fajne zmiany i ten pomysł ze stronką do importowania/exportowania talii miodzio. Teraz będę mógł sobie trzymać mało grane talie w bazie i w razie czego importować a nie całkowicie rezygnować z jakiejś gdy zechce dodać nową.
Na tą funkcję trochę trzeba poczekać, bo to jest dopiero zapowiedź, ale też uważam, że to funkcja, która jest potrzebna. Ciekawi mnie tylko, czy po odpaleniu "Biblioteki Gwinta" talie będą dostępne dla nas, czy też inni będą mogli sobie kopiować decki, bo jeśli tak, to konkretne strony, które oferują gotowe decki, chyba przestaną istnieć :p
 
@PvPM4gister. - już mu o tym pisałem. :D

Ja się zastanawiam jak zostanie rozwiązana sprawa kart zwykłych i premium przy takim eksportowaniu i importowaniu talii.

Obecnie jeśli w talii mamy daną kartę zapisaną jako zwykłą a np. pozyskalismy egzemplarz premium i niszczymy w ogólnej własnej bibliotece posiadanie zwykłego to z tej talii też on zniknie i będzie niekompletna. W przypadku eksportu / importu talii też to jakoś musi zostać rozwiązane.
 
Ja też się zastanawiam jak zostanie rozwiązana sprawa kart zwykłych/premium przy takim importowaniu talii.

Obecnie jeśli w talii mamy daną kartę jako zwykłą a np. pozyskalismy egzemplarz premium i niszczymy w ogólnej własnej bibliotece posiadanie zwykłego to z tej talii też on zniknie i będzie niekompletna. W przypadku importu talii też to jakoś musi zostać rozwiązane.
To prawda, może być to uciążliwy problem, ale raczej w tych taliach, będzie chodzić o zapis na chwilę obecną, czyli na zasadzie, że gdy zapiszesz deck na stronie, to po edycji w grze, na stronie dalej będzie taki sam.
 
@PvPM4gister. - z tego co mówili to te zapisane talie mają też służyć dzieleniu się z innymi osobami - co będzie jesli ja użyję w talii wersji premium, a osoba której przekażę linka nie będzie jej miała? To samo w przypadku odwrotnym.
 
@PvPM4gister. - z tego co mówili to te zapisane talie mają też służyć dzieleniu się z innymi osobami - co będzie jesli ja użyję w talii wersji premium, a osoba której przekażę linka nie będzie jej miała? To samo w przypadku odwrotnym.
Pewnie będzie zastąpiona zwykłą wersją, albo dostaniesz komunikat, że nie posiadasz wersji premium danej karty, i wtedy albo użyjesz zwykłej, albo zrobisz premkę, której ci brakuje.
 
Nie "teraz", tylko za jakiś, bliżej jeszcze nieokreślony czas.
Na tą funkcję trochę trzeba poczekać, bo to jest dopiero zapowiedź,
A Paweł Burza na streamie czasem nie mowił o pierwszej połowie marca w związku z tą funkcjonalnością?
Edit: Dobrze zapamiętałem, w pierwszej połowie marca wchodzi 1 wersja tej bazy.
 
Last edited:
Wydaje mi się, że dwie rzeczy o tym przesądziły - granie z nim Sklepa i planowane wzmocnienie Letho, żeby nie można było Vesemira dwukrotnie używać (i tak ew. kombo z Letho będzie mocne, w ogóle to co wymyślili z Letho zasługuje na uwagę, bo jest to jedna z ciekawszych kombinacji w grze).
NIe żebym był jakimś wielkim fanem emhyra (bo to chyba najrzadziej grany przeze mnie lider) ale idąc tym tropem to ktoś może powiedzieć: "ok to niech foltest daje zapał tylko jednostkom z KP a meve wzmacnia tylko jednostki z KP". Zdolność emhyra to chyba najbardziej elastyczna zdolność w grze. Może zamiast ograniczać emhyra tylko do NG warto byłoby się zastanowić, które karty tworzą z nim "rakową" synergię i nie wiem dać im tag "brak wsparcia dla emhyra":D No bo z drugiej strony taki letho wzmocniony vesemirem 2 razy czyli 8 siły wchodziłby za 11 i jeszcze dawał locka przy spełnieniu warunków serrit i egan w łapie. Przy cofaniu letho z serritem i eganem też niezłe spustoszenie: 6 pkt obrażeń łącznie i 2 locki.
 
A Paweł Burza na streamie czasem nie mowił o pierwszej połowie marca w związku z tą funkcjonalnością?
Edit: Dobrze zapamiętałem, w pierwszej połowie marca wchodzi 1 wersja tej bazy.
Tak dobrze zapamiętałeś, lecz dla mnie to odległy jeszcze czas, a wiadomo nie od dziś, że zawsze coś po drodze może się wydarzyć. Nie mniej jednak, dobrze, że funkcja w ogóle ma zamiar się pojawić.
 
Zdolność emhyra to chyba najbardziej elastyczna zdolność w grze. Może zamiast ograniczać emhyra tylko do NG warto byłoby się zastanowić, które karty tworzą z nim "rakową" synergię i nie wiem dać im tag "brak wsparcia dla emhyra":D

Było już coś takiego w becie gdy np. Avallach dostał tag nieustępliwy który powodował że jednostka położona nie mogła wrócić do ręki.
Szkoda że rozwiązanie wtedy wypracowane i przetestowane nie zostało wprowadzone.
 
Jest jakaś szans, żeby oprócz streamu pojawiało się jakieś podsumowanie tych wszystkich informacji zawartych w streamie? Film trwa niecałe 40 minut, dodatkowo jest po angielsku, gdzie nie jestem w stanie wszystkiego dokładnie zrozumieć nie korzystając ze słownika. Wystarczyłoby kilka/kilkanaście najważniejszych punktów ze zmianami po polsku. Teraz wszedłem w gwinta, nie wiem o jakie niedźwiedzie chodzi, zmienił się tryb na sezonowy i klasyczny, ten z kolei może być rankingowy lub nie? Czyli Klasyczny albo zaptaszkuję to liczy się jako stara rozgrywka rankingowa a jak odptaszkuję to jest taka jakby niezobowiązująca potyczka? Sezonowy to rozumiem juz coś kompletnie innego? Może jeszcze dajcie od razu pojedynki frakcji i arenę Gigantów co by nie było za mało rozkminek w co grać :D Nie no oczywiście cieszę się, że jest kolejny tryb, ale wytłumaczy ktoś o co kaman? Pzdr
 
Ale z tym Letho który dostał potężnego buffa a można przerobić na 100% skrawków to przesadzili. To powinno raczej działać gdy siła karty idzie w dół.
 
Ale z tym Letho który dostał potężnego buffa a można przerobić na 100% skrawków to przesadzili. To powinno raczej działać gdy siła karty idzie w dół.
Nie wiem, czy Letho działa, gdy ma się ich obydwu w łapie, ale jego umiejętność wcale nie jest taka dobra, bo muligan może popsuć mocno zagranie. Mocny to on byłby, gdyby działał i osobno na Egana i Serrita, czyli tak jak teraz, oraz gdyby działał, przy posiadaniu ich obydwu, na zasadzie zablokuj i uderz jednocześnie.
 
Gdyby? Przecież tak właśnie miało być.
Wcześniej musiałem mieć jakiś bug, w sumie dalej mam z podglądem talii, gdzie nie mogę z niego wyjść, ale teraz widzę, że działa to tylko na jedną jednostkę, czyli blokuje i ją bije, czyli w sumie dobrze, bo mógł blokować jedną, a bić drugą, plus zawsze to zależy od Muliganu, który nie jest łaskawy.
 
Top Bottom