Mafia

+
Mafia

Mafia 3 wreszcie oficjalnie zapowiedziana! :)
http://www.cdaction.pl/news-42198/mafia-3-wreszcie-oficjalnie-zapowiedziana.html



Ciekawe czy Nowy Orlean się potwierdzi.
Luizjana. Tak zapowiadali twórcy i właściwie widać to na tym screenie: roślinność, drzewa (szczególnie to ,, wiszące'' po prawej), bagna. To charakterystyczne elementy dla tego stanu. Właściwie nieodzowne.

Auto - Ford Mustang - bodajże z 65'. Kobieta z afro na głowie :) Czas akcji - lata 60 bądź 70.

Tak więc, jeśli to wypali (a to dość ,,pojemne'' słowo), to niezłe będą klimaty.
 
Last edited:
Ciekawe czy Nowy Orlean się potwierdzi. Mam też nadzieję, ze pojawią się bohaterowie "dwójki", bo zakończenie pozostawiło wiele pytań. Liczę też na to, że poza wątkiem głównym będzie coś ciekawego do roboty.
 
A ja liczę na całkiem nowe i lepiej napisane postacie. Te z dwójki przyprawiały o ból głowy. Szczególnie główny bohater.
 
Last edited:
Luizjana. Tak zapowiadali twórcy i właściwie widać to na tym screenie: roślinność, drzewa (szczególnie to ,, wiszące'' po prawej), bagna. To charakterystyczne elementy dla tego stanu. Właściwie nieodzowne.
Auto - Ford Mustang - bodajże z 65'. Kobieta z afro na głowie :) Czas akcji - lata 60 bądź 70.
Tak więc, jeśli to wypali (a to dość ,,pojemne'' słowo), to niezłe będą klimaty.
Jaram się.

 
Luizjana. Tak zapowiadali twórcy i właściwie widać to na tym screenie: roślinność, drzewa (szczególnie to ,, wiszące'' po prawej), bagna. To charakterystyczne elementy dla tego stanu. Właściwie nieodzowne.
Z tego co wiem to Nowy Orlean znajduje się w Luizjanie. Poza tym w dwóch poprzednich częściach miejscem akcji było miasto i jego okolice, a nie cały stan.
 
Hm... aż mam (dziwne) skojarzenia z filmem Harry Angel.

Chodzi oczywiście o podobny setting (Nowy Orlean) i okres wydarzeń.
 
W Luizjanie toczyła się również akcja True Detective
Tyle że TD to Akadiana, nie Nowy Orlean (chociaż serial kręcono na obrzeżach NO).

A jeżeli chodzi o gry, to mamy Assassin's Creed: Liberation - Nowy Orlean i okolice jakieś 250 lat temu. Gameplayowo rutyna i marny port z Vity, ale fabularnie przyzwoita odsłona.
 
Dużo dobra w niespełna cztery minuty. Gry jako takiej tutaj nie uświadczycie, ale przynajmniej posłuchacie Hendrixa ;)

 
Bohaterem czarnoskóry weteran wojny w Wietnamie. Powrót Vito.
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-08-05-mafia-3-pierwszy-trailer

+ Vito z Mafii 2. Fajnie wygląda:


W zamian mamy czarnoskórego bohatera wojny Wietnamskiej

Też mnie to zdziwiło, tym badziej, że murzyni w latach 60's mieli jeszcze oddzielne miejsca w autobusach. Nie wiem jak oni mają to zamiar zrealizować, to znaczy nie miejsca, ale w ogóle. Czarny bohater Mafii - mało mi to pasuje.
 
Last edited:
Z opisu wynika, że z Włochami będziemy walczyć. Nie mam z tym problemu.

Zastanawia mnie jednak czy nie przesadzili z efekciarstwem :hmmm: Samochód uderza w drugi, a ten od razu wybucha po czym robi kilka koziołków w powietrzu i niszczy kolejne auta :p
 
Jeśli chodzi o atmosferę to zdecydowanie: Donowie, mafia, Sycylia, american italian, Nowy Jork.
To poniżej kompletnie do tego nie pasuje, i nawet nie chodzi o to, że nie pasuje do moich wyobrażeń i założeń, tylko w ogóle nie pasuje do kanonu, klimatu i tak dalej.




Graficznie ,,trochę'' niedzisiejsza ;)

Są linki do screenów, ale się nie wyświetliło nic.....
 
Niestety... Takie są skutki kiedy europejski developer oddaje serie w ręce amerykanów. Mafia II już mocno oddaliła się od wspaniałej jedynki pod względem klimatu, już ignorując te że pod względem kontentu/fabuły grywalności i tak dalej też nie miała startu do części pierwszej. Trójka kontynuuje trend i jeszcze bardziej idzie w strone GTA zatracając kompletnie wszystko to co sprawiło że Mafia I stała się grą nie zapomnianą. Mafia
[*]
 
To już jest chyba modne. Jak nie ma czarnoskórych w grze to jest hejt. Najlepszy przykład - Wiedźmin
Tutaj najwidoczniej chcą uniknąć miana "rasistów" i nie patrzą jak wyglądała pierwsza odsłona serii. Szkoda :(
 
Last edited:
Zauważcie, że czasy się zmieniają, a jednym z motywów przewodnich gry ma być problem rasizmu.
 
Top Bottom