Mafia

+
Ojoj. Malutki teaser "Mafia: Trilogy" od 2k sprzed parunastu minut. Czyli co, odnowione wszystkie części? Jestem jak najbardziej za (choć mnie by wystarczyły w zupełności dwie pierwsze części) :)

Jakiś czas jeszcze przed ujawnieniem trylogii, na 4chanie pojawił się wyciek według którego jedynka otrzyma pełnoprawny remake z nową zawartością fabularną (oby tylko nie było to nic w rodzaju nowej zawartości w porcie Chrono Triggera na NDS-a), dwójka remaster (wyższej jakości tekstury, itd.), a Mafia 3 poprawioną oprawę graficzną oraz nowe zadanie, które ma być wprowadzeniem do Mafii 4. Póki co wszystko zdaje się pokrywać, więc wygląda na to, że wyciek był prawdziwy. Szkoda, że Mafia 2 najprawdopodobniej nie otrzyma żadnej nowej zawartości (przydałoby się bardziej rozbudowane zakończenie), ale sam remake jedynki będzie wart ceny całego pakietu, zakładając że team przydzielony do tego projektu nie zepsuje tego co czyniło ją tak wyjątkową.
 
Od jedynki się lata temu odbiłem. Nie byłem w stanie docenić mechanik, które wtedy określiłem jako uciążliwe. Być może dziś spojrzałbym na to inaczej.
Za to dwójka była imo bardzo solidnym tytułem. Przed zagraniem ktoś mnie lojalnie ostrzegł, że to nie jest GTA w gangsterskim klimacie, tylko mocniej skupiona na opowieści i klimacie gra i tak też ją zapamiętałem. Scenariusz oparty o wcale nie tak popularne w grach wideo motywy, zwłaszcza jego ostatni akt, plus klimat Ameryki lat czterdziestych zrobiły na mnie dobre wrażenie,

Trójka właściwie od pierwszych zapowiedzi budziła kontrowersje, mi z kolei zmiana klimatu zupełnie nie przeszkadzała i osadzenie akcji gry w mieście wzorowanym na Nowym Orleanie było dla mnie ogromnym plusem.
Mafii 3 jednak nie ukończyłem, mimo świetnego soundtracku i nienajgorszej historii. Gameplay loop był zbyt powtarzalny i ubogi, stylizowana oprawa graficzna też mnie po czasie zaczęła odrzucać.
Porządny remake przydałby się tej właśnie części, bo gdzieś tam schowana jest solidna gra i zasłużyła na trochę więcej.
 
"Nowa zawartość fabularna" martwi bo skoro nie mają oporów aby coś tam dodać to czemu mają mieć opory przed zmianą tego co już jest? A dodajmy że robią to ludzie od Mafii 3...
 
Odświeżone wersje drugiej i trzeciej Mafii właśnie trafiły do sprzedaży. Co jednak ważniejsze, posiadacze oryginalnych wydań na Steamie dostają je za darmo w formie aktualizacji. Przed chwilą sprawdziłem i trójka faktycznie zmieniła mi się w Definitive Edition, dwójka natomiast dostała dopisek Classic - aktualizacja nastąpi nieco później aczkolwiek wchodząc na zakładkę gry w sklepie wyświetla mi iż już posiadam Mafię 2 Definitive Edition więc to pewnie kwestia paru chwil.

Remake jedynki zadebiutuje w sierpniu. Ten już darmowy nie będzie, ale to w końcu gra robiona od zera z masą nowości. Całość została wyceniona na 170 zł co jest kwotą sporą, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość gier pecetowych w wersji cyfrowej kosztuje na premierę 250 zł albo i więcej to nie ma tragedii.

 
dwójka natomiast dostała dopisek Classic - aktualizacja nastąpi nieco później aczkolwiek wchodząc na zakładkę gry w sklepie wyświetla mi iż już posiadam Mafię 2 Definitive Edition więc to pewnie kwestia paru chwil.
Chyba, że Definitive Edition będzie osobną pozycją w bibliotece.

Akurat mam i gram w "trójkę", pobiera się dodatkowe 20 GB, mam nadzieję, że starczy mi miejsca na dysku, bo z 1 TB zostało mi 10 GB. :rolleyes: Oby większość tej aktualizacji podmieniało już istniejące pliki.
 
No dobra, jeśli teraz kupię gdzieś klucz na Mafię 3 na Steam (kod starej wersji) to dostanę także upgrade do nowej?
 
Chyba, że Definitive Edition będzie osobną pozycją w bibliotece.

Akurat mam i gram w "trójkę", pobiera się dodatkowe 20 GB, mam nadzieję, że starczy mi miejsca na dysku, bo z 1 TB zostało mi 10 GB. :rolleyes: Oby większość tej aktualizacji podmieniało już istniejące pliki.
Heh, mam to samo, wyłączyłem Mafię III i bang, 16,6 GB aktualizacji. Tylko nie bardzo wiem dlaczego, miałem wersję Deluxe, według wszelkich informacji nie ma w niej nic nowego, więc co de facto mi się dociągnęło?

I tak, Mafia II DE jest jako osobna pozycja w bibliotece:

1589914360546.png
 
Heh, mam to samo, wyłączyłem Mafię III i bang, 16,6 GB aktualizacji. Tylko nie bardzo wiem dlaczego, miałem wersję Deluxe, według wszelkich informacji nie ma w niej nic nowego, więc co de facto mi się dociągnęło?
Ja mam 19,9 GB aktualizacji, pewnie dlatego, że nie miałem żadnego DLC, a tak się tydzień temu zastanawiałem czy tych fabularnych aby nie kupić na jakiejś wyprzedaży. A dlaczego tak dużo? Może jednak coś tam poprawili w oprawie graficznej? Ta w Mafii III jest mocno nierówna, zdarzają się ładniejsze elementy, ale spora część raziła budżetowością. I te miejscami dziwne efekty pogodowe, chmury sunące po niebie z dużą szybkością. Liczę, że te rzeczy poprawili, bo sam styl, kolorystyka wzorowana na pocztówkach z tamtych lat są całkiem ciekawe.

I tak, Mafia II DE jest jako osobna pozycja w bibliotece:
A ja nie mam póki co... Może dlatego, że miałem grę bez DLC? :think:
EDIT. Wyszedłem ze Steama, włączyłem ponowne i Edycja Ostateczna Mafii II się pojawiła. :p
 
Może jednak coś tam poprawili w oprawie graficznej?
Póki co, nie zauważyłem specjalnych zmian. Natomiast gra mi chodzi zauważalnie gorzej - mam większy stuttering, który w końcu spowodował wywalenie mnie do pulpitu.
Poprawiony jest HUD dla rozdzielczości 21:9 - to na plus. Gram właśnie w jedno z DLC i cut scenki nie są prerenderowane, a dodatkowo są dobrze przeskalowane do obrazu ultrapanoramicznego. Pytanie czy reszta filmików też tak będzie działać, czy to tylko kwestia tego konkretnego dodatku, bo póki co wszystkie dotychczasowe były wyświetlane w trybie pillar boxed.
bo sam styl, kolorystyka wzorowana na pocztówkach z tamtych lat są całkiem ciekawe.
A tu się zdecydowanie zgodzę, mimo, że pod względem technologii gra nie powala, to sam styl graficzny gry bardzo mi przypadł do gustu. Jakoś patrzenie na tę grę sprawia mi przyjemność. Nawet deszcz mi się podoba, a przecież to tylko jakieś dziwne kreski. :D Z drugiej strony ja wręcz uwielbiam ten przesadzony wiatr w Wiedźminie, więc może jakiś dziwny jestem.

Nie zmienia to faktu, ze dla mnie ta gra powinna być spin-offem Mafii. Grą w świecie Mafii, ale nie Mafią. To kompletnie inna gra, inny styl, nacisk na inne aspekty. A DLC, choć pozwalają oderwać się od monotonii podstawki, już w ogóle jadą po bandzie. Gra mi się w to nieźle, ale kurczę, jeśli wyjdzie Mafia IV, to mam nadzieję, że nie będą iść w tę stronę.
 
To kompletnie inna gra, inny styl, nacisk na inne aspekty. A DLC, choć pozwalają oderwać się od monotonii podstawki, już w ogóle jadą po bandzie. Gra mi się w to nieźle, ale kurczę, jeśli wyjdzie Mafia IV, to mam nadzieję, że nie będą iść w tę stronę.
Idealnie byłoby gdyby cała gra została zrobiona tak jak prolog. A tak mamy coś na kształt Watch_Dogs, gdzie też przejmujemy miasto (w Mafii III włamujemy się nawet do skrzynek połączeniowych co przypomina włamywanie się do wież CtOSu) skrzyżowane z grami z serii Ojciec chrzestny, gdzie też przejmujemy poszczególne biznesy, co sprawia, że szefowie poszczególnych rodzin wychodzą z ukrycia i zabijając ich przejmujemy daną dzielnicę. Ale w sumie nie gra się w to tak źle. Poszczególne mechaniki zrealizowane są dobrze, strzelanie, jazda samochodem, skradanie się sprawia jakąś frajdę i największym minusem jest powtarzalność rozgrywki.


Tak swoją drogą to do pierwotnej Mafii II też dodawane są wszystkie DLC, jeśli ktoś nie miał.
 
Dobrze to wygląda nawet za dobrze aby to się udało patrząc na te poprzednie odświeżone części.
 
Dobrze to wygląda nawet za dobrze aby to się udało patrząc na te poprzednie odświeżone części.

I właśnie dlatego że nawet porządnego remastera nie mogli zrobić, wstrzymam się z hajpem na to coś. Czuję że znowu wyjdzie zabugwany babolek.
 
Od premiery Mafii 3 minęły już prawie cztery lata więc może go w końcu okiełznali. Ponadto jeśli historia będzie podzielona na rozdziały, to odpadnie cykl dnia i nocy, który w trójce sprawił im sporo problemów. Na chwilę obecną mam zastrzeżenia co do wyglądu postaci, bo w sumie nic więcej nie da się ocenić. Jestem przekonany, że gdyby remake robili Czesi to postacie przypominałyby swoje pierwowzory pomimo różnicy w ilości wielokątów. Ba, remake w wykonaniu Czechów brałbym z miejsca, a tak czekam na gameplay z nutą sceptycyzmu.

I właśnie dlatego że nawet porządnego remastera nie mogli zrobić, wstrzymam się z hajpem na to coś.
Nie wiem jak w przypadku trójki, ale za słaby remaster dwójki odpowiada d3t.
 
Komentarz do trailera mam tylko jeden, hajp mje opat :|

Opadł, bo całkowicie mi to nie przypomina Mafii, klimatem, wyglądem postaci, głosami... Miałem nadzieję na odświeżoną wersję, nie przerobioną :(
 
Premiera Mafii przesunięta na 25 września, a na osłodę piętnastosekundowy teaser gameplay reveala. :facepalm:

 
Top Bottom