Mafia

+
To poniżej trochę słabo pasuje do Mafii jak i całej gangsterskiej otoczki, ale koniec końców może gra będzie dobra?



 
Problem rasizmu, bueh. Nie tego oczekiwali fani poprzednich części. Jak oni to sobie wybrażają? W filmie o Michaelu Corleone ludzie innej rasy niż biała byli nazywani w domyśle zwierzętami. Zostawiano im handel narkotykami, uznawany jako syf, żeby ćpali i powyzdychali (w domyśle). Z zasady nikt taki nie miał prawa się nigdzie wybić.

Dla mnie produkcja na starcie obdarta z klimatu. Wczoraj kupiłbym w dniu premiery, dzisiaj mecham aż cena na PS4 spadnie do 130 za nówkę. Idę potrenować rzuty wolne. Ciao^^
 
Kto wie czy właśnie tak nie będzie w Mafii 3 tylko że dla odmiany całą historię będzie obserwować nie z punktu widzenia włoskiej rodziny mafijnej tylko tych których uciskają. Opis gry mówi właśnie o grupie drobnych rzezimieszków (w tym głównego bohatera), którzy popadają w konflikt z mafią. Nie chcą być dalej pomiatani i ruszają na wojnę.
 
Nie wiem czemu ale ani troche mnie nie grzeje ta Mafia wręcz przeciwnie mam wrążenie że ktoś sobie jakieś drwiny robi, z klasyków mafijnych.
Może pójdą po rozum do głowy i zrobią Mafie 4 na Sycylii bo Mafia III to jakis ponury znak czasów i poprawności politycznej za wszelką cenę.
 
Last edited:
Mało mafijne klimaty póki co.
No i nie podoba mi się główny bohater. Nie, nie dlatego, że jest czarny. Po prostu wygląda jak lamus.

Nie skreślam jeszcze, czekam na więcej informacji, ale hype mi jakoś tak spadł.
 
Też mnie to zdziwiło, tym badziej, że murzyni w latach 60's mieli jeszcze oddzielne miejsca w autobusach. Nie wiem jak oni mają to zamiar zrealizować, to znaczy nie miejsca, ale w ogóle. Czarny bohater Mafii - mało mi to pasuje.
Zakaz dyskryminacji (Civil Rights Act) wprowadzono w 1964 roku. Skoro bohater jest weteranem z Wietnamu, to raczej akcja będzie się działa pod koniec dekady (obstawiam słynny rok 1968 ). Poza tym akurat w Luizjanie segregacjonizmu w latach 50-60. już chyba nie stosowano - oddzielne miejsca w autobusach itd. to inne stany, przede wszystkim Alabama.

Inna sprawa, że klimatycznie to rzeczywiście mało mafijne... ale może dla zamknięcia trylogii to nie najgorszy pomysł? W końcu lata 60. to schyłek tradycyjnej, włoskiej mafii w USA. Potem możnaby (w Mafii IV) powrócić do początków, niekoniecznie włoskich. Ja bym np. chętnie "zanurzył się" w początki przestępczości żydowskiej - Meyer Lansky, Bugsy Siegel, te klimaty.

Co do podobieństwa z GTA: najważniejsze aby Mafia zachowała podstawową różnicę, czyli powagę fabularną, taki klimat pewnej goryczy. W jedynce (w którą notabene cholernie chciałbym zagrać ponownie po latach, ale niestety coś się kompatybilność skiepściła, a poprawionej wersji cyfrowej nigdzie nie widzę - to zadanie dla GOG btw :p ) i dwójce czuło się koszty bycia przestępcą. Z drugiej strony, skoro GTA się wyraźnie usadowiło w (częściowo alternatywnej i przerysowanej) współczesności (chociaż to i tak nic przy odjeździe, który wyprawiło Saints Row), to czemu Mafia nie mogłaby silniej wejść w klimaty retro?
 
Last edited:
,,Przedstawiciel Hangar 13 obiecuje również, że podobnie jak w przypadku wcześniejszych części Mafia III silnie zaakcentuje fabułę. ''
http://www.gram.pl/news/2015/08/14/rzut-oka-na-nowy-orlean-w-mafii-iii.shtml

Pierwszy dzienniczek ;)
ED:
Bardzo fajny utworek leci w tle. Na końcu można sobie go posłuchać.


Downgrade rozgrywki już mamy teraz czekać tylko na downgrade grafiki

Po tylu graficznych downgrach, w tym i gry, na której to forum się znjadujemy, nie sądzę aby twórcy byli na tyle nieśwadomi czy głupi, aby wypszczać materiały niemożliwe do finalnego osiągnięcia.
 
Last edited:
W stosunku do czego? Trailera?
Bo jeśli w stosunku do poprzednich części to druga część twojego posta nie ma sensu.

W porównaniu do pierwszej czy nawet drugiej części a oglądając trailer części trzeciej widać zauważalny downgrade rozgrywki.. niby to Mafia a na trailerze oglądamy fruwające auta które wybuchają od razu po zderzeniu z innymi pojazdami. Brakuje jeszcze licznika w lewym górnym rogu który będzie nam zliczał punkty za widowiskowe rozwalanie aut. Żeby nie było na grę czekam ale liczyłam na coś zupełnie innego.
 
@Jastrun Nie powiedziałbym, żeby rozgrywka była gorsza niż poprzednich częściach. To, że samochody wybuchają w bardziej widowiskowy sposób nie znaczy, że sama rozgrywka uległa "downgrade'owi". Jest po prostu... inna, a w pewnych aspektach (jestem tego pewny) nawet lepsza. Wszyscy chyba pamiętamy drewniany system jazdy jedynki czy słaby system strzelania z dwójki. Tutaj oba te aspekty wyglądają, IMO, na o wiele bardziej dopracowane i przystępne (chociaż strzelanie z granatnika na prawo i lewo w 1968 roku pominę milczeniem).
 
To, że samochody wybuchają w bardziej widowiskowy sposób nie znaczy, że sama rozgrywka uległa "downgrade'owi"
Tyle, że te samochody wybuchają bez wyraźnego powodu. Rozbawił mnie szczególnie fragment gameplaya, gdzie gracz wjeżdża autem w dwa samochody i one od razu się zapalają. Wystarczy jeden strzał czy lekka stłuczka by wybuchły, tak jakby kipiały z chęci wybuchnięcia. Kiczowato to wygląda.
 
No bo to jest taki upgrade w kierunu akcji. W kontekście Mafii, w pełnym znaczeniu tego słowa, jest to downgrade.
Nie widzę żadnego downgrade'u w obdzieraniu mechaniki z drewna i ulepszaniu sterowania oraz responsywności. Owszem, pojedynki mogłyby być bardziej kameralne (ba, ucieszyłbym się z tego i to bardzo, uwielbiam pierwszą Mafię), ale najwidoczniej twórcy chcieli inaczej i z pewnością nie oznacza to, że rozgrywka będzie uboższa. Można by użyć takiego stwierdzenia w przypadku wycięcia niektórych elementów (np. przebijania opon czy skradania się), ale nie, gdy są one po prostu inne.
 
Top Bottom