Mafia

+
Niestety powoli ceny gier pecetowych równają się z konsolowymi xD A o edycjach kolekcjonerskich szkoda gadać, dadzą jakieś bezwartościowe bzdety z czego 90% to cyfrowa zawartość i wołają 500zł. Dawniej EK kosztowało połowę mniej a zawartości było 2x tyle, jak się taką edycję kupiło to można było się czuć wyróżnionym ;) Ba nawet premierowe edycje (teraz bardziej pasuje "limitowane") miały bogate zawartości a teraz dadzą płytkę (która nic nie wnosi bo i tak większość gry trzeba pobrać z sieci), kod i czasami walną od niechcenia jakąś instrukcje na odwrocie okładki i tyle.
 
Oficjalne wymagania sprzętowe:

Minimalne:

OS: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel i5-2500K lub AMD FX-8120
RAM: 6 GB
Grafika: Geforce GTX 660 lub Radeon HD7870 z 2GB RAM
HDD: 50 GB
Zalecane:

OS: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel i7-3770 lub AMD FX-8350
RAM: 8 GB
Grafika: Geforce GTX 780/GTX 1060 lub Radeon R9 290X z 4GB RAM
HDD: 50 GB

Nie są wysokie ale jak patrzałem na ostatnie gameplaye to w sumie nie ma co się dziwić, na ulicach dosyć pusto miasto lekko wyludnione, oby chodziło bez niespodzianek
 
Last edited:
Nowa gra, która nie wymaga (w zalecanych) 16GB RAM i GTX 970?

A to nowość. Ale tak jak pisał przedmówca - technicznie beretu nie urywa.
 
Oficjalne wymagania sprzętowe:

Minimalne:

OS: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel i5-2500K lub AMD FX-8120
RAM: 6 GB
Grafika: Geforce GTX 660 lub Radeon HD7870 z 2GB RAM
HDD: 50 GB
Zalecane:

OS: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel i7-3770 lub AMD FX-8350
RAM: 8 GB
Grafika: Geforce GTX 780/GTX 1060 lub Radeon R9 290X z 4GB RAM
HDD: 50 GB

Nie są wysokie ale jak patrzałem na ostatnie gameplaye to w sumie nie ma co się dziwić, na ulicach dosyć pusto miasto lekko wyludnione, oby chodziło bez niespodzianek
Pójdzie mi! Proszę się nie czepiać mafii III jakie wyludnienie? Ach jeszcze jedno może mi ktoś podać dokładne rozmieszczenie Playboyów z mafii 2? Dziękuję.
 
Dla mnie Mafia 3 moze wygladac jak Watch Dogs byleby wciagała jak poprzednie. I znowu duzo miejsca na dysku wymagaja, jak bedzie na steam to juz sie boje ile bedzie trzeba pobierac
 
Dla mnie Mafia 3 moze wygladac jak Watch Dogs byleby wciagała jak poprzednie. I znowu duzo miejsca na dysku wymagaja, jak bedzie na steam to juz sie boje ile bedzie trzeba pobierac

Wach_Dogs było ładniejsze niż ta Mafia, szczególnie po Worse modzie.

Oj trzeba się przesiąść w końcu na 2TB z czasem, bo jeden już się robi za mało,

Tutaj 2h gameplayu

Niezłe kwatki widać, może byc niezły pokaz bugów na premierę, wszak rozmiar świata zobowiązuję.

 
Bo to ekologiczne drzewa z recyklingu :D ...

A tak poważnie - jakoś nie czuję tego klimatu mafii, który był w pierwszej (a nawet i drugiej) odsłonie gry. Dla mnie to teraz taki mało udany klon GTA. Widać paradoksalnie Czesi lepiej czuli klimat niż Amerykanie.
 
Powtórzę się, bo widzę, że i wy powtarzacie zgrany argument. Struktura otwartego świata w Mafii III jest poprawieniem tego, co skopano w mafii II. Mafia II udawała otwartość świata, której nie było trójka to poprawia i uważam to za dobry kurs. Gra oferuje fajną gangsterską opowieść - Prosta historia o zemście bez udziwnień na motywach, której scenariusz filmu można napisać zdaję sobie sprawę, że to gangsterska klisza, ale tak ma być. I to wszystko, co wiemy o tej grze na ten moment natomiast wy wypowiadacie się w tonie ekspertów waszymi wypowiedziami kontestując w ogóle sens wydawania Mafii III, jako takiej. Jesteście jak ci dziennikarze, co to najpierw wieszają sportowcom medale na szyjach a później płaczą, że ich nie ma. Podobnie jest tu piszecie niepochlebne recenzje o grze, która jeszcze nie wyszła zamiast poczekać zagrać i wtedy ocenić, co i jak. Nawet nie macie pojęcia jak drażni mnie takie podejście. Najbardziej rozbawił mnie kumpel, który orzekł arbitralnie, iż nie zagra w mafię 3 gdyż bohaterem tej odsłony jest czarnuch koniec cytatu. A weźcie wy sobie wszyscy kupcie maść na ból d**y! Ja jestem pełen optymizmu poczekam zagram i zobaczę, z czym to się je polecam to samo wszystkim.
 
@Izengrin

Wchodzisz na niezwykle grząski grunt (na tym forum) ze swoimi argumentami. Mi ta odsłona mafii (na razie, z tego co wiem) nie leży bo jest mało "mafijna". I kwestie rasowe nie mają tutaj powiązania w taki sposób jak pewnie myśli większość obrońców. To tak jakby w grę o yakuzie zaangażować, jako główną postać, Europejczyka albo Amerykanina, który by zdobywał i niszczył struktury typowo azjatyckiego półświatka przestępczego.
Niby można, ale czy ma to jakiś większy sens w tej, a nie innej koncepcji?
 
Dla mnie po prostu MafiaIII jako całokszatł wygląda dość przeciętnie, szczególnie po tym gameplayu dwu godzinnym.
Widac masę pewnych uproszczeń które nie przystoją grze która aspiruje do miana AAA, wszystko jest takie niedopieszczone, nie widać w żadnym elemencie takiego szlifu ze ktoś siedział i się postarał, model jazdy wygląda dzwnie, fizyka pojazdów to już całkiem kosmos, no i blood-screeny zawsze mnie irytowały ale tutaj juz poszli na całość.

To taki idealny przykład gry skrojonej pod jak największego odbiorcę, trzeba przyznać bez bicia że porównując wszystkie tytuły Mafii w momencie premiery to (wszystko na to wskazuje) ze część pierwsza dalej będzie tą najlepszą.
 
@Izengrin

Wchodzisz na niezwykle grząski grunt (na tym forum) ze swoimi argumentami. Mi ta odsłona mafii (na razie, z tego co wiem) nie leży bo jest mało "mafijna". I kwestie rasowe nie mają tutaj powiązania w taki sposób jak pewnie myśli większość obrońców. To tak jakby w grę o yakuzie zaangażować, jako główną postać, Europejczyka albo Amerykanina, który by zdobywał i niszczył struktury typowo azjatyckiego półświatka przestępczego.
Niby można, ale czy ma to jakiś większy sens w tej, a nie innej koncepcji?
Ja tam demitologizację obrazu szlachetnej rodziny mafijnej a'la Puzo i Copolla i odmianę od sztampowej historii wspinania się po drabince przestępczej kariery przyjmę z otwartymi ramionami. Szczególnie z Nowym Orleanem jako inspiracją dla tła politycznego, kulturowego i obyczajowego gry - bo to jest świeże i tego jeszcze nie było.

I z osądami typu "średniak bez polotu", którymi tak lekko operujesz bym się jednak wstrzymał do momentu, aż sam nie zagram. Nie dlatego, że jestem fanem serii, czy poszczególnych części gry, tylko dlatego że tak nakazuje zdrowy rozsądek.

Pozdrawiam i oddaję głos do studia.
 
@Szincza

O matko... na niebiesko* widzę :shock: .

*chyba już najwyższy czas odstawić denaturat...

A w temacie gry i Nowego Orleanu to mam skojarzenia z filmem Harry Angel ale do mafii tutaj daleko. Ale może jestem staroświecki i nie bardzo lubię łamanie stereotypów (bardzo często jest to robione na zasadzie - no bo tak, będziemy oryginalni - bez żadnej głębi czy pomyślunku). Zwłaszcza w interaktywnej rozgrywce.
 
Nowy Orlean, bagna, blues, mafia - mieszanka wybuchowa. Lepszego okresu nie mógłbym sobie wymarzyć. Moje ulubione amerykańskie miasto, ulubiony klimat, ulubiona epoka. Jarałem się jak głupi. Ale co z tego skoro już widzę, że to typowy sanbox, których nie znoszę? GTA 5 nawet nie skończyłem, wynudziłem się jak mops. Tutaj widzę jeszcze lepiej: zabij tylu i tylu kolesi, zniszcz tyle a tyle samochodów, itp itd żeby pchnąć fabułę dalej. Takiej rozgrywce mówię nie.
 
Najlepiej zaczekac na premierę, ale nikt nie zabroni pomarudzić przed premierą taka nasza rodzima specjalność ponarzekać zasiać pesymizm.

Jak Mafia III okaże się bardzo dobrym tytułem, na miarę jedynki, pierwszy tutaj pochwalę trzecią odsłonę.


Ps
Ludzie niebiesko, wzędzie niebiesko PATROL też niebiesk i Yakin.....zaraz wyjdzie że wszyscy którzy byli na wizycie przedpremierowej B&W dostali się pod panowanie niebieskiej strony mocy.

@I_w_a_N Strzeż się służb porządkowych przybyło.
 
Last edited:
Top Bottom