Maksymalny zysk MMR vs. maksymalna strata MMR

+
Maksymalny zysk MMR vs. maksymalna strata MMR

Hej,

Sezon zbliża się ku końcowi, więc bawię się różnymi taliami. Przyszła kolej na Wiewiórki, a że krasnoludy mam w głębokiej rzyci, to postawiłem na (tak tak, wiem...) netdeck: Ele'Nova Swap.
BTW - bardzo fajnie się tym gra, no ale nie o tym chciałem :)

Tak się zastanawiam, czy są jakieś widełki ile można max. zyskać MMR za wygranie, a ile max. stracić za przegranie meczu?
Rozumiem bowiem, iż wygrana z wyżej notowanym graczem przynosi "wincyj" em-em-aru, a porażka z niżej notowanym bardziej boli (ma to sens).

I tyle teorii... jak się bowiem okazuje, nic ostatnio w Gwincie nie jest takie proste ;)
Grałem przed chwilką rankeda gdzie przeciwnik miał ode mnie o 43 większy mmr. Przegrałem mecz 1:2. Ile straciłem MMR? -94 !!!
https://imgur.com/a/BOpDh

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Spotkaliście się z czymś takim?

Pzdr :)
 
A widziałeś kartę podsumowania? Tą gwintową? Bo koniec końców gwentup to 3th party software i mógł coś pomieszać. Normalnie takie wartości nie występują.
 
Tak jak kolega wyżej napisał to nie są normalne wartości a to czy to błąd to porównaj na gwentup jak wyglądał twój w meczu wcześniej i później
 
Keymaker7;n10391192 said:
A widziałeś kartę podsumowania? Tą gwintową? Bo koniec końców gwentup to 3th party software i mógł coś pomieszać. Normalnie takie wartości nie występują.

Dzięki zabawie z 4fun deck'ami zleciałem tak nisko z mmr'em, że już nawet nie przeglądam ekranów podsumowania - więc niestety nie wiem jak faktycznie było w grze.

areq21;n10391742 said:
[...] porównaj na gwentup jak wyglądał twój w meczu wcześniej i później

Pozostałe mecze mieszczą się "w normie", np.: -26, +32, +23, +31, -21, -22, -26, +31, +34, itd.

Fajnie by było, gdyby faktycznie to GwentUp się pomylił. Niemniej po ostatnich kwiatkach* w Gwincie spodziewam się już niespodziewanego ;)

*) Villen detonujący się po 2 turach,
**) Saskia, która wymienia tylko 1 kartę z ręki - gdzie miałem ich 5 - na tylko 1 brązową z deck'u (gdzie było ich 6+)...


Pzdr! ;)
 
KDKor;n10393782 said:
Pozostałe mecze mieszczą się "w normie", np.: -26, +32, +23, +31, -21, -22, -26, +31, +34, itd.

Chodziło mi o mmr jaki posiadałeś a nie ile traciłeś zyskiwałeś wtedy będziesz w stanie sprawdzić czy faktyznie był skok o 90 wiesz pod nazwą swojej tali pisze ile mmr miałeś gdy zaczynałeś pojedynek
 
areq21;n10394212 said:
Chodziło mi o mmr jaki posiadałeś a nie ile traciłeś zyskiwałeś wtedy będziesz w stanie sprawdzić czy faktyznie był skok o 90 wiesz pod nazwą swojej tali pisze ile mmr miałeś gdy zaczynałeś pojedynek

Wygląda na to, że faktycznie straciłem 19 mmr za porażkę z wyżej rozstawionym graczem. Uff... ;)
https://imgur.com/a/y56iz
 
GwentUp nigdy się nie myli :D

heh.jpg
 
Nie znalazłem tematu traktującego o sytuacji, z którą spotykam się w ostatnim czasie więc podpinam do pasującego tematu. To co zauważyłem i gracze na gwint24, to iż grający zazwyczaj już z wysokim poziomem (90-100) po nabiciu sobie 21 ranka, zaczynają grać na stratę w rankingu dziwnymi nieskutecznymi taliami, które teraz spotykam na 20ranku. Spekuluję iż chodzi o to by znaleźć się teraz jak najniżej w rankingu,tak żeby następny sezon zacząć z jak najniższą pozycją w celu nabicia sobie beczek i nagród. Nie wiem czy jest to fair i zamierzone przez twórców, w sumie wyszedł z tego specyficzny sposób do nabicia towaru.
 
wojtek1111;n10549682 said:
Nie znalazłem tematu traktującego o sytuacji, z którą spotykam się w ostatnim czasie więc podpinam do pasującego tematu. To co zauważyłem i gracze na gwint24, to iż grający zazwyczaj już z wysokim poziomem (90-100) po nabiciu sobie 21 ranka, zaczynają grać na stratę w rankingu dziwnymi nieskutecznymi taliami, które teraz spotykam na 20ranku. Spekuluję iż chodzi o to by znaleźć się teraz jak najniżej w rankingu,tak żeby następny sezon zacząć z jak najniższą pozycją w celu nabicia sobie beczek i nagród. Nie wiem czy jest to fair i zamierzone przez twórców, w sumie wyszedł z tego specyficzny sposób do nabicia towaru.

To co opisujesz jest możliwe - tylko bezsensowne. Ludzie, którzy mają tak wysokie poziomy i tak mają wszystkie karty, więc te kilka beczek więcej im nie robi różnicy. Sam mam "ledwo" 80, czas nabicia takowego leci w setki godzin, karty ze złotek i sreberek mam wszystkie. W mojej perspektywy nie ma żadnego sensu bawić się w jakieś celowe przegrywanie, byleby następny sezon zacząć niżej.
 
No właśnie, to jak strzelanie sobie w stopę, chyba że Ci gracze myślą o nadchodzących kartach i zamierzają szybko nazbierać beczek ;)
 
No Title

Żeby nie zakładać nowego tematu. Taka ciekawostka w załączonych plikach, gracz Danya. Taki MMR przy dwóch grach? Możliwe, czy błąd?
 

Attachments

  • photo200292.jpg
    photo200292.jpg
    48.2 KB · Views: 52
  • photo200302.jpg
    photo200302.jpg
    5.6 KB · Views: 52
Wg mnie błąd - bo gdybyśmy doliczyli połowę punktów MMR za poprzedni sezon to by musiał mieć ich na poziomie 7200, a takiej wartości nikt nie osiągnął. Zatem błąd pozostaje.
 
Top Bottom