Masa ciekawych rzeczy w plikach gry

+
@Rustine z tych rozmów o Gonie część jest w grze, Kollis, poemat, sporo tych dialogów jest w grze, możemy porozmawiać o tym z Cyntią gdy znajdziemy odpowiednie zapiski, a o tym, że Geralt był w kawalkadzie też mówi ona w trzecim akcie.

Co do rozmów o Yennefer, to jest to czego brakowało mi w W2, zostałem zmuszony do Triss i ta opcja z Yen, ewentualnie "nie wiem" była dla mnie idealna. Jedynie mogłem się wyżyć ratując rudą tylko po to by zarzucić jej kłamstwo.
 
@Rustine z tych rozmów o Gonie część jest w grze, Kollis, poemat, sporo tych dialogów jest w grze, możemy porozmawiać o tym z Cyntią gdy znajdziemy odpowiednie zapiski, a o tym, że Geralt był w kawalkadzie też mówi ona w trzecim akcie.
Kollis w grze został wykorzystany dopiero w ER przy Cynthii. W tych dialogach rozmowa o nim odbywała się z Jaskrem we Flotsam. Poemat też był interpretowany krótko i nie tak niedokładnie. O jeźdźcu wiem, ale nie było wspomnienia Yen.
 
Last edited:
Problem Wiedźmina 2, jaki jest dla Nas dostępny polega na tym, że te smaczki dotyczące gonu z ER są dostępne głównie dla scieżki Iorwetha. :(
Swoją drogą, @Rustine, jestem pod wrażeniem, że chciało Ci się szperać w tych plikach. Naprawdę znalazłeś masę ciekawych rzeczy, za co Ci serdecznie dziękuję. :)
 
Tak powinna wyglądać prawdziwa ER Wiedźmina 2. Naprawdę mnóstwo bardzo ważnych elementów odpadło nie wiedzieć czemu. Niekiedy wystarczyło jedno zdanie, by cała rozmowa nabrała większego sensu. Dzięki tym fragmentom mamy pełniejszy obraz tego co się dzieje. Niby szukaliśmy informacji o Gonie niby dowiadywaliśmy się czegoś o Yen, ale w teraz widzimy że zabrakło tych najważniejszych.
 
Teoretycznie odpadło z powodu braku funduszy i wyjścia gry pod znakiem zapytania, ale część dialogów można było dodać do tego co już jest, najwyżej można by odpuścić sobie dodatkowe zadania z Gonem czy retrospekcje z Sagi.

No cóż, naprawdę uznam za "kanon" info, które zostało nam tutaj zaprezentowane, tak szczerze mówiąc to brzmi jak dwie gry. Ta która się ukazała jest protriss, a wycięte fragmenty proyennefer.
 
Co ja pacze! Podczas przesłuchiwania plików muzyki spoza OST W2 na youtubie znalazłem kilka rzeczy które mogą wydawać się znajome.
A to pewnie muzyka mająca towarzyszyć nam podczas niedoszłej retrospekcji z Thaned, Yennefer i Shealą.
Można również pokusić się o stwierdzenie, że Saskia pierwotnie miała mieć na imię Tharma. Wystarczy przeczytać opis pod filmem.
[video=youtube;W7nTVj_S-dw]https://www.youtube.com/watch?v=W7nTVj_S-dw&index=61&list=PL7zVxNbF_jC0DAhrWmhXounuyQPy5Vv8W[/video]
Warto też dodać, że muzyka brzmiąca zupełnie jak ta z Loc Muine w plikach ma również inną nazwę - "miasto Smoka"
 
Last edited:
Zupełnie jak w Loc Muinne? To ta sama, identyczna.. A kawałek "Sheala" również był w grze, więc niestety to nie kawałek, który mógłby towarzyszyć nam w niedoszłej retrospekcji.
 
@Rustine
Wow, dopiero znalazłem ten wątek. Genialna robota, niezwykle ciekawie (choć z żalem) się to czyta. Strasznie szkoda, że musieli pociąć wieśka, ale lepiej jak wyszedł jaki wyszedł, niż jakby miało go w ogóle nie być. Te pliki w ogóle wiele wyjaśniają. Pamiętam, że po pierwszym ukończeniu Wiedźmina 2 miałem silne uczucie, że rozdział 3 po prostu uciął grę na całego., jakby nagle dogonił ich termin wydania. Edycja rozszerzona też wcale tego do końca nie poprawiła, ale było to już zapewne bliższe temu, co zamierzali. A tu proszę, takie skarby w plikach gry. Na pewno poczytam sobie ten wątek dokładniej w wolnej chwili.

Strach pomyśleć, co wycięli z Wiedźmina 3. Tam też czuć pewne braki (a czasem widać zupełną nieobecność) w kwestii niektórych postaci i wątków z gier poprzednich jak i z uniwersum. Ech, żal.
 
Strach pomyśleć, co wycięli z Wiedźmina 3. Tam też czuć pewne braki (a czasem widać zupełną nieobecność) w kwestii niektórych postaci i wątków z gier poprzednich jak i z uniwersum. Ech, żal.
Na pewno Ge'elsa w zbroi, atak Gonu na Novigrad i jakiś wątek z fałszywą Cirillą.
 
Last edited by a moderator:
@Rustine Co do tego ostatniego możliwe, że jest to spowodowane tym iż Redzi nie chcieli bardziej mieszać w fabule. Chociaż prawdą jest, że lektura sagi wiedźmińskiej jest obowiązkowa dla tych, którzy chcą zrozumieć wszystko to co się dzieje w W3.
 
@Rustine
Po czym wnioskujesz, że
atak na Novigrad miał mieć miejsce?

Nawet po zwiastunach widać, że co nieco zostało wycięte. Chociażby
Scena, w której wieśniak opowiada, jak widział Naglfaar zza krzaków.
Pewnie gdyby przepatrzeć wszystkie znajdzie się tego dużo więcej.
 
W zasadzie teraz to mogę chyba na spokojnie ten wyciek prześledzić :D. Na forum to dalej temat tabu, tak jak i gameplay od Turka?
 
Łap linka z wypunktowanymi informacjami.
Dzięki, chociaż już znalazłem cały plik, o który był szum. Przeglądnę sobie go na spokojnie jutro.
Ktoś z moderacji może dać znać czy linki do plików z wycieku lub gameplayu można już wrzucać na forum? Chociażby w celach porównawczych.
 
Ciekawe dlaczego usunięto aż tyle kontentu. Za mało pieniędzy? Środków? A może wyrzucono to na skutek jakichś poważniejszych zmian w scenariuszu (chyba najbardziej prawdopodobna opcja)? No i najważniejsze pytanie - wpłynęło to na fabułę pozytywnie czy wręcz przeciwnie? Niektóre z tych wątków (a w zasadzie wszystkie) wyglądają bardzo ciekawie.
 
Top Bottom