Masa ciekawych rzeczy w plikach gry

+
Nie wierzę że przeoczyłem taki temat xD @Rustine szacunek, kawał świetnej roboty. Aż żal się robi że tak świetna zawartość nie znalazła się w finalnej wersji :/
 
A może by wystosowac jakiś mail do RED-ów żeby zrobili coś takiego jak Questions and Aswers jak zrobił to Rockstar, albo żeby opisali jak miała wyglądać dwójka lub wrzucili jakieś wycięte filmy czy coś? Może ze względu na fanów coś takiego zrobią.

PS. Możecie wrzucić jeszcze raz ten plik z początku bo juz nie jest dostępny?
 
Last edited:
A może by wystosowac jakiś mail do RED-ów żeby zrobili coś takiego jak Questions and Aswers jak zrobił to Rockstar, albo żeby opisali jak miała wyglądać dwójka lub wrzucili jakieś wycięte filmy czy coś? Może ze względu na fanów coś takiego zrobią.

Wątpię żeby się zgodzili. Nawet pomijając to, że koncepcji było pewnie wiele i skupiając się na tej jednej to co mieliby odpowiedzieć na pytanie "czemu"? Bo najogólniej mówiąc nawalili? Zresztą z tego co widzę w tym temacie wielu jest nastawionych na zasadzie "byłoby lepiej", a pokazywanie jak to lepiej mogło być to kiepski materiał na reklamę. No i to co widzimy tu o Gonie nie współgra z tym co wiemy z III, szczerze mówiąc to z tych skrawek z II wyłania się nawet bogatszy obraz niż ogólnie w III... Nie trudno z tego wyciągnąć wnioski. Tak czy siak nie ma co wracać do tego co by było, twórcy są już po wydaniu III. Cofanie się do II nie ma sensu, jeden krok dalej i w ogóle lądujemy w Sadze przed jakąkolwiek twórczością Redów, ale za to z koncepcjami które gdyby pociągnąć dalej to otrzymalibyśmy alternatywną grę.
 
Wątpię żeby się zgodzili. Nawet pomijając to, że koncepcji było pewnie wiele i skupiając się na tej jednej to co mieliby odpowiedzieć na pytanie "czemu"? Bo najogólniej mówiąc nawalili? Zresztą z tego co widzę w tym temacie wielu jest nastawionych na zasadzie "byłoby lepiej", a pokazywanie jak to lepiej mogło być to kiepski materiał na reklamę. No i to co widzimy tu o Gonie nie współgra z tym co wiemy z III, szczerze mówiąc to z tych skrawek z II wyłania się nawet bogatszy obraz niż ogólnie w III... Nie trudno z tego wyciągnąć wnioski. Tak czy siak nie ma co wracać do tego co by było, twórcy są już po wydaniu III. Cofanie się do II nie ma sensu, jeden krok dalej i w ogóle lądujemy w Sadze przed jakąkolwiek twórczością Redów, ale za to z koncepcjami które gdyby pociągnąć dalej to otrzymalibyśmy alternatywną grę.
Dla mnie samo wrzucenie tak okrojonej gry było kiepską reklamą, bo prędzej czy później ktoś zajrzy do plików i zobaczy co tam jest więc albo mogli wywalić ten plik, w którym pozostawili wycięte elementy z (tego jak prześledziłem to forum i wywnioskowałem) gotowej gry, lecz nie mogę powiedzieć dokładnie tego pliku, ponieważ link do pliku jest nieaktywny, a ja nie wiem jak go otworzyć, albo wydać jakich dodatek/czy edycje rozszerzoną (rozszerzoną a nie tą która się tak tylko nazywa).
A co do W 2 i W3 to rzeczywiście
z tych skrawek z II wyłania się nawet bogatszy obraz niż ogólnie w III
i podejrzewam że miałby większą sprzedaż niż ma, a gdyby wtedy stworzyć lepszą grę niż niż W2 i stworzyć W3 to można było by ją nazywać grą wszech czasów i dawać jej 10/10 bo moim zdaniem nie jest aż taka dobra na 10 ale na 7; 7,5; 8
 
Dla mnie samo wrzucenie tak okrojonej gry było kiepską reklamą, bo prędzej czy później ktoś zajrzy do plików i zobaczy co tam jest więc albo mogli wywalić ten plik, w którym pozostawili wycięte elementy z (tego jak prześledziłem to forum i wywnioskowałem) gotowej gry, lecz nie mogę powiedzieć dokładnie tego pliku, ponieważ link do pliku jest nieaktywny, a ja nie wiem jak go otworzyć, albo wydać jakich dodatek/czy edycje rozszerzoną (rozszerzoną a nie tą która się tak tylko nazywa).
A co do W 2 i W3 to rzeczywiście i podejrzewam że miałby większą sprzedaż niż ma, a gdyby wtedy stworzyć lepszą grę niż niż W2 i stworzyć W3 to można było by ją nazywać grą wszech czasów i dawać jej 10/10 bo moim zdaniem nie jest aż taka dobra na 10 ale na 7; 7,5; 8
Masz: .......................................................
Skopiuj sobie, bo chyba Ci nie działają.
 
Ale akurat @Rustine ma rację, choć zawsze mógł zwrócić ci uwagę w przyjemniejszy sposób. Wypada pisać poprawnie, ponieważ w ten sposób stosujesz się do internetowych zasad dobrego zachowania (tzn. netykiety) oraz wyrażasz dobry stosunek do odbiorcy. Nawet gdyby powyższe nie miało dla ciebie żadnego znaczenia, to przypomnę jeszcze forumowy Regulamin, który zaakceptowałeś podczas rejestracji na forum:
Każdy użytkownik zobowiązany jest do:
- zachowania kultury wypowiedzi,
- przestrzegania zasad poprawnej pisowni,
Także prośba - pisz poprawnie i stosuj interpunkcję, a na pewno będzie nam się żyło lepiej. Z góry dziękuję.

W razie uwag, dyskusji i sugestii - zapraszam na PW. Posty nie na temat będą usuwane.
 
Dla mnie samo wrzucenie tak okrojonej gry było kiepską reklamą

A ja myślę, że nie miało większego znaczenia. Wiedźmin II i tak jest świetną grą, jeżeli jakieś szersze grono odbiorców (w skali wszystkich, a nie forum czy znających sagę) narzeka to nie na fabułę. Tak samo jak w I. Pod względem "historii" te gry i tak biją konkurencję, a już na pewno II Skyrima do którego jest porównywana.

a gdyby wtedy stworzyć lepszą grę niż niż W2 i stworzyć W3 to można było by ją nazywać grą wszech czasów i dawać jej 10/10 bo moim zdaniem nie jest aż taka dobra na 10 ale na 7; 7,5; 8

Też uważam, że III by pewnie zyskała. Nie byłoby może też tej całej gadaniny o "only Triss" itd. Ale co do oceny to nie zapominajmy, że Skyrim został okrzyknięty grą wszech czasów i 10/10. I choć obiektywnie dałbym Wiedźminowi III pewnie jakieś 8/10 to jeżeli Skyrim dostał 10/10 to III zasługuje pewnie na 12/10. Ot zwykła słabość konkurencji. Gry tak czy siak kosztują mniej więcej tyle samo w chwili premiery, Redzi więc i tak w stosunku ceny do jakości przebijają większość konkurencji, a jeżeli są tytuły równie godne uwagi to jest ich za mało aby większość graczy była zmuszona wybierać między nimi.
 
Nie wiem czy już gdzieś w tym temacie było to poruszane, ale akt w Dol Blathanna (który miał się dziać pomiędzy Vergen a Loc Muinne) nie był jedynym wyciętym aktem z gry. Za pomocą REDkit'a widziałem foldery o dość enigmatyczniej nazwie "06 - The Tower", co wskazuję, iż Redzi planowali 5 akt. Niestety więcej plików na ten temat jeszcze nie znalazłem.
 
Co do tej wyspy na której miał być smok to może chodzi o wyspę na rzece za którą stacjonuje reszta wojsk Henselta a ciekawą rzeczą jest że można w akcie II popłynąć na statek Roche'a
Henselt jest kuzynem Stennisa?
<text id="26871">Witaj, Henselt. Widzę, że czujesz się w Aedirn jak u siebie w domu. Nie przypominam sobie, żebym wysyłał zaproszenie.</text>
<text id="26869">Biada krainie, której rycerze miast walczyć, przytakują wrogom.</text>
<text id="26867">Hip, hip! Hurra!</text>
<text id="26865">Może to być. Podburzając przeciw niemu własny lud utrudniają mu sukcesję po ojcu.</text>
<text id="26879">Dalekie pokrewieństwo jest, przyznaję. Witaj, Stennisie, synu Demawenda! Przykro mi z powodu twojego ojca.</text>
<text id="26877">Kuzynie Henselcie! Witam na mojej ziemi.</text>
Tarma to chyba rzeczywiście stare imię Saskii
<text id="27347">Tarma jest moją poddaną.</text>
Kolejna ciekawa rzecz
<text id="28556">Kapłan wywołał upiory w miejscu ostatniej bitwy o Aedirn. Geralt i Filippa znają się na magii i klątwach. Macie jakieś pomysły?</text>
 
Last edited:
Kaedwen i Aedirn to sąsiedzi, nie widzę nic dziwnego, gdyby w okresach pokoju zawierano co jakiś czas dynastyczne mariaże pomiędzy członkami dynastii obu królestw. Przecież nie bili się o Marchię bez przerwy, musiały występować jakieś okresy odwilży we wzajemnych stosunkach.
 
Znalazłem jeszcze linię że niebieskie pasy są skoszarowani w Szymanach zgaduję że była to osada ludzka w Dol Blathanna
 
Nad tym też myślałem
Czyżby Cedric był aż takim pijakiem?
<text id="91243">Triss i tak nigdy nie będzie moja... A wódka, którą sobie kupie za twoje pieniądze owszem. Więc płać.</text>
<text id="91241">To za mało, Gwynbleidd. Mam długi... Ja naprawdę nie wytrzymam na trzeźwo.</text>
Znalazłem też od cholery kwestii związanych z kradzieżami były to głownie kwestie ludzi których wiedźmin chciał bezskutecznie okraść,czy kradzież kieszonkowa miała być zdolnością do wyuczenia
 
Last edited:
Wiecie, tak sobie przeglądałem te pliki od Rustine'a i naszła mnie taka myśl, że być może zrobiono nas częściowo w bambuko.

Ta cała sekwencja na Wyspie, te zadania typu znajdź zaginionego psa wydają się jakieś takie dziwne. Ta sekwencja nijak nie pasuje do obecnej fabuły gry, potem pomyślałem, że to mogła być retrospekcja z czasów, gdy Geralt ścigał Dziki Gon, ale jego zachowanie w ogóle się z tym nie pokrywa. Nie ma żadnych wzmianek dotyczących innych postaci z gry, wszystkie zadania wydają się czysto opcjonalne i bez czegoś większego co by je spinało w całość. Jasne, jest niby alchemik z informacjami o Dzikim Gonie, tyle że niszczy je, gdy Geralt nie chce mu pomóc, co sugeruje najwyżej zadanie poboczne. Strukturalnie jest z tym coś zdecydowanie nie tak. Do tego te dopiski ze strony REDów i dziwne momenty typu "Geralt poświęca dziecko" prowadzą mnie do wniosku, że ta cała sekwencja nigdy nie miała być częścią gry, a służyła jedynie jako poligon doświadczalny dla nowego silnika, gdzie programiści ćwiczyli implementację zadań, dialogów, wyborów i innych takich.

Ale chyba nie ma co liczyć na jakiekolwiek potwierdzenie.
 
W takim razie zmarnowali znośną lokację i trochę ciekawych zadań np.to ze smokiem.
Niedawno zauważyłem na starym trailerze wieśka 2 że historia miała być opowiedziana inaczej wystarczy czytać napisy które wydają się być narracją jakiegoś kaedwena(moment kiedy smok atakuje obóz).
https://www.youtube.com/watch?v=JciyoGmnGyo
Stara wersja prologu wieśka 1 (tak mi się wydaje)https://www.youtube.com/watch?v=d62L6RLpjIc
Ile tych zadań na tej wyspie było bo może miało być to rozwiniętym samouczkiem albo coś w ten deseń.
Małe info co do zmiany bohatera w wieśku pierwszym z tego co udało mi się znaleźć i wywnioskować to zmiana zaszła albo pod koniec 2004 albo na początku 2005 co widać na trailerach.
I znalazłem info że wiesiek robiony przez Metropolis miał grywalny pierwszy rozdział pewnie coś jeszcze było zrobione ale tego już nie znajdziemy.
Wiesiek w 2002 poza mapkami ukazanymi w demku miał jeszcze mapę młynu i drogi do niego (info z tvgry z wywiadu z
ryslawem).
Ciri miała chyba miała się pojawić dwójce
<text id="150606">Mówią, że miejscowa czarownica widziała dziewczynę o mysich włosach. Mogłaby wskazać ci kierunek.</text>
<text id="150604">Mów co wiesz, Nilfgaardczyku.</text>
<text id="150602">Wiem, kto może zaprowadzić cię do Cirilli.</text>
<text id="150600">Mam informacje, których szukasz.</text>
 
Last edited:
Top Bottom