Mass Effect

+
Widać jestem jakiś dziwny ale ME to właśnie fabułą, biotyką i... biotyką mnie złapał w swoje sidła.
 
Widać jestem jakiś dziwny ale ME to właśnie fabułą, biotyką i... biotyką mnie złapał w swoje sidła.

Jak dla mnie biotyka była wepchnięta w ME na siłę - tak, aby gracz mógł isć w stronę pseudomagii / pseudomocy. Mimo smakowitej otoczki lore (napromieniowania, eksperymenty itp) - zupełnie mnie to nie zainteresowało.
 
Właśnie sprawdzam, czy w Originie jest opcja zmiany hasła. Jeśli tak, to radzę śledzić uważnie nasz wątek rozdawniczy.

e. Zapraszam chcących poznać trylogię na stronę 15 tematu
 
Last edited:
Kupiłam trylogię ME na Originie. Nie chciałam wozić ze sobą pudełek przy przeprowadzce.
Przeszłam właśnie 1. część i chciałam przenieść swoją postać do ME2. Przy zaczęciu nowej gry jest opcja importu postaci z ME1. No to klikam a tam nic nie ma. ME1 nie usuwałam. Jak wchodzę w folder z sejwami z 1. części, to wszystko tam jest, więc nie rozumiem dlaczego ME2 tego nie widzi. Jakieś sugestie? Ktoś już próbował przenieść postać w tej wersji gry?
Z tego, co widzę w internetach, to są rozwiązania tego problemu, ale działają tylko przy 'pojedynczych' grach, a nie przy tym wydaniu całej trylogii.
 
Kupiłam trylogię ME na Originie. Nie chciałam wozić ze sobą pudełek przy przeprowadzce.
Przeszłam właśnie 1. część i chciałam przenieść swoją postać do ME2. Przy zaczęciu nowej gry jest opcja importu postaci z ME1. No to klikam a tam nic nie ma. ME1 nie usuwałam. Jak wchodzę w folder z sejwami z 1. części, to wszystko tam jest, więc nie rozumiem dlaczego ME2 tego nie widzi. Jakieś sugestie? Ktoś już próbował przenieść postać w tej wersji gry?
Z tego, co widzę w internetach, to są rozwiązania tego problemu, ale działają tylko przy 'pojedynczych' grach, a nie przy tym wydaniu całej trylogii.

Nie pamiętam jak to dokładnie było i nie sprawdzę, bo nie mam zainstalowanych, ale przy włączaniu ME2 musisz włączyć konfigurator/opcje/ustawienia (nie z poziomu gry, jeszcze wcześniej) i tam odznaczyć import sejwów z jedynki.
 
Właśnie problem w tym, że w tej wersji gry (cała trylogia) nie ma czegoś takiego jak launcher, w którym właśnie się to robiło. Gra odpala się z origina i od razu jestem na poziomie gry.
Jutro jeszcze pokombinuję.
 
Osobno są.

Edyta: Jeny, nie ogarniam co się właśnie stało :> Odpaliłam grę po raz enty i nagle profil z ME1 się pojawił. Czary.
 
Last edited:
Osobno są.

->
Since the release of the trilogy edition, many people have asked how to import save files from ME1.

Finding the configuration utility

If you installed the game through Origin, the configuration utility should be located here: Program Files* - Origin Games - Mass Effect 2 - Binaries - MassEffect2Config

(* Program Files x86 on a 64-bit OS)

If you have the retail copy, you can find the Config utility through the game's launcher. If you got the game from Steam, you have to look for it in the Steam folder. In any event, the config utility is in the Binaries folder in the installation directory. There is also a Binaries folder in the Documents directory, but that's the wrong one.

Locating the ME1 save folder

Open MassEffect2Config and go to 'Save Games'. Then click 'Copy Mass Effect 1 Save Games'.

You then have to locate the folder with ME1 saves. By default, this is Documents - BioWare - Mass Effect - Save.

Select the folder and click OK. It doesn't appear as if anything happened at all, but it should be fine now. Start ME2, and you will be able to import your save file from ME1.

Mass Effect 3 doesn't require these steps.
 
Ostatnio napływa coraz więcej plotek o nowej odsłonie Mass Effecta więc nie zaszkodzi odświeżyć temat :) Na rozgrzewkę coś takiego:

http://hatak.pl/artykuly/mass-effect-contact-kontynuacja-marki-bioware-bedzie-prequelem

Z newsa wynikają dwie rzeczy, po pierwsze gra miałaby zostać zapowiedziana na nadchodzących targach E3 i w to akurat niezbyt chce mi się wierzyć. Premiera Dragon Age 3 za pasem więc raczej będą się skupiać na tym, jeśli faktycznie zapowiedzą kolejnego Mass Effecta to w najlepszym razie będzie to tylko krótki teaser z tytułem. Druga informacja sugeruje natomiast że akcja gry miałaby się toczyć przed oryginalną trylogią i skupiać na Wojnie Pierwszego Kontaktu. Jak dla mnie świetny pomysł i od początku byłem zwolennikiem osadzenia akcji właśnie w tych czasach zamiast na siłę dorabiać kontynuację, która przy okazji może zanegować wiele naszych wyborów z trylogii. Marzy mi się dwutorowa fabuła przedstawiająca wojnę zarówno z punktu widzenia ludzi jak i turian z dwoma grywalnymi bohaterami należącymi odpowiednio do jednej i drugiej rasy.

Czy coś z powyższych się potwierdzi? Czy dane nam będzie zagrać turianami? Czy Shepard tak naprawdę był kobietą? O tym już za tydzień w Strefie 11... znaczy się tfu! już za miesiąc na E3 :p
 
Ostatnio napływa coraz więcej plotek o nowej odsłonie Mass Effecta więc nie zaszkodzi odświeżyć temat :) Na rozgrzewkę coś takiego:

http://hatak.pl/artykuly/mass-effect-contact-kontynuacja-marki-bioware-bedzie-prequelem

Naturalnym bohaterem byłby Anderson, ale ponieważ jego postać jest zdefiniowana w uniwersum (płeć, wygląd), Bioware zapewne sięgnie po kogoś innego. Jeżeli pójdą na skróty, zobaczymy drogę Sheparda do zostania Widmem, z rzezią na Akuze włącznie.
 
Jeśli faktycznie byłaby to Wojna Pierwszego Kontaktu to Shepard odpada, miał wtedy trzy lata :p W sumie dość ciekawym motywem na wykorzystanie sejwów z trylogii byłaby możliwość spotkania rodziców Sheparda i jego (bądź jej) osobiście :D Na podstawie naszego modelu wyglądu Sheparda z trylogii dobrać odpowiednie cechy dla dzieciaka jak i rodziców, coś podobnego było bodaj w Falloucie 3 gdzie ojciec głównego bohatera był podobny do wykreowanej przez nas postaci. Ot, taki mały smaczek dla fanów.
 
Jeśli faktycznie byłaby to Wojna Pierwszego Kontaktu to Shepard odpada, miał wtedy trzy lata :p W sumie dość ciekawym motywem na wykorzystanie sejwów z trylogii byłaby możliwość spotkania rodziców Sheparda i jego (bądź jej) osobiście :D Na podstawie naszego modelu wyglądu Sheparda z trylogii dobrać odpowiednie cechy dla dzieciaka jak i rodziców, coś podobnego było bodaj w Falloucie 3 gdzie ojciec głównego bohatera był podobny do wykreowanej przez nas postaci. Ot, taki mały smaczek dla fanów.

O ile dobrze pamiętam, w zależności od wybranej klasy w ME1 zmieniało się pochodzenie Sheparda. Raz miał rodziców, raz nie.
 
Cały ten news o prequelu powstał na podstawie plotki, że nowy Mass Effect nosi roboczy tytuł Contact. Stąd pomysł, że jest to wojna pierwszego kontaktu. Ma jednak nadzieję, że to będzie sequel.
 
Szkoda, dla mnie prequel to sensowny wybór, a Wojna Pierwszego Kontaktu mogła stanowić interesujące tło.
 
Top Bottom