Mass Effect

+
Patch jest już dostępny do ściągnięcia. Na razie widziałam tylko Addison po zmianie (już nie ma 'zmęczonej twarzy', hehehe), ale ponoć różnica jest, szczególnie w oczach.

EDIT: Na razie znalazłam tylko taki filmik ze zmianą shadera oczu, ale zaraz sama zajrzę do gry ;) https://www.youtube.com/watch?v=hN-lsFWEtXw
 
Last edited:
Małe porównanie przed patchem i po, widać pewną poprawę, chociaż jest jeszcze to i owo do polepszenia na przyszłość

 
Sławna scena ze zmęczoną twarzą Addison przed i po, różnica gigantyczna: https://youtu.be/3jt9oFV7f94

U mnie poprawiła się wydajność, frame dropy prawie całkowicie zniknęły i podniosła się ilość klatek. Oczy wyglądają świetnie.
Podniesienie limitu w ekwipunku na plus.
 
Co ciekawe udało im się kompletnie rozwalić balans w multi. O ile pierwsze 5 fal jest strasznie łatwe to w 6 fala to rzeź. .
 
Wiecie, co jak tak was czytam to się cieszę, że nie spieszyłem się z zakupem. Festina lente to mądra zasada.
 
maritimus;n8336680 said:
Ciekawe, czy specjalnie poprawili (tzn. jak liczne będą tak mocne zmiany).
Znając życie poprawią tylko te najbardziej rażące/rozdmuchane momenty. Pytanie tylko czemu nie mogli tego zrobić przed premierą. Nie wierzę, że żaden tester nie zwrócił na te koszmarki uwagi. Bo ktoś chyba tę grę testował. Mam rację EA? A wystarczyłby miesiąc lub dwa na wyeliminowanie najbardziej widocznych baboli i obyłoby się bez tych wszystkich śmiesznych kompilacji.

Rhobar999;n8336890 said:
Co ciekawe udało im się kompletnie rozwalić balans w multi. O ile pierwsze 5 fal jest strasznie łatwe to w 6 fala to rzeź.
Wydawało mi się, czy pisali, że poprawili balans? :)

Ok, mój błąd.
Multiplayer balance changes: Weapons, cover, and enemies (see below for detailed notes on balance changes)

 
Last edited:
Esterhazy;n8336930 said:
Nie wierzę, że żaden tester nie zwrócił na te koszmarki uwagi. Bo ktoś chyba tę grę testował. Mam rację EA?
Na 99% zabrakło czasu. EA to multikorporacja, ze sztywnym marketingowo-sprzedażowym planem, więc jeśli np. BioWare się nawet zorientowało z pół roku temu, że nie wyrabiają - to i tak terminu zmienić nie mogli.

Ja to traktuję jako utwierdzenie się w zasadzie - nie śpieszyć się z zakupami. Bo niestety łatanie gier po premierze to dzisiaj norma (nawet W3 cierpiał na tę przypadłość, na szczęście w dużo mniejszej skali - np. ekwipunek). Więc jak zagram za jakieś parę miesięcy (a zagrać w ME:A mam stanowczy zamiar!), to nie dość że doznania będą lepsze, ale i pewnie będzie mnie gra (trochę) mniej kosztować.
 
Last edited:
maritimus;n8337030 said:
nie śpieszyć się z zakupami.
Prawidłowe podejście, choć przyznam, że ja mam z tym spory problem. Z Andromedą się jednak wstrzymałem, a duża w tym zasługa Mafii 3. Hangar 13 nawet łatać nie umie z głową, a zdążyli już wydać jakieś biedne DLC, za bagatela, 15€. To jest tupet. Ostatni raz się tak sparzyłem.
 
O, mogę przy okazji pokazać swoją Sarę. Przy pierwszym przejściu dałam jej inne imię, ale podoba mi się to, że jeśli mamy Sarę/Scotta to ich imiona używane są całkiem często, więc teraz zostawiłam defaultowe.


Screen został zrobiony na ustawieniach średnio-wysokich z przewagą średnich.
 
Ithlinne_Aegli;n8337310 said:
O, mogę przy okazji pokazać swoją Sarę.
Taka trochę Jennifer Lawrence:)

Co do patcha, wydajność skoczyła mocno w górę. Kilka opcji przestawiłem na ultra i płynność zachowana jaka była.
 
Ithlinne_Aegli;n8337310 said:
Przy pierwszym przejściu dałam jej inne imię, ale podoba mi się to, że jeśli mamy Sarę/Scotta to ich imiona używane są całkiem często, więc teraz zostawiłam defaultowe.

Czyli jeśli zmienimy sobie imię to w dialogach zwracają się do bohatera tylko po nazwisku, a jeśli zostawimy domyślne to po imieniu?
 
lukszwed;n8338790 said:
Taka trochę Jennifer Lawrence

Następny, jedna znajoma napisała mi to samo, ja nie wiem gdzie wy widzicie to podobieństwo (które zresztą jest zupełnie przypadkowe, kolor skóry też się zresztą nie zgadza). Może bym się tak nie piekliła, gdyby nie to, że nie przepadam za Lawrence :D

HuntMocy;n8338850 said:
Czyli jeśli zmienimy sobie imię to w dialogach zwracają się do bohatera tylko po nazwisku, a jeśli zostawimy domyślne to po imieniu?

Większość NPCów i tak będzie się do Ciebie zwracać po nazwisku (musieliby wszystko nagrywać dwa razy), ale np. przedstawiasz się z imieniem, towarzysze w sumie dość często zwracają się do Ciebie po imieniu, całkiem sporo tego jest. Na tyle sporo, że moim zdaniem warto sobie w sumie zostawić defaultowe imię. To dodaje takiego fajnego eee... smaczku?
 
Ithlinne_Aegli;n8339020 said:
Następny, jedna znajoma napisała mi to samo, ja nie wiem gdzie wy widzicie to podobieństwo
Ja też widzę. Podobnie taka jakby "słodka bułka", pucułowata.

 
Ithlinne_Aegli Mów co chcesz ale dla mnie też coś ma z Jennifer Lawrence i też jej nie lubie, dla mnie to drewno nie aktorka, nawet drewno bez wyrazu, z Keanu moze się śmieją że drewniany ale Jennifer może mu buty czyścić, do dziś się zastanawiam jak ona mogła Oscara dostać.

Żeby nie było oftopa mały materiał z 1.05 jak na moje oko to poprawili sławniejsze sceny, wszystkiego nie można mieć odrazu


 
Było powiedziane w patch notes, że poprawili animacje/mimikę tylko w części konwersacji, na poprawę wszędzie to podejrzewam jeszcze trzeba będzie poczekać, ale przynajmniej pozbyli się największych baboli.

Dobiliście mnie tymi porównaniami do Lawrence, chyba muszę poddać Sarę operacji plastycznej :D
 
Ithlinne_Aegli;n8340280 said:
Dobiliście mnie tymi porównaniami do Lawrence, chyba muszę poddać Sarę operacji plastycznej
Może to tylko kwestia kadru. Moja postać np. za każdym razem wygląda trochę inaczej.
 
Dla mnie ładna. Nie wiem, kim jest Jennifer Lawrence, więc nie mam żadnych skojarzeń negatywnych, jakie ta pani najwidoczniej wywołuje. Nieco ceglasta, jakby przypudrowana. Wina oświetlenia zapewne. Ale sam kształt twarzy i proporcje przyjemne dla mojego oka. I pancerz w kolorze łososiowym czy też majtkowego różu nie jest tym, co ja bym nosił.
 
raison_d_etre;n8340680 said:
Nieco ceglasta, jakby przypudrowana. Wina oświetlenia zapewne.

A może po prostu nie jest biała? :D

raison_d_etre;n8340680 said:
I pancerz w kolorze łososiowym czy też majtkowego różu nie jest tym, co ja bym nosił.

Oooo panie, toś pan pojechał teraz. No ale powiedzmy, że panowie specjalistami od kolorów nie są, pozwolę sobie więc na małą lekcję, bo nie mogę się powstrzymać.

Łososiowy:




Majtkowy róż:




Natomiast zbroja ryder jest biało-fioletowo-fuksjowa, trochę bardziej wpadająca we fiolet:


Koniec offtopu. Wiecie, the more you know... ;)

Nawiasem mówiąc to jest moja ulubiona zbroja w całej grze, bardzo zadowalająca zarówno wizualnie, jak i pod względem statystyk i możliwości ulepszania. Jest to pancerz Bohater Helejosa, N7ka i inne mogą mu buty czyścić. No i nie trzeba robić do niego każdej części osobno, tylko korpus i hełm.
 
Last edited:
Top Bottom