Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
To wiele wyjaśnia ... A małą ilością ciosów bym się aż tak bardzo nie przejmował - pewnie nie chciało im się pokazywać wszystkich możliwych comb, postać nie znała wszystkich ciosów albo nie wszystkie zostały już wprowadzone...
 
Nightmare said:
To wiele wyjaśnia ... A małą ilością ciosów bym się aż tak bardzo nie przejmował - pewnie nie chciało im się pokazywać wszystkich możliwych comb, postać nie znała wszystkich ciosów albo nie wszystkie zostały już wprowadzone...
Prowadzący nawet mówił o tym,że pokazywana postać nie ma rozwiniętych umiejętności - zrezstą pokazywano też drzewko "umiejętności" - całkiem spore zresztą i przy założeniu ,że w jednej rozgrywce max. będziemy w stanie zapełnić 75% umiejętności to dobrze to wróży P.S. Zastanawiające dlaczego uparcie nawet na filmie czarodzieję z plakatu przedstawiano jako Triss, hmmm...tym bardziej,że i tak większość oglądających pewnie nie miałą pojęcia kto to
 
Geno said:
Nightmare said:
To wiele wyjaśnia ... A małą ilością ciosów bym się aż tak bardzo nie przejmował - pewnie nie chciało im się pokazywać wszystkich możliwych comb, postać nie znała wszystkich ciosów albo nie wszystkie zostały już wprowadzone...
Prowadzący nawet mówił o tym,że pokazywana postać nie ma rozwiniętych umiejętności - zrezstą pokazywano też drzewko "umiejętności" - całkiem spore zresztą i przy założeniu ,że w jednej rozgrywce max. będziemy w stanie zapełnić 75% umiejętności to dobrze to wróży P.S. Zastanawiające dlaczego uparcie nawet na filmie czarodzieję z plakatu przedstawiano jako Triss, hmmm...tym bardziej,że i tak większość oglądających pewnie nie miałą pojęcia kto to
1. Wiem, i dla tego zawarłem to w mojej wypowiedzi.2. Lepiej by było, gdyby udało się zapełnić nawet mniej niż 75%, tak gdzieś około 40%... Zawsze to by była większa motywacja aby przejść grę jeszcze raz.
 
Fajny motyw jest na samym początku prezentacji, kiedy to Geralt walczy z gravierami na ruinach starego młynu. Kiedy kamera robi najazd na ten młyn, widać jak po ziemi w jego kierunku pędzą chmary gravierów.No i jeszcze ten skok Geralta na jakiś balkonik, super.edit: no i ten strażnik biegnący i krzyczący (chyba): "Alive!!!". Ciekawe czego się tak wystraszył?
 
No mam problem z filmikiem i nie wiem co jest tego powodem. Mianowicie filmik " witcher combat" w małej rozdzielczości chodzi miodzio, natomiast gdy sciagnalem ten z wieksza rozdzielczoscia to obraz jakby ciął i idzie nierówno z dźwiękiem. Co jest??
 
To rzeczywiscie troche dziwnie brzmi ;).Teraz odnosnie samego filmiku krytki slow kilka:1) potworki upadaja troche nierealnie (za szybko), przy bullet-time jeszcze jakos to wyglada, ale normalnie to troche smiesznie to wyglada2) helikopter, o zgrozo!3) przy wyciaganiu miecza wyglada jakby Geralt wyciagal go z pochwy, jest nawet bardzo sugestywny dzwiek. Przy odkladaniu miecza Geralt go poprostu przylepia, wydawalo mi sie, ze nawet jakies "magiczne iskrzenie" wystapilo. Przerazilo mnie to4) efekt termowizji dalej mnie nie przekonuje, ale jakos filmiku nie byla tez najlepsza5) odpoczynek-medytacja, zywcem wziete z NWN. Rozumiem, ze widzminini szybciej sie regenerowali niz ludzie i nie potrzebowali tylko snu co ludzie, ale mozna by to jakos ciekawiej rozwiazac. Np. dodac jakies rozne pozycje do metydacji w zaleznosci od tego jak mocno jestesmy uszkodzeni. W jodze jest kupe takich pozycji (w kamasutrze tez ;]).6) potworki byly jakos troche leniwe i malo skore do walki7) takie mocne smurzenie przy uzywaniu miecza moim zdaniem powinno wystepowac tylko w przypadku b. szybkich postaci, czyli glownie Geralta. Moze wtedy jest mniej efekciarsko biorac pod uwage cala gre, ale od razu widac kto jest tu szefem8) stalowy miecz jest malo klimatyczny, lepiej brzmi miecz wykuty z rudy pochodzenia kosmicznego ;)Co mi sie natomiast szczegolnie podobalo:1) fajnie okna dialogowe, cos a'la KOTOR, ale na moj gust lepsze.2) eliksiry na alkoholu ;)3) fajne cut-scenki4) pani w zielonym ;)5) i wiele, wiele innych, ktorych teraz nie pamietam
 
Obejrzałem i rzeczywiście - zgadzam się z uwagami przedmówców. Zwłaszcza chowanie miecza i niefrasobliwość przeciwników mocno mnie odpychały... Ale w tym samym momencie przypomniałem sobie, że jak się gra, jest się w wirze akcji, całość zaczyna wyglądać zupełnie inaczej.Ale mimo to życzyłbym graczom i sobie (oczywiście) więcej dynamiki.Jeszcze ten upadający Kościogłów - umierając upada tak, jakby ważył ze 2-3x mniej, niz wygląda (może dlatego jest taki niemrawy?).Twórcy po raz kolejny narobili m apetytu. I po raz kolejny muszę sobie wmawiać: "jeszcze jakiś rok, jeszcze jakiś rok...".
 
Kogut said:
Jeszcze ten upadający Kościogłów - umierając upada tak, jakby ważył ze 2-3x mniej, niz wygląda (może dlatego jest taki niemrawy?)....".
Własnie ten sapekt będzie wymagał szlifu (Czarny Marian się zgadza ) gdyż po śmiertelnym uderzeniu postacie odlatują niczym wystrzelone z katapulty, lub jak pisałem wcześniej kopnięty,niewielki, o małych oporach karton Niemniej ejdnak tak jak pisał Czarny Marian w tej kwestii są stosunkowo szerokie możliwości regulacji więc nie martwiłbym się na zapas.
 
Tak ta termowizja była jak dla mnie do bani od razu skojarzyła mi się z grą ala Splinter Cell, jak dla mnie ten efekt psuje klimat gry z pourych i zaciemnionych kanałów przenosimy się w żółć, czerwień i biel bleeee
 
No to w końcu sciągnąłem film. Oczywiście ten 386 MB, trwający ponad pół godziny A teraz garść refleksji1) efekt wyjmowania i odkładania miecza. O ile ten pierwszy jeszcze ujdzie, to ten drugi, szczerze mówiąc, to chyba najsłabszy element z do tej pory pokazanych materiałów Ktoś już chyba o tym wspominał, ale wyglada to tak, jakby Geralt miał na plecach magnes, który "przyklejał' miecz2) infrawizja. Mi się dla odmiany akurat podoba. Choć nie ukrywam, że lepiej wyglądałoby tu zwykłe rozjaśnienie ekranu. Wiem, mało to efektywnie wygląda, ale lepiej pasuje do pierwowzoru.3) bardzo fane cut-scenki. I takie małe pytanie- czy ten dubbing, który tam jest, to wersja ostateczna? Jeśli tak, to zdradźcie mianow ybrańca, który podkłada głos pod Geralta 4) potwory- mogłyby być nieco żwawsze, ale o tym też już było...5) ekran dialogowy. Zgadzam sie w pełni z Vampire, ze bardzo fany6) pasek obrażeń. Nie zauważyłem takowego. Jesty, czy to po prostu efekt mojej ślepoty ?7) wizerunek amuletu. Czy te dwa, ledwo widoczne paski po boku to wskaźnik życia i many (mocy, ki, jakkolwiek to nazwać)?8) małe pyatnie- nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst mówiony prezentera (BTW: czy to był Fallen?), ale czy to prawda, ze niektóre budowle wzorowane są na prawdziwe istniejących?Ogólne wrażenie, jak zwykle, bardzo pozytywne
 
Z tego co mi wiadomo to (a propos Twojej wypowiedzi):2) zwykły night vision wygląda bardzo podobnie do tego "rozjaśnienia" - widać to na 400mb screenerze praktycznie na początku wizyty w kanałach3) voiceover'y nie są najwyraźniej finalne, podczas prezentacji jest o tym mowa, dlatego też większość dialogów jest przeskakiwanych6 i 7) wokół medalionu po lewej masz HP bohatera po prawej wytrzymałość(fatigue)8) tak to prawda przynajmniej tak twierdzi osoba prezentujaca grę (i to chyba nie jest Fallen ale pewności nie mam bo stoi praktycznie non stop w cieniu)To tyle ode mnie ;-)
 
Pasek obrazen kogo? Przeciwnika? Jak go atakujesz to wokol niego pojawia sie czerwony okrag, ktory sie zmniejsza (tzn. ubywa tego czerwonego) w miare jak przeciwnikowi spada zycie. Podobne rozwiazanie bylo chyba zastosowane w Sacredzie.
 
Walu de Rive said:
ale wyglada to tak, jakby Geralt miał na plecach magnes, który "przyklejał' miecz
Do tego albo mi się przywidziało, albo on chował miecz przez jedno ramię, a miecz pojawił się na z drugiej strony...
Walu said:
3) bardzo fane cut-scenki. I takie małe pytanie- czy ten dubbing, który tam jest, to wersja ostateczna? Jeśli tak, to zdradźcie mianow ybrańca, który podkłada głos pod Geralta
Prezenter dyć mówił, że to wersja robocza, i to bardzo
Walu said:
8) małe pyatnie- nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst mówiony prezentera (BTW: czy to był Fallen?), ale czy to prawda, ze niektóre budowle wzorowane są na prawdziwe istniejących?
Mówił, że budowle są wzorowane na architekturze wschodnio-europejskiej. Więc na istniejących budowlach
 
Devean mi tez tak sie wydawalo. Co do tego iskrzenie przy odkladaniu miecza. Czy tylko ja to widzialem (ogladalem ten moment ze 3 razy)?
 
Podobno kazdy budynek ma byc oparty na jakims sensownym planie zainspirowanym oryginalem. Troche mnie to po prawdzie niepokoi. Gdyby CDPR nie podniósl takiej kwestii, nikt by na na podobne rzeczy nie zwrócil uwagi, a teraz beda musieli sie meczyc z kazda budowla. Oby efektem nie bylo zmniejszenie ich ilosci w grze.
 
Nie z każdą. Po prostu narzucona jest pewna stylistyka, a w wypadkach kiedy chcą oddać możliwie prawdziwy i dokładny plan jakiegoś budynku sięgają do książek. Chyba łatwiej na podstawie książki coś stworzyć niż wymyślać od zera.
 
Top Bottom