Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Tibor said:
A jakie jest wasze zdanie na temat dawnego autorskiego silniczka graficznego, używanego w Wiedźminie w początkowych fazach pracy? Może nie powalał jakością, ale swój klimacik miał .
Taaak, nie ma to jak niskiej rozdzielczości tekstury, kwadratowe skały i budynki i jeszcze te porozżucane zwłoki a byłbym zapomniał i jeszcze ta genialna woda i slady na niej ten silniczek jest bardziej archaiczny od silnika parowego , ale i tak niexle jak na 4 osobowy zespół który wtedy nad grą pracował.Edit: a to LINK do screeenów To te na samym koncu z numerami powyżej 30
 
Denerwuje mnie w szczególności to, że obecnie wszelkie gry RPG starają się graficznie dorównywać, czy też nawet przebijać gry FPP. Przecież stare gry RPG z grafiką 2D również miały swój własny, niepowtarzalny klimat. Ale brutalna prawda jest taka, że w obecnych czasach chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców trzeba przygotować projekt będąct tak jakby "złotym środkiem".
 
Grafika to podstawa, bardzo spora większośc graczy zwraca na nią największą uwagę dlatego nie można wydac gry kiepskiej graficznie nawet o wysokiej grywalności bo i tak nie uratuje się tym wyników sprzedaży -> patrz Arcanum.
 
ja moge byc przykładem - w zeszłym roku chyba widzialem jeden skrin z wiedźmina - ta walka utopcem ale z bernegarem w roli głównej i na starym enginie. i się zniechęciłem.
 
A mnie natomiast do gry przyciągnęła zapowiedź w CD-Action zamieszczono w ubiegłym roku bezpośrenio po targach E3. Taka zapowiedź by się przydała, Tam było tyle konretów... Chyba najlepsza zapowiedź do tej pory.
 
Yarpen Zirgin said:
ja moge byc przykładem - w zeszłym roku chyba widzialem jeden skrin z wiedźmina - ta walka utopcem ale z bernegarem w roli głównej i na starym enginie. i się zniechęciłem.
To już było na Aurorze
 
biorąc pod uwagę że cały czas dopracowują engine obecna będzie za miesiąc "stara", wstydź się Yarpen tyle postów wskazujacych na zainteresowanie tematem a nie wiesz takich podstawowych rzeczy
 
Egon Bondy said:
biorąc pod uwagę że cały czas dopracowują engine obecna będzie za miesiąc "stara", wstydź się Yarpen tyle postów wskazujacych na zainteresowanie tematem a nie wiesz takich podstawowych rzeczy
widzę że ty masz braki, więc powiem ci mniej więcej jak to było.1. Engine autorski2. Licencja Aurory3. Modyfikacja aurory aż do stanu obecnego.Mówiłem o punkcie drugim.
 
Wszyscy mowia o grafice ale to nie wszystko. Niech to wyglada jak najlepiej ale przede wszystkim wciaga! Taki Gothic w momencie premiery szlu grafa nie robil (nie zeby byla zla) ale miodzio taki ze wciaz chetnie po niego siegam.Pytanko odnosnie niektorych radujacych oko widoczkow na skrinach (zamek, jeziorko) wszystko to jest, rozumiem dostepne w grze? Np jak mamy chwilke to mozemy sobie poogladac swiat (jak np niebo w Gothicu)? Czy tylko patrzymy na Geralta i najwyzej mozemy kamerke blizej - dalej ustawic?
 
Mówiąc o zamku Yahoo, przypomniałeś mi filmik prezentujący wiedźmina na ubieglorocznych targach E3, tam geratl jakiś tajemnym sposobm rozwalił połowe ściany w jakimś zamku a drzwi i tak pozostały w swoim dawnym miejscu niczym nienaruszone, jakby nigdy nic... Pamiętacie to, kojarzycie, wiecie o czym mówię?
 
Yahoo82 said:
Wszyscy mowia o grafice ale to nie wszystko. Niech to wyglada jak najlepiej ale przede wszystkim wciaga! Taki Gothic w momencie premiery szlu grafa nie robil (nie zeby byla zla) ale miodzio taki ze wciaz chetnie po niego siegam.Pytanko odnosnie niektorych radujacych oko widoczkow na skrinach (zamek, jeziorko) wszystko to jest, rozumiem dostepne w grze? Np jak mamy chwilke to mozemy sobie poogladac swiat (jak np niebo w Gothicu)? Czy tylko patrzymy na Geralta i najwyzej mozemy kamerke blizej - dalej ustawic?
wszyscy mowią o grafice bo i temat jest ok no i jesteśmy w dziale "screeny... "czyli związanym z grafiką Grafika w Gothicu jest już bardzo przestarzała, i nie wiem co Ci sie w niej jeszcze moze podobać nie wspominając już o tym kretynskim i "sztywnym" systemie walki, no ale to twoja sprawa czy ta gra Cie jeszcze wciąga
 
Tibor said:
Mówiąc o zamku Yahoo, przypomniałeś mi filmik prezentujący wiedźmina na ubieglorocznych targach E3, tam geratl jakiś tajemnym sposobm rozwalił połowe ściany w jakimś zamku a drzwi i tak pozostały w swoim dawnym miejscu niczym nienaruszone, jakby nigdy nic... Pamiętacie to, kojarzycie, wiecie o czym mówię?
to był bernegar a ściana runęła chyba sama .
 
Yahoo82 said:
Pytanko odnosnie niektorych radujacych oko widoczkow na skrinach (zamek, jeziorko) wszystko to jest, rozumiem dostepne w grze? Np jak mamy chwilke to mozemy sobie poogladac swiat (jak np niebo w Gothicu)? Czy tylko patrzymy na Geralta i najwyzej mozemy kamerke blizej - dalej ustawic?
Mozemy kamere blizej i dalej ustawic, ale takze mozemy poogladac co sie dzieje wokol nas. W widoku TPP bedzie mozna tez podziwiac niebo. Chyba nie sadzisz, ze sie Twory nrobili tyle nad nim aby go nie pokazac?
 
Tja, ze wszystkich stron atakują nas hordy potworów a my niby nic przyglądamy się churą, albo pięknemu zachodowi słońca nad Wyzimą
 
Właśnie obejrzałem i aż usiadłem Cudne oswietlenie, przywodzące mi na myśl co bardziej udane screeny z Obliviona. Mam nadzieję, ze toi fragment gry, a nie cut-scenki. Jedna uwaga- drzewka i słoneczniki wyglądają troche jakby wyciete z papieru (trochę płaskie). Ale za to konik wygląda bardzo ładnie Tak btw, to w takiej wiosce mógłby mieć miejsce quest autorstwa forumowiczów.
 
Top Bottom