Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Khaine said:
Mam tutaj pare uwag krytycznych związanych z gameplayem:1) Geralt nie robi praktycznie uników, nie paruje też ciosów (wielka szkoda)2) wszyscy przeciwnicy padają na ziemię w bardzo podobny sposób. Żaden nie upadł na kolana i chwycił się za przecięte gardło, czy zwijał się z bólu na ziemi - wszyscy po prostu upadają, najczęściej do tyłu i koniec. 3) Praktycznie non stop widzimy te same ciosy zadawane przez Geralta. Wydaje mi się że jest jeszcze w grze za małe urozmaicenie podstawowych ciosów. Wg mnie powinno być to zorganizowane jak w KOTOR - podstawowy cios mieczem powinien mieć kilka różnych animacji, żeby gracz nie popadł w monotonię.A z uwag pozytywnych to cała reszta:D1) Efekt najmocniejszego eliksiru jest b. fajny i odwołuję wszystko co mówiłem na ten temat2) Ułożenie mieczy na plecach wiedźmina nawet nie przeszkadza tak bardzo jak myślałem3) Baaaardzo klimatyczne lokacje z ogromną ilością detali co widać nawet na tak kiepskiej jakości screenerze4) Ogólnie ja mam wrażenia bardzo pozytywne, całość wywołała na mnie cholernie dobre wrażenie i jeżeli te moje uwagi krytyczne znajdą jakiekolwiek odzwierciedlenie w Waszej pracy to w efekcie finalnym będzie mogło być już tylko lepiej ;-)
Ciosów będzie więcej, bohater w demie nie jest jeszcze "w pełni rozwinięty". Uniki również związane będą z rozwojem postaci. Przeciwnicy będą mieli naprawdę różne animacje, ale-gdy postać ginie za zachowanie ciała odpowiada już rag-doll, tzn ciało gdy upadnie na stół to leży na nim, a np ręka zwisając "dynda".
 
Geno said:
Ja jak na razie obejrzałęm tylko krótszy z filmików no i...Nie podoba mi się dźwięk przy uderzeniach (choć to pewnie będzie zmienione jeszcze), rzeczywiście tak jak zauważył Khaine jakoś w na tym filmie słabo widać uniki (tzn. ich nie ma), wygląda to akurat w tej walce z Kościogłowem bardzo monotonnie - coś jeszcze szwakuje okładanie utopcem ale filmik też nie jest najwyższych lotów - wygląda to trochę jakby miotał wiązką chrustu - na poprawki pewnie przyjdzie jeszcze czas....Z pozytywny spraw- efekt nocnego widzenia rzeczywiście nie jest tak zły jak to się zapowiadało. Bardzo fajnie wygląda chód Geralta , wszelkie błyski na miaczu i włosy też.Nadal mam mieszane uczucia jeśli chodzi o długość miecza stalowego - nie rozumiem dlaczego nie mógłby być symetryczny do srebrenego i tej samej długości - jak dla mnie nielicha zagadka. Druga sprawa - przy efekcie "termo" nie wiem czemu włosy są żólte - powinny być raczej tego samego koloru jak już co np. "koszula" - w końcu włosy są izolatorem (szczególnie chodzi o te ,które opadają na plecy) - tym niemniej ta są szczególiki i w ogólnym zarysie to najwększe zastrzeżenia jak zwykle mam do miecza stalowego. Poza tym to mnie się podoba .
Machanie utopcem, pochodzi z okresu w którym fizyka była dopiero implementowana, poprawimy to z pewnością. Efekt eliksiru nie jest takim prawdziwym termo, miał po prostu "klimatycznie"wyglądać. Miecze muszą być(naszym zdaniem )zróżnicowane nie tylko materiałem z ktorego je wykonano.ps.na większym filmiku widać dwie inne lokacje.
 
Zdaje sobie sprawe - ale sam design mają przecież diametralnie różny, do tego inne tekstury oraz dochodzi sprawa antysymetrii - już tak jest ,że ludzie zazwyczaj lubią wszystko mieć symetryczne - dlatego też to się być może rzuca w oczy - druga sprawa już wchodząc w temat ,którego nie lubicie ale sensownośc takiego roziązania pod względem logiki - tak właściwie to miecz srebrny powinien być dłuższy ze względu na to ,że głownie nim posługuje się w walce z potworami (przynajmniej wg Waszej merytoryki - nie książkowej). No coż poczekamy, zobaczymy....w sumie nie wszystkim to przeszkadza
 
Kontynuując ;) Obejrzałem ten 40-minutowy film już 3x ;)Podoba mi się również efekt działania Aardu na samym początku 400 MB pliku - wg mnie to jest właśnie kawałek tego nowego trailera który mamy ujrzeć (ale trwa tylko 65 sec. w porównaniu do obiecywanych 105 sec.) w momencie w którym Geralt strąca te paskudy ze schodów nie ma żadnych przezroczystych ścian itd. smakowita sprawa jak sypią się na ziemię niczym ulęgałki;-) Mówiłem już że lokacje są śliczne? No i świecące oczka utopców/zombich/czy co to tam jest sprawiają bardzo pozytywne wrażenie (choć znowu nieszczególna jakość screenera znowu się kłania) zwłaszcza jak Geralt wycina sobie wśród nich przejście. Natomiast dalej ciekawy jestem w którym momencie użyty jest ten shader do płonącego/świecącego miecza. Poczekamy chyba jednak na trailer w wysokiej jakości żeby móc ocenić co i jak :)Edycja: dla tych którzy nie ściągnęli 400 MB wersji - żałujcie, mimo że jakość nie jest rewelacyjna wiele o grze się można dowiedzieć zarówno od prowadzącego demonstrację jak i z samej demonstracji ;-)A te dwie nowe lokacje których nie widzieliśmy - jedna to coś w rodzaju zniszczonego zamku/dworu a druga to katakumby/podziemia ale takie dosyć nietypowe bo bardzo przestronne. Jak dla mnie rewelacja ;-)
 
A mnie drażni że Geralt zaraz po zatrzymaniu się staje w rozkroku (pozycji bojowej) mimo że w koło są tylko ściany i woda, trochę to śmiesznie wygląda, gdy zrobimy krok i zatrzymamy się i znowu krok i zatrzymanie... było by dużo lepiej gdyby przyjmował taką pozycję gdy w pobliżu jest przeciwnik, albo po naciśnieciu klawisz "atak" a nie jak tylko wyciągnie miecz... większość uwag które miałem zawarli koledzy wiec już się do niczego nie będę czepiał...chyba że coś jeszcze wypatrze...
 
A czy ten gameplay pojawi się w jakiejś lepszej wersji jakościowej? Chociażby i bez komentarzy, ale tak by było widać szczegóły? I czemy nie wszystkie screeny/arty/rednery trafiają do galerii na stronie?
 
Tego to już nie wiedza nawet najstarsi indiania czemu screenów jest więcej dajmy przykład na ign niż na oficjalnej stronie. Dla mnie to jest dziwne ale cóż widocznie tak ma byc
 
Prawdę mówiąc to nie wszyscy chyba maja ochotę albo warunki ku temu aby pobrać sobie ten blisko 400 Mb film, moim skromnym zdaniem na oficjalnej stronie gry powinny jak najszybciej pojawić się jakies screeny z tegoż trailera. Mam nadzieję, że już jutro na stronie pojawi się ten od dawien dawna obiecywany filmik z gry, który miał ukazać się tuż po targach E3.Co do moich refleksji po obejrzeniu filmiku z gry, oczywiście tego krótszego przedtsawiającego walkę to nie rozwiał on moich wątpliwości co do miecza. Patrząc na Geralta mam po prostu wrażenie, że ten miecz jest dla niego za ciężki i trochę za duży, z mojej wiedzy na temat mieczy wynika, że póltoraki to razcej broń średniej wielkości i wagi. Kolejna rzecz, która trochę mnie rozczarowała to uniki, a w zasadzie ich brak. Przecież to na tym powinna się opierac technika walki Geralta, takie były przeiceż podstawowe założenia treningu wiedźmińskiego. Co zaś się tyczy efektu widzenia w ciemności to wyobrażałem go sobie trochę inaczej, bardziej tak jak to było przedstawione w książce "trza wam bowiem wiedzieć, że wiedźmini w nocy widzą prawie tak dobrze jak ja czy ty w dzień" (cytat z głowy).
 
Czarny Marian said:
Ciosów będzie więcej, bohater w demie nie jest jeszcze "w pełni rozwinięty". Uniki również związane będą z rozwojem postaci. Przeciwnicy będą mieli naprawdę różne animacje, ale-gdy postać ginie za zachowanie ciała odpowiada już rag-doll, tzn ciało gdy upadnie na stół to leży na nim, a np ręka zwisając "dynda".
Mhm, to troche smieszne bedzie, Wiedzmin, który nie nauczyl sie jeszcze uników... No ale zalózmy, ze dysk mu wypadl i przejdzmy do pytania, które pozostalo bez odpowiedzi - co z parowaniem ataków? Na razie wyglada to tak, ze przeciwnicy uderzaja na zmiane jeden drugiego, a ten, który w danym momencie nie atakuje, przyjmuje kazdy cios "na klate". To po to bylo zatrudniac mistrzów fechtunku?
 
macell said:
Mhm, to troche smieszne bedzie, Wiedzmin, który nie nauczyl sie jeszcze uników... No ale zalózmy, ze dysk mu wypadl i przejdzmy do pytania, które pozostalo bez odpowiedzi - co z parowaniem ataków? Na razie wyglada to tak, ze przeciwnicy uderzaja na zmiane jeden drugiego, a ten, który w danym momencie nie atakuje, przyjmuje kazdy cios "na klate". To po to bylo zatrudniac mistrzów fechtunku?
Najpierw radził bym poczytać coś na temat fabuły jaka ma być w grze, rozwój bohatera od podstaw będzie miał w niej swoje potwierdzenie, gdyż po powrocie Geralta na Kontynent, będzie on wyczerpany i zapomni wiele swoich umiejętności, z którymi był za pan brat w sadze Sapkowskiego.Co do parowania to zapewn będzie, ale raczej też nie od razu. Grałeś może w NWN? Tam również była umiejętność parowania, ale rozwijaliśmy ją konsekwetnie awansując na wyższe poziomy doświadczenia. Moim zdaniem podobnie będzie w Wiedźminie.
 
Ja tylko jestem ciekawy czy sciagnalem dobry plik Czy on zajmuje 380mb, trwa 39 minut i jest w takim maly, beznadziejnym okienku ? Jak tak, to jego jakosc nie zachwyca
 
marrak said:
A mnie drażni że Geralt zaraz po zatrzymaniu się staje w rozkroku (pozycji bojowej) mimo że w koło są tylko ściany i woda, trochę to śmiesznie wygląda, gdy zrobimy krok i zatrzymamy się i znowu krok i zatrzymanie... było by dużo lepiej gdyby przyjmował taką pozycję gdy w pobliżu jest przeciwnik, albo po naciśnieciu klawisz "atak" a nie jak tylko wyciągnie miecz... większość uwag które miałem zawarli koledzy wiec już się do niczego nie będę czepiał...chyba że coś jeszcze wypatrze...
Zauważ, że dzieje się tak tylko wtedy gdy jest wyciągnięty miecz i co za tym idzie jesteśmy w trybie walki, więc przyjmowanie takiej pozycji jest logiczne.
 
- 3xM - said:
marrak said:
A mnie drażni że Geralt zaraz po zatrzymaniu się staje w rozkroku (pozycji bojowej) mimo że w koło są tylko ściany i woda, trochę to śmiesznie wygląda, gdy zrobimy krok i zatrzymamy się i znowu krok i zatrzymanie... było by dużo lepiej gdyby przyjmował taką pozycję gdy w pobliżu jest przeciwnik, albo po naciśnieciu klawisz "atak" a nie jak tylko wyciągnie miecz... większość uwag które miałem zawarli koledzy wiec już się do niczego nie będę czepiał...chyba że coś jeszcze wypatrze...
Zauważ, że dzieje się tak tylko wtedy gdy jest wyciągnięty miecz i co za tym idzie jesteśmy w trybie walki, więc przyjmowanie takiej pozycji jest logiczne.
Czy każde wyciągnięcie miecza w rzeczywistości wiąże się z walką? Raczej nie, a poza tym nie wygląda to zbyt realistycznie (mamy walczyć czy przymierzamy się do zrobienia szpagatu?) ... wiem że to jest czepianie się na siłę, ale na razie tak trzeba żeby twórcy gry nie popadli w samo zachwyt
 
marrak said:
- 3xM - said:
marrak said:
A mnie drażni że Geralt zaraz po zatrzymaniu się staje w rozkroku (pozycji bojowej) mimo że w koło są tylko ściany i woda, trochę to śmiesznie wygląda, gdy zrobimy krok i zatrzymamy się i znowu krok i zatrzymanie... było by dużo lepiej gdyby przyjmował taką pozycję gdy w pobliżu jest przeciwnik, albo po naciśnieciu klawisz "atak" a nie jak tylko wyciągnie miecz... większość uwag które miałem zawarli koledzy wiec już się do niczego nie będę czepiał...chyba że coś jeszcze wypatrze...
Zauważ, że dzieje się tak tylko wtedy gdy jest wyciągnięty miecz i co za tym idzie jesteśmy w trybie walki, więc przyjmowanie takiej pozycji jest logiczne.
Czy każde wyciągnięcie miecza w rzeczywistości wiąże się z walką? Raczej nie, a poza tym nie wygląda to zbyt realistycznie (mamy walczyć czy przymierzamy się do zrobienia szpagatu?) ... wiem że to jest czepianie się na siłę, ale na razie tak trzeba żeby twórcy gry nie popadli w samo zachwyt
...no chyba ,że chcesz się ogolić albo sprawdzić czy nie masz pryszcza na policzku wtedy wyciągasz miecz
 
Ściągnąłem już ten filmik "walki" i podzielę się moimi spostrzeżeniami:- Geralt medytujący w kanałech gdzie czycha pełno potworów...dziwne...- Trochę tak dziwnie biega - jakoś AI kościogłowa nie było zbyt wygórowane....- cut-scenki....to jest to na co liczyłem...płynne przejścia, dobre ujęcia i pomysł z tarciem mieczem...mmmm...- reszta na pozytyw
 
Yuan-ti said:
- Geralt medytujący w kanałech gdzie czycha pełno potworów...dziwne...
to przeczytaj sobie jeszcze raz książke, jeśli już przeczytałeś... to właśnie było najbardziej realistycznie zrobione najpierw jeden eliksirek by wyczaić sytuaje a potem jeszcze jeden w ramach przygotowania do walki ... BOMBA!!!!
 
A jesteś pewien, że Gearlt właśnie wtedy zażywał eliksir? Ale w sumie to co powiedziałe ma nawet sens Przynajmniej było by wiernym odzwierciedleniem książki, bo coś ostatnio widzę za dużo odstępstw od niej.
 
nie koniecznie w kanałach (tak szczerze to nie pamiętam żadnej walki w kanałach, owszem wysypiska śmieci, jaskinie, las, ale nie kanały) w książce w tak dużych miastach jeśli trzeba było zabić jakiegoś potwora to zajmowała się tym straż miejska... tylko w beznadziejnych sytuacjach zostawiano ogłoszenia na rozstajach że potrzeba Wiedźmina, a czy pamiętasz żeby Geralt zażywał jakiś eliksir nie przed walką bo ja nie...
 
marrak said:
nie koniecznie w kanałach (tak szczerze to nie pamiętam żadnej walki w kanałach, owszem wysypiska śmieci, jaskinie, las, ale nie kanały) w książce w tak dużych miastach jeśli trzeba było zabić jakiegoś potwora to zajmowała się tym straż miejska... tylko w beznadziejnych sytuacjach zostawiano ogłoszenia na rozstajach że potrzeba Wiedźmina, a czy pamiętasz żeby Geralt zażywał jakiś eliksir nie przed walką bo ja nie...
Akurat w tej kwestii to się nie zgodzę bo nie można ograniczać się w grze tylko do miejsc w ,których Geralt był w książkach - ja bym chciał zobaczyć Mahakam np. albo cmentarzysko Craag Ann.....Geralt zażywał eliksir przed walką ze Strzygą, przed walką z braćmi Micheletami w Oxenfurcie.....Co do zabijania przez strażników groźnych potworów do byłbym sceptyczny, w Blaviken to się o własne halabardy potykali.....
 
Top Bottom