Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
A po za tym już wcześniej było mówione, że inspiracją dla twórców są budowle ze sytku dwóch epok: średniowiecza i renesansu. Maccel-> Twoje niepokoje wydają mi się bezpodstawne Niby czemu mielibyśmy tracić wiarę w zapał i ambicję twórców? Przecież wielokrotnie powtarzali, że włożyli w tę grę wiele swojego serca. A Ty śmiesz wątpić, że nie będzie im się chciało przygotować odpowiedniej ilości budynków. Moim zdaniem jesteś w błędzie (oby ).Wiele budynków już dokładnie było przedstawionych przez samego AS-a w jego książkach, a więc wystarczy tylko zgrabnie najpierw przelać je na papier, a potem obrobić przy pomocy specjalistycznych programów 3D na komputerach, nałożyć odpowiednie tekstury i zaimplementować do gry. Co zaś się tyczy budynków zaczerpniętych z tych naprawdę istniejących, to to również przynajmniej moim zdaniem nie jest duży problem, ponieważ prawktycznie w każdym zakątku Europy możemy spotkać budowle z tego okresu architekotnicznego. Wystarczy lekka modyfikacja i już mamy jakiś piękny zamek w grze
 
Tibor said:
Wiele budynków już dokładnie było przedstawionych przez samego AS-a w jego książkach, a więc wystarczy tylko zgrabnie najpierw przelać je na papier, a potem obrobić przy pomocy specjalistycznych programów 3D na komputerach, nałożyć odpowiednie tekstury i zaimplementować do gry.
To przypomina mi stary dowcip o tworzeniu rzeźby - należy wziąć materiał i tylko obtłuc niepotrzebne elementy, zostawiając tylko rzeźbę .W tym można popełnić wiele błędów i zrobić faktycznie "małego potworka". Ale o to jednak bym się nie martwił - dotychczas pokazane budynki wyglądają dobrze.
 
Tibor said:
Wiele budynków już dokładnie było przedstawionych przez samego AS-a w jego książkach, a więc wystarczy tylko zgrabnie najpierw przelać je na papier, a potem obrobić przy pomocy specjalistycznych programów 3D na komputerach, nałożyć odpowiednie tekstury i zaimplementować do gry.
...?..... AS opisam zajmował się dosyć pobierznie więc ne ma możliwośći odtwarzania budowli zgodnie z opisem (to nie Tolkien)
Tibor said:
Co zaś się tyczy budynków zaczerpniętych z tych naprawdę istniejących, to to również przynajmniej moim zdaniem nie jest duży problem, ponieważ prawktycznie w każdym zakątku Europy możemy spotkać budowle z tego okresu architekotnicznego. Wystarczy lekka modyfikacja i już mamy jakiś piękny zamek w grze
MNie się wydaje ,że słusznie czerpano z architektury słowiańskiej (czyli wsch. eur.) ,zasadniczo w książkach ASa można odczućten słowiański klimat co się włąsnie też m.in. przenosi na sferę architektoniczą. Z "oreientów" to mogą być jakieś elfie budowle - jak pamiętamy były bardzo "lekkie".
 
Oglądnąłem kolejny raz początkowy trailer z pokazów E3 i już wiem dlaczego Geralt ma ten helikopter na plecach. Właśnie on pomógł mu przeszkoczyć tą przepaść tylko, że sięnie kręcił (helikopter) ( To nie jest złośliwość )
 
http://xfersf06.ign.com/%5E1280082385/movies/vnfiles.ign.com /docroot/nwvault.ign.com/fms/files/movies/383/WitcherCombat. avitu macie link bezpośrednio do pliku, najlepiej go skopiować do flash geta oczywiście bez żadnych spacji:)
 
http://xfersf06.ign.com/%5E342786997/movies/vnfiles.ign.com/ docroot/nwvault.ign.com/fms/files/movies/383/Witcher.mpg a tu link do tego najdłuższego filmiku. działają oba na pewno, przy większym pokazuje się jakiś napis w flash gecie a potem jest już ok.jeśli nie macie flash geta:www.flashget.comi usuncie spacje przed avi
 
WitcherCombat.avi też jest nowym filmikiem? Bo oglądałem już ten 404 megowy i nie wiem czy ssać ten WC. :)
 
WitcherCombat to 2 i pół minutowy kawałek w wyższej rozdzielczości wzięty z dużego screenera przedstawiający użycie eliksirów oraz kawałek walki z kościogłowem.
 
ahaale walka jest cieniutka. o wiele gorsza niż zeszłoroczna. eliksir jest znośnyutopiec wygląda jakby był z kauczuku, odbija się nieco.dwa ciosy to troche mało, ale ok, przeczytałem że to dopiero początek:)ALE CO ROBI TAM ODPOCZYWANIE Z NWN?! Toż to porażka i całkowite odewanie od realizmu!
 
ale to odpoczywanie w NWN było kompletnym nieporozumieniem. Ja rozumiem mikstury, eliksiry, ale nie przesadzajmy! Nawet wiedźmin nie zregeneruje się w tak krótkim czasie. Ba! Nawet wampir! Jeśli wiedźmin ma być inny niż NWN, to to powinna być pierwsza żecz z której należy zrezygnować!
 
O iole dobrze pamietam to to jest najlepsze odpoczywanie jakie widzialem w grach, dlaczego? Bo to medytacja! Podczas ktorej czas gry plynie szybciej, tak ze mozemy obserwowac poruszajace sie niebo nad nasza glowa a sama czynnosc trwa kilka sekund, jak dla mnie to idealnie pasuje do wiedzmina.Przynajmniej tak wyczytalem w jakiejs wypowiedzi tworcow, i mam nadzieje ze tak to bedzie wygladac.
 
ja już wolę rozwiązanie z morrowinda. Tylko żeby w tym czasie pojawiała się jakaś animacja obozowiska i bylo by wspaniale.
 
Ale to chyba nie było odpoczywanie tylko medytacja. Geralt medytując przyswajał eliskir zażyty przed chwilą. Przynajmniej tak można byłw wywnioskować z tego co mówił prowadzący prezentację.
 
Yarpen Zirgin said:
tylko czemu zbiku nie zaprzeczył?chyba jednak to odpoczynek
A może po prostu była to jego pomyłka? Może sam dokładnie nie pamiętał tego ujęcia? Może nie potrafił wstrzelic się w kontekst Twojej wypowiedzi, przez co udzielił tylko połowicznej odpowiedzi. Ja tam nadal twierdzę, że to była medytacja, przynajmniej wtedy wszystko by pasowało. Geralt zażywa eliksir przed walką. Chwilowa medytacja. Organizm przyswaja eliksir. Współczynniki ulegają zwiększeniu. I do boju...
 
Top Bottom