Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
macell said:
[No wlasnie, Geralt walczyl w zasadzie jedna reka, a tu widze jakby co innego...
A wiesz, że wcale nie Geralt walczył głównie trzymając rękojeść w obu dłoniach.
 
Colly said:
macell said:
No wlasnie, Geralt walczyl w zasadzie jedna reka, a tu widze jakby co innego...
Erm, nie wiem jak Wy, ale ja na pierwszym obrazku z walki widzę, że Geralt trzyma miecz jedną ręką. Na drugim obrazku z walki trzyma chyba obydwiema rękami, ale to pewnie przez to (jak mi się wydaje), że mieczem półtoraręcznym ciężko wyprowadzić taki cios jedną ręką . Ale to tylko moje domysły .
skoro byli zatrudnieni specjalni ludzie do opracowania realnego systemu walki to wierze ze Geralt trzyma miecz tak jak powinien...nie jestem ekspertem ale z tego co wiem to miecz poltora reczny mozna trzymać w dwoch albo jednej rece...a pozatym w tym momecie taki cios zeczywiscie jest bardzo trudno wyprowadzic jedna reka
 
Tak sobie mysle, ze duzo zalezy od tego, jak dokladny system motion capture zastosowali (ilosc czujników i odpowiadajacych im animowanych czesci szkieletu wirtualnego Geralta.
 
Cóż... Geralt dostał do dyzspozycji dwa miecze - srebrny półtorak na potwory i dwuręczny na ludzi (czemu tak a nie odwrotnie wiedzą tylko twórcy gry).Przypominając, że nawet długim mieczem ciosy często wyprowadza się oburącz (wykorzystując przy tym efekty dźwigni i inne dla zwiększenia siły ciosu) nic dziwnego, że ciosy półtoraka wykonywane są oburącz. Zauważcie także, że Geralt trzyma miecz dwuręczny jedną ręką przy dalekich wymachach - kiedy jedna ręka już zwyczajnie nie sięga, a dalsze trzymanie się nią rękojeści spowodowałoby obrót walczącego - siła pędu, i odsłonięcie się na atak - śmiertelny.Niby się nie znam na fechtunku, ale wyobraźnia i odrobinka wiedzy robi swoje (co nie znaczy, że wszystko powyżej to 100% prawdy - niech Minigunmen oceni ;) ).macell -> choćbym nie wiem jak niedokładny był ten motion capture, obie ręce obejmuje (bo inaczej po co on?). A położenie ręki nie zależy od niewiadomo czego, tylko od animatora.
 
Nie wiem czemu, ale wydaje mi się że w sadze wiedźmin miał obydwa miecze półtoraręczne.Poza tym... Kogut: Miecz wykonany z metalu nie jest "na ludzi" a także na potwory. Po prostu jedne można pokonać tylko srebrem, dla innych żelazo jest zabójcze ^^
 
Kogut said:
Lockwood -> nazewnictwo nie jest moje, ja tu tylko chciałem to i owo wytłumaczyć.
Dlaczego uważasz ,że jeden z meiczy jest dwuręczny? Mie przypominam sobie aby ktoś tak go opisywał a wymiarowo mieści się jeszcze w półtorakach choć....za wielkie trochę to bydle jest
 
Kogut said:
macell -> choćbym nie wiem jak niedokładny był ten motion capture, obie ręce obejmuje (bo inaczej po co on?). A położenie ręki nie zależy od niewiadomo czego, tylko od animatora.
Mi akurat nie chodzilo o jedno/dwurecznosc, predzej o dziwne ulozenie dloni tudziez innych czesci ciala.Yahoo, mozesz poprzec swoje zdanie jakims cytatem z ksiazek? Mi sie wydaje, ze walczyl zazwyczaj jedna reka (np w Blaviken), ale moge sie mylic, czytalem dawno.
 
Jeden z nowych screenów. Bardzo ładnie wygląda cała ta lokacja jak i unik Geralta. I jeszcze jeden, bardzo klimatyczna panorama miasta. Tylko czy to jest Wyzima, czy może jakieś nowe miasto?
 
Wyglada na ten sam ktory byl na 40 minutowym filmiku z prezentacji podczas E3. Mam nadzieje ze ten z TZW bedzie dluzszy i pokaze cos wiecej. Swoja droga juz widze jak ludzie z rpgcodex zaczna sie znowu czepiac "rpg redefined"'' ;]
 
To nie jest ten sam filmik, który był na E3... podobne lokacje, ale inne ujęcia. Wspaniale wygląda efekt na początku filmu, gdy Geralt zrzuca z wieży graveira znakiem Aard.Poniżej przytoczę napisy jakie pojawiają się w trakcie trwania filmu:"Many RPG's have beautiful graphics...""Some are loaded with action...""A few have a great story...""One has it all""THE WITCHER"Edit: I jeszcze jedno... czy ten trailer można jakoś zapisać? Bo coś mi się wydaje, że jeno obejrzeć...
 
Faktycznie jest pare innych ujec. Trailer mozna bez problemu zapisac, powinienes miec w okienku "Your download is ready. "Right-click here to save." Edit: Pewnie klikales na Watch It Now, po prawej od screena masz Downloadable versions :>
 
Nie no bez przesady, brałem download, tyle że na Netscapie w ogóle nie miałem możliwości zapisania tego na dysku. Za każdym razem odtwarzało mi filmik... kiedy przełączyłem się na IE ten trailer nie chciał mi się ściągnąć
 
Noooooo.... trailerek rewelka - muzyka, akcja , efekty ,grafika, poziom przemocy - mniam mam nadzieję,że tak jak na filmiku wszystko się znajdzie w grze Muzyka pod koniec troszkę Star Warsy przypominałą ale co tam - doskonałą jest
 
No filmik jest zaje... tylko czemu zawsze nowe screeny i filmy pokazuja sie na innych serwerach a nie na oficjalnej sronie? Musze przyznać, że jakoś w tym filmiku dopiero zauważyłem jak inni ludzie, cywile, rycerze się zachowują. I jestem pozytywnie zaskoczony.
 
Top Bottom