Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Tibor said:
Dziwne, najpierw Marian mówi, że zmienili twarz Geralta, że obowiązuje ta po prawej, a potem mówi, że nic nie zmieniali od czasu okładki CDA... Chciałbym wierzyć, że ten wygląd twarzy był tylko wynikiem nieszczęścliwego ujęcia, ale... nie jestem pewien.
bo zmienili...obowiazuje ta "po prawej" czyli render na ktorym Geralt kuca a nie stoi...a ten na ktorym stoi po raz drugi (ale mi wyszedlo tekst ) jest nisko poligonowy, wiec sie bedzie roznil bo sklada sie z mniejszej ilosci wielokatow
 
marrak said:
bo zmienili...obowiazuje ta "po prawej" czyli render na ktorym Geralt kuca a nie stoi...a ten na ktorym stoi po raz drugi (ale mi wyszedlo tekst ) jest nisko poligonowy, wiec sie bedzie roznil bo sklada sie z mniejszej ilosci wielokatow
Wszyskie rendery modeli na stronie to "nisko-poligonowe".
 
Czarny Marian said:
Wszyskie rendery modeli na stronie to "nisko-poligonowe".
Jeszcze jedno Marian. Mógłbyś dokładniej wytłumaczyć, nam mało wiedzącym , co dokładnie znaczy wyrażenie "nisko-poligonowe"... bo z tego co pamiętam to są to modele nie majace nic wzpolnego z fotorealizmem lub poprawnoscia anatomii. Ale mogę się mylić...
 
Nisko-polygonowe, czyli low-poly w wersji angielskiej .To są po prostu modele z taką ilością wielokątów (polygonów), aby można było je umieścić w grze. Wysoko-polygonowe modele są używane do filmików (np. FMV w Final Fantasy) i są o wiele lepszej jakości (silnik gry by takich modeli nie uciągnął). Przykład:high polypostacie low poly - ta w niebieskim to ta sama dziewczyna co na linku wyżej . Widać różnicę?
 
Czarny Marian said:
marrak said:
bo zmienili...obowiazuje ta "po prawej" czyli render na ktorym Geralt kuca a nie stoi...a ten na ktorym stoi po raz drugi (ale mi wyszedlo tekst ) jest nisko poligonowy, wiec sie bedzie roznil bo sklada sie z mniejszej ilosci wielokatow
Wszyskie rendery modeli na stronie to "nisko-poligonowe".
tak mi sie wlasnie wydawalo, ale tylko ten byl tak podpisany wiec wprowadzalo to w blad...na szczescie zaczyna mi sie podobac "ten nowy" rozjasnijcie mu tylko cere i wlosy troche, a pozatym w grze prezentuje sie bardzo dobrze (jesli to "on" byl w ostatnim trailerze)
 
Tibor said:
Jeszcze jedno Marian. Mógłbyś dokładniej wytłumaczyć, nam mało wiedzącym , co dokładnie znaczy wyrażenie "nisko-poligonowe"... bo z tego co pamiętam to są to modele nie majace nic wzpolnego z fotorealizmem lub poprawnoscia anatomii. Ale mogę się mylić...
Termin „nisko-poligonalny” odnosi się do ilości trójkątów z których zbudowana jest postać. Ma to związek z obciązeniem karty graficznej a więc szybkością wyświetlania grafiki. W teorii im mniej trójkątów na ekranie tym szybciej działa gra tzn. istotne dla płynności jest, aby na ekranie rysowana była wraz z otoczeniem i postaciami jakaś określona maksymalna liczba trójkątów np. 80000. Wszystko co widać na ekranie w czasie gry jest rysowane na tychże trójkątach z przypisaną teksturą, także efekty typu ogień a nawet interfejs. Regułą jest różna ilość poligonów na postacie w zależności od rodzaju gry, np. RTS w których na ekranie widać kilkadziesiąt a nawet kilkaset „ludzików”, aby nie przekroczyć „budżetu” trójkątów stosuje się najwyżej 400-700 na postać. Takie modele są bardziej kanciaste. Natomiast w grach FPP, gdzie z bliska na ekranie widać najwyżej kilka postaci, poligonów może być jak na dzisiejsze standardy techniczne około 5000. W grze Wiedźmin będzie to odpowiednio około 2500 na postać.
 
Ja zaś mam prośbę do twórców gry. Wszyscy wiemy, że Geralt w powieściach nie jest dwudziestoletnią młódką na wydanie. Jego twarz powinna być troszenieczkę pokryta zmarszczkami tak jak jest w opisie w tomie I Krew Elfów strona 52 od akapitu cytuję "Zmienił się." Powinnie wyglądać drapieżnie a na tych randerach i screenshotach to on wyglądą jak książe z bajki.
 
Konradini-> Geralt w sadze wyglądał na około trzydzieści lat. Poza tym, to że sie zmienił było tylko złudzeniem, bo jak powiedziała Triss on nie mógł się tak szybko postarzeć. Poza tym nie mógł zbyt brzydki, wyglądał jak normalny człowiek, ponieważ mutacje nie obejmowały wyglądu. A te wszystkie czarodziejki nie podkochiwały by się w jakimś brzydkim osiłku, którym notabene nie był.
 
No, ale może mi wytłumaczysz dlaczego, według Ciebie Geralt powinien być brzydki i wyglądać jak jakiś gbur?
 
Nie chodzi o to aby on był przesadnie brzydki tylko o to żeby swoim wyglądem dawał do myślenia. Nadmiernne upiększanie bohatera nie jest na miejscu. Dla twórców gry książka powinna być mapą i wskaźnikiem. Od długich lat jestem zafascynowany sagą naszego największego pisarza fantasy. I jako nie chcę być zawiedziony grą tak jak byłem zawiedziony filmem w polskim wykonaniu.
 
Konradini-> Na ostatnim renderze Geralt wcale piekny nie jest, moze to zalezy od gustu najlepiej jakiejs dziewczyny sie zapytac
 
No, ale teraz przeczysz sam sobie... Przecież w sadzie nigdy nie było napisane coś takiego jak Ty mówisz. I kto tu mówi o nadmiernym idealizowaniu, upiększaniu postaci... On nie miał paskudnej gęby tylko jego oczy były INNE, to właśnie ten elementw jego twarzy odstraszał niektórych...Już widzę te wszystkie czarodziejki nabalu omawiające...hm.. bliższe zbliżenie z jakimś brzydkim, tępym, barbarzyńsko wyglądającym wiedźminem...tja.
 
Wlasciwie to wyglad ktorzy stworzyli bardzo odpowiada mojemu wyobrazeniu Geralta, oprucz ostatniego rendera oczywiscie
 
Nie zgadzam się z Tobą panie Tiborze. Jeżeli masz przy sobie tom pierszy sagi to czytamy:"Posieczona zmarszczkami twarz Geralta była tego najlepszym dowodem." gdzie masz zmarszczki na twarzy na jekimś rendorze lub screenshocie.
 
Na tych renderach jest cos co moglo by ujsc za zmarszczki, tylko zeby byly naprawde widoczne to twarz Geralta musiala by zajmowac pol ekranu, nie zrobia tego lepiej bo nie ma takiej potrzeby i tak przez wiekszosc gry bedziesz widzial ta postac z takiej odleglosci ze nic nie zobaczysz, a Geralt nie byl dziadkiem z zmarszczkami zaslanmiajacym cala jego twarz. Jest dobrze tak jak jest
 
Tibor said:
No, ale teraz przeczysz sam sobie... Przecież w sadzie nigdy nie było napisane coś takiego jak Ty mówisz. I kto tu mówi o nadmiernym idealizowaniu, upiększaniu postaci... On nie miał paskudnej gęby tylko jego oczy były INNE, to właśnie ten elementw jego
Oczywiscie, ze mial. Polecam opowiadanie "Wieczny Ogien".
 
Top Bottom