Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Argon said:
marrak said:
Teraz moja kolej zwracania uwag i gloszenia pochwal1.Po raz kolejny stwierdzam ze grafika jest ok (nie bede pisal o systemie dnia i nocy i takie tam...ogolnie jest wszystko w porzadku...jak czegos nie zauważylem, a nie jest w porzadku to mam nadzieje, ze zostanie to porpawione [...]
System dnia i nocy... on ma juz [mówie o tym z gier:p] chyba ponad 7 lat....
??? o co Ci chodzi nie rozumiem twojego komentarza??? chyba ze chcesz sobie postow nabic bo myslisz ze to o czyms swiadczy...nie ma znaczenie ile lat ma system dnia i nocy chcialem podkreslic ze jego graficzna strona w grze wiedzmin prezentuje sie przyzwoicie...a nie ze uwazam to za cos wspanialego i szczena mi opadla jak zobaczylem taka "innowacje"
 
marrak said:
Argon said:
marrak said:
Teraz moja kolej zwracania uwag i gloszenia pochwal1.Po raz kolejny stwierdzam ze grafika jest ok (nie bede pisal o systemie dnia i nocy i takie tam...ogolnie jest wszystko w porzadku...jak czegos nie zauważylem, a nie jest w porzadku to mam nadzieje, ze zostanie to porpawione [...]
System dnia i nocy... on ma juz [mówie o tym z gier:p] chyba ponad 7 lat....
??? o co Ci chodzi nie rozumiem twojego komentarza??? chyba ze chcesz sobie postow nabic bo myslisz ze to o czyms swiadczy...nie ma znaczenie ile lat ma system dnia i nocy chcialem podkreslic ze jego graficzna strona w grze wiedzmin prezentuje sie przyzwoicie...a nie ze uwazam to za cos wspanialego i szczena mi opadla jak zobaczylem taka "innowacje"
To tak jak z ograniczeniem wiekowym w Daggerfalu [17+] a jednym z powodów bylo to ze w grze pojawia sie krew chodzi o to ze powód faktem jest ale nie ma duzego znaczenia a to PRAWIE tak jakby napisac jeszcze ze bendzie mial grafike 3D.
 
Argon said:
To tak jak z ograniczeniem wiekowym w Daggerfalu [17+] a jednym z powodów bylo to ze w grze pojawia sie krew chodzi o to ze powód faktem jest ale nie ma duzego znaczenia a to PRAWIE tak jakby napisac jeszcze ze bendzie mial grafike 3D.
nie napisalem, ze w grze bedzie system dnia i nocy tylko ze wyglada on ok... sprawdz tytul tego watku i zastanow sie co piszesz ...przeczytales??? no wlasnie "...opinie i spostrzezenia"...wiec po raz kolejny stwierdzam ze grafika wyglada ok...wiec nie stwierdzm, ze cos jest...tylko ze wyglada to dobrze. To to samo jakbys przyczepil sie do systemu walki...ja cos napisze a ty wyskoczysz do mnie, ze po co to pisze...przeciez wiadomo...to gra wiedzmin...jak nie moglo by nie byc w niej walki!!! Ps jak dalej nie zrozumiales to przeczytaj to jeszcze raz...i nie odpowiadaj na moja riposte (chyba ze na PW) chyba ze chcesz sobie kolejnego posta nabic
 
Bardzo ładnie wygląda cały system dnia i nocy, jak i to dynamiczne niebo/chmury... chociaż zapewne pełne swe piękno ukaże to dopiero wtedy, gdy będziemy mogli zagrać w grę i na spokojnie bez pośpiechu zwiedzać krainy Kontynentu o różnych porach dnia.
 
Tibor said:
Bardzo ładnie wygląda cały system dnia i nocy, jak i to dynamiczne niebo/chmury... chociaż zapewne pełne swe piękno ukaże to dopiero wtedy, gdy będziemy mogli zagrać w grę i na spokojnie bez pośpiechu zwiedzać krainy Kontynentu o różnych porach dnia.
cykl dobowy w Spellforce wygladal niezle ale niezbyt realistycznie-mozna bylo zaobserwowac ruch ksziezyca* czy tam jakiejs planety [nie wiem co to bylo]*w sensie ze bylo widac jak sie porusza* po niebie*ten blad byl unyslnie ale Colly mi pewnie nie uwierzy
 
widze ze grafika juz nikogo nie interesuje?? po tym co widzielismy.. wiemy ze stoi on na bardzi wysokim poziomie i nie ma do czego za bardzo sie przyczepic , ale ja postanowilem poruszyc jeszcze kilka spraw ktore wykukalem1.moze to malo wazne, ale jak dla mnie szczury troche dziwnie sie ruszaja (jak takie autka ktore obijaja sie od krawedzi i jada dalej)2. wiedzmin sie blokuje jesli nie trafimy dokladnie na drzwi (moze dalo by sie tak zrobic by wtedy nie biegal przy scianie tylko sie zatrzymywal i "sam" kierowal w strone drzwi)3. nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba wiedzmin biega z taka samo szybkoscia w wodzie (w kanalach) jak na zewnatrz po ubitej ziemi4.wiedzmin na prawde nie powinien zawsze przyjmowac pozycji bojowej jesli wyciagniemy miecz (powinien czasem przyjmowac takie pozycjie jak na renderach wygladalo by to czadersko-czasem tzn jesli wyciagniemy miecz i sie zatrzymamy a w promieniu np 100m nie bedzie zadnego wroga...chyba nie bedzie to takie trudne do zaimplementowania a te kikla animacji nie zrobi roznicy...a takie realistyczne zachowanie naprawde doda pikanterii grze5.mam nadzieje rowniez ze po skonczonej cut scenie wszystko bedzie na wlasciwym miejscu-chodzi mi o walke wiedzmina z koscioglowem i cut scene z walki kiedy koscioglow rzuca w wiedzmina gutopcem czy czyms takim z odleglosci ok 10m a zaraz potem przechodzimy do walki i koscioglow stoi zaraz przy Geralcie...lepiej by bylo zeby "wszystko pozostawalo na swoim miejscu" gdy walka sie zaczyna6.ktos juz to wspominal ze wszystkie trupy padaja na plecy krzyzem 7.jak zawsze pozostawiam miejsce na dalsze uwagi
 
Khaine said:
Co do padania przeciwników to się zgodzę ale raczej z tym się już wiele w tej chwili chyba zrobić nie da.
Zapewne da się jeszcze z tym coś zrobić biorąc pod uwage że to jeszcze finalna wersja gry raczej nie jest
 
Z tego co mówili Twórcy wersję gry zaprezentowaną na targach można sklasyfikować jako pre-alfę.
 
Nie wiem czy się da biorąc pod uwagę fakt, że system ragdoll odpowiada za przedmioty i martwe postacie. A Aard nie zabija jak to juz wyjaśnił kiedyś Fallen w związku z czym postać wywracająca się jest animowana a nie traktowana jak właśnie ragdoll.
 
Khaine said:
Nie wiem czy się da biorąc pod uwagę fakt, że system ragdoll odpowiada za przedmioty i martwe postacie. A Aard nie zabija jak to juz wyjaśnił kiedyś Fallen w związku z czym postać wywracająca się jest animowana a nie traktowana jak właśnie ragdoll.
tez tak zapamietalem wypowiedzi CDPRale chyba byla jakas gra gdzie ragdoll czy inne swinstwo dzialalo tez na odepchnietych i powalonych przeciwnikach. efekt byl taki ze odepchniecie wygladalo dosc efektownie (choc ciala nie zachowywaly sie tak jak po smierci, byly odrobine sztywniejsze) a potem postac wstawala. zdaje sobie sprawe ze najwiekszym problemem moze byc wlasnie "wstanie" po efekcie ragdoll szkoda ze nie pamietam gdzie to widzialem :/
 
Wstanie... do tej pory na trailerach postać, która była potraktowana przez Geralta znakiem Aard, nie żdążała już wstać, ponieważ wiedźmin dobijał ją mieczem.
 
Nie wiem czy to już było ale zauważyłem coś na filmie dotyczącym rozwiązywania questów. Otóż kiedy wynajmujemy bandytów jeden z nich przechodzi przez ściane. 0_o
 
Matej said:
Nie wiem czy to już było ale zauważyłem coś na filmie dotyczącym rozwiązywania questów. Otóż kiedy wynajmujemy bandytów jeden z nich przechodzi przez ściane. 0_o
Była już o tym mowa. Póki co nie ma się o co martwić, ponieważ wersja gry zaprezentowana na targach nie jest jeszcze nawet alfą, można ją sklasyfikować jako pre-alfę, i błędy takie jak ten zostaną najprawdopodobniej poprawione.
 
Wulfgar said:
ale chyba byla jakas gra gdzie ragdoll czy inne swinstwo dzialalo tez na odepchnietych i powalonych przeciwnikach. efekt byl taki ze odepchniecie wygladalo dosc efektownie (choc ciala nie zachowywaly sie tak jak po smierci, byly odrobine sztywniejsze) a potem postac wstawala. zdaje sobie sprawe ze najwiekszym problemem moze byc wlasnie "wstanie" po efekcie ragdoll szkoda ze nie pamietam gdzie to widzialem :/
w thief: deadly dhadows przeciwnicy ogłuszeni pałką równiez padali systemem ragdoll. fakt ze pozniej nie wstawali, tylko lezeli do konca nieprzytomni. jednak pozy ktore wtedy przyjmowali byly często komiczne i zupelnie nienaturalne, na przyklad opadali na kolana a nastepnie lecieli do tylu co przywodzilo na mysl cwiczenia gimnastyczne w wykonywaniu mostkow a poniewaz Aard nie powala wrogow na stale, zaimplementowanie takiego sposobu byloby dosyc ryzykowne
 
hmm...po jednokrotnym obejrzeniu filmików mnie się ogólnie podoba - raczej większych zastrzeżeń nie mam - na pewno są jakieś małe zgrzyty ale ogólnie widać postępy naprawdę - już się nawet powoli przyzyczjam do ekologicznego punktu widzenia Twórców w kwestii zainstalowania dodatkowego ,"darmowego" zasilana wiedźmina - tzn. konkretnie o wiatrak na plecach , lekka poświata mieczy(a właściwie to chyba miecza) jakoś nie specjalnie mnie drażni (chociaż to małe cudo jest ) - filmik z fabuła jak na przygotowany do funkcji pokazowej możliwości bardzo dobry więc de facto za bardzo jak na razie nie masię czego aż tak do bólu przyczepić - jest dobrze a będzie lepiej
 
marrak said:
widze ze grafika juz nikogo nie interesuje?? po tym co widzielismy.. wiemy ze stoi on na bardzi wysokim poziomie i nie ma do czego za bardzo sie przyczepic , ale ja postanowilem poruszyc jeszcze kilka spraw ktore wykukalem1.moze to malo wazne, ale jak dla mnie szczury troche dziwnie sie ruszaja (jak takie autka ktore obijaja sie od krawedzi i jada dalej)2. wiedzmin sie blokuje jesli nie trafimy dokladnie na drzwi (moze dalo by sie tak zrobic by wtedy nie biegal przy scianie tylko sie zatrzymywal i "sam" kierowal w strone drzwi)3. nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba wiedzmin biega z taka samo szybkoscia w wodzie (w kanalach) jak na zewnatrz po ubitej ziemi4.wiedzmin na prawde nie powinien zawsze przyjmowac pozycji bojowej jesli wyciagniemy miecz (powinien czasem przyjmowac takie pozycjie jak na renderach wygladalo by to czadersko-czasem tzn jesli wyciagniemy miecz i sie zatrzymamy a w promieniu np 100m nie bedzie zadnego wroga...chyba nie bedzie to takie trudne do zaimplementowania a te kikla animacji nie zrobi roznicy...a takie realistyczne zachowanie naprawde doda pikanterii grze5.mam nadzieje rowniez ze po skonczonej cut scenie wszystko bedzie na wlasciwym miejscu-chodzi mi o walke wiedzmina z koscioglowem i cut scene z walki kiedy koscioglow rzuca w wiedzmina gutopcem czy czyms takim z odleglosci ok 10m a zaraz potem przechodzimy do walki i koscioglow stoi zaraz przy Geralcie...lepiej by bylo zeby "wszystko pozostawalo na swoim miejscu" gdy walka sie zaczyna6.ktos juz to wspominal ze wszystkie trupy padaja na plecy krzyzem 7.jak zawsze pozostawiam miejsce na dalsze uwagi
Większość z tych uwag albo została już poprawiona, albo jest na liście poprawek.
 
Właśnie skończyła się na Hyperze prezentacja Wiedźmina z targów w Lipsku. Nie oglądałem jej od początku, ale zapamiętałem kilka rzeczy to się z wami podzielę. Po pierwsze: zobaczenie tych filmików w wyższej jakości niż te które mogliśmy zobaczyć w udostępnionej wersji to prawdziwa frajda. Równie ciekawa była prezentacja pokazująca w jaki sposób "siana" jest trawa.Teraz trochę faktów:- ok. 200 cut-scenek- 10 lub 20 big bosów (zapomniałem ile dokładnie )- ok. 60 lokacji (np. las który widzimy za jeziorem będziemy mogli odwiedzić, bo to oddzielna lokacja)- ok. 20 kobiet które będziemy mogli "poderwać" (za poderwanie każdej kobiety otrzymujemy "kartę", oprócz tego, że będzie to niejako "trofeum" to jeżeli uzbieramy wszystkie otrzymamy jakiś bonus- taka mini gierka) - pogoda jest generowana losowo, więc nie jest powiedziane, że tu i teraz ma padać deszcz.Jeżeli ktoś oglądał od początku może coś doda.
 
Top Bottom