Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Sum said:
Znalazłem na necie prawdziwą perełkę. Jak chcecie zobaczyć jak wyglądał The Witcher w 2003,2004,2005,2006 roku to zapraszam tutaj: http://www.fragland.net/screenshot.php?gid=1459&i=1. Następnie klikamy next w górnej części.Naprawdę widać jaką robotę wykonali Twórcy.
Masz racje, widać jak projekt sie rozwijał przez lata. W roku 2003 i tak wyglądał nieźle jak dla mnie. W 2004 ładnie. A później i obecnie bardzo ładnie. Wiele z tych screenów nie widziałem wcześniej. Wzłaszcza tych starszych.
 
Screeny przypadły mi do gustu. Nie chcę się rozwodzić nad szczegółami. Po prostu narobiły mi apetytu. I to nie byle jakiego.
 
Dokładnie, widać też że twórcy uniknęli bolączki wielu współczesnych gier a mianowicie nadmiarnego używania shaderów.
 
Sum said:
Naprawdę widać jaką robotę wykonali Twórcy.
Widać, i to jak... Zastrzeżenie tylko do ostatniego zamieszczonego tam materiału - to przecież ujęcie z teasera, a nie grafika z gry - tego nie powinno tam być ;) Dużo screenów z roku 2004, może wtedy nie interesowałem się Wiedźminem tak mocno, ale takiej ilości "starych" obrazków nigdzie nie widziałem. A grafika zmieniła się przez te 2 lata znacznie, i nawet dzisiaj nie ma się czego wstydzić.
leśny TROLL said:
Dokładnie, widać też że twórcy uniknęli bolączki wielu współczesnych gier a mianowicie nadmiarnego używania shaderów
No i bardzo dobrze, przynajmniej sprawia to wrażenie, że świat wygląda bardziej realistycznie. Efekciarstwo jest czasami zbędne. Kto próbował grać w produkt o nazwie FIFA 07, ten wie, że nadmierna ilość shaderów, wcale nie uczyniła tej gry piękniejszą - taki zbędny makijaż, a wymagania podskoczyły.
 
Moze nie zbedny makijaz, ale nie wyszedl on dobrze ("O! Co to za krzaczek biegnacy za moim zawodnikiem" - mowisz w czasie powtorki" xP).Jednak dla mnie, troszeczke shaderow by sie przydalo...Teraz jest to praktycznie standard w grach o dobrym poziomie graficznym.
 
Nie mówię, że są zbędne, ale sprawiają takie wrażenie, jeśli zostaną źle wykorzystane. W Wiedźminie też jest sporo ciekawych efektów, ale nie są one "nawalone" gdzie się tylko da, czy też wręcz jeden na drugim. I co za tym idzie, ogół grafiki nie ucierpiał, a nawet zyskał. Nie sprawia onirycznego wrażenia - bardziej przypomina rzeczywistość - dla mnie buduje to odpowiedni klimat.
 
Co do efektow w Wiedzminie, nie podoba mi sie to, ze na screenach malo co widac efekt wygladzajacy kontury postaci (sorki ale zapomnialem jak sie on zwie :p). Co jak co ale na niektorych postaciach nie wyglada to zbyt ladnie ;/.
 
Gofer31 said:
Co do efektow w Wiedzminie, nie podoba mi sie to, ze na screenach malo co widac efekt wygladzajacy kontury postaci (sorki ale zapomnialem jak sie on zwie :p). Co jak co ale na niektorych postaciach nie wyglada to zbyt ladnie ;/.
Masz pewnie na myśli anti-aliasing. Ja uważam, że screeny, choć mówią wiele o grafice Wiedźmina, nie oddają jej ogólnego poziomu. Żeby dokładnie ocenić "jak to wszystko wygląda", trzeba po prostu zagrać. Najlepiej na mocnym sprzęcie. Ale i tak, podczas gry nie będziesz nawet zwracał uwagę na te całe niewygładzone krawędzie.
 
Wiesz, ja jestem raczej graczem ktory zwraca uwage na te najdrobniejsze szczegoly :).Anti - Aliasing...Wlasnie! :p
 
Te screeny z witcher.phx.pl wygladają średnio. Jakoś na mnie specjalnie nie wywarły wrażenia. Zostały zrobione bez antialiasingu na pewno. Ciekawe czy w grze będzie wygładzanie krawędzi?
 
Aaye...Któryś z twórców gry to tłumaczył gdzieś na forum...To jest screen z jednej z sekwencji walki, gdzie Geralt łapie miecz za klingę i go podrzuca by następnie go złapac normalnie i ciąc.Jakoś tak to chyba było Aileen
 
Mi się wydaje że to jest raczej jakiś finiszer, i Geralt chce po prostu zdzielić na odlew przeciwnika, ogłuszając go.
 
Sam to kiedys wrzucilem dziwiac sie...Odpowiedz byla taka, ze podobno jest to jeden ze specjalnych atako Geralta (chyba ze cos zmyslam :D).
 
Rzeczywiscie...Pierwszego i trzeciego nie widzialem. Ten ostatni (z Utopcami) wyglada dobrze. Pierwszy? Tez ale te plomienie na stworze sa jakies takie...male?
 
Top Bottom