Materiały graficzne z Wiedźmina - opinie i komentarze

+
Miejmy nadzieję, że pod każdym innym względem też to nie będzie Oblivion. ;D Zresztą niektóre gry fajnie wyglądają źle na screenach a fajnie w ruchu (albo na odwrót). Pożyjemy- zobaczymy.
 
Primo: w końcu się zarejestrowałem :)A teraz na temat:Screeny faktycznie mi się nie podobają bo nie ma na nich antialiasingu.Porównując filmiki ze screenami nie miałem na myśli animacji, bo ona faktycznie była dość słaba. Chodziło mi raczej o ogólny ogląd na grafikę, na to jak gra wygląda. Może Geralt przeszedł odświeżenie, ale jakoś te screeny mnie nie zachwycają.Cóż, czekamy na kolejny filmik.
 
O antialiasingu już mowiłem... jest w każdej grze, na screenach jakimś cudem zabrakło...Zerth - widzę że prawdziwy znawca z Ciebie...Myślę, ze poza ilością trawy Oblivion w zestawieniu z Wiedźminem niczym specjalnym nie imponuje. Postacie, ze względu na specyficzną technikę ich tworzenia ma nieciekawe i śmiem twierdzić ęe znacznie mniej szczegółowe niż nasze.Każda postać w Wiedźminie ma około 5k trójkątów(poza Geraltem), wiec nie odstaje od najnowszych produkcji. Ponadto wyposażone są w textury diffuse, normalmap, specular, alpha(gradientowa),transmission i cubemap - zestaw dość nextgenowy... Faktem jednak jest, ze postaci są dość nierówne, część prezentuje sie lepiej, część gorzej.
 
Blooddragon said:
Faktem jednak jest, ze postaci są dość nierówne, część prezentuje sie lepiej, część gorzej.
Byle to tylko nie raziło:D Mam nadzieje, że nie chodzi głównie o jakość, tylko o sam wygląd (wina projektu, nie wykonania):p
 
część lepiej, częśc gorzej??...tzn. spotkamy dobrze wyglądające postaci, i wyglądające słabo?.nie rozumiem..czyli do części się przyłożono, a do części nie..?..dziwny tok rozumowania.. :-\
 
Grafika powstawała długo, nie wszystkie postacie zdążyliśmy zmodernizować w 100%. A ale nie ma co się martwić - wszystkie postaci wyglądają bardzo dobrze, te najważniejsze są po prostu lepsze, fajniejsze :)
 
A więc tak jak myślałem, na temat tych ostatnich zmian. Nikt wtedy nie chciał nic na ten temat pisać i w końcu wyszło szydło z worka :p. Mam nadzieję, że ta różnica w wyglądzie nie będzie rażąca
 
To nic dziwnego... Geralt, jak inne postaci pierwszo i drugo planowe muszą wyglądać świetnie... Za to taki żebrak leżący nocą w rynsztoku może wyglądać przeciętnie :p
 
Blooddragon said:
jeśli cały rok jest dla Ciebie 'ostatnią zmianą' :)
Chodziło mi bardziej o to, że część całkiem sporych zmian zastosowaliście niedawno, np. włosy. Ale prawdą jest również to, że my wiele na temat waszej pracy nie wiemy (bo wszystkiego wiedzieć też nie możemy ;)), czasem nam coś przekażecie, za co dzięki. Jakoś tylko miałem wrażenie, że to co ostatnio wprowadzacie odnośnie zmian postaci jest troszkę za późno. Myślałem już, że chcecie wszystkie postacie z gry zmienić na nowe i to mnie zdziwiło, bo premiera we wrześniu.
 
Grafika powstawała długo, nie wszystkie postacie zdążyliśmy zmodernizować w 100%. A ale nie ma co się martwić - wszystkie postaci wyglądają bardzo dobrze, te najważniejsze są po prostu lepsze, fajniejsze
Biorące pod uwagę to ile tą grę robicie i ile razy była przekłądana to ekhmm...lepiej zamilkne.Nic dziwnego, że na takie rzeczy jka pochwy zabrakło już czasu.Zreszta zawsze mozecie po premierze wypuscic kilka łatek...
 
Blooddragon, nie nazwałbym się znawcą, prędzej czarnowidzem ;). Ale nie martwcie się, grę już zaklepałem i zamówiłem w pre-orderze. Grafika nie jest najważniejsza i od cRPG oczekuję przede wszystkim fabuły i klimatu. Po prostu nóż mi się w kieszeni otwiera jak patrzę na niektóre wypuszczane przez CDP Red screeny. Patrząc na nie mogę z czystym sumieniem stwierdzić - Oblivion wygląda lepiej. A trzeba pamiętać o tym, że Oblivion wyszedł w marcu 2006, a Wiedźmin zostanie wydany we wrześniu/październiku 2007! To gigantyczna w przemyśle growym różnica czasowa i Wiedźmin powinien wyglądać lepiej. Ale jeśli grafika w samej grze wygląda lepiej, a wypuszczane screeny są stare i nieadekwatne do rzeczywistości - to jest nieźle. Szokuje mnie tylko antyreklama ze strony CDP. Zamiast wypuszczać najświeższe, odpicowane screeny w hi-res, dostajemy jakieś odpadki sprzed wielu miesięcy bez anti-aliasingu nawet. Marketing zdecydowanie nawala.
 
W Obliviona grałem i byłem rozczarowany jego oprawą graficzną po tym, co widziałem na screenach i w zapowiedziach. Wiedźmina odpalam codziennie i dobrze wiem jak wygląda:) wrażenia opisałem wyżej. Nie pozostaje mi więc nic innego jak mieć nadzieję, że będziecie mile zaskoczeni jakością grafik:), a temat jakości screenów pozostawiam bez komentarza, to nie mój dział.
 
A czy nadal wygląda to tak, że jakość grafiki na "niskich" lub "średnich" nie wygląda wiele gorzej od "maxa"? Przepaść jest spora czy niespecjalnie?
 
No to coś wam napiszę. Grafika jest niesamowita, wydaje mi się ze spekulacje o poprawianiu screenów w photoshopie można wsadzić między bajki. Jak zobaczyłem gł. halę kaer morhen... No czegoś takiego nie widziałem w żadnej grze! Modele postaci są też świetne, do obliviona nie ma w ogóle porównania. No i klimacik:D
 
Widzę, że grafika musi powalać. Właśnie, Yarpen. Grałeś z włączonym anti-aliasingiem? :)A i słyszałem, że warto zainwestować w pamięć, tak ze 2 GB Ramu, żeby gra chodziła cacy. ;)
 
Top Bottom