Meta decks patch 0.8.33

+
Ja bym wyrzucil dwimeryt i rog i dal udalryka i ocvista. Harcownika i 3x straz wymienil brzask i skalda a za myszowora igni Ale to tylko moje zdanie :)
 
Fajna ta Taktyka po Drakary ale czysto for fun. Zaskakuje przeciwnika ale przeciwnicy najczęściej mają większego buffa.
 
Po kilkudniowej przerwie od rankedów wróciłem ostatnio do tego trybu i zauważyłem, że (przynajmniej w miejscach 500-1000) wzrosła ilość grających Foltestem, na zupełnie innej koncepcji niż BPP. Talia wygląda mniej więcej tak- medyczki, zwiadowcy rębaczy, redańskie elity, król żebraków, priscilla, kaedweńscy setnicy + reszta kart raczej standardowa (zwiadowca z crinfrid, baron, shani itp) i generalnie każdy mecz wygląda identycznie- redańska elita- zwiadowca- foltest- zwiadowca- zwiadowca- redańska elita, co daje w sumie dość spory przypływ punktów. Dodatkowo dochodzi motyw z odzłacaniem elity (+2 punkty).

W drugiej rundzie- medyczka- zwiadowca (największe szanse, bo jest ich w sumie 4 w cmentarzu)- medyczka itd. Dodatkowo standardowe zagrywki na odzłacanie Barona, kilkukrotne zagrywanie króla żebraków, a cały pokaźny zestaw jednostek na stole wzmacnia Yennefer i z rzadka Odrin. Przyznam, że całkiem spoko taktyka, chociaż denerwująco podobnie wyglądają rozgrywki. Wydaje mi się, że niedługo powrócą mało widoczne ostatnio (przynajmniej z mojego doświadczenia) pułapki zapalające, bo to chyba najlepsza kontra.
 

Guest 3992060

Guest
TraN999;n7450720 said:
Po kilkudniowej przerwie od rankedów wróciłem ostatnio do tego trybu i zauważyłem, że (przynajmniej w miejscach 500-1000) wzrosła ilość grających Foltestem, na zupełnie innej koncepcji niż BPP. Talia wygląda mniej więcej tak- medyczki, zwiadowcy rębaczy, redańskie elity, król żebraków, priscilla, kaedweńscy setnicy + reszta kart raczej standardowa (zwiadowca z crinfrid, baron, shani itp) i generalnie każdy mecz wygląda identycznie- redańska elita- zwiadowca- foltest- zwiadowca- zwiadowca- redańska elita, co daje w sumie dość spory przypływ punktów. Dodatkowo dochodzi motyw z odzłacaniem elity (+2 punkty).

W drugiej rundzie- medyczka- zwiadowca (największe szanse, bo jest ich w sumie 4 w cmentarzu)- medyczka itd. Dodatkowo standardowe zagrywki na odzłacanie Barona, kilkukrotne zagrywanie króla żebraków, a cały pokaźny zestaw jednostek na stole wzmacnia Yennefer i z rzadka Odrin. Przyznam, że całkiem spoko taktyka, chociaż denerwująco podobnie wyglądają rozgrywki. Wydaje mi się, że niedługo powrócą mało widoczne ostatnio (przynajmniej z mojego doświadczenia) pułapki zapalające, bo to chyba najlepsza kontra.

W niższych przedziałach punktowych też często na taką taktykę ostatnio trafiam, na BPP już prawie w ogóle. I masz rację, gram pułapkami i jest to dobra kontra, zwłaszcza w połączeniu z Grzybami, które niwelują w pewnym stopniu przydatność Medyczek np. przy próbie wskrzeszania Zwiadowców czy Priscilii. Na Elitę świetnie działają Pioruny Alzura, w zasadzie zerują użyteczność Posiłków.
 
Ponownie zaczynam temat. Dochodząc do top 300 zauważyłem, że pojawia się mnóstwo talii Scoia Ciri Dash oraz KP Foltest + reaver scouts. Można powiedzieć, że 60% partii grałem przeciwko Scoia, 30% przeciwko KP a reszta to potwory robione pod kradzież kart lub brute force. Skellige i inne talie plasują się na szarym końcu i prawie ich nie widać.

Obecność grzybów w każdej talii widocznie wyeliminowała BPP, ponadto nagminne granie Scoia zniechęciło bruteforce potwory.

Zastanawiam się czy takie same tendencje występują w innych przedziałach rankingowych.

Edit: Nie chciało zakładać mi się nowego tematu na obecną aktualizację, bo prawie nic się nie zmieniło.
 

Guest 3992060

Guest
Piwus;n7498050 said:
Zastanawiam się czy takie same tendencje występują w innych przedziałach rankingowych.
Ranga 4/5 - spotykam najczęściej Skellige z Haraldem na czele i Potwory bazujące na przeróżnych taktykach, czasem KP z BPP lub złotymi combosami, najrzadziej Wiewiórki.
 
latamnalpg;n7498100 said:
Jak wygląda taka talia na Ciri dash?

Dowódca Francesca, 3 najemników, komandosów czyste nieba, yaevinn, płotka, grzyby. Czyli wszystko pod uszczuplanie talii. Zagrywasz na wejście Ciri. Później pozbywasz się kart i w międzyczasie buffujesz płotkę grzybkami. W następnej rundzie startujesz z ~5 kartami. Jak Ciri nie podejdzie używasz francesci i z pewnością ją trafisz. Zagrywasz ją i w trzeciej rundzie znowu dociągasz. Do tego płotka z każdym zagraniem.
 
Piwus;n7498050 said:
Zastanawiam się czy takie same tendencje występują w innych przedziałach rankingowych.

Im wyżej tym gorzej tzn. udział decków na Scoia jest większy. W top100 praktycznie wszyscy tym grają, poza rodzynkami pokroju Cmela ze swoim Skellige.
 
Przeanalizowałem ten deck i wydaje się mocny, ale ja nie znajduję w nim czegoś zachęcającego, żeby był jakiś mega ciekawy.
Obecnie u siebie mam podobny do Cmela deck(jedyna różnica to zamiast brzasków to mam piratów i zamiast zbrojmistrza kajdany) i sprawuje się świetnie, ale też daje fun.
 
Last edited:
Pytanie z innej beczki wie ktoś może jaka nagroda leci po osiągnięciu 40 poziomu (zauważyłem że najlepsze nagrody są za lvl z końcówką 0 akbo 5 stąd te podejrzenie) do tej pory podczas wbijania lvl była ciri i atrapa dwie te karty kiedyś skraftowałem przed wprowadzeniem nowych lvl-ów (jak pech to pech ;() i chciałbym teraz tego uniknąć ;) Kto coś wie ? Z góry dzięki za odpowiedź. BTW obecnie mam 37 lvl.
 
Piwus Ja obecnie z powodu niewielkiej ilości rozgrywanych codziennie gier (4-5) wpadłem w 3 tysiąc (dziś to już pewnie będzie 4) i powiem, że różnorodność decków jest zadowalająca. Na te kilka gier dziennie nie trafiłem 2 razy na to samo.Trafiają się czasem naprawdę nieszablonowe (pogodynka KP) lub od dawna nie widziane buildy (m.in. trafił mi się przeciwnik grający Mglakami, a innym razem taki który grał na wzmacnianiu jednostek, następnie adrenalina i Foltest. W dodatku mało kto ma wszystkie najcenniejsze legendy i ciężko przewidzieć czego się spodziewać bo czasem przeciwnicy nie mają nawet Atrapy czy szpiega. Ja jestem bardzo zadowolony i nie zamierzam starać się o awans bo mierzenie się w kółko z Wiewiórkami i Radowidem mi się ostro przejadło.
 
Top Bottom