Metal Gear (Solid)

+

Guest 2686910

Guest
Temu napisałem, że zależy od ceny. Jestem w stanie zapłacić ~50 zł za to konkretne demo (wiem, zostawię moją legitymację klienta przy wyjściu). Jak będzie droższe, poczekam. Już i tak czekałem sporo, poczekam jeszcze.
 
Sucho ale SOLIDnie



https://www.facebook.com/GrajaceKob...59696.251182168288103/748541025218879/?type=1
 

Guest 2686910

Guest
http://steamcommunity.com/games/311340/announcements/detail/252528513507459981

Wymagania Ground Zeroes.
Nieźle. Gtx 650 to, nie oszukujmy się, słaba karta. Już 560 jest lepszy. Jeśli wziąć pod uwagę powszechne ostatnio beztroskie podejście do sformułowania "minimalne", to powiedziałbym nawet, że całkiem dobrze na froncie graficznym.
Procesor... tu trochę gorzej. Mi nie przeszkadza, ale ludziom z antycznym sprzętem już może. Zobaczymy, czy faktycznie będzie taki potrzebny. Stawiam, że na starszych komponentach też będzie ok.
W RAMkach bez niespodzianek.

Czekam na cenę.
 
Takie zdrowo rozsądkowe są te wymagania, wychodzi na to że nie powinno byc tragedii na PC po traumie Unity, chyba ludzie będą zadowoleni z działania wersji PC.
 

Guest 2686910

Guest
Screeny z PC i PS4 dla porównania.



Różnica w zasięgu renderowania i LOD jest kolosalna. PC górą, PS kanałami(?).
Kurde, chyba nie wytrzymam i kupię. Jeszcze jak będzie na zimowej wyprzedaży... Hnnnnng...
 
Last edited by a moderator:
Więcej efektów świateł, odbić i lepsze mapowanie powierzchni. Różnice nie są kolosalne ale zauważalne (no i przede wszystkim będzie możliwość gry w Full HD - albo i w 4K - w 60 klatkach na sekundę; oczywiście w odpowiednio mocnych konfiguracjach).

Ja kupię ale dopiero wówczas jak już będą sprzedawać właściwą grę, a nie demo :p ...
 

Guest 2686910

Guest
@IwaN Nie są? Otwórz sobie dwa pierwsze screeny w nowych kartach i poprzełączaj. Jeśli to nie jest kolosalna różnica, to ja nie wiem, co jest (tak jak napisałem, LOD i draw distance).
 
Trochę różnic jest ale jeśli mam być szczery powiewa mi to, w MGS gra się dla miodnego gameplaya, robienia sobie jajec z żołnierzami i oczywiście dla fabuły, grafika nie gra tu pierwszych skrzypiec, taki element lepszej wizualizacji cut-scenek i lepszego przenoszenia emocji w stronę gracza.
Zarówno posiadacze konsol jak i PC będą miodnie grać, a że na PC trochę więcej efektów, taki gratis za czekanie w ramach rekompensaty.
 
Spoko, ale po cholerę ten pluszowy piesek?!

Ja wiem robią to Japończycy, a oni są dziwni... ale tego typu rzeczy (oraz kartonowe pudła i końskie kupy, itp.) psują mi klimat rozgrywki.
 
Ja wiem robią to Japończycy, a oni są dziwni... ale tego typu rzeczy (oraz kartonowe pudła i końskie kupy, itp.) psują mi klimat rozgrywki.
Nie używałem gazetek ani pudeł w żadnej części. Tutaj też z pewnością nie będzie trzeba tego robić.
 
Spoko, ale po cholerę ten pluszowy piesek?!

Ja wiem robią to Japończycy, a oni są dziwni... ale tego typu rzeczy (oraz kartonowe pudła i końskie kupy, itp.) psują mi klimat rozgrywki.
Dokładnie. Uważam, wręcz identycznie. Totalne wybicie z klimatu gry. Ja wiem, że Fulton istnieje w realu bla, bla, bla. Ale to przegięcie.
 
Spoko, ale po cholerę ten pluszowy piesek?!

Ja wiem robią to Japończycy, a oni są dziwni... ale tego typu rzeczy (oraz kartonowe pudła i końskie kupy, itp.) psują mi klimat rozgrywki.
Hah, mi się to podoba właśnie - nie powiem że rozumiem ich mentalność, ale lubię ich zwariowanie i łykam wszystko co było w MGSach, a taka "pułapka" jest kapitalna :)
 
Uruchomiłem z ciekawości na chwilkę "demko" i muszę powiedzieć, że gra jak na razie chodzi nieźle (początkowe przerywniki i pierwsze 10 minut rozgrywki) bo tak 30-50 klatek na sekundę w FullHD ze wszystkimi bajerami.



Nieco denerwuje brak obsługi myszki w menu, ale tak poza tym gra wygląda nieźle - jednak z rozgrywką poczekam aż będzie lepszy dzień (może tak przed świętami).
A sama gra wygląda tak:




 
Karta ta sama - stary jak świat, czyli mój Sapphire Radeon HD 7790 OC 1GB.

Albo dalej będzie gorzej, albo gra jest naprawdę przyzwoicie zoptymalizowana.
 
Top Bottom