Metal Gear (Solid)

+
Wiem że to głupio zabrzmi po Demie i jednej mapce ale.... Ubi ucz się bo ty byś nawet te 1 mapę spaprało jak nikt.
 
@IwaN
Czemu by sobie nie wyłączyć V-synca. Będziesz miał koło 60 fps pewnie.
Co do grafy, chyba nie wiele się pomylę, jak napiszę, że gra wygląda jak Blacklist. Czyli bardzo dobrze.
 

No cóż takie wyniki nie powinny dziwić ale 770 obok 290X ... need fis this ..AMD
Chociaż internety piszą ze jak sie zjedzie ze wszystkim na high to gra dostaje takiego kopa że naprawdę na starych kartach wtedy ładnie chodzi a i wygląda nie tak gorzej.

Uwaga a teraz shock ! najniższe detale
 
Last edited:
Gra (ta plansza) jest naprawdę ładnie zoptymalizowana [Intel Core i7 4770K 3,5 GHz, 8 GB DDR 3 1600Hz, Sapphire Radeon HD 7790 OC 1GB ].

Moją kartę graficzną wykorzystuje średnio w 85-98%. Poniżej mam kilka zdjęć z przerywnika i początku rozgrywki odnoszących się do wydajności:













Wszystko łapane na High ustawieniach w FullHD. Ilość klatek średnio utrzymywała się w granicy 42-45, a bardzo często była w obszarze 50 (w najgorętszych przypadkach ciut poniżej 40-stu ). Największe chwilowe zmiany odnotowałem w początkowym przerywniku, gdzie dosłownie na sekundę w kilku miejscach, spadało do poziomu 32-37.
Przy czym szwendałem się tylko nieco po bazie i robiłem zamieszanie.
Grafika prezentuje się naprawdę ładnie, ale nie powalająco. Na wielki plus zasługują niektóre efekty, takie jak animacja materiału, spływający deszcz, czy genialnie wykonana głębia ostrości. Bardzo ładnie wykonano też twarze. Efekty świetlne oraz cienie również prezentują się przyzwoicie.
Tym co bije po oczach to nieco puste otoczenie (może to jedynie ta mapa), czasem uboga i kanciasta geometria obiektów oraz niska rozdzielczość niektórych tekstur.
Jednak ogólnie wygląda to naprawdę nieźle. Oby nasz Wiesław był chociaż w połowie* tak dobrze zoptymalizowany.

*Wiedźmin 3 jest w kilku miejscach ładniejszy i zapewne bardziej złożony (miejscówki z większą ilością ludzi i obiektów)
 
Last edited:
I jak, faktycznie do przejścia w półtorej godziny?
Ło, przesadziłeś. Czterdzieści minut to średnia przy pierwszym podejściu. Dopiero potem możesz dłużej przysiąść, żeby pozbierać różne pierdółki, zaliczyć misje na S itd.
 
To widzę "lepiej" niż myślałem. W sumie bym zagrał, ale chyba poczekam do premiery V, pewnie będą razem sprzedawane w jakimś packu.
 
Jeśli nie jesteś fanem łaknącym czegokolwiek z uniwersum MGS, to nie bierz w ogóle, nie warto. Chyba że za około dwadzieścia złotych.
 
Nie miałem w ogóle do czynienia z MGS do tej pory. Ale kiedyś trzeba zacząć - chociaż pewnie na to czas przyjdzie właśnie przy premierze V ;)
 
Nie miałem w ogóle do czynienia z MGS do tej pory. Ale kiedyś trzeba zacząć - chociaż pewnie na to czas przyjdzie właśnie przy premierze V ;)
Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł. Kojima nigdy nie był skory do udzielania wyjaśnień, więc na przykład takie zagranie w MGS4 to zepsucie sobie poprzednich części. Piątka jest daleko przed czwórką, ale może Ci zepsuć trójkę i Peace Walkera, a nawet możesz nie wiedzieć o co chodzi.
 
W sumie to wątpię, żebym kiedykolwiek grał w poprzednie części, pewnie tylko Ground Zeroes i V.
 
W sumie to wątpię, żebym kiedykolwiek grał w poprzednie części, pewnie tylko Ground Zeroes i V.
W mechanice gry jak najbardziej sie odnajdziesz, gorzej fabularnie a i puszczanie oka do fanów serii cie ominie, ale osoby nie obeznane też mogą czerpac przyjemność z gry.

Chronologia MGS i rok akcji w grze.


1964 – Snake Eater
1970 – Portable Ops
1974 – Peace Walker
1975 – Ground Zeroes
1984 – The Phantom Pain
1995 – Metal Gear
1999 – Solid Snake
2005 – Metal Gear Solid
2007/09 – Sons of Liberty
2014 – Guns of the Patriots

Jak widać Snake Eater początek wszystkiego

Ps: Heh Z kolega jak kończyliśmy Snake Eater to musieliśmy chusteczek szukać.. taki był szok i wzruszenie.
 
Last edited:
A tak w sumie to nie było jakiś czas temu plotek o remake'u wszystkich części + konwersja ich na PC?
 
Ps: Heh Z kolega jak kończyliśmy Snake Eater to musieliśmy chusteczek szukać.. taki był szok i wzruszenie.
I ta muzyka. Trzeba powtórzyć całą serię w niedalekiej przyszłości.
A tak w sumie to nie było jakiś czas temu plotek o remake'u wszystkich części + konwersja ich na PC?
Nie ma opcji. Wersja HD wyszła na konsole siódmej generacji całkiem niedawno. Możliwe, że Konami będzie chciało zarobić również na ósmej, a wtedy szansa na wersję PC jest jak najbardziej możliwa. Niestety żadna konsola oprócz PS3 nie zobaczy czwartej części, co wynika ze skomplikowania kodu i architektury konsoli.
 
Jest coś takiego jak Legacy Collection, które zawiera prawie wszystko co wyszło z serii w tym niektóre odsłony odświeżone. Wydanie tylko na PS3, ale byłoby rozsądne wydanie tego teraz też na PS4, X1 i PC z racji wydania nowych odsłon na tych platformach.

[video=youtube;J5RZq7rD-gk]https://www.youtube.com/watch?v=J5RZq7rD-gk[/video]
 
Wydanie tylko na PS3
Wspomniałem już wyżej, że czwarta część Playstation nie opuści. Raz, że wydana została w początkowym okresie życia PS3, więc jest to totalny bałagan w kodzie z powodu architektury, a dwa, że Konami jest na pewno związane ekskluzywnymi umowami z Sony. Co powstało tylko dla Sony, zostaje tylko dla Sony.
 
Umowy z czasem wygasają, a Metal Gear nigdy nie był serią tylko i wyłącznie Sony. Tak więc o ile np. Infamous czy Killzone na 100% nigdy nie trafią na inne platformy, tak z Metal Gearem nie byłbym taki pewien.
 
Top Bottom