miecz do walki z dzikim gonem

+
miecz do walki z dzikim gonem

witam

jestem już podk oniec gry, dokładnie w kaer morhen gdzie dojdzie do potyczki z trupimi jeźdźcami. i tu moje pytanie- który z mieczy służy do walki z nimi? nie pamiętam ktorego uzywałem przy starciu w podziemiach podczas zlecenia Keiry, a jest to dla mnie troche wazne, gdyż mam kilka unikatowych kamieni do ulepszenia mieczy, a gniazd na nie niestety po jednym. i nie chciałbym dobrego kamienia stracić na miecz którego podczas tej waznej bitwy nie użyję.
za odpowiedź będę wdzięczny :)
 
Z jakiegoś niezrozumiałego dla większości graczy (chyba, że się mylę?) do walki z Gonem używa się srebrnego miecza...
 
Pomijając fakt, że srebrny był tylko na wybrane typy potworów (raczej mniejszość niż większość). Elfy to bezsprzecznie humanoidy, a olej przeciw humanoidom nakłada się na miecz stalowy. Do poprawki.
 
Trochę? Bardzo dziwne, aczkolwiek mi to trochę śmierdzi bugiem - (mały spojler dot. fabuły przed momentem wymienionym przez autora tematu)
Crach w roli pomocy w walce przeciw Gonowi daje nam miecz stalowy, nie srebrny.
 
W sumie to dziwne pytanie gdyż. W ich obecności Geralt sam wybiera odpowiedni miecz więc po co to całe dochodzenie :p
 
Ja strzelam, że Redzi uznali konsekwentnie, że srebro działa na WSZYSTKIE istoty, które oryginalnie pochodzą z innych światów.
Aen Elle są z innego świata, stąd miecz srebrny.
Dziwna koncepcja, ale to jedyne uzasadnienie jakie udało mi się wymyślić.

Swoją drogą zabawne, że prawie każdy myśli, że Kear Morhen to koniec gry ;)
 
Wole tak jak jest teraz, niż zmieniać na okrągło miecz podczas bicia ogarów i potem żołnierzy. Gorsze jest to, że na gryfa powinno się używać stalowego, bo to zwykłe zwierzątko i srebrny by się na nim połamał. Tymczasem twórcy po prostu uznali go za magiczne stworzenie i tylo.
 
Last edited:
Ja strzelam, że Redzi uznali konsekwentnie, że srebro działa na WSZYSTKIE istoty, które oryginalnie pochodzą z innych światów.
Aen Elle są z innego świata, stąd miecz srebrny.
Dziwna koncepcja, ale to jedyne uzasadnienie jakie udało mi się wymyślić.

Swoją drogą zabawne, że prawie każdy myśli, że Kear Morhen to koniec gry ;)

Z Twojego rozumowania wychodzi na to, że na Aen Seidhe też powinniśmy używać srebrnego miecza. A idąc jeszcze dalej to ludzie są z innego świata :p
 
Srebro powinno być tylko do walki z ogarami gonu a stal do jego wojowników. Takie jest moje zdanie. I należy pamiętać "Oba miecze są na potwory"
 
Racja, ogary i wojownicy Gonu występują obok siebie i ciągłe zmienianie miecza zniszczyłoby całą walkę. W zaistniałej sytuacji twórcy mogli albo wywalić ogary z gry (czy też odseparować wojowników od piesków) albo przypisać jednym i drugim jeden miecz. Wybrali słusznie. Miałem okazję walczyć z wilkołakiem i watahą wilków, które bije się mieczem stalowym, nie polecam.
 
Racja, ogary i wojownicy Gonu występują obok siebie i ciągłe zmienianie miecza zniszczyłoby całą walkę. W zaistniałej sytuacji twórcy mogli albo wywalić ogary z gry (czy też odseparować wojowników od piesków) albo przypisać jednym i drugim jeden miecz. Wybrali słusznie. Miałem okazję walczyć z wilkołakiem i watahą wilków, które bije się mieczem stalowym, nie polecam.
Dokładnie tak jak mówisz - chodzi o wygodę gracza. Oczywiście można to sobie wytłumaczyć jak tam chcemy - o! np. magiczne pancerze.
Tak na prawdę to podział na miecze stalowe / srebrne jest sztucznie wymuszony i nie ma sensu. Nie mówicie mi, że mieczem srebrnym mogę ciachać żywiołaki ziemi i lodu a także skalne trole a na ludzi nie działa "bo za miętki".
 
Ponadto sytuacja jest taka, że miecze srebrne ogólnie dają więcej obrażeń niż stalowe. Powinno być tak, że stalowymi też potwory można by w miarę wygodnie ciachać, ale srebrnym byłoby o wiele szybciej.
 
Ponadto sytuacja jest taka, że miecze srebrne ogólnie dają więcej obrażeń niż stalowe. Powinno być tak, że stalowymi też potwory można by w miarę wygodnie ciachać, ale srebrnym byłoby o wiele szybciej.
Najdziwniejsze jest to, że jeśli zaatakujesz srebrnym mieczem człowieka, to będziesz zadawał mniej obrażeń niż pięściami...
 
Ciekawe, że w scence w której
Geralt, Lambert i ewentualnie Letho walczą z Dzikim Gonem
używa się miecza stalowego.

Wyjdą mody, to pewnie pozmieniają.
 
Dyskutujecie, a przecież tam się mechanika rozjeżdża. Cały problem z tym, że na Gon lepiej działa miecz stalowy, a na ogary ginu srebrny.
System gry nie zmienia mieczy w trakcie walki, bo nie ma jak, skoro często walczymy z grupą Gonu i ogarów w jednym czasie.
Zmieńcie sobie w trakcie miecz na stalowy dla testu. Gon nadal będzie obrywał, ale z ogarami będzie o wiele trudniej.
Doskonale to widać w finałowej bitwie.
 
O widzisz, o tym nie wiedziałem. Zaraz to przetestuję (konsola, jak widać, nie tylko do oszukiwania w grze się przydaje :p )

Zrespiłem konsolą wojowników i miecze. Zwykłym srebrnym niedźwiedzim waliłem za ~500, zwykłym stalowym niedźwiedzim ~40. Ponadto automatycznie przełącza na srebrny po zaatakowaniu stalowym. Więc są 2 opcje:
1. Ci wezwani konsolą to inni wojownicy gonu.
2. Nie mechanika się rozjeżdża, ale tobie gra i masz bug.
 
Last edited:
Top Bottom