Misja na cmentarzu - hałasy, kłótnie i bug?

+
Misja na cmentarzu - hałasy, kłótnie i bug?

(Jak tylko dopadnę gry, to podam właściwą nazwę zadania, bo mi umknęła)

Trafiłam wczoraj na takie zadanie - należało znaleźć przyczynę hałasów na cmentarzu, po czy zadecydować, kogo ze sprawców "relokować". Obie strony kusiły mnie tą samą nagrodą, a mianowicie talią szczęśliwych kart do gwinta.
Jako że w gwincie szczęścia nie mam, to przystąpiłam do realizacji zlecenia, po czym otrzymałam wskazówkę, gdzie te karty znajdę.
Puenta wyglądała tak, że trafiłam do wskazanego ogrodu, wiedźmińskie zmysły pokazały, gdzie szukać, po czym Geralt przykucnął, pogrzebał, zamruczał do siebie, że faktycznie, są te karty. Ale w tym momencie wyskoczył na mnie mob, z którym mi chwilę zeszło; a kiedy już mi zeszło, to było po queście, natomiast niczego nie dostałam, poza expem.
Zatem pytanie - tak ma być? Tych kart się fizycznie nie dostaje wcale? Ktoś to robił może?
 
(Jak tylko dopadnę gry, to podam właściwą nazwę zadania, bo mi umknęła)

Trafiłam wczoraj na takie zadanie - należało znaleźć przyczynę hałasów na cmentarzu, po czy zadecydować, kogo ze sprawców "relokować". Obie strony kusiły mnie tą samą nagrodą, a mianowicie talią szczęśliwych kart do gwinta.
Jako że w gwincie szczęścia nie mam, to przystąpiłam do realizacji zlecenia, po czym otrzymałam wskazówkę, gdzie te karty znajdę.
Puenta wyglądała tak, że trafiłam do wskazanego ogrodu, wiedźmińskie zmysły pokazały, gdzie szukać, po czym Geralt przykucnął, pogrzebał, zamruczał do siebie, że faktycznie, są te karty. Ale w tym momencie wyskoczył na mnie mob, z którym mi chwilę zeszło; a kiedy już mi zeszło, to było po queście, natomiast niczego nie dostałam, poza expem.
Zatem pytanie - tak ma być? Tych kart się fizycznie nie dostaje wcale? Ktoś to robił może?
Najpierw powinna wyskoczyć paprotka, a potem powinnaś zbadać miejsce i dostać karty. One normalnie wchodzą do, że tak powiem, gwintowego inwentarza.

Więc jest bug. Wczytaj sobie sejwa i spróbuj przejść ten fragment jeszcze raz, żeby zobaczyć czy taka kolejność da u ciebie skutek.
 
A z ciekawości, co to za karty? Faktycznie jakieś unikatowe, których nie da się zdobyć w żaden inny sposób? Ja niestety dokonałem innych wyborów i nie zgarnąłem kart :(
 
Ja paczkę dostałem, ale nie widziałem w swoich kartach nic nowego. Fakt, że mam ich dużo więc może to zwykłe commony się zduplikowały
 
U mnie (PS4) Geralt twierdzi, że jakieś karty dostał, ale po nie pojawiła się informacja o nowych kartach po lewej stronie ekranu. Powtórzyłem więc ostatni etap tego zadania, ale wynik był ten sam.
Patrzyłem do menu gwinta i żadnych nowych kart nie zauważyłem.
 
No potwierdzam, cofnęłam się, najpierw utłukłam, co trzeba, a potem rozgrzebałam skrytkę, ale poza aktualizacją questu (idź odbierz nagrodę) nie dostałam innego komunikatu.
 
A może te karty działają tylko jako ozdoba do postawienia w posiadłości? Sprawdzaliście w ekwipunku czy coś takiego się pojawiło?
 
Otóż rozwieje wasze wątpliwości, żadnego buga tutaj nie ma
Karty które możemy dostać to Bruxa do potworów i Barclay ELs do scoia'teal.
Teraz chyba jest jasne i logiczne, jeśli mamy tez karty już w taliach to ich nie dostaniemy bo nie mogą one występować podwójnie schowek będzie pusty także lepiej jest wybrać opcje druga i zając się prochami Marggot w nagrodę zgarniemy Mieczyk.

Quest nazywa się Wieczne odpoczywanie.
 
Hmm, a już myślałem że powiązany z tym zadaniem może być kolejny bug. Mianowicie w zadaniu Gwint: Talia Skellige w podpunkcie gdzie mam zebrać wszystkie brakujace karty mam wartość 31/19 a zadanie dalej nie wykonane.
 
Może i masz rację, ale moim zdaniem, karty są losowe, Może właśnie tych Ci brakowało, więc je dostałeś. Quest jest więc dla tych, którym brakuje kilku kart do gwinta, a nie chce się chodzić po całej mapie. Przydałoby się żebyś sprawdził książkę do gwinta przed zabraniem kart i po. i czy ilość potrzebnych do zdobycia kart się zmniejszyła o ilość tych wziętych ze skrytki. Co do miecza, to jest trochę kiepski.
 
Ja jeszcze przed SzK miałem zrobiony quest pełna kolekcja kart wiec mi nic nie brakuje, ja nawet nie wybierałem tego wariantu wiem jakie są nagrody bo każdy poradniki podaje te 2 karty oraz na YT jak patrzyłem na LP tez są te 2 karty ( nie wykluczam zbiegu okoliczności )

Śmieszna książka cały czas podaje i będzie podawać ze mam już komplet kart bo to prawda:)
Moze i jest gdzieś w tym jakaś losowość co nie zmienia faktu ze jeśli ktoś ma już questa z kartami za sobą to wybór tego wariantu jest kompletnie bez sensu.
 
Bug w zadaniu "Wieczne Odpoczywanie" - karty do gwinta

Witam

Po przeniesieniu urny Louisa, dowiedziałem się gdzie są ukryte karty i po nie poszedłem. Zabiłem archespora i je odkopałem. Jednak w moim ekwipunku nic się nie zmieniło, nie dostałem żadnego powiadomienia o zdobyciu nowych przedmiotów, nie wyskoczyło okno do zebrania lootu, w panelu z kartami też nie dodały mi się te niby odnalezione karty.

Czy tylko mi się trafił taki bug? Czy ktoś wie czy teraz da się go rozwiązać?

:cirisad:
 
Nie tylko tobie.
Mnie sie wydaje osobiscie ze to zadanie pewnie dodaje jakies brakujace karty jak ich nie mielismy typu Jaskier, Milva etc...
Ale to moje wrazenie tylko
 
Gdzieś czytałem, że można tam zdobyć karty które przeoczyło się na balu z Triss w jednym z głównych zadań i później nie można było już ich zdobyć. Ale sam tego problemu nie miałem więc niech wypowie się ktoś komu tych kart brakowało.
 
Ja miałem wszystkie karty sprzed dodatku i zebrane już karty Skellige przed tymn turniejem gwinta i w tym zadaniu nie dostałem żadnych kart. Pewnie jest tak jak mówicie, że dostaje się jakieś brakujące, chyba, że to jednak bug, ale nikt z REDów się na ten temat nie wypowiedział.
 
Top Bottom