[mod] Mody do Wiedźmina

+
[mod] Mody do Wiedźmina

[size=20pt]Ogłoszenie[/size]​
Chyba nie wszyscy zauważyli, ale już od kilku miesięcy nie zajmuję się modowaniem Wiedźmina. Na jednej z ostatnich stron tego wątku wrzuciłem krok po kroku instrukcję -> link w jaki sposób robiłem te mody. Używając podanego tam edytora kgff można dowolnie dodawać przedmioty w moich modach albo tworzyć swoje nowe. Jak ktoś stworzy coś ciekawego albo zrealizuje czyjeś zamówienie na mod to niech zamieści w tym wątku. Ja nie będę już przyjmować i realizować zamówień na mody.
[size=20pt]Poniżej zamieszczam linki do modów, które umieściłem już na forum.[/size]​
Mod dodający Ard'aenye do kupienia u druidów na bagnach w V akcieMod dodający do szczątków przerazy w prologu wszystkie zbroje Kruka, Ard'aenye, Aerondight oraz miecz z 3 żółtych meteorytów + dodatkowo tysiąc orenów!Nowa wersja (1.0) modu z przerazą - dodatkowo eliksiryMod dodający runiczny Sihil do Bestii w I akcieMod dodający księżycowe ostrze do Kuroliszka w II akcieMod dodający do kościeja w V akcie wszystkie przedmioty z modu z przerazą (Ard'aenye, zbroje kruka, 1000 orenów, miecz z 3 żółtych meteorytów i eliksiry)
[size=20pt]Instrukcja[/size]​
Wypakowany plik należy umieścić w
Code:
ŚCIEŻKA DO WIEDŹMINA\Wiedźmin\Data
lub (i to jest zalecane!)
Code:
ŚCIEŻKA DO WIEDŹMINA\Wiedźmin\Data\override
W przypadku własnoręcznego majstrowania z plikami gry mod może nie działać.Znane błędyPROBLEM: W II akcie Siemko nie ma opcji dialogowej związanej z więźniem przebywającym w szpitalu Lebiody.ROZWIĄZANIE: Tymczasowo usunąć pliki modów z katalogu Data (ewentualnie Data\override), następnie porozmawiać z Siemkiem i ponownie zainstalować usunięty przed momentem mod przez umieszczenie odpowiednich plików według instrukcji powyżej.PROBLEM: W V akcie nie pojawia się de Wett (lub ktokolwiek inny), nie ma możliwości uruchomienia kamieni drogi mimo poprawnych kombinacji znakówROZWIĄZANIE: Jak wyżej - tymczasowo usunąć moda (bez moda wszystko działa w porządku), a następnie po przejściu momentu w grze, w którym występował błąd ponownie zainstalować modWskazówkaOkreślony mod najlepiej zainstalować przed pierwszym wejściem do lokacji, której ten mod dotyczy. Następnie po zadziałaniu moda (kupiliśmy miecz od druidów, zabraliśmy zbroję kruka z przerazy itd.) powinno się go odinstalować (nie spowoduje to zniknięcia przedmiotów dodanych przez mod, a za to unikniemy ewentualnych opisanych powyżej możliwych błędów w grze).
 
Orena jak tylko będę mógł, modzik z przerazą extra, kolejne przejście gry nie będzie już takie nudne... Zbroja Kruka neutralna, Ard'aenye i Aerondight ;) Trio super
 
@kimu111: Masz dwie możliwości - wypakowany plik umieść w
Code:
ŚCIEŻKA DO WIEDŹMINA\Wiedźmin\Data
lub (tego nie testowałem, ale spotkałem się z tym sposobem)
Code:
ŚCIEŻKA DO WIEDŹMINA\Wiedźmin\Data\override
@jablon1994: Dzięki za uznanie :beer:
 

Jimp

Forum veteran
Super Temat ;] Więc ja mam pytanie ,czy możesz zmieniać kolor np. Pancerzy ? Bo mi się marzy lekko zielona Elficka Zbroja Kruka :)
 
PaulBrank said:
Super Temat ;] Więc ja mam pytanie ,czy możesz zmieniać kolor np. Pancerzy ? Bo mi się marzy lekko zielona Elficka Zbroja Kruka :)
Troszkę roboty, ale przeciętny grafik da radę.
 
Grafikiem niestety, nawet amatorsko, nie jestem (przynajmniej na razie - może kiedyś uzupełnię braki w tej dziedzinie ;) ) i z tego powodu modyfikowania tekstur nie planuję.
 
A mógłbym prosić o mod dający wszystkie zbroje Kruka, Ard'aenye, Aerondight oraz miecz z 3 żółtych meteorytów i wszystkie bestiariusze (kolejny dzień grania z Talarem w kości mi się nie marzy) do ciała Upiornego psa? Lub cokolwiek z listy powyżej?Przechodząc 4 raz Wiedźmina chciał bym się zabawić, a nie przez 3 akty zbierać oren do orena na książki, nowy srebrny miecz i zbroję.Z góry dzięki, za cokolwiek.
 
Ok - da się zrobić, ale wtedy gdy będę miał więcej niż chwilę wolnego czasu - może z wyjątkiem bestiariuszy, bo ich jest cała masa. W ciągu najbliższych dni, o ile nic mi nie wypadnie, powinienem się wyrobić. Swoją drogą - nie lepiej zacząć grę od prologu z modem szczątków przerazy i całą zdobytą kasę za trofea itp. inwestować w bestiariusze? Przecież z takim wyposażeniem pierwszy akt może zająć góra 1-2 godziny i zabawa trwa od początku :evil:.
 
Skoro z bestiariuszami będzie problem, to mógłbyś dodać do przerazy "trochę" :evil: pieniędzy?
 

SaLi

Forum veteran
Pomysl modera swietny.Proponowal bym moze urozmaicic nieco gre i do kazdego "bossa" dorzucic cos wyjatkowego.Ciekawym rozwiazaniem wydaje mi sie umieszcze nie w poszczegolnych potworach roznych wartosciowych rzeczy np. w przerazie pancerz kruka elficki (moze w lesie jakiegos dorwala ;D ), w bestii zakonny, w strzydze jakis zajefajny mieczyk.Sporo pracy, ale jakze urozmaicilo by to rozgrywke? ;DPozdrawiam i zachecam do dalszej pracy :)
 
Raider666 said:
@kimu111: Masz dwie możliwości - wypakowany plik umieść w
Code:
ŚCIEŻKA DO WIEDŹMINA\Wiedźmin\Data
lub (tego nie testowałem, ale spotkałem się z tym sposobem)
Code:
ŚCIEŻKA DO WIEDŹMINA\Wiedźmin\Data\override
@jablon1994: Dzięki za uznanie :beer:
Zasługujesz, to naprawdę by było nudne przechodzić grę 4 raz tylko znowuż np. elfami... ja przejde np. zakonem ale zbroje kruka chce miec neutralną, najbardziej mi pasuje. No i fakt faktem że kasy by mogło trochę być w przerazie, no ale nie ma co narzekać, i tak jest ekstra. tak więc piję z tobą!! :beer:
 
Melkor01 said:
Skoro z bestiariuszami będzie problem, to mógłbyś dodać do przerazy "trochę" :evil: pieniędzy?
pakiet startowy 1000 orenów wystarczy? - gotowe, przeraza nieco się na tym wzbogaciła ;)@S@LI: W planach mam dodanie do szczątków niektórych bossów np. sierści wilkołaka - tak żeby zawsze mieć możliwość wykupienia wszystkich unikalnych zdolności. Na razie jednak to dopiero plany i nie wiem kiedy znajdę dość czasu na ich realizację.
 
Raider666 said:
W planach mam dodanie do szczątków niektórych bossów np. sierści wilkołaka - tak żeby zawsze mieć możliwość wykupienia wszystkich unikalnych zdolności. Na razie jednak to dopiero plany i nie wiem kiedy znajdę dość czasu na ich realizację.
Miej litość! Przecież wszystkie składniki specjalne(śluz Dagona,Ślad z Zaświatów itp.)można zdobyć normalną drogą a jeśli chodzi o śierść wilkołaka to jej zdobycie jest zależne od wyboru fabularnego,który wyróżnia wiedźmina spośród innych gier.Rozgrywka stałaby się bezsensowna-czujemy,że musimy zabić Addę ale po co skoro serce strzygi znajdziemy na przykład przy Bestii a jescze do tego dostaniemy od Velerada wysokiej jakości miecz.Prawda,że bez sensu?
 
Velerad, przecież wszystkie mody, które zrobiłem, poza pierwszym - dodającym Ard'aenye w V akcie, należy traktować jako cheaty mające ułatwiać rozgrywkę i nic ponad to. Nikt nie musi grać z cheatami nieprawdaż?
 
Witam!Chciałbym się zapytać co mam zrobić , bo rozpakowałem plik z przerazą w folderze gry Wiedźmin w folderze Data za pomocą Winraru i mi nie działa. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.
 
WielebnyXD said:
Witam!Chciałbym się zapytać co mam zrobić , bo rozpakowałem plik z przerazą w folderze gry Wiedźmin w folderze Data za pomocą Winraru i mi nie działa. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.
Coś mi się we głowie jarzy,że trzeba przenieść tylko plik a nie całe archiwum.
 
Top Bottom