[mod] Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka

+
Coś się pojawi :) Niestety niezbyt wielkiego, kilka mniejszych rzeczy.

Chyba że ktoś z naszych fanów jest tak oddany, że zobowiąże się zdobyć adresy zamieszkania Flasha i Banana, bo drogą elektroniczną do nich nie dojdziemy ;)
 
W końcu mam czas! Niestety zayebałem sprawę na firefoxie bo wpisałem swoją datę urodzenia (A dziś obchodzę 17 ;_;) i pisze mi brak dostępu na stronę jak chcę wejść tu więc z innej przeglądarki wysyłam wam kolejne filmy które wcześniej uploadowałem. Już zaplanowa jest na przód pare odcineczków więc gicior! ^^

Dziś o 14 będzie kolejny odcineczek ^^
 
W końcu mam czas! Niestety zayebałem sprawę na firefoxie bo wpisałem swoją datę urodzenia (A dziś obchodzę 17 ;_;) i pisze mi brak dostępu na stronę

Historia → Wyczyść historię przeglądania → odznacz wszystko oprócz ciasteczek (pamiętaj, by odznaczyć, raz się machnąłem i przypadkiem uśmierciłem kilka lat tożsamości mojej przeglądarki) → Wyczyść teraz
 
Zgodnie z obietnicą przybyłem poflejmić, i rozpunktować co mi się podoba w tym modzie a co nie :p

1)Zmiana menu głównego z zarąbistego na okropne. Bardziej randomowego i nieklimatycznego obrazka nie dało się wrzucić? :p

2)Zmiana interfejsu alchemii. Serio? Zastąpiliście dobre ikonki huowymi, tylko po to żeby być jak TW2? :p Lepiej zrobilibyście moda do W2 który zwraca ikonki z W1 a nie odwrotnie, system miliona podobnych ikonek jest okropny, jednak w W1 przynajmniej te symboliki się nie obracają i jest ich tylko 6 a nie 9 :p

3)Wszystkie nieprzezroczyste ściany zakrywające 2/3 ekranu. W W1 chodziło o to że nawet otwarcie ekwipunku/dziennika miało być jak najbliższe "aktywnej pauzy" a nie "chodzenia po menusach oderwanych od gry". Poza tym, o ile zaznaczanie substancji pobocznych jest dosyć ciekawe, to te niebieskawe "cuś" zasłana ikonki.
Po 2gie, nowe symbole substancji alchemicznych. Raz - po chu? Dwa - czemu "lepsze" na "gorsze"? :p Nowe ikonki alchemii wydają mi się sporo mniej przejrzyste od nowych (coś z ich rozmiarem, i podmienieniem koloru tła z jasnego na ciemny - kwadraciki oznaczające jaka to substancja również wydają mi się mniej przejrzyste, choć być może kwestia rozdzielczości/obeznania)

4)Nowe ikonki rozwoju postaci wyglądają w większości spoko, choć nie mogę się przyjrzeć dokładniej czy efekty i ikonki są oczywiste itd., jednak z tego co widzę największy problem był z ikonkami od stylów walki. IMO i tak lekki downgrade ;P

5)GUI - Spoko - minimalistycznie. Gdybym więcej grywał w 3osobowym trybie być może bardziej by mi na tym zależało, mnie tam faflunki i zielonkawy tint w W1 nie przeszkadzał, jednak gdybym miał grać z tym modem to nie narzekałbym :p (symbole od znaków gdy są zaznaczane kolorują się nie? :p ).

6)Nowe tekstury postaci - bardzo spoko. Jeżeli installer ma chceckboxy to bym zagrał z tą opcją :p

7)Nowe przerywniki filmowe - bez voiceovera? :/


Nie wiem na ile cieszyłbym się a na ile wkurwiałbym się z tego moda... dużo chętniej chyba przygarnąłbym jakieś zabawy z zmiennymi gry (śmierć Thalara na zmienną globalną! :D Badanie wieży maga faktycznie wymaga badania! Może pomijanie indywidualnego osądu jeśli nie zbadaliśmy przedmiotów dot. danej postaci w akcie I! Sekcja zwłok wymaga badania, a nie wiedźmin z amnesją wyjeżdza z muchami tse-tse nie wiedząc o nich!), odtwarzanie części questów itd. bez dodawania żądnych dialogów (lub też np. zabawy ze spawnami potworów, chwastów, receptami/książkami itd. choć z tym w oryginale i tak już było bardzo dobrze). Chętnie też zobaczyłbym nowe wpisy w dzienniku / modyfikacje starych (coś a'la FCR/Flash modd o potworach), być może nawet modyfikacja popupów tutorialowych lub dodanie nowych (np. pierwszy atak znakiem, działanie efektów krytycznych (Tabelka!), tiery efektów krytycznych, combo szybki (ból) -> silny (krwawienie) przeciwko szybkim przeciwnikom, o tym że grupowy ma debuff do dmg gdy namierza mniej niż 3 przeciwników, mocno pobawiłbym się z efektami krytycznymi zadawanymi przez przeciwników - i o stosownych wpisach w dzienniku/popupach). Wydobyć głębie combata W1 \o/ .



btw: Wiecie na ile możliwe jest to o czym pisałem powyżej np. tworzenie nowych popupów tutorialowych aktywowanych w danym momencie? :p Same wpisy są w 2da pewnie, ale czy można łatwo podpiąć zdarzenie które ma to wyzwalać i czy są na tym jakieś ograniczenia (np. nie można robić tych które dotyczą tego co jest zakodowane w enginie, ale można zrobić własnego popupa aktywowanego na wejście do określonej strefy itd.)? Czy można się jakoś łatwiej bawić z spawn pointami? Wiem że bez problemu można zmieniać timetable itd., ale co z samym rozstawieniem spawnów, własnymi np. ścieżkami potworów a'la Boss-Wilk z III aktu? Da się to technicznie zrobić? ^^
 
Last edited:
Zgodnie z obietnicą przybyłem poflejmić, i rozpunktować co mi się podoba w tym modzie a co nie :p
Rozumiem, że kompletnie się rozminąłeś z targetem naszego moda. Więcej tu "po chu" i "zmian na gorsze niż krytyki", więc nie musisz się męczyć. Nie chcieliśmy niczego zmieniać w walce, zagłębiać się w mechanikę, toteż dlaczego nam to sugerujesz? No i nie rozumiem punktu o przerywnikach bez voiceovera, przecież są to śpiewane ballady.
 
Rozumiem, że kompletnie się rozminąłeś z targetem naszego moda. Więcej tu "po chu" i "zmian na gorsze niż krytyki", więc nie musisz się męczyć. Nie chcieliśmy niczego zmieniać w walce, zagłębiać się w mechanikę, toteż dlaczego nam to sugerujesz? No i nie rozumiem punktu o przerywnikach bez voiceovera, przecież są to śpiewane ballady.

Ależ skąd. Wypisałem wszystko o modzie z mojego punktu widzenia, co jest IMO upgradem a co downgradem, gdzie mod "daje radę" a gdzie jest IMO zmniejsza czytelność itd. Jak ściągnę W1 żeby ponagrywać jakieś materiały to zapewne przyjrzę się temu modowi dokładniej. A na dole, na boku, jako do speców którzy bawili się W1 zwróciłem się z pytaniami natury (głównie) technicznej, a odpowiadasz mi tak jakbym tylko o tym pisał.
Uderzyłem do tego że IMO psuje klimat i podważa decyzje designowe twórców gry - prostokątna ściana zakrywająca 2/3 ekranu to IMO spora wada łamiąca uczucie "ekwipunek = aktywna pauza" - do EQ dosyć często udawało się nawet w środku walki żeby użyć petard itd.
 
Jak ściągnę W1 żeby ponagrywać jakieś materiały to zapewne przyjrzę się temu modowi dokładniej.
Nie trzeba! Nie widzę potrzeby do tworzenia ścianki tekstu tak naprawdę o niczym.
A na dole, na boku, jako do speców którzy bawili się W1 zwróciłem się z pytaniami natury (głównie) technicznej,
Ale siedzieliśmy w kategorii graficznej.
Uderzyłem do tego że IMO psuje klimat i podważa decyzje designowe twórców gry
To mówię, że to nie jest mod dla Ciebie. Przecież my mamy swój design i pomysł na interfejs, oni swój. Nie mam chęci do przyklejania się i trzymania dokładnie tego samego.
 
Interfejs w dzienmiku czy ekwipunku przecież nadal zajmuje jedynie połowę ekranu, jak dotychczas...
 
Mnie mod jak najbardziej pasuje. Dodaje sporo świeżości, a głównie za sprawą nowego wyglądu postaci. Na prawdę nie mam za bardzo do czego się przyczepić.
 
@Rustine
Przepuść post Piocha przez filtr i wyłap to co wydaje Ci się sensowne. Ja się zgadzam z tym, że warto byłoby przemyśleć wywalenie niebieskiego nieprzezroczystego tła z ekranu ekwipunku i podobnego typu zabiegi. Głównym atutem moda jest przejrzystosć interfejsu, a tu się to nieco kłóci z ogólną koncepcją. Co do symbolów alchemicznych. Oryginalne z W1 są łatwiejsze w rozpoznawaniu niż symboliki z W2. Jeśli nadal pracujecie nad modem, to zachęcam do pomyślenia nad zaprojektowaniem swoich własnych ikonek zgodnych z koncepcją wizualną i jednocześnie bardziej przejrzystych niż te z W2.
 
@piochu
Nie odniosę się do całości twojej wypowiedzi, bo praktycznie całość jest kwestią twojej opinii. Nie wspominając o tym, że targetem grupy zdaje się były bardziej graficzne zmiany, niż gameplayowe.
Zainteresował mnie natomiast ten fragment:
Sekcja zwłok wymaga badania, a nie wiedźmin z amnesją wyjeżdza z muchami tse-tse nie wiedząc o nich!)

Zdaje się, że Geralt wspominał o muchach wyłącznie wtedy, kiedy przeczytało się o nich książkę, bądź usłyszało historię od ogrodnika. Mylę się?
 
Przepuść post Piocha przez filtr i wyłap to co wydaje Ci się sensowne.
Tylko akapit o ikonach, o których ostatnio trochę myślałem i zastanawiałem się, czy nie przywrócić po prostu domyślnych.
Reszta jest rzeczami subiektywnymi i nie będziemy dostosowywać całego interfejsu osobno dla każdego. Taka jest nasza wizja i trzeba się z tym, stety lub też nie, pogodzić.
 
Panowie, mod WYŚMIENITY!!! Jednakże mam małą prośbę aby dodać ikonę "CHOWANIA MIECZA", gdyż jest ona niewidzialna, (opcjonalnie) zmienić zdjęcie wieśka w menu level up'u na jakieś z pierwszej części, oraz ikonę postaci z zakutego łba na głowę wiedźmina. Z góry Dzięki
 
Top Bottom