[mod] Wiedźmin 1: Powrót Białego Wilka

+
Cześć, mam pewien problem. Zakupiłem pod koniec III aktu wyśmienitą skórzaną kurtkę i gdy Geralt teleportował się do Odmętów, to kurtka zniknęła. Zostało to podstawowe ubranie, z jakim zaczynamy w Kaer Morhen. Da się jakoś tą kurtkę przywrócić bez konieczności rozpoczynania gry od nowa? Normalnie bym to olał, jednak w tym podstawowym ubraniu nie ma miejsca na trofeum i nie mam jak dostarczyć dowodów wykonania zlecenia na pradawnego cmentara i vodyanoi.
 
Mała pomyłeczka... :p


Teraz pytanie zupełnie z innej beczki. Wiem, że nie do końca ten dział ale muszę spróbować bo może akurat ktoś mi pomoże. Gram sobie dzisiaj w W1 i spotkało mnie coś dziwnego, mianowicie straszne spadki FPS podczas walki. Jestem świeżo po upgrade komputera, wymieniłem GTX 560 Ti na GTX 960, wymieniłem pamięć RAM z 4GB (2x2) na 8GB (2x4), Wiedźmin 3 śmiga pięknie w rozdzielczości FullHD na proponowanych przez NVIDIA GeForce Experience ustawieniach (mix High/Ultra - bez wodotrysków hairworks, hbao+, itp) a tu z W1 takie cyrki...

Mam wgrane mody poprawiające teksturki (jakiś niemiecki texturmod oraz Hi-Res Character Models), FCR, Scabbard Mod oraz oczywiście PBW jednak mam wrażenie, że to nie one są winne ponieważ przed upgrade na słabszych podzespołach gra działała bez zastrzeżeń. Nie pomogło nic zmniejszenie ustawień graficznych, bo nawet na low w rozdzielczości 800x600 ten dziwny spadek FPS występuję. Odinstalowałem grę, zainstalowałem jeszcze raz ze wszystkimi modami na nowo i też nic... Normalnie gra chodzi na stałych 60 FPS ale jak tylko zaczynam walkę to z każdą kolejną serią ciosów łapę spadek aż spada do 5-8 FPS. NAwet jak skończy się walka i leżą już same trupy spadek nadal w tym miejscu cały czas jest. Masakra jakaś. :(

Odinstalowałem wszystkie mody, włączyłem na czystym W1 i problem jest jakby mniejszy, tzn spadek nadal jest ale z 60 na 30 FPS. Jak tylko wgram chociaż sam FCR to spadki znowu podchodzą pod 10 FPS lub mniej.

Procek i5 2500K kręcony do 4.2GHz ale sprawdzałem również na standardowych zegarach, też niestety nic to nie dało.

Miał ktoś podobny problem lub wie jak mi pomóc? Wygląda to tak jakbym miał paradoksalnie za mocny sprzęt na tą grę. :/

Problem rozwiązany! :) Jeśli interesują kogoś szczegóły odsyłam do wątku:
Straszny spadek FPS podczas walki
 
Właśnie ukończyłem pierwszego Wiedźmina z PBW, FCR, Scabbard Mod oraz dwoma modyfikacjami poprawiającymi teksturki. Muszę przyznać, że gra dzięki temu dobrze zniosła próbę czasu... Wygląda naprawdę świetnie i grało mi się bardzo przyjemnie. Odwaliliście kawał diabelsko dobrej roboty! Poprawione modele i tekstury są genialne!

Biorę się teraz za dwójeczkę i płynnie przechodzę do części trzeciej... Mam nadzieję, że do tego czasu gra będzie już połątana i wszystkie większe problemy zostaną usunięte.

Dzięki za PBW!!!
 
Witam :)
Wróciłem sobie do pierwszego Wiedźmina... ale tym razem w wersji na Mac OS X ;)
Można zainstalować mody na Macu? Bo jak widzę są one w formie installera na Windows.
 
Czy Wasz mod jest kompatybilny z tą paczką tekstur? Czy może Powrót Białego Wilka ulepsza wszystkie istniejące w grze modele postaci i nie jest on potrzebny? :) Co prawda w pierwszym postacie jest napisane, że można instalować wszelkie inne modyfikacje, ale wolę się upewnić, że nie istnieje konflikt gdy Hi-Res Characters podmienia te same tekstury co PBW.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
@jonusiescu Zmienia kilka tekstur występujących również w tym modzie, ale można je instalować razem(kolejność nieważna), Powrót nadpisze te, które zmienia. Jest tam wiele tekstur, których w Powrocie nie ma, np. ulepszone tekstury wieśniaków, mieszczan, mniej ważny
 
Na wstępie powiem, że mod jest wspaniały. Przechodzę grę już drugi raz na nim. Jednak zdarza się co jakiś czas pewien problem. Mianowicie podczas cut-scenek czasami niektóre tekstury postaci stają się czarne. U Geralta jest to najczęściej twarz i pasy na kurtce, a u Jaskra natomiast cały strój. Pytanie moje brzmi, czy jest to wina słabego komputera i czy idzie temu zaradzić.
 
Last edited:
krótkie pytanko czy mod jest kompatybilny z dodatkowymi przygodami mam na myśli cena neutralności i efekt uboczny? po przejściu 3 będę przechodzić od nowa trylogie a o modzie słyszałem wiele dobrego
 
@Dawar2 nikt się na to nie skarży, ale pamiętam, jak niegdyś miałem problem z czarnymi postaciami w dodatkowych przygodach, myślę, że przeinstalowanie gry powinno pomóc.

@Extreme96PL jak najbardziej kompatybilny. :)
 
Last edited:
@PATROL Problem polega na tym, że działo się to za pierwszym razem gdy przechodziłem grę, jak i teraz po formacie komputera. Być może to jakaś wada płyty lub coś ;o Ale cóż da się przeżyć, więc poprostu przejdę grę, a jak skończę to sprawdzę czy na czystej grze są te błędy.
 
Last edited:
Problem polega na tym, że działo się to za pierwszym razem gdy przechodziłem grę, jak i teraz po formacie komputera. Być może to jakaś wada płyty lub coś ;o Ale cóż da się przeżyć, więc poprostu przejdę grę, a jak skończę to sprawdzę czy na czystej grze są te błędy.
Czy używasz komendy -dontforceminreqs? Chyba to ona powodowała takie cuda.
 
Możesz wyjaśnić? (tj. podać gdzie ta komenda, jak wyłączyć itp.)
Jeżeli nie wiesz, to jej na pewno nie używasz. Służy do odpalenia W1 na laptopach i słabych konfiguracjach sprzętowych. Nie mam pojęcia, co może być powodem, ale problem był dosyć częsty, spróbuj poszukać czegoś w internecie.
 
Top Bottom