modele postaci - W 2 vs W 3

+

addar

Forum veteran
modele postaci - W 2 vs W 3

Na wstępie: wiedzmin 3 to moim zdaniem najlepsza gra jaka wżyciu grałem, ale...

zastanawia mnie czemu takim dziwnym zmianom uległy modele postaci z Wiedźmina 2, mam tu sczególnie na mysli trójcev w postaci Fillppy, Letho i Rocha ( Ves w pakiecie-paskudny blond)...na pierwszy rzut oka są tacy sami ( prócz Filippy) jednak szybko zacząłem dostrzegać wyraźne różnice i uważam że modele z W 2 wyglądały lepiej. Rzecz jasna rozumiem że teraz modele są bardziej dynamiczne, wiecej kości itp al równocześnie jakos takie mniej wyraziste.Szczególnie rzuca się to u Fillippy, która utraciła swój arystokratyczny wizerunek na rzecz "chłopki" z warkoczykami, Letho z Rochem tez jacyś tacy wyprasowani jak po zabiegu Botox.

To tylko moje urojenia czy faktycznie jest coś na rzeczy ?
 
Chwilę posiedziałem i mam porównania:

Hmm, co do Rocha, to myślę, że wygląda podobnie, jeszcze bardziej polecieli w jego Clint Eastwoodowy look ;D
Vernon stary:
http://i.imgur.com/yEGuc.jpg
Vernon nowy:
http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/t_original/1252204325993232680.jpg

Ves i jej włosy - zawsze miała je dziwnie żółte, w najnowszej części jest zdecydowanie bardziej rozpięta (ach ta wojna...) i ma coś z twarzą, wygląda jakby ją zaatakował rój pszczół :) Ale też nie ma co przesadzać ofc.
Ves stara:
https://i.ytimg.com/vi/8IOyMAb1PhM/maxresdefault.jpg
Ves nowa:
http://game-maps.com/Witcher3/img/npc/VES.jpg
http://i.ytimg.com/vi/RZF71ONEE1g/maxresdefault.jpg

Filippie całą aparycję zmieniła opaska i brak oczu - myślę, że to może być główny powód degradacji jej arystokratyczności
Filippa stara:
http://gfx.gexe.pl/upl/685/2014/1/28221957.jpg
Filippa nowa:
http://i.ytimg.com/vi/xPKyECWh8Ko/maxresdefault.jpg

Letho też nie uniknął małego liftingu twarzy i wizyty u kosmetyczki.
Letho stary:
http://vignette1.wikia.nocookie.net...yer-001.png/revision/latest?cb=20110518040359
Letho nowy:
http://oyster.ignimgs.com/mediawiki/apis.ign.com/the-witcher-3/e/e2/SQ_Ghosts_Letho1.png

Ogólnie wydaje mi się, że to jest kwestia przyzwyczajenia z poprzedniej gry. Z Rochem, Letho, Filippą trochę się gadało i zdążylismy sobie ich przyswoić. Też mi się wydaje, że wcześniej ich twarze były jakieś... pełniejsze? Mieli bardziej wyraziste oczy (no dobra, Filippa jest zwolniona z tego zarzutu ;D) i usta.
 
Z postaci to mi się bardziej podobał Roche z W2, jego głowa w 3, jakby taka mniejsza, Talar z W1, ogólnie układ twarzy miał wg mnie lepszy, bardziej pasujący, Vesemir to tak trochę pół na pół, nie jestem w stanie określić czy ten z W1 był lepszy czy nie. W W3 wygląda starzej, co jest niby lepsze, ale tak ogólnie to z jedynki jakiś taki bardziej dla mnie przyswajalny. Triss zdecydowanie na plus z W3, nie widzę żadnych negatywnych zmian.
 
Jak dla mnie shadery skóry są gorsze, wygląda bardziej gumowato. A Letho ma zeza.
 
Ja również muszę przyznać, że modele postaci prócz samego Geralda i Zoltana w porównaniu z poprzednimi odsłonami wypadają gorzej.
Nawet Triss w W3 zbrzydła troszeczkę na twarzy od czasu W2. Jednak jak sobie przypomnę jej model z W1 to i tak jest całkiem dobrze. :p
Vesemir, Lambert, Eskel ich też wole z W1, to samo Talar... Roche, Letho a nawet Jaskiej też jakoś lepiej wyglądali w W2.
Dziwny zabieg ze strony REDów, w dodatku już kilka postaci mówi innymi głosami niż te, które zapamiętałem z W1.
 
Mi sie też podoba postać Roche z Wiedzmina2 i Ves ma trochę dziwny kolor włosów., taki jasny blond,.dobrze wyszła jedynie Triss Jaskier wygląda w tej odsłonie jak Sory że to powiem jak Transwestyta. xD
 
Akurat Vesemir dużo bardziej podoba mi się w W3 niż w W1. Z postaci występujących w W2, które wyglądają lepiej w W3 spokojnie mogę wymienić Roche'a, Filippę (stara wyglądała jak mocno posunięta w latach labadziara z Targówka) i w sumie Jaskra. Triss wygląda bardzo nierówno (w niektórych ujęciach ma grubą szyję i dziwny podbródek), Letho zaś jak Reptilianin z gumy.


Jaskier wygląda w tej odsłonie jak Sory że to powiem jak Transwestyta

Podejrzewam, że idzie o strój. Najazd na kolorowe ubrania jest o tyle śmieszny, że i w średniowieczu i renesansie pewna, z naszego punktu widzenia, festyniarskość ubioru nie była niczym dziwnym.
 
prócz samego Geralda

:wat:

Dziwny zabieg ze strony REDów, w dodatku już kilka postaci mówi innymi głosami niż te, które zapamiętałem z W1.

Nooo... cała jedna - Lambert :p

Mi sie też podoba postać Roche z Wiedzmina1 i Ves ma troche dziwny kolor włosów taki jasny blond

Roche'a nie było przecież w W1, a Ves cały czas była jasną blondynką...

No cóż, ja przed premierą strasznie psioczyłam na Filippę aka Siksę Pocahontas i nic się w tej kwestii nie zmieniło. W W3 ją bardzo mocno odmłodzono i przede wszystkim zmieniono rysy twarzy - mniejsze, węższe usta z dziwnym, jakby płaczliwym grymasem i węższa, mniej kwadratowa niż w W2 szczęka. Na moje odebrało jej to pazura, ten model mnie najbardziej rozczarował. Nawet gdyby zdjąć jej opaskę to nie byłoby to samo. Także jeśli chodzi o tą postać to trochę fail.

Model Roche'a również podobał mi się bardziej w W2, już się powoli przyzwyczajam do jego nowej twarzy, ale to nie to samo, jego "surowy" look w W2 był dużo lepszy. Mi jeszcze przeszkadzał Radowid, który z majestatycznego 'królika' z W2 przeistoczył się w ćpuna o żabich oczach, no ale można to jeszcze zwalić na kwestię jego szaleństwa, kto wie, może zaczął i ćpać. Lambert i Eskel też lepsi w W1, w W3 trochę tak wyglądają jakby ich solidnie osy po paszczach pokąsały.

Natomiast Talar, Letho i Ves wyglądają naprawdę fajnie, mi tylko przeszkadza fakt, że Ves tak wyrozbierali, nie wiadomo po co, jakby ta koszulina którą nosiła w W2 komuś przeszkadzała. Cycki by jej wypadały przy każdym ruchu w takim "stroju". Talar fakt, przeszedł lifting i zabieg odmłodzenia, ale teraz przynajmniej wygląda na kogoś, z kim Shani chciałaby się umówić na romantyczny spacerek po grobli ; ) Może jak już nie musiał się parać paserką to trochę mógł w końcu o siebie zadbać i teraz mu się tak zacnie wygląda :D

Jaskra wolałam w W2, był idealny, nowa wersja trochę zbyt młoda i zbyt cukierkowa, ale strój odpowiedni, jak najbardziej. Trisiak i Vesemir lepsi w W3 (mimo że papa wiedźmak trochę chyba przesadzał z wódeczką, bo kichawa taka czerwona).
 
Last edited:
Dużo osób ma problem z Triss, podczas kiedy ja zauważam wyłącznie progres.
Model z W2 - choć ładnie wykonany - pod względem kobiecej urody w ogóle nie przypadł mi do gustu. Nie mój typ, nie wspominając o tym, że jej twarz była zbyt podobna do innych kobiet w grze.

Roche rzeczywiście wyprzystojniał, ale czy to źle?
Właściwie problem miałem tylko z Letho, który jest wyraźnie wygładzony.
 
Last edited:
No chyba nie. Dla mnie w W2 był milion razy przystojniejszy, ale może ja mam dziwny gust :p

Mówiąc "wyprzystojniał", miałem na myśli raczej większą szczegółowość.
Mimika twarzy też swoje robi, więc Vernon raczy nas czymś więcej, niż ciągłym angry lookiem. Bo zasadniczo wygląda niemal identycznie, tylko trzeba wziąć pod uwagę zmiany dotyczące nowszego silnika.
 
Letho ma zeza i świci się w deszczu, który jakoś tak chętnie pada w jego zadaniu, to wypacza jego wygląd w dużym stopniu(plus jak dla mnie okropna tekstura na ramionach). Roche, Eskel, Lambert dorobili się klusków w buzi, ale generalnie dwaj pierwsi wyglądają dobrze, Lambert nie trafił w moje gusta, wolałem go z W1, tak jak i Vesemira. Ves lekko zmienili, choć nic do czego mógłbym się przyczepić. Talar wygląda mniej zadziornie, w dodatku zrobili z niego rubasznego kumpla, marzyłbym o tym, by nagrali jego kwestie jeszcze raz, gdyby to było możliwe.
 
W artbooku wyglądają fajnie. Zresztą w artbooku wszystko wygląda fajniej, niż w grze :C

Eredin też :p I kot i gryf. A najlepiej wygląda Lambert z kompendium, gdzie ma trójkowa kurtkę i jedynkową mordę. Szkoda tylko, że jest w dosyć niskiej rozdzielczości.

A odnośnie Triss, jak dla mnie progres. Jest dosyć podobna do poprzedniczek(tak bardzo jak się da do jedynkowego modelu), za to ma bardziej kobiece rysy.
 
Last edited:
A najlepiej wygląda Lambert z kompendium, gdzie ma trójkowa kurtkę i jedynkową mordę. Szkoda tylko, że jest w dosyć niskiej rozdzielczości.
Co by nie powiedzieć o innym, niż jedynkowy Lambercie to jego wygląd wraz z głosem tworzą spójną całość.
Podczas gry miałem wrażenie, że zaprojektowano jego wygląd dosłownie pod głos aktora, który się w niego wcielił. Parę rzeczy dało się zrobić lepiej, ale z nim mam najmniejszy problem.
I kot i gryf.
Gryf to jest designerska pomyłka.
A Kota mi za to najbardziej szkoda, bo dosłownie każdy tier w artbooku prezentuje się o niebo lepiej niż w grze, a warto zaznaczyć że tam to jeden z tych znośniejszych pancerzy.
 
Imo, Roche i Talar stracili nieco charakteru, natomiast Lambert i Eskel bardzo mi się nie podobają. Lambert ma jakąś atroficzną żuchwę, której mikrość podkreśla jeszcze zarost, a twarz Eskela, z powodu tych zapuchniętych oczu, kojarzy mi się z twarzą osoby z jakąś wrodzoną, widoczną wadą umysłową, co stanowi kontrast z wyglądem jedynkowym.
 
A mi się marzy Triss pokazana stricte jak w sadze. Mianowicie z jej pięknymi długimi rozpuszczonymi włosami. W W2 włosy miała spięte najprawdopodobniej ze względu na ograniczenia graficzne. No ale W3 i to jeszcze z NVIDIA HairWorks ma pełne prawo aby ten atrybut uwydatnić. Swoją drogą dziko to wygląda dla czytelników sagi. Chluba i znak rozpoznawczy a włosy spięte jak u dziewczynki w pierwszej klasie na akademii na 3 maja. Zapewne wynika to z chęci upodobnienia modelu do tego z W2, ale w moim odczuciu mogli by to spokojnie zmienić. Toż to już Yen ma rozpuszczone i w scenie seksu gdy się rozbiera fajnie opadają na nagie plecy.....
 
A mi się marzy Triss pokazana stricte jak w sadze. Mianowicie z jej pięknymi długimi rozpuszczonymi włosami. W W2 włosy miała spięte najprawdopodobniej ze względu na ograniczenia graficzne. No ale W3 i to jeszcze z NVIDIA HairWorks ma pełne prawo aby ten atrybut uwydatnić. Swoją drogą dziko to wygląda dla czytelników sagi. Chluba i znak rozpoznawczy a włosy spięte jak u dziewczynki w pierwszej klasie na akademii na 3 maja. Zapewne wynika to z chęci upodobnienia modelu do tego z W2, ale w moim odczuciu mogli by to spokojnie zmienić. Toż to już Yen ma rozpuszczone i w scenie seksu gdy się rozbiera fajnie opadają na nagie plecy.....
Polać mu, dobrze prawi!
 
Top Bottom