Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
Jak dobrze pójdzie to Wiesiek pociągnie rok a potem papa. A szkoda.


@Blashix: No tak ale skoro ma nie być RedKita to raczej nie będzie modów. :/
 
Last edited:
Daleki jestem od spiskowych teorii odnośnie nie wypuszczenia narzędzi względem nadchodzących dużych płatnych dodatków (co by gracze rzucili się na nowy kontent, a nie pogrążyli w tworzonym przez fanów), ale bardziej śmierdzi mi to wygodnictwem i chęcią cięcia kosztów. Coraz mniej przychylnym okiem patrzę na politykę RED'ów, którzy powoli acz konsekwentnie zdają się staczać w podejściu względem graczy do poziomu wielkich wydawców pokroju UBI (dużo obiecują, a ostatecznie graczy olewają; albo po prostu olewają) .
Bardziej mi się wydaje, że nie jest to tyle olewanie fanów, ale ktoś w CDPR zauważył, że porwali się z motyką na słońce i po prostu nie dadzą radę, przy swojej aktualnej liczebności zespołu, łatać grę, pracować nad poprawieniem wątków Triss/Yenn, pracować nad dodatkami, DLC i tworzyć redkita. ALE w takim wypadku nie powinni w ogóle wypowiadać się na temat powstanie RK, dopóki nie mieliby 101% pewności, że taki edytor powstanie. Mam nadzieje, że wyciągną z tego lekcje na przyszłość, bo w przemyśle gier łatwo stracić zaufanie graczy i tego typu praktyki, mogą się przyczynić, że ludzie zaczną traktować CDPR tak samo jak Ubisoft. Czyli lata budowania pozytywnego odbioru marki zostaną wyrzucone w kosz.
 
Powiem tak: nie znamy powodów tej decyzji, więc możemy jedynie spekulować (osobiście powstrzymam się od tego, bo uważam to za bezcelowe działanie). Fakty są takie, że na chwile obecną jedyne co mamy to ModKit. Cieszę się niego, ale uważam, że decyzja o braku RedKit 2 jest błędna i jest to strzał w kolano. Ufam jednak, że są racjonalne powody tej decyzji i została ona podjęta świadomie. Przecież CDPR doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści dla marki, jakie daje dostęp do pełnych narzędzi modderskich, więc nie sądzę, żeby po prostu ktoś siadł i powiedział "A dupa, nie damy in RedKita!", tylko było to poparte jakimiś argumentami, które zdecydowały o porzuceniu planów na RK2.

@Marcin Momot - Jedyne co mogę od siebie zasugerować, to nieudzielanie informacji, dopóki nie są w 100% potwierdzone i więcej szczerości. Po co obiecywać coś i dawać graczom nadzieję, podnosić ich oczekiwania, a później ich nie spełniać? Z marketingowego punktu widzenia to totalna porażka, przynajmniej wśród tej części fanów, którzy wiernie śledzą wszelkie informacje o grze. My bardziej docenimy szczere "Nie będzie RK2, ponieważ <wstaw powód>" niż "Będzie. A nie, nie będzie. Tzn.może będzie, ale niekoniecznie. Aaaa, nie, jednak nie bedzie."
 
Wielka szkoda, bo widać ile ludzi tak bardzo oczekiwało na tego RK :/ Wiele ludzi mimo, iż nic tak naprawdę jeszcze nie było sami próbowali naprawiać grę, aby ta stała się jeszcze lepsza...Od kiedy wyszedł ModKit tak naprawdę moderzy pozbyli się wszystkiego na co narzekali gracze(w myśl ustawienia kamery, tryb foto, naprawienie skoków z wysoka), aż strach było myśleć co będzie kiedy wyjdzie RedKit, no ale nic, wypieli się na rozpalonych graczy i tyle w temacie...
Niestety wielki potencjał poszedł się powiesić :/
 
Tak, jak powiedziałem. Na chwilę obecną nie ma planów, żeby pojawiły się jakieś dodatkowe narzędzia do modowania gry.

Możecie tak zrobić żebyście mieli plany na redkita? To co mamy napisać petycję o redkita albo donate?

Co się stało:

 
Last edited:
Możecie tak zrobić żebyście mieli plany na redkita? To co mamy napisać petycję o redkita albo donate?
Szczerze to byłbym w stanie iść na układ, aby dobre mody były za niewielką opłatą, nie wiem sprzedaż na GOG i (70% dla twórcy, 30% dla Redów) Myślę, że ludzie byliby wstanie zapłacić niewielkie pieniądze, za kolejne godziny zabawy, jeśli powodem anulowania RedKita jest hajs, ale jeśli tak "o" nie wydają i już, to własnie stracili dużą część fanów :? Jestem zbulwersowany :p
 
Szczerze to byłbym w stanie iść na układ, aby dobre mody były za niewielką opłatą, nie wiem sprzedaż na GOG i (70% dla twórcy, 30% dla Redów) Myślę, że ludzie byliby wstanie zapłacić niewielkie pieniądze, za kolejne godziny zabawy, jeśli powodem anulowania RedKita jest hajs, ale jeśli tak "o" nie wydają i już, to własnie stracili dużą część fanów :? Jestem zbulwersowany :p
Nie, nie i jeszcze raz NIE. Nie róbmy Steama z CDPR.
 
@wasilek6320
Pomysł nie głupi, za dobrego moda można by puścić sms'a albo zapłacić PSC. :p
Co do braku RedKita, myślę, że już teraz to odczują, bo mniej ludzi pewnie kupi te duże dodatki. Wiadomo coś nowego, ciekawego ale ile można robić to samo ? xD Taki Skyrim dzięki modom i dennej fabule ciągnie już długo, Wiesiek ma fajną fabułę ale bez modów nie da rady. Sam przeszedłem grę już 3 razy a przy czwartym nie ma "tego czegoś".
 
Szczerze to byłbym w stanie iść na układ, aby dobre mody były za niewielką opłatą, nie wiem sprzedaż na GOG i (70% dla twórcy, 30% dla Redów) Myślę, że ludzie byliby wstanie zapłacić niewielkie pieniądze, za kolejne godziny zabawy, jeśli powodem anulowania RedKita jest hajs, ale jeśli tak "o" nie wydają i już, to własnie stracili dużą część fanów :? Jestem zbulwersowany :p

Steam już raz próbowało coś takiego zrobić i skończyło się katstrofą i podziałem społeczności. To zdecydowanie ZŁY pomysł.
 
A jeszcze trochę temu jak ktoś powiedział, że pewnie nie wypuszczą redkita to go od razu z błotem mieszano.
Obecna sytuacja w CDPR:
[video]https://youtu.be/jqSJdiKKSgM?t=8m19s[/video]
 
Last edited:
Ale jak mejku pisał, że absolutnie nie podoba mu się obecne "wsparcie" dla modów to, że wiecznie marudzę.

@Szincza o dokładnie takie coś mi chodziło mówiąc "odesłanie RedKita w stan niebytu". Biedne narzędzie leży i płacze gdzieś tam w nicości, a my mu nawet pomóc nie możemy. :doubt2:
 
@rootsrat Troszkę źle to odebrałeś, chodziło mi bardziej o coś w rodzaju donejtu, myślę, że sporo ludzi spokojnie wspomagałoby różnych moderów, aby ten robił dla nich coraz to ciekawsze mody, a samo wydanie RedKita chyba nie jest jakimś ogromnym zadaniem, tym bardziej, że przy samym tworzeniu używali pewnie różnych kreatorów :)
Chcę tylko zwrócić uwagę, że dużo ludzi za fajne modyfikację potrafiłoby zapłacić( w tym ja), więc to dodatkowo podkreśla siłę i znaczenie modów w tego typu grach...
Ja sam nie lubię RGP, w nic prócz W3 nie grałem, ale teraz po skończonej grze troszkę mi smutno, że to już koniec, bo przejście gry za kolejnym razem to nie to samo, ale z modami to już co innego :) Myśle, że moderzy na spokojnie dodaliby opcję interakcji z NPC po ukończeniu fabuły(np. gra w gwinta, czy inna aktywność)...
 
@rootsrat Troszkę źle to odebrałeś, chodziło mi bardziej o coś w rodzaju donejtu, myślę, że sporo ludzi spokojnie wspomagałoby różnych moderów, aby ten robił dla nich coraz to ciekawsze mody, a samo wydanie RedKita chyba nie jest jakimś ogromnym zadaniem, tym bardziej, że przy samym tworzeniu używali pewnie różnych kreatorów :)
Chcę tylko zwrócić uwagę, że dużo ludzi za fajne modyfikację potrafiłoby zapłacić( w tym ja), więc to dodatkowo podkreśla siłę i znaczenie modów w tego typu grach...
Ja sam nie lubię RGP, w nic prócz W3 nie grałem, ale teraz po skończonej grze troszkę mi smutno, że to już koniec, bo przejście gry za kolejnym razem to nie to samo, ale z modami to już co innego :) Myśle, że moderzy na spokojnie dodaliby opcję interakcji z NPC po ukończeniu fabuły(np. gra w gwinta, czy inna aktywność)...

Kompletnie nie rozumiem Twojego pomysłu. Jak Ty chcesz sprawić, żeby CDPR wydało RedKita przez datki dla modderów i płatne mody?
 
Chcę tylko zwrócić uwagę, że dużo ludzi za fajne modyfikację potrafiłoby zapłacić( w tym ja), więc to dodatkowo podkreśla siłę i znaczenie modów w tego typu grach...
I można to robić, choćby na Nexusie. Jeżeli dany mod Ci się podoba i uważasz, że twórca zasłużył na wsparcie finansowe, możesz mu przesłać dowolną kwotę przez PayPala, jeśli on sam udostępni taką opcję. Z tym tylko, że jest różnica między dobrowolną wpłatą na konto twórcy moda, a płatnym modem.
 
Chmmm czy tylko mnie się wydaje że napisanie, że "na razie nie ma planów na dodatkowe narzędzia brzmi lepiej" niż "narzędzia do questów i świata wyjdą dopiero po premierze dodatków bo piniądz". Serio, pomyślcie czy redzi brali się za projekt który(jak słyszałem jest bardziej ogarnięty od pierwszego redkita) gdyby zamierzali ograniczyć się tylko do skórek i rebalansu?
 
Nie spinajcie się tak o tego RedKita i czekajcie co przyniesie przyszłość. O trybie Nowa Gra Plus też mówili "Nie ma żadnych planów.". Ciekawe tylko, że w plikach gry został wpis o NG+ jako DLC9 i co? Tryb zapowiedziano, a będzie on mieć w chronologii numer DLC9 (bo obecnie w folderze DLC mamy numery od 1-8 i od 10-16).
 
Ja tam będę cierpliwie czekał, aż może się doczekam, a może się znudzę czekaniem i odłożę Wieśka na półkę. Szybko to jednak nie nastąpi - z ModKitem nie ma tragedii, dziennie wychodzi mnóstwo nowych i ciekawych modów. Muszę jeszcze skończyć poradnik, przejść grę pierwszy raz i zacząć NG+ już w pełni zmodowaną, może z jakimś smaczkiem typu combat rebalance? A jak w międzyczasie ukaże się RK2, to będzie świetnie. Jak nie, to jest Fallout 4 i Skyrim (który z ponad 400 modami ciąglwe jest najlepszym RPG - lepszym od niezmodowanego W3 ;) ).
 
Top Bottom