Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
Ja, oprócz takich przyziemnych modów, jak ciekawsze zbroje, dodanie kompana do walki, czy inne "duperele" znane nam ze Skyrima, bardziej oczekiwałbym kompletnych scenariuszy opartych na wydarzeniach z opowiadań.... Kurcze, to byłoby coś... Nie ma co mówić, aspiranci do włączenia się w komputerowe "zabawy" mają tutaj wiele możliwości do popisu. Nie wiem czy kojarzycie, ale po stworzeniu moda Falskaar, który był wielkości pełnoprawnego rozszerzenia do Skyrima, przyjęto do Bethesdy jego twórcę.
 
Last edited:
Nie wiem, czy kolesie z IGNu próbowali być zabawni, czy oni tak na serio. Już widzę Swageralta w wozie opancerzonym z mieczem świetlnym koszącym zastępy zombie w drodze do Novigradu. A w wozie Ciri strugałaby mu... dodatkowe miecze, bo pewnie znajdą się tacy, co Ciri będą chcieli zbałamucić Geraltem. A w tle będzie latały X-Wingi pilotowane przez Emhyra i zazdrosną Triss i ostrzeliwały Geraltowy anty-zombie-tank.

Tak, to jest właśnie wizja IGNu. GOTY i 10/10.
 
@rastamoneq Twórca falskar chciał z tego co wiem pracować w Bethesda i min. dlatego stworzył tego moda. Lecz jeśli mnie pamięć nie myli to go nie przyjęli ,lecz dostał pracę w innym studio.

O nawet tutaj info: http://www.gram.pl/news/2013/11/26/tworca-moda-falskaar-do-skyrima-dostal-prace.shtml


@rastamoneq Pamiętaj że to też zasługa jego rodziców którzy opłacili mu to całe przedsięwzięcie. Tak czy inaczej szacun dla niego.
Mam nadzieję że przy W3 scena moderska będzie chociaż w 1/4 tak silna jak przy Skyrim.
 
Last edited:
@rastamoneq Twórca falskar chciał z tego co wiem pracować w Bethesda i min. dlatego stworzył tego moda. Lecz jeśli mnie pamięć nie myli to go nie przyjęli ,lecz dostał pracę w innym studio.

O nawet tutaj info: http://www.gram.pl/news/2013/11/26/tworca-moda-falskaar-do-skyrima-dostal-prace.shtml

Racja, co nie zmienia faktu, że osiągnął marzenia przez tworzenie moda :). A szczerze - wolałbym chyba pracować przy nowym Halo, niż przy kolejnych Scrollsach.
 
Wie ktoś jak wygląda sprawa z modami? Da się coś w tym względzie podziałać, czy też będą problemy? Dla mnie to szalenie ważne ponieważ, żeby w ogóle móc zacząc zabawę niezbedna jest mi pewna modyfikacja. Wiadomo jaka i czego ;)
 
Czy komuś udało się znaleźć ustawienia prędkości poruszania się Geralta? W moim odczuciu trochę za szybko porusza się on na włączonym truchcie (ctrl) i chciałbym go trochę zwolnić. Szukałem po różnych plikach ale nic nie znalazłem. Ktoś coś wie? :D
 
Wie ktoś jak wygląda sprawa z modami? Da się coś w tym względzie podziałać, czy też będą problemy? Dla mnie to szalenie ważne ponieważ, żeby w ogóle móc zacząc zabawę niezbedna jest mi pewna modyfikacja. Wiadomo jaka i czego ;)

Jestem w identycznej sytuacji. Musimy liczyć na @Rustine.:)
 
Jestem w identycznej sytuacji. Musimy liczyć na @Rustine

Calutki dzień męczyłem się z tym, coby grę zainstalować, z płyty za nic nie szło, gdy wreszcie przy szóstej próbie i dociągnieciu plików z goga instalka zakończyła się sukcesem chwilę pograłem i oczywiście ustawień kamery brak, dziękuję, do cięzkiej cholery, bardzo. Ale co tam pograłem kapkę w prologu, ustawienia średnie 1080p, obciązenie gpu nie wiadomo czemu stale maksymalne ( żadna inna gra nie działa równie źle przy tak niskich ustawieniach) i żenująca wydajność, ale przebolałem sam początek, po czym odpaliła się miejscówka w Białym sadzie, wchodzę w ustawienia grafiki i siurpryza.
W grze brakuje rozdziałki 720p. Zajebiście, w kazdej grze jest, w każdej grze z niej korzystam a tutaj nie mogę, bo jej nie ma, pewnie z powodu tej całej redefinicji, żeby ją szlag jasny trafił. Ciekawe jak niby mam w tej sytuacji grać? Tak oto potrzebuję już dwóch modów. Nie mam siły na ten badziew, tyle burew i wujów, co dziś nie zdarzyło mi się od lat przy żadnej grze. Aktualnie mam maksymalne stężenie antyhajpu.
 
Last edited:
Jak wygląda temat modów aktualnie? ktoś nad czymś pracuje? czego się można spodziewać w najbliższej przyszłości? kiedy będzie redkit dostępny?
 
Spróbuj zmienić rozdziałkę w pliku, powinno zaskoczyć.

Niestety, nic z tego, kombinowanie nie przynosi rezultatu.
Widzę, że w temacie nie dzieje się właściwie nic. Wiem, że to nie GTA, gdzie od pierwszego dnia pojawiały się modyfikacje, ale jednak liczyłem na jakiś ruch, a tu nic. Nad modem na kamerę nikt zdaje się nie pracuje, a akurat ten element jest mocno krytykowany i nic dziwnego, bo jej praca daleka jest od dobrej. I w związku z tym pewna uwaga. W czasie starć można niemal wyeliminować odjazdy korzystając z lockowania widoku na niemilcach. Jest to mało wygodne, szczególnie w starciach z przeciwnikami takimi którzy potrafią znikać na chwile z pola widzenia (wówczas lock zostaje zdjęty, a kamera zaczyna wariować, w związku z tym trzeba lockować co chwilę), ale lepsze niż dron mode. Najwięcej problemów miałem w starciu z gryfem, gdzie przy każdej próbie lotu monstra lock był automatycznie zdejmowany, w rezultacie przez błędy tej inteligentnej inaczej, domyślnej kamery i konieczność lockowania widoku co chwilę poległem trzykrotnie. Na najwyższym poziomie walka do łatwych nie należy, a automatyczna kamera tylko grę utrudnia, nie mogę się doczekać, aż ktoś z tym coś zrobi. Inna rzecz to zachowanie kamery w budynkach. Kto wpadł na pomysł, żeby po wejściu do pomieszczenia kamera automatycznie podjeżdżała i to tak, że Geralt nagle zajmuje połowę ekranu? Przez to eksploracja wnętrz jest zwyczajnie niewygodna i staje się przykrym obowiązkiem. Czekam aż pojawi się mod pozwalający grać z kamerą taką, jaka jest w trakcie eksploracji w każdej sytuacji. Póki co te dwie sprawy, brak obsługi 720p i domyślna kamera nie pozwala mi się cieszyć grą, tak jakbym tego chciał, a szkoda bo ta jest bardzo dobra.
 
Nikt nie robi kamery, bo pliki są zablokowane w archiwach i nie da się do nich dostać. To jest dopiero idiotyczny pomysł.
 
Nikt nie robi kamery, bo pliki są zablokowane w archiwach i nie da się do nich dostać. To jest dopiero idiotyczny pomysł.

Poblokowane, na PC. Co za geniusz na to wpadł? Brak obsługi jednej z absolutnie podstawowych rozdzielczości przez co mam mydło na ekranie i niemożność tworzenia modów. Cóż, dla mnie równie dobrze mogłoby tej gry nie być. Właśnie dotarłem do Velen, potestuję trochę wydajność (która zasadniczo jest mocno taka se) i wracam do GTA V. Nie ma sensu męczyć się z W3 w obecnej formie. To za dobry tytuł aby miały mi go psuć techniczne mankamenty, których eliminacja swoje, jak widzę, potrwa. Strasznie frustrujące, tyle czekania, chęci do gry wielkie, aż się palę, ale dupa, bo nadal trzeba czekać. Ech...
 
Pliki są w .cache. Może wiesz jak to wypakować?
A skąd masz tą informację, bo nazwy tych plików .cache raczej nie wskazują, żeby znajdowały się tam informacje o kamerze, natomiast w content0\bundles\startup.bundle widzę kilka plików które dotyczą kamery:
Code:
animations\camera\camera_dialog.w2anims
animations\camera\combat_camera_animations.w2anims
gameplay\camera\camera_cutscene_graph.w2beh
gameplay\camera\camera_graph.w2beh
gameplay\camera\dialog_camera.w2beh
gameplay\camera\model\camera.w2rig
gameplay\camera\camera.w2ent
gameplay\camera\horse_camera.w2ent
gameplay\camera\scene_camera.w2ent
gameplay\journal\tutorial\camera.journal
gameplay\journal\tutorial\camerapad.journal
 
Top Bottom