Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
No i teraz to jest noc, a nie dzień tylko że z ciemnym niebem:D Teraz niech tylko ktoś naprawi tą chorą czcionkę i będzie można grać.
 
http://www.nexusmods.com/witcher3/m...r3/ajax/modimages/?id=62&user=1&gid=952&pUp=1
Ciekawa kolorystyka.



 
Czy ktoś wie kiedy pojawi się pod 1.05 mod zwiększający BAG? przecież na high end postaci, przy 3 setach wycraftowanych i 2 zbrojach legendarnych + kilka mieczy mam udźwig ponad 180. Jak ja mam grać skoro 160 to max w grze?

Powinni dać skrzynkę dla postaci gdzieś, bo mało śmieszne to jest.
 
Przecież na high end postaci, przy 3 setach wycraftowanych i 2 zbrojach legendarnych + kilka mieczy mam udźwig ponad 180

Po co nosić przy sobie tyle śmiecia?
Od razu mówię, w odpowiedź "by móc przygotować się do każdej walki" nie uwierzę, bo nie ma do czego się przygotowywać.
 
Bo chciałem wycraftować :) jeżeli będzie ta nowa opcja gry później pozwalająca grać z aktualnymi gratami na znacznie większym poziomie trudności to wtedy się przydadzą.

Swoją drogą, zrobiłem porządki w bagach i zaoszczędziłem 50 weight :)
 
@post.80

W samo sedno! Stworzyłem połączenie szkoły Wilka z Gryfem (miecz i magia) i o ile przeciwnik nie jest np. cyklopem to nawet Quen nie zostaje wyczerpany. A cyklop i tak jest w stanie wyprowadzić tylko jeden cios, bo przy drugiej próbie kończą mu się HPki...

Mam nadzieję, że REDzi w miarę szybko oddadzą narzędzia moderskie w ręce społeczności i tak jak w przypadku dwóch poprzednich części powstanie mod Full Combat Rebalance :) Byle tylko był lepszy niż w dwójce, bo tam wg. za dużo namieszał i uczynił walkę jeszcze prostszą...
 
Mam nadzieję, że REDzi w miarę szybko oddadzą narzędzia moderskie w ręce społeczności

Wszyscy na to czekamy, a przynajmniej duża część społeczności :)


i tak jak w przypadku dwóch poprzednich części powstanie mod Full Combat Rebalance

Zdecydowanie czekam na bardziej wymagający model gry. Zaznaczę, że bardziej wymagający a nie trudniejszy bo dodać potworom HP i zmniejszyć Geraltowi DMG to kazdy potrafi a sprawić aby walka była wyzwaniem ale i dawała przyjemność to już co innego
 
Czy ktoś wie kiedy pojawi się pod 1.05 mod zwiększający BAG? przecież na high end postaci, przy 3 setach wycraftowanych i 2 zbrojach legendarnych + kilka mieczy mam udźwig ponad 180. Jak ja mam grać skoro 160 to max w grze?

Powinni dać skrzynkę dla postaci gdzieś, bo mało śmieszne to jest.

Możesz w akcie desperacji wgrać weight moda z nexusa.
 
Przecież ja właśnie o to pytałem, z tym że pod 1.05 nie działa ten mod.

Kurczę, przeinstalowałem moda i działa pod 1.05 również.
 
Last edited:
No i teraz to jest noc, a nie dzień tylko że z ciemnym niebem:D Teraz niech tylko ktoś naprawi tą chorą czcionkę i będzie można grać.

Wiedźmini mają kocie oczy, które pozwalają im na widzenie w ciemnościach. To tłumaczy jasne noce.
 
Ciemnych jaskiń już nie wyjaśnia.

Do widzenia w ciemności potrzebne jest... światło. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale do tego się to sprowadza. W nocy słabym światłem odbitym świeci księżyc, w mniejszym stopniu źródłem światła są również gwiazdy, natomiast w jaskiniach nie ma dostępu do takich źródeł świata i dlatego jest ciemno ;)
 
Do widzenia w ciemności potrzebne jest... światło. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale do tego się to sprowadza. W nocy słabym światłem odbitym świeci księżyc, w mniejszym stopniu źródłem światła są również gwiazdy, natomiast w jaskiniach nie ma dostępu do takich źródeł świata i dlatego jest ciemno ;)

Oczy Geralta dostosowane do widzenia w ciemności winny posiadać tą umiejętność również w obszarach zamkniętych, czy to jaskiniach, czy pomieszczeniach.
Nie ma sensu uzasadniać jasności nocy fizjologią wiedźmina, jeżeli sami twórcy są w tej materii niekonsekwentni.

Ciemne noce utrudniają rozgrywkę, bo wymagają od gracza dodatkowych czynności. A grać ma się łatwo i przyjemnie, coby sprzedaż była jak największa.
Ot i cała tajemnica.
 
Ja też chętnie bym zobaczył ciemniejsze noce, uważam, że te obecne są za jasne, ale... oko „widzi” tylko dzięki temu, że dociera do niego światło – różne stworzenia potrzebują go w różnych ilościach, jednak widzenie w całkowitych ciemnościach jest niemożliwe.
 
Dokładnie tak jak napisał @Tares - czysta fizyka się tutaj kłania :)

---------- Zaktualizowano 06:43 ----------

Aczkolwiek... skoro eliksir kot w jaskiniach też działa, to znaczy, że kompletnych ciemności tam jednak też nie ma, albo względnie, że kot polepsza inne zmysły co jest tylko wizualizowane na potrzeby gry poprzez szary "obraz".
 
Zapominacie o podczerwieni, więc działanie kota można wyjaśnić jako włączenie widzenia w podczerwieni.
 
Ale podczerwień to tylko inne spektrum więc wciąż jakieś źródło tego światła (w spektrum podczerwieni) jest potrzebne :p
 
Źródłem podczerwieni jest chociażby ciepło ciała, więc można powiedzieć, że to sam Geralt "świeci" w ciemnościach.
 
Top Bottom