Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
Durne podejście i tyle. Możecie sobie nazywać to jak chcecie, ale taka jest prawda. Na samych niestandardowych teksturach gra nie zyska absolutnie żadnych nowych graczy. Liczą się nowe mechaniki i zabawa z nimi związana. Póki co widać, że CDP nic się nie nauczyło, dalej mają klapki na oczach w wielu kwestiach. Już nawet GTA V ma bardziej otwartą strukturę plików, a o ideale jakim jest seria Stalker chyba można zapomnieć. Niech robią co chcą, ale szkodzą tylko i wyłącznie sobie. Tyle lat na rynku PC, a oni go dalej nie rozumieją tej społeczności.

Nie szkodzą. Gra otrzymała dobre oceny? Otrzymała. Czy dobrze się sprzedała? Sprzedała. Do pełni szczęscia brakuje dobrego wyniku sprzedaży dodatków i sprawa zamknięta. Narzędzia do moddingu to pewien ukłon w strone graczy, bo my będziemy się dobrze bawić a oni nie zarobią na tym grosza. Inna sprawa gdy gra jest spartolona na wejściu i oddaje się ją na wejściu pod modding jak wspomniał rootsrat.

Za cholerę tego nie pochwalam, ale przecież wrzodów nie dostane z tego powodu. Przeczekamy najbliższe tygodnie i zobaczymy czy ktoś z CDP odrobił lekcje mimo przeciwnych znaków na niebie.


PS
Podasz może mnie nierozgarniętemu, owe tajemnicze miejsce 'składowania' tych setek tekstur i mniejszych modów do W2 ?

Witcher 2 Nexus. Ot wyręczę kolegę :)
 
Last edited:
Ja się zachowuje ? Niby na głowie stanąłem czy cusik
@sunairam ----- Posty 20 /biedny żuczek/
@Rustine ----- Posty 7,899 /toż to wygląda jak profesja/
Kto tu jest niby w amoku , kolego ? :) Spokojnie.
Podasz może mnie nierozgarniętemu, owe tajemnicze miejsce 'składowania' tych setek tekstur i mniejszych modów do W2 ?

Na promocję gry CDP wydaje ciężkie mln zielonych , a ty mówisz "...nie było zainteresowania" :shock:: . Interesujące.
Oczywiście inne modowane gry jak choćby wspominany tu już skyrim, pozbawione są/były DLC i dlatego ich modowanie nie było blokowane z tego tytułu. Nooooo, to jest dopiero celny argument. Brawo. Co ma piernik do .... ktoś to już tu wytłumaczył.
Zostaw dlc w spokoju. Piszemy w wątku 'Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku'
Nie rób proszę z DownLoadable Content (DLC) (czyli po polsku ' zawartości do pobrania ' ) tarczy dla niezrozumiałych poczynań i zachowań Redów. Kompletnie nietrafiony i chyba nieprzemyślany komentarz :lol:

"(...)więcej potworów " ...nie wysypuje gry, nie zauważyłem.

edit
Up - to nie panika :) to zatroskanie.
O Twój, mój, nasz komfort korzystania z gry i pełnego wykorzystania jej możliwości.

Wyskakujesz jak Filip z konopii, wyzywasz innych od naiwniaków, zwracasz się do forumowiczów tak, jakbyś wszystkie rozumy pozjadał i dziwisz się, że ktoś myli to z amokiem? Wskazywania na ilości postów nawet nie komentuję.

Polityka DLC jest związana z blokowaniem dostępu do plików z prostej przyczyny - gdyby nie to, gracze sami odblokowali by sobie każdy z tych dodatkowych rynsztunków.

I tak, do W2 powstały setki modów związanych z teksturami i mechaniką gry - z czego lwia część bez użycia REDKita.
Któryś raz widzę, jak wskazujesz dowody na poparcie jakichś dziwnych tez, podczas kiedy każdy z nich okazuje się być sporą nadinterpretacją z twojej strony.
Bo żeby z ostrzeżenia dotyczącego stabilności gry po ingerencji w pliki wyczytać "nie chcemy, żebyście modyfikowali naszą pracę" trzeba się wykazać sporą wyobraźnią.
 
(...)
PS
Witcher 2 Nexus. Ot wyręczę kolegę :)

Ale tekst postów z 34 strony tego wątku przeczytałeś ze zrozumieniem ? jaki był wydźwięk moich wypowiedzi ?
Informacyjnie - na nexusie jestem od czasu gdy był tam wyłącznie Oblivion :) Latka lecą.
 
bo my będziemy się dobrze bawić a oni nie zarobią na tym grosza.
Chyba sobie żartujesz, lub nie masz pojęcia o czym piszesz. To dzięki modom taki Skyrim do dzisiaj jest wciąż jedną z najlepiej sprzedających się na Steamie. Tym czasem mamy kolejny weekend,a baza graczy Wiedźmina 3 spada. Nawet po wyprzedaży nie wzrosła ona jakoś.
 
Wait a minute. Czytam dyskusję ale nadal nie mogę pojąć po co zmieniać tekstury? IMHO trzeba skupić się na mechanice sterowania, walki a w pierwszej kolejności rozwoju postaci i systemu przedmiotów bo jak na razie to ma sporo niedociągnięć i do tego powstała już większość modów na nexusie nie licząc ofc zalewu sweetfx'ów.
ciekawy przykład:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/73/?

edit.
Prawdopodobne wydaje się również to że część rzeczy można otworzyć za pomocą narzędzi do W2.
 
Last edited:
Jestem zdania, że W3 skorzystałby niemiłosiernie na dobrym edytorze, a im później go wypuszczą, tym gorzej.

Na pewno do zmodowania jest kilka istotnych wątków. Z wielką przyjemnością zobaczyłbym mody:
+ poprawiające drzewko rozwoju, bo obecne jest nudne i chyba nieco zbugowane. Liczyłbym na hybrydę z Wiedźminem 2, gdzie level-up system był w większości na prawdę spoko.
+ poprawienie sterowania Geraltem. Coś tu nie trybi dobrze, ciężko się nim poruszać w małych przestrzeniach. No i śmierć po upadku z 3ch metrów jakoś do Wiedźmina nie pasuje.
+ mod dodający mini-gierkę o chlaniu :)
+ mod poprawiający ekonomię gry
+ wiele innych, których nie mam czasu teraz wylistować albo o których bym nawet nie pomyślał, jak to bywa z pomysłowością modderów

Modderzy bardzo często poprawiają też bugi, których z jakiegoś powodu twórcy nie korygują. Modderzy wprowadzają rozwiązania o których część graczy może marzyć, a Twórcy ich nie wdrożą bo nie mają po co lub jest już za późno bo przecież gra jest wydana. Modderzy potrafią tchnąć w grę 2gie i 3cie życie. Skyrima nigdy bym nie kupił, gdyby nie ich cudowna społeczność modderska. A i Fallouty 3 i Nev Vegas też byłyby słabszym przeżyciem.

Chociaż może nie są to jakieś krytyczne kwestie, ale jednak chciałbym je zobaczyć. Kończę przechodzić grę 2gi raz... może kiedyś przejdę 3ci no i odpalę na expansiony. Więcej pewnie nie będzie mi się chciało. Mody i dobre, zdolne community sprawiają, że można w sumie grać bez końca i nigdy się nie znudzić.

CDPRed - bardzo proszę, wydajcie edytor.
 
Chyba sobie żartujesz, lub nie masz pojęcia o czym piszesz. To dzięki modom taki Skyrim do dzisiaj jest wciąż jedną z najlepiej sprzedających się na Steamie. Tym czasem mamy kolejny weekend,a baza graczy Wiedźmina 3 spada. Nawet po wyprzedaży nie wzrosła ona jakoś.

Zgodze się z tym, ale tylko jeśli chodzi o PC. Ten argument traci siłę jeśli chodzi o konsole.
Następnie warto sprawdzić, jaki procent PC ma w sprzedaży (ostatnio było bodajże 1/4). Rozumiem, że wraz z wyjściem modów ten procent się zwiększy, ale to nie zmienia faktu, że to wciąż konsole rozdają karty.

Wait a minute. Czytam dyskusję ale nadal nie mogę pojąć po co zmieniać tekstury? IMHO trzeba skupić się na mechanice sterowania, walki a w pierwszej kolejności rozwoju postaci i systemu przedmiotów bo jak na razie to ma sporo niedociągnięć i do tego powstała już większość modów na nexusie nie licząc ofc zalewu sweetfx'ów.
ciekawy przykład:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/73/?

edit.
Prawdopodobne wydaje się również to że część rzeczy można otworzyć za pomocą narzędzi do W2.

Po co je zmieniać? Bo straszą czasami roździelczością
. Kwestia upodobań i nie widze sensu racjonalizować co jest ważne a co ważniejsze, bo każdy ma inne priorytety ;)
 
Po co je zmieniać? Bo straszą czasami roździelczością
czy na pewno masz ustawione textury na uber czyli 4096?
Detale/szczegóły również(!) kontrolują jakość tekstur, oprócz zwiększania ilości modeli tła (np. przedmiotów na stole)
 
Tekstury są miejscami brzydkie, nawet przy najwyższych ustawieniach. Najbardziej to widać na kamieniach wszelkiej maści, np. w Kaer Morhen.
 
Wait a minute. Czytam dyskusję ale nadal nie mogę pojąć po co zmieniać tekstury?
Dla niektórych estetyka jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza niż sama mechanika gry.
Sam należę do osób, którym wszystko musi grać, łącznie z wyglądem postaci. Posłużę się obrazowym przykładem z W2.



Czujesz różnicę?
I co by się dało zrobić z pseudo-wiedźmińskimi rynsztunkami, o innych łachach nie wspominając?
 
Teren na uber? Wydaje mi się, że nawet na najwyższych w grze i tak w plikach user.cfg itd. nie wszystkie tekstury są ustawione na 4096 aby nie przeciążać pamięci vram - to wszystko upychane jest w locie właśnie tam i widać dużą różnice w wydajności przy kartach z pamięcią 2gb szczególnie w Novigradzie gdzie jest najwięcej tekstur.
Mimo wszystko to właśnie grafika to najmocniejszy element gry, oczywiście zaraz po całej fabule i wyborach z nią związanych.

@Szincza
To tylko przedstawia reteksturę jednej z kurtek. Jednemu odpowiada oryginał, drugiemu retextura. Jak to ma się do modów takich jak Better Combat, Full Combat Rebalnce czy Rise of the Sword. Trzeba pamiętać że prawdziwy mod do gry to totalna modyfikacja a nie zwykła retekstura która cieszy oko tylko na moment, szczególnie przy ogromie różnych modeli kurtek dostępnych w W2

edit.
Czujesz różnicę?
I co by się dało zrobić z pseudo-wiedźmińskimi rynsztunkami, o innych łachach nie wspominając?

Serio? Dla ciebie tekstura ubrania, nawet nie nowy model to priorytet przy próbie naprawienia gry za pomocą modów jeśli twórcy nie kwapią się zbytnio do tego, a poza tym jest jeszcze masa zwykłych bugów? Chociażby znikający HUD podczas walki mimo napisania że został naprawiony w changelogu patchy.
 
Last edited:
Trzeba pamiętać że prawdziwy mod do gry to totalna modyfikacja a nie zwykła retekstura która cieszy oko tylko na moment, szczególnie przy ogromie różnych modeli kurtek dostępnych w W2

Dwa wiedźmińskie sety mają więcej modeli niż jest w całym W2. Co nie zmienia faktu, że w Zabójcach Królów rzeczywiście było więcej kurtek (nawet jeśli różniły się tylko kolorem). W trzecim wiedźminie są aż 3.
 
Cóż, ja najbardziej czekam właśnie na takie pierdoły jak brwi Geralta, włosy Ciri, inne kurtki, szansa na zmianę wyglądu Vesemira. Choć chrapkę na coś większego też mam.
 
Top Bottom