Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
Tak, ale mod, który zwiększa zasięg widzenia i usuwa niebieską mgłę powoduje, że modyfikacja z mgłą na bagnach nie działa. Innymi słowy będziesz musiał wybrac albo to, albo to.

Jestem dobrej myśli jeśli chodzi o modderów. Myślę, że pewnego dnia uda im się dodać i jedno i drugie :)
 
Dobra, proszę tych co się znają, żeby mi powiedzieli, bo czytam i głupieje, a napaliłem sie jak szczerbaty na suchary: ten mod na usunięcie niebieskiej mgły - co nie będzie w nim działać? Bo zrozumiałem, zę jedynie mod z mgła na bagnach będzie sie z nim gryzł?
 
Takie pytanko mam. Orientuje się ktoś czy istnieje modyfikacja pozwalająca zachować domyślne ustawienie kamery (takie jak w trakcie eksploracji) non stop? To jest we wnętrzach budynków i podczas walki? Żadnych tam zmian perspektywy w trakcie starć, czy po wejściu, do na przykład karczmy. Wiem, że powstało coś co pozwala kamerę przybliżyć, ale absolutnie nie tego szukam. Przydałoby się przynajmniej coś co pozwala na lockowanie przeciwników z automatu. Grę ukończyłem maltretując non stop analoga na padzie, co walka to załączanie locka, a to absolutnie wygodne ani praktyczne nie jest, tyle że wyboru specjalnie nie miałem.

Swoją drogą ciekawe czy kiedyś powstanie coś, co totalnie zmieni zasady rozgrywki? Bo taki rozwój postaci, to jakaś totalna masakra jest. Równie źle zaprojektowanej, bezcelowej rzeczy dawno nie widziałem. Umiejętności mają znaczenie trzeciorzędne, można obejść się bez nich, bo jedyne co się liczy tak naprawdę, to poziom postaci (każdy zwiększa nam staty z automatu) i level posiadanej broni. Do tego dochodzą "widełki", gdzie przeciwnicy o pięć leveli mocniejsi dostają mnożnik do zadawanych obrażeń, z kolei te zadawane przez Geralta są dzielone. No i strażnicy. Levelują tacy radośnie wraz z graczem, zawsze są o te 10 albo 15 (nie pamiętam dokładnie) poziomów mocniejsi niż wiedźmak, w związku z czym byle bubek w pocerowanych porciętach i pordzewiałą halabardą ma wiedźmina na strzał. Oddział takich terminatorów rozniósłby gon na cztery wiatry. Super patent. Podobnie jak ghule występujące zarówno na pierwszym, jak i 23 poziomie, w praktyce będące większymi koksami od takiej wiwerny na na przykład levelu 9. Gdzie przecież można było wrzucić graveiry, cmentary i różniaste inne stwory, byle nie tworzyć idiotyzmów pokroju wysokolevelowych ghuli. Cóż, wypada się cieszyć, że nie były to szczury albo mrówki. Taka mrówa na 50 poziomie to dopiero byłby epicki naczelny boss.
Jasne, balans w cyklu był zawsze do chrzanu, ale to co się wyprawia w Wieśku trzecim, to już przegięcie. Najbardziej przemyślane mechaniki, rozwój postaci, system walki (swoją drogą oryginalny), alchemia itd. to jednak jedynka ma. Szkoda że komuś to przeszkadzało i rzecz sukcesywnie „ulepszano”. I tak ulepszono aż wyszło co wyszło. Gra nawet nie udaje, że posiada przynajmniej szczątkowy balans, a próby ratowania sytuacji, wspomniane levele broni, potworów, questów, widełki, tylko psują gameplay i wybijają ze świata przedstawionego. Dziwne, że recenzenci wykazali się tutaj zbiorową i całkowitą ignorancją udając, iż wszystko jest super.
Zespół odpowiedzialny za gameplay w ramach pokuty powinien przez kilka lat zagrywać się wyłącznie w arcydzieła pokroju „Wilczego Szańca”. W3 w sferze czysto gameplayowej wymaga gruntownej przebudowy (modyfikacje graficzne to akurat ostatnie, co jest potrzebne). Aczkolwiek coś mi się wydaje, że na tyle udostępnione narzędzia nie pozwolą (skoro scena moderska jest nimi rozczarowana, to nie wróży najlepiej). Ale może kiedyś, o ile wyjdzie coś na kształt Redkita i to najpóźniej w okolicy premiery drugiego z dodatków... No nic, pozostaje mieć nadzieję.
 
Dobra, proszę tych co się znają, żeby mi powiedzieli, bo czytam i głupieje, a napaliłem sie jak szczerbaty na suchary: ten mod na usunięcie niebieskiej mgły - co nie będzie w nim działać? Bo zrozumiałem, zę jedynie mod z mgła na bagnach będzie sie z nim gryzł?

Nie został jeszcze wypuszczony, bo rozwiązywany jest problem z oświetleniem od ognia -

 
Są dwie opcje - albo będzie taki ogień (każdy, ogniska, pochodnie), albo woda bez odbić. Nie może się żadnego z nich pozbyć i ostatecznie wyda moda z tymi bugami. Pewnie będzie wybór.
 
Jeśli w pytaniu jest odniesienie do vgx, to tłumaczyć zwrot ten należy jako "znacznie lepsze". Czyli znacznie lepsze tekstury, znacznie lepsze modele, oświetlenie, zasięgi widzenia itd itp. Nawet questy były wtedy znacznie lepsze.
A później zmieniła się wizja artystyczna.

ed
No popłynąłeś troszeczkę, bo modele i tekstury to znacznie lepsze nie były.
A questy były?
 
Last edited:
Jeśli w pytaniu jest odniesienie do vgx, to tłumaczyć zwrot ten należy jako "znacznie lepsze". Czyli znacznie lepsze tekstury, znacznie lepsze modele, oświetlenie, zasięgi widzenia itd itp. Nawet questy były wtedy znacznie lepsze.
A później zmieniła się wizja artystyczna.
No popłynąłeś troszeczkę, bo modele i tekstury to znacznie lepsze nie były. A zadania wątpię, że były zmieniane aż tak znacząco od tego czasu. Premiera się przeciągała przez problemy z silnikiem, nie samą grą.
 
Po prostu dla wielu VGX = ziemia obiecana i mesjasz gier video. Opinia się utarła i teraz wszyscy to powtarzają, bo przecież na VGX było to czy tamto, a w grze tego nie ma albo wygląda (w ich opinii lub opinii kogoś z kogo zdaniem się liczą) gorzej. Ot, taki skrót myślowy.
 
Nie wzięło się takie podejście z niczego. Notoryczne pokazywanie w zapowiedziach wersji de luxe, która dziwnym trafem nigdy nie była zgodna z wersją ostateczną, wyrobiło w ludziach pogląd i przekonanie, że dostajemy za każdym razem coś gorszego i popsutego.
A tłumaczenia typu visual parity, doświadczenia kinowe albo zmienione wizje artystyczne tylko dokładają kolejną cegiełkę do muru.

ed
Notoryczne pokazywanie? Były dwa trailery VGX i Sword of destiny, które posiadały inny rendering.
To akurat odnosiło się do branży jako całości. Nie jestem aż tak zaślepiony w swej nienawiści do redów.
 
Last edited:
Notoryczne pokazywanie w zapowiedziach wersji de luxe, która dziwnym trafem nigdy nie była zgodna z wersją ostateczną, wyrobiło w ludziach pogląd i przekonanie, że dostajemy za każdym razem coś gorszego i popsutego.

Notoryczne pokazywanie? Były dwa trailery VGX i Sword of destiny, które posiadały inny rendering.

To akurat odnosiło się do branży jako całości. Nie jestem aż tak zaślepiony w swej nienawiści do redów.

Dzięki za doprecyzowanie. :)
 
Last edited:
to bardzo ciekawe, bo autor sie poddal i wypuszcza zabugowana wersje bez efektow i glitchami
No bardzo ciekawe, bo to jest oświetlenie z SoD. Nie ma odbić na wodzie i SSAO oraz promieni słońca, ale za taką jakość to mała cena.
 
To jest śmieszne zamiast mu pomóc i zaktualizować modkita to jeszcze gadają o jakiś wizjach artystycznych i ciągle się bronią. Im szybciej ten mod wyjdzie tym lepiej pokaże, że redzi nawet teraz nie mają jaj by to przyznać, że to nie była żadna wizja artystyczna tylko te badziewne konsole po prostu nie dają rady i tyle. Zamiast mu dziękować na kolanach bo dzięki takim moderom gra się rozwija i pewnie wielu graczy do niej powróci to chowają głowy w piach.
 
Last edited:
Top Bottom