Moja pierwsza tapeta (amatorszczyzna)

+
Moja pierwsza tapeta (amatorszczyzna)

Witam dzisiaj prezentuje wam moją tapetę zainspirowaną Wiedźminem :D 1024x768 1280x1024 1440x900
 
Ujdzie. Ogólnie to pomysł nie jest zły. Wykonanie średnie. Mam dwie uwagi:1. Medalion trochę wchodzi na głowę Geralta 2. Mogłeś trochę dłużej posiedzieć nad wycięciem Geralta, bo widać tło obrazka, z którego to wycinałeś oraz jest takie kanciate...Ogólnie jest ok jak na początki, tyle, że te dwie rzeczy trochę psują efekt. Ja sam jestem w tej samej "fazie rozwoju artystycznego" (nie znalazłem jakoś lepszego określenia :p) i wiem, że trudno jest wymyślić coś sensownego i jeszcze potem ładnie to wykonać, ale to wygląda tak jakbyś chciał po prostu zrobić szybko jakąś tapetę. Ja na Twoim miejscu spróbował bym zrobić to od początku, bo jak mówiłem, pomysł jest całkiem ok. Powodzenia, czekamy na następne prace :beer:. PSW jakim programie to zrobiłeś?
 
Wycięte tragicznie. Poza tym kolorystycznie do siebie zupełnie nie pasuje. Każdy element jest poza tym inaczej oświetlony przez co wszystko wygląda chaotycznie.
 
Głowa Strzygi powinna byc IMO trochę ciemniejsza. BTW to chyba nie ma sensu zakładanie nowego tematu dla jednej pracy
 
Clancys robiłem to w Gimpie :DDzięki za wszystkie uwagi i powiedzenie co jest źle. Postaram się to naprawić :)EDIT:prawda :D
 
Liczą się dobre chęci. Popracuj , a napewno kiedyś tysiące ludzi będą mieli twoje tapety na swoich pulpitach. :)
 
Fajny pomysł na tapete tylko wykonanie troche gorsze :) Popracowałbym nad kolorami (może filtrowany czarno-biały), rozmyłbym lekko obraz, spróbował ocieplić, zmniejszyłbym nasycenie kolorów, pobaw się tymi ustawieniami a troche to poprawi wygląd tapety (mi sie tapeta spodowbał więc sam postanowiłem sie pobawic tymi opcjami i w 10 min. uzyskałem 4 tapety). Jak któs tu juz pisał za pare lat tysiące ludzi będa miały twoje tapety na pulpicie, a ja bede jedna z nich :)PS: Jak chcecie to moge je wam pokazać :p
 
Ja bym jeszcze usunął ten medalion na górze bo ja chcąc patrzeć na tło(Wyzima?) patrzę na medaliona tła wogóle nie widzę.
 
VeleradzWyzimy said:
Ja bym jeszcze usunął ten medalion na górze bo ja chcąc patrzeć na tło(Wyzima?) patrzę na medaliona tła wogóle nie widzę.
Nie wiem jak Tobie, ale mnie medalion nie zasłania nic konkretnego.
 
Amunselitar said:
Amunselitar said:
Ja bym jeszcze usunął ten medalion na górze bo ja chcąc patrzeć na tło(Wyzima?) patrzę na medaliona tła wogóle nie widzę.
Nie wiem jak Tobie, ale mnie medalion nie zasłania nic konkretnego.
Chodzi mu raczej o to że medalion przyciaga zbytnio uwagę :) (poprostu jest zbyt wielki i zasłania połowe nieba) :p
 
Siema. Po Waszych wszystkich radach wyszło mi coś takiego. Na razie tylko wersja 1280x1024 ;pJak chcecie możecie oceniać w skali od 1 do 6 Pzdr :D Pierwsza wersja czarno-białe kolorDruga wersja czarno-białe kolor
 
Strzyga i Geralt rozbijają kadr. Pomniejszyć trzeba. Poza tym czarno białe wersje są strasznie płaskie. I słaba jakość obrazu.
 
ok. zaraz to zrobieEDIT:Sorry, ale zrobie to jutro bo dziś jestem bardzo zmęczony wkońcu z Moskwy do Polski nie jest tak blisko :DPozdr :D
 
Dla mnie, nie wiem czemu, ale te ujęcie wydaje się wręcz idealnie pasujące do zabawnej historyjki jedno-obrazkowej. Nad strzygą i pod Geraltem chmurka, a w nich:- K#rde, to nie ten ząb!!!- A, już widzę. Spokojnie...Tak po za tym, widzę że już są lepiej przycięte obrazki. Ja bym dodatkowo popracował nad głębią koloru i uwypuklaniem krawędzi, co być może zlikwidowało by wrażenie płaskości warstw strzygi i Geralta. Być może ta płaskość wynika również z powiększenia tekstur, wiem że w gimpie często się traci na jakości po skalowaniu. Coś na co powinieneś zwrócić uwagę, to przy tworzeniu nowego obrazu warto włączyć opcje zaawansowane i ustawić wyższą rozdzielczość x, y.
 
Tapetki nie są zbyt piękne, powinieneś iść na efekt a nie na ilość( tak jak mi to kiedyś powiedziano).Ale jak na amatorszczyznę to takie sobie. Powinieneś używać bardziej zaawansowanych programów do wycinania bo po oglądaniu tych zdjęć wydaje mi się,że robiłeś to w paincie. PS nie jest aż takim trudnym narzędziem poczytaj parę tutoriali http://helps.pl/index.php?option=com_alphacontent&section=1&Itemid=60
 
Top Bottom