Motory, motorowery, skutery

+
Motory, motorowery, skutery

W internecie nie ma (chyba) dobrego forum polskojęzycznego o skuterach, więc zakładam temat tutaj, ponieważ użytkowników forum jest dużo, a zazwyczaj są życzliwi :)

Skoro rozpoczynam już temat, to zacznę: zamierzam kupić sobie jakąś pięćdziesiątkę. Fundusze... Półtora tysiąca. Czego od niego oczekuję? Ma być bezawaryjny i - jak na 50cm3 - w miarę szybki. Co dobrego dostanę w tych pieniądzach? Oczywiście chodzi mi o skutery używane. Co sądzicie np. o tym?

http://otomoto.pl/peugeot-speedfight-M3243460.html
 
?


Widziałem wiele dziwnych tematów, ale ten bije wszystko ;P


BTW: Też mam skuter, trochę popsuty, ale na szczęście mam samochód i prawko ;P
 
1500zł?? Zapomnij o bezawaryjności i osiągach... Za tyle możesz dostać jakiegoś używanego chinola. Poza tym to forum o Wiedźminie ;))))
 
A jak staniesz się szczęśliwym posiadaczem jednośladu, to upiększ go ładnie wiedźmińskimi motywami i do działu "Twórczość fanów" Może być ciekawie.
 
Jeśli komuś temat o skuterach na forum Wiedźmina przeszkadza, to sorry, ale jest tu też mnóstwo tematów o muzyce, polityce czy maturach, więc nie wiem o co chodzi z tym narzekaniem ;] Jak już kupię, to może z bratem pokombinuję lakierem i jakiś wzorek wiedźmiński na masce się znajdzie :D

I nie zgodzę się, że za 1500zł nie można kupić dobrego skutera. Są okazje, ludzie często mają większe potrzeby, albo chcą kupić samochód i chcą się pozbyć skutera, nawet po zaniżonej cenie. Ja poluję na speedfighta albo aeroxa, choć wiem, że szanse na znalezienie ich w takich pieniądzach są małe.
 
Dozbieraj trochę i kup coś lepszego niż skuter. Za 5 patyków masz już porządny motocykl który posłuży Ci kilka lat. Tylko musisz prawko zrobić. Przykładowo żeby daleko nie szukać to Suzuki GS 500 o tu. Jeśli koniecznie chcesz coś mniejszego to Honda CBR125 lub NSR, kwestia czy jeździsz rekreacyjnie czy wolisz ciskać:) Tu dobra NSRka. Ze skuterków to proponuje jakiegoś Simsona. Raczej nikt Ci go nie ukradnie, do tego zabawy przy nim jest przednia :)
 
Kasy mieć dużo nie będę. Do końca wakacji może udałoby mi się łącznie uzbierać trochę ponad dwa tysiące, ale ja chcę kupić go jeszcze w lipcu, więc budżet jakim będę dysponował, to maksymalnie 1600zł. W grę wchodzą więc tylko pięćdziesiątki. Ale dzięki za porady ;)
 
Też wolę bryczkę, ale jak chce skuter to wasze porady możecie se wsadzić w schowek. Ile takie maleństwo pali, 2 litry na 100? Do pracy jak znalazł, korki mijasz boczkiem, wszędzie zaparkujesz.
 
Chcę kupić skuter, bo ostatnimi czasy kilku kolegów kupiło sobie po "odkurzaczu" albo motorze, a na tego drugiego mnie nie stać. Zamierzamy w wakacje zrobić kilka dalszych rajdów, więc ważne dla mnie jest, by był w miarę szybki (v-max m.in. 75km/h) i się nie psuł.
 
DemOrzechowy said:
Chcę kupić skuter, bo ostatnimi czasy kilku kolegów kupiło sobie po "odkurzaczu" albo motorze, a na tego drugiego mnie nie stać. Zamierzamy w wakacje zrobić kilka dalszych rajdów, więc ważne dla mnie jest, by był w miarę szybki (v-max m.in. 75km/h) i się nie psuł.
Hmmm, a czy skutery nie mają prędkości max 50 km/h? A zdjęcie ogranicznika to głupi pomysł, bo pojazd nie jest technicznie przystosowany do jeżdżenia szybciej?
 
mrrruczit said:
Hmmm, a czy skutery nie mają prędkości max 50 km/h? A zdjęcie ogranicznika to głupi pomysł, bo pojazd nie jest technicznie przystosowany do jeżdżenia szybciej?
Prawda, skutery o pojemności 50 ccm osiągają prędkość maksymalną do około 50km/h. Na nich można jeździć od 13 roku życia, posiadając przy tym kartę motorowerową. Są jednak o wiele mocniejsze maszyny, na które potrzebne jest już prawo jazdy.
Z kolei od przyszlego roku będzie obowiązywać nowa ustawa, według której będzie trzeba zrobić prawo jazdy na kategorię AM, uprawniające do prowadzenia motorowerów i lekkich pojazdów czterokołowych. Będzie je można zdobyć od czternastego roku życia.

A z tuningowaniem to tak jak z tuningowaniem komputera - słabsze części = większe zużycie materiałów = większe niebezpieczeństwo na drodze. I ważną kwestią jest - co na ten temat mówią przepisy i czy tuning nie jest przypadkiem karalny ;p
 
Dobry motocykl o nazwie WSK 125 możesz dostać nawet za 700zł. Pali ~3l/100km mieszanki. Można nim zasuwać średnio 80km/h (zależy od egzemplarza, bo dla mojej 70 to maksimum). Niestety na kartę motorow. się nie łapie, ale wnioskuję, że masz A lub A1 więc problem z głowy. Dodam, że możesz w tej maszynie wymienić dosłownie wszystko bez problemu, nie psuje się to, a i uczestnicy ruchu się czasem obejrzą jak motór zadbany jest. Więc jeśli masz wybór skuter-motocykl, sugerowałbym to drugie. :)
 
Dziwne, ja kupiłem za 900zł, odmalowaną, z nowym koszem. Jedyne co musiałem zrobić to wymienić półksiężyc. ;)
Jeszcze w gratisie dostałem nowy gaźnik, którego nie montowałem bo ten zamontowany w Wesce działa elegancko. Była okazja, że pewna weska po remoncie* stała po 1300zł. Zreszta co ja sie produkuję, mity robią swoje. :)

* cała wypiaskowana, pomalowana, nowa instalacja, pierścienie nowe, skrzynia nowa, czyli praktycznie nowiusieńka.
 
DemOrzechowy said:
Chcę kupić skuter, bo ostatnimi czasy kilku kolegów kupiło sobie po "odkurzaczu" albo motorze, a na tego drugiego mnie nie stać. Zamierzamy w wakacje zrobić kilka dalszych rajdów, więc ważne dla mnie jest, by był w miarę szybki (v-max m.in. 75km/h) i się nie psuł.

Nie kupuj pojazdu tylko ze względu na kolegów, kompletnie mija się to z celem. Wartość skuterów spada z roku na rok, a mogę Cię zapewnić, że po roku-dwóch będziesz chciał coś mocniejszego. Kumpel się nadział kupił skuter za 4 tysiące, pojeździł sezon i się przesiadł na motor, "kibel" sprzedał za około 2 kawałki. Ew. kup sobie jakiegoś chińczyka ze sprzęgłem i biegami. Nauczysz się jeździć na tym to i na zwykłym moto nie będziesz mieć problemu.

@UP Kumpel kupił niedawno chooperka 250ccm. Dał za niego niecałe 5 stówek i flaszkę. Maszyna sprawna wszystko chodzi bez zarzutu. Można znaleźć okazje. Tylko trzeba chcieć.:)
 
Top Bottom