Motory, motorowery, skutery

+
Thornilav said:
Dziwne, ja kupiłem za 900zł, odmalowaną, z nowym koszem. Jedyne co musiałem zrobić to wymienić półksiężyc. ;)
Jeszcze w gratisie dostałem nowy gaźnik, którego nie montowałem bo ten zamontowany w Wesce działa elegancko. Była okazja, że pewna weska po remoncie* stała po 1300zł. Zreszta co ja sie produkuję, mity robią swoje. :)

* cała wypiaskowana, pomalowana, nowa instalacja, pierścienie nowe, skrzynia nowa, czyli praktycznie nowiusieńka.

Nie wiem jakie mity masz na myśli. Od jakiegoś czasu oglądam sobie WSKi, bo chcę sobie taką kupić (sentyment z dzieciństwa) i jeszcze nie widziałam żeby ktoś sprzedawał sprawny motor za 700 zł.
 
Skutera nie kupuję tylko dlatego, "bo koledzy", ale również, by od września dojeżdżać nim do szkoły. DO SZKOŁY, czyli samochody i inne pojazdy, których nie można prowadzić posiadając jedynie kartę motorowerową, odpadają. Chyba połakomię się na tego: http://allegro.pl/skuter-peugeot-speedfight-2002r-okazja-i2444984765.html - o ile będzie dostępny jeszcze w połowie lipca, bo dopiero wtedy będę mieć całą kasę.
 
Drobna rada z doświadczenia samochodowego - podjedź z nim do jakiegoś mechanika (umów się z nim wcześniej) żeby na niego spojrzał. Lepiej wydać te 50-100 zł przed zakupem, niż 1000 po.
 
Kielek486 said:
http://moto.onet.pl/325426,9528026,1,zdjecie.html?node=27
Ta, tyle że Opel za 1,5k będzie do robienia, Maluch czy Cieniasek to straszne puszki (mi w maluchu pierwszy bieg wchodzi pod kolano, a jak ktoś wyższy to już z tylnej kanapy chyba...), poza tym bałbym się chyba takim pojechać bez remontu (tak samo jak Poldkiem).
 
Witajcie. Mam kilka pytań co do prawa jazdy na kat. AM.

Mam obecnie 16 lat, co sprawia, że mogę zdać AM'ke. Ale ciekawi mnie kilka rzeczy co do tego.
1. Jak wygląda ten kurs? Jest część praktyczna i teoretyczna, tylko teoretyczna czy tylko praktyczna?
2. Jak wygląda część praktyczna?
3.Czy na prawie jazdy AM będę mógł jeździć Simsonem S51?
4. Jest gdzieś na internecie dostępny multimedialny testowy kurs na AM, tak jak to miało miejsce w przypadku kursów na prawo jazdy samochodowe?
 
Gr4b4rz741 said:
Witajcie. Mam kilka pytań co do prawa jazdy na kat. AM.

Mam obecnie 16 lat, co sprawia, że mogę zdać AM'ke. Ale ciekawi mnie kilka rzeczy co do tego.
1. Jak wygląda ten kurs? Jest część praktyczna i teoretyczna, tylko teoretyczna czy tylko praktyczna?
2. Jak wygląda część praktyczna?
3.Czy na prawie jazdy AM będę mógł jeździć Simsonem S51?
4. Jest gdzieś na internecie dostępny multimedialny testowy kurs na AM, tak jak to miało miejsce w przypadku kursów na prawo jazdy samochodowe?
Kolejny z rzędu temat założony bez użycia wyszukiwarki. A przecież już masz za to warna. Wypadałoby się w końcu nauczyć...
Scalam.
 
Gr4b4rz741 said:
Witajcie. Mam kilka pytań co do prawa jazdy na kat. AM.

Mam obecnie 16 lat, co sprawia, że mogę zdać AM'ke. Ale ciekawi mnie kilka rzeczy co do tego.
1. Jak wygląda ten kurs? Jest część praktyczna i teoretyczna, tylko teoretyczna czy tylko praktyczna?
2. Jak wygląda część praktyczna?
3.Czy na prawie jazdy AM będę mógł jeździć Simsonem S51?
4. Jest gdzieś na internecie dostępny multimedialny testowy kurs na AM, tak jak to miało miejsce w przypadku kursów na prawo jazdy samochodowe?

Po co Ci AMka? Nie lepiej A1?
 
Cześć wszystkim !

Są tu jeszcze starzy wyjadacze ? ( Yarpen, etc ) :D

Kiedyś byłem aktywnym uczestnikiem tego forum ... 8 lat temu ... 8 lat !? Sorry ale dopiero w trakcie pisania sobie uświadomiłem jak czas ucieka i człowiek się starzeje...

Trochę się tu pozmieniało

Widzę, że z powodu dłuuugiej nie obecności zdegradowano moją nazwę użytkownika z Sephiroth na username_xxxxxxxxx, profilowe też gdzieś się zmyło :)

Na szczęście coś z tamtego dzieciaka we mnie zostało; z Wiedźminem nadal na bieżąco; nowa książka przeczytana, 2 wiedźmin na konsoli zaliczony,
na 3go z pre-order tradycyjnie już zrobiony ( muszę się jeszcze tylko konsoli dorobić bo zamówiłem na PS4, a mój pecet już z dwójką miał problem )


Mam do Was wszystkich gorącą prośbę;
Jeżeli ktoś mnie jeszcze pamięta z tego forum, to może pamięta też, że jedną z moich pasji były motocykle.
Od tamtego czasu nic się nie zmieniło :D
Chętnie wrzucałem też to swoje wersje zwiastunów do pierwszego Wieśka ( kiedyś był tu temat, takiego fan art'u, chyba nawet robiliśmy konkurs na najlepszy fanowski zwiastun :) ) i co ciekawe; tak mi się wtedy spodobało, że montowaniem i edytowaniem nadal się zajmuje, stało się to moją pracą, siedzę w branży video :)

Ale do rzeczy;

***

Pozdrawiam wszystkich, w szczególności forumowe towarzystwo z rocznika 2006 ;)
 
Last edited by a moderator:
@sephiroth_2006

Edytowałem Twojego posta. Tego rodzaju reklamy i prośby o oddawanie głosów, są na forum zakazane. Linki tego rodzaju można mieć jedynie w sygnaturce, pod warunkiem, że nie mają komercyjnego charakteru.

Regulamin.
 
Niedługo będzie można jeździć na 125cc (11KW/15KM) z kategorią B - nie znam się absolutnie na motorach, acz kusi mnie trochę wizja śmigania w korku. Ktoś jest obeznany, może powiedzieć co można kupić w tej kategorii i za ile? Patrzę na allegro, ale nie wiem co widzę, skróty jakieś dziwne... Wiem że nie cross i nie skuter-pierdziawka. Dwusuwy jeszcze funkcjonują, czy cztero tylko? Jakiś chopper może. Nowy czy używany?

Ktoś coś? :)

http://www.skuterowo.com/pilne-prezydent-podpisal-ustawe-o-125-na-kat-b-498498/
http://www.skuterowo.com/sprawdz-jakim-motocyklem-125-ccm-nie-mozna-jezdzic-na-kat-b/
 
Top Bottom