[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 1.4 - błędy w grze, propozycje zmian

+
Status
Not open for further replies.
Nie wiem czy ten błąd jest znany przez CDPRed ale coś o jego naprawie było pisane w którymś changelogu.
Otóż obecnie gram na wersji 1,35 Widźmina 2 ale to samo dokładnie działo się w wersji 1.0 czyli tej którą mam na płycie, a błąd dotyczy misji niemoralna propozycja z aktu 1. Problem polega na znikającym dźwięku w siedzibie Loreto i wokół jej. Raz nie ma muzyki raz odgłosów spadającego deszczu a najczęściej brak dialogów. Problemem jest chyba ta lokacja bo to samo dzieje się na zakończenie aktu pierwszego kiedy Ves odbiera poród. Moja karta dźwiękowa to X-fi Music ale to chyba bez znaczenia skoro gra korzysta z Fmod (co swoją drogą jest beznadziejnym posunięciem dużo bardziej wolał bym połączenie OpenAl + EAX5).
 
Znalazłem nowy bład otóż: zacząłem misje zlecenie na gargulce, wchodzę aby z nimi się zmierzyć przy amfiteatrze a tu żadnej reakcji przeciwników, w ogóle mnie nie atakowały, nie zeszły na dół.

Następny błąd w trakcie walki jak był wykryty spisek przeciwnicy wszyscy pobiegli na Rocha a ja mogłem stać sobie spokojnie i nic nie robić, oraz na odwrót ja z nimi walczyłem a Roche chodził sobie swobodnie.

Znowu wkurzający błąd brak reakcji Geralta, nie chciał wyjąc ani schować miecza oraz atakować przeciwnika.
 
Raczej już nie do zrobienia, ale niesamowicie nieudany jest głos Saskii. No coś strasznego. Zatykam uszy jak słyszę ten fatalnie dobrany głos i na dodatek sztucznie to wszystko brzmi.
 
Błąd fabularny!

Nie rzuciliśmy miecza Iorvethowi podczas spotkania z królobójcą -> Pomagamy Zoltanowi uwolnić więźniów (z Iorvethem na czele) ze statku -> Iorveth opowiada o spotkaniu z Rochem: Spotkałem Vernona kiedy szedłem ratować wieźniów ze statku.

Jeśli dokonaliśmy takich wyborów to konfrontacja z Vernonem powinna być umiejscowiona gdzie indziej w czasie...
 
@NivelIen

Z tym mieczem to bym przymknął oko, bo akurat wyjął go z ekwipunku i dał go elfowi xD
Ale to z tym spotkaniem Roche/Iorwetha to prawda...
Żadnego sensu to nie ma...
 
@Sanders175
Nie mam nic do samego miecza :p Chodzi mi o samą decyzję.
Jeśli rzucimy Iorvethowi miecz to nie ma tego "fabularnego problemu".
Iorveth spotyka Vernona w drodze na statek, bo może i chce tam iść bo jest WOLNY.

A kiedy jest zamknięty na statku to jak może ratować sam siebie?
 
@NivelIen

Bo to Michael Scofield jest xD
Nie widziałeś tatuażu? xP

Baaardzo mnie ciekawi ile z tych w/w bugów i propozycji trafi do wersji 2.0....
 
Przydało by się zwiększyć przydzielane PD ,ponieważ wykonując wszystkie zadania poboczne i zabijając bardzo dużo potworów nie zdążyłem nawet połowy umiejętności zdobyć.
 
Ja po rozmowie z upiorem na plazy w zadaniu "Siostrzyczki" po stronie Roche'a nijak nie moge zaczac zadnej rozmowy z kimkolwiek. Wogole nie pojawia sie przycisk umozliwiajacy jej rozpoczecie, a naciskanie lewego przycisku myszy przy bohaterach nie pomaga :D



Tak samo nie pomagaja znalezione w internecie rozwiazania problemu. Dodam, ze w wersjach 1.0 1.1 i 1.2 ten problem nie wystepowal (u mnie).
 
Guppy said:
Przydało by się zwiększyć przydzielane PD ,ponieważ wykonując wszystkie zadania poboczne i zabijając bardzo dużo potworów nie zdążyłem nawet połowy umiejętności zdobyć.
Na pewno nie zostanie to zwiększone bo tak jest zaprojektowana gra. Geralt nie może być cyborgiem, który wszystko umie i zna się na wszystkim. Sam masz dokonać wyboru w jakie ulepszenia inwestujesz, a nie, że wszystkie zdobywasz.
 
Bardzo proszę o powrót do nienatywnego wsparcia dla rozdzielczości 16:10, zdecydowanie lepiej gra się z paskami niż tak jak teraz to wygląda.
 
YarpenZirgin said:
Bardzo proszę o powrót do nienatywnego wsparcia dla rozdzielczości 16:10, zdecydowanie lepiej gra się z paskami niż tak jak teraz to wygląda.

A co Ci w nim tak przeszkadza? Nie zauważyłem żeby obraz był jakoś sztucznie rozciągnięty. Co innego 4:3 - posiadacze tych monitorów rzeczywiści mają prawo woleć paski.
 
janisz86 said:
A co Ci w nim tak przeszkadza? Nie zauważyłem żeby obraz był jakoś sztucznie rozciągnięty. Co innego 4:3 - posiadacze tych monitorów rzeczywiści mają prawo woleć paski.
jest tak samo jak przy 4:3 tyle, że mniej ekstremalnie. zamiast dołożyć z góry i z dołu to zbliżyli kamerę niejako.
 
O ile nie wydaje mi się aby można było zrobić coś więcej w kwestii formatu 4:3, to kwestia pozostałych rozdzielczości panoramicznych (16:10) jest warta ponownego rozpatrzenia. Rzeczywiście powinno zostać "dodane" nieco obrazu u góry i na dole. Przybliżenie kamery jest mniej korzystne i ogranicza pole widzenia. Dlatego wypada ponownie pochylić się nad tym problemem.

Mile widziana byłaby w opcjach zakładka z wyborem formatu -------> 16:9 lub natywna.
 
Blad opisany przeze mnie powyzej dalo sie naprawic przez wczytanie zapisu gry sprzed dojscia do domku w zadaniu "Siostrzyczki"

Blad objawial sie innym bledem- w rozmowie z upiorem nie bylo widac Geralta, wypowiadanych przez niego kwestii, jak rowniez nie bylo go slychac.

Nastepna czescia tego bledu byl brak mozliwosci rozmowy.


To tak dokladnie opisujac...;)


Znalazlem nowy blad- ide w sciezke alchemika teraz i jak naladuje caly pasek adrenaliny i uzyje ciosu specjalnego, to adrenalina znika, a nic sie nie dzieje... :/
 
Powinni się przyjrzeć działaniu olejów nałożonych na miecz przed zrobieniem zapisu a następnie wczytaniu save'a. Moim zdaniem przestają działać. Licznik odlicza, w opisie miecza jest informacja o nałożeniu ale efektu brak.
Umiejętność zwiększająca efekty eliksirów i zmniejszająca ich negatywne skutki w ścieżce alchemika daje efekty odmienne od oczekiwanych po opisie umiejętności. Może niech chociaż wartości procentowe zastąpią opisem w rodzaju nieznacznie zwiększa, znacznie zmniejsza. Przynajmniej nie będę miał podstaw by się czepiać.
 
Ostatnio mam mało czasu na cokolwiek. A to oznacza, że mało czasu na zebranie do kupy tych ostatnich 6 stron, zwłaszcza, że jest tam wiele dyskusji czy X jest bugiem czy też nie, i czy warto wprowadzać Y czy też nie ;)
Doceniam wszelkie PMki które do mnie wysyłacie i spieszę z wyjaśnieniem, że nie zapomniałem o tym temacie.

I, swoją drogą, poczekałbym na patch 2.0, który udostępni REDania, bo jeśli to ma być aż tak wielki skok jakościowy, to może się okazać, że większość błędów zostanie poprawionych (tych większych, oczywiście, z którymi boryka się praktycznie każdy gracz aktualnie).

Jednak jak tylko będę miał trochę wolnego to zacznę powoli zbierać te nowe, zgłoszone przez Was poprawki/pomysły do kupy, bo "w kupie siła" ;)

Pozdro and... stay tuned ;)
 
MBHunter said:
Ostatnio mam mało czasu na cokolwiek. A to oznacza, że mało czasu na zebranie do kupy tych ostatnich 6 stron, zwłaszcza, że jest tam wiele dyskusji czy X jest bugiem czy też nie, i czy warto wprowadzać Y czy też nie ;)
Doceniam wszelkie PMki które do mnie wysyłacie i spieszę z wyjaśnieniem, że nie zapomniałem o tym temacie.

I, swoją drogą, poczekałbym na patch 2.0, który udostępni REDania, bo jeśli to ma być aż tak wielki skok jakościowy, to może się okazać, że większość błędów zostanie poprawionych (tych większych, oczywiście, z którymi boryka się praktycznie każdy gracz aktualnie).

Jednak jak tylko będę miał trochę wolnego to zacznę powoli zbierać te nowe, zgłoszone przez Was poprawki/pomysły do kupy, bo "w kupie siła" ;)

Pozdro and... stay tuned ;)

Od dłuższego czasu aktywność tego tematu spada, a wraz z nią pojawia się co raz mniej zgłoszeń o nowych bugach. Pewnie twój update będzie zarazem ostatnim, a Redzi będą mieli pokaźny zbiór naszych uwag. Oby wykorzystali je finalizując prace nad wersją 2.0 :)
 
janisz86 said:
Od dłuższego czasu aktywność tego tematu spada, a wraz z nią pojawia się co raz mniej zgłoszeń o nowych bugach. Pewnie twój update będzie zarazem ostatnim, a Redzi będą mieli pokaźny zbiór naszych uwag. Oby wykorzystali je finalizując prace nad wersją 2.0 :)
Ano właśnie. Mają jeszcze miesiąc z haczykiem. Jestem ciekaw, co uda im się poprawić/ulepszyć. Przydałoby się jakieś info, wstępny changelog, cokolwiek...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom