[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 1.4 - błędy w grze, propozycje zmian

+
Status
Not open for further replies.
Patch 1.35 coś spieprzył z aktem III, zaczyna się i w ogóle tekstur nie ma!
Po ponownym uruchomieniu gry błąd ustępuje.
Też inny błąd, podczas walki ze smokiem w Epilogu na wieży, dźwięk jakiegoś grzmotu się zacina i cały czas się odtwarza i nie ustępuje.
 
Cały czas tu jestem ;)
Nie wiem kiedy kolejne uaktualnienie, bo weekend dosyć napięty, zwłaszcza, że właśnie przysłali mi opowiadania i sagę z tej nowej kolekcji superNOWEJ, i wsiąkłem od czwartku ;)
Jak znajdę chwilę wieczorem (dziś, jutro, pojutrze) to siądę i zbiorę wszelkie sugestie do kupy.

No i pamiętajcie, by czytać to co już ktoś napisał, by nie wprowadzać dubli!!!
 
Chciałbym, aby zostały dodane psy. Tak, dokładnie. We Flotsam wszędzie je słychać, jednak ich nie ma. W Wyzimie było ich pełno i dodawały klimatu. Miłym zaskoczeniem byłoby też wybór filtru tak jak było to zastosowane bodajże w Arcania Gothic 4. Była wersja dla amerykanów (przejaskrawione kolory) i dla europejczyków (stonowane, przypominające te z Wiedźmina 1). Przydałaby się jeszcze możliwość zdejmowania kaptura w zbrojach niebieskich pasów i kejrana. Te zbroje na pewnym poziomie rozgrywki nie ma sensu zastąpić czymś innym a wolałbym oglądać fryzurę wiedźmina.
 
-Silgrad, którego pokonaliśmy na pięści w szulerni w Loc Muine, jest w 2 miejscach. W szulerni i przy tawernie. Jakim cudem tak szybko się tam znalazł?!
-Rekonstrukcja ostatniej sceny Geralta patrzącego na ruiny na coś innego ale znaczne przedłużenie tejże sceny...
 
dazz007 popieram! To szczegół, ale opcja zdejmowania kaptura od kurtki byłaby czymś bardzo mile widzianym. Wyobrażam to sobie jako animację przypisaną pod klawisz (zakładanie i zdejmowanie kaptura). Niby detal i kosmetyka, ale jakie byłoby to piękne :).
 
- Dodanie możlwiości definiowania własnych klawiszy do paneli ekwipunku, dziennika, mapy, itd.
 
nie wiem czy to wina ostatniego patcha, ale miałem taki oto dziwny przypadek:
Ostrzegam filmik może być małym spoilerem!
http://www.xfire.com/video/4c0cfa/
 
Błędy:
1) Flashbacki Geralta mają ścieżkę dźwiękową nagraną w stereo, przez co przy korzystaniu z dźwięku przestrzennego (5.1) ich głośność jest bardzo niska. Po zakończeniu odtwarzania flashbacków, gra wraca do dźwięku 5.1 normalnej głośności i odnosimy wrażenie irytującego przeskoku z cichego filmiku do głośnego otoczenia gry.
2) Sporadycznie (np. w misji gdy idziemy z Rochem niosącym Triss przez las), gdy Geralt jest w bliskiej odległości od osób wypowiadających kwestie, zwrócony twarzą do nich, widzimy napisy w grze, ale nie słyszymy ich głosów, lub głosy te są za bardzo wyciszone).
3) W trakcie przechodzenia prologu (nie pamiętam w tej chwili gdzie konkretnie) udało mi się dropnąć cienikost. Potem, w I akcie, gdy pojawia się quest o zerwanie tego zioła i przygotowanie eliksiru, przygotowałem eliksir bez wizyty w jaskiniach, a mimo to cały czas miałem nieukończone zadanie KEJRAN:CIENIKOST, które kazało mi iść do elfich jaskiń. Postanowiłem więc pójść do jaskiń i zerwać ten cienikost, ale mimo to, quest nadal nie zmienił swojego stanu. To samo, po wypiciu eliksiru tuż przed walką (gdzie żadna informacja o konieczności jego wypicia nie pojawiła się). Niespodziewanie jednak, quest "zakończył się powodzeniem" po walce z Kejranem.

Propozycje:
1) Dodać zabezpieczenie do patchera, tak, aby niemożliwe było zainstalowanie japońskiego/rosyjskiego patcha na europejskiej wersji gry i odwrotnie (patcher, po uruchomieniu, może odnosić się do odpowiedniego wpisu w rejestrze systemowym o wersji gry i wyświetlić komunikat w stylu "Ten patch jest niezgodny z posiadaną wersją gry"). Dlaczego o to proszę? Sam przez pomyłkę (nieświadomie) zainstalowałem japońskiego patcha i miałem krzaczki w launcherze i dziwne wpisy w menu gry, nie mając pojęcia skąd to się wzięło :D
2) Dodać do opcji ustawień gry przełączanie pomiędzy dźwiękiem stereo, a przestrzennym 5.1.
 
A tak w ogóle to kiedy wychodzi 1.4 bo mam chęć drugi raz ukończyć Wieśka, tylko czekam na poprawki :p
 
Nitrusow said:
A tak w ogóle to kiedy wychodzi 1.4 bo mam chęć drugi raz ukończyć Wieśka, tylko czekam na poprawki :p

W sumie to raczej Wiedźmin 2 2.0 albo Wiedźmin 2: ER

3 dni do Gamescom (w chwili pisania posta to już 2 :p ). Tam wszystko będzie jasne. Ale gdzieś pan Adam Kiciński napisał, iż pod koniec września :)
 
Dodać możliwość skonfigurowania dźwięku w kategoriach: muzyka, efekty dźwiękowe, mowa (+ ogólny poziom głośności). Tak było w W1, można więc tak zrobić i w W2 - personalizacja nade wszystko. Bardzo się to przydaje przy tworzeniu filmów (machinim, fanowskich trailerów, recenzji itd).
 
Sanders175
1) Po to by móc wrócić się i zrobić questy których nie wykonaliśmy. Oczywiście tych musiałoby być znacznie więcej,bo te które są kończą się w pewnych momentach gry(szkoda że też tak szybko). Sugeruję by questy łączyły się w pewien sposób np.dostajemy zadanie w akcie 2 ale żeby je wykonać musimy wrócić się do innej lokacji,w tym przypadku do aktu 1 bo tylko tam ,,to coś'' co potrzebujemy się znajduję. Myślę że dodałoby to więcej zabawy w grze jak i więcej możliwości dla twórców,bo przecież nie musieliby się ograniczać do zadań tylko w tym jednym akcie/lokacji.W sumie chyba się zgodzisz ze mną że nikomu taka opcja przemieszczania się między lokacjami by nie przeszkadzała ?
2) Koń to nie żadne klonowanie czy zrzynanie od kogoś. Idąc dalej twoim tokiem myślenia, Wiedźmin skopiował sobie miecz stalowy od innych gier które to już go wcześniej miały. Można tak wymieniać bez końca,bo przecież Wiesiek nie jest pierwszym rpgiem który powstał,a więc prawie wszystko moglibyśmy podciągnąć pod zrzynanie od innych gier.Druga sprawa - Wiesiek posiadając różne elementy, które pojawiły się już w innych grach, ciągle będzie oryginalny ponieważ nadal będzie posiadał swoje unikalne cechy,których żaden inny rpg nie będzie mógł skopiować,bo to całkiem inny świat i opowiedziana historia. Zawsze znajdą się wspólne elementy dla gier w swojej kategorii,dlatego uważam że jazda konno to nic odgapianego,tylko właśnie ten wspólny element dla tego typu gier.
Po za tym jakby nie patrzeć, każdy zachwala czy zachwalał sobie system kontr w AC2:BH czy w Batman AA - w tym ostatnim walka to już czysta przyjemność:atak,obrona,kontra itd. Co do cut scenek podczas kontrataku w W2- chociaż dodać możliwość wł/wył tego.Wolę gdy walką jest taka naturalna i właśnie podczas niej Geralt zadaje śmiertelny cios,niż patrzeć na cut scenkę.
3) Taki Wiedźmin z ogromnym światem jak w Skyrim + questy na różnego rodzaju potwory i dowolność w kolejności ich wykonywania+jazda konno = najlepszy RPG w historii. Mechanika gry z Wieśka w połączeniu z tak ogromną przestrzenią to byłoby spełnienie moich marzeń i zapewne nie tylko moich. Jeżeli nie w Wiedźminie to mam nadzieję że w innej produkcji REDów.
4) REDzi chwalili się ogromnymi i bogatymi lokacjami.No niestety- prawda jest taka że są właściwie małe i zbyt małe by móc się przejechać gdzie kol wiek na swoim rumaku. Dlatego powinni zwiększyć obszar.
5) Pamiętajmy że grafika to nie wszytko a grywalność i fabuła jest najważniejsza,szczególnie w RPGu.

Znowu nie do końca na temat...
 
Kiedy zobaczyłem, że został rozwiązany problem z zadaniem „Zapach kadzideł”, pomyślałem - wszystko fajnie.
Chłopaki z REDa pewnie poprawili wszystkie problemy tego typu. Niestety byłem w błędzie.
Ani słowem nie jest wspomniany identyczny bug/błąd z zadaniami "Podejrzany: Thorak" i "Ściany mają uszy".
(Automatycznie uznanie zadań za niewykonane X po "Wiecznej Bitwie")

Ponad to jeśli pkt. 8 "Wprowadzono poprawki do częstotliwości pojawiania się większych mutagenów."
znaczy, że większe mutageny pojawiają się tylko przy zabiciu, królowych Endriag to chyba dostanę pierd...
Już teraz pojawiały się tak rzadko, że gryzłem krzesło po zbadaniu każdego truchła.
(Chwalcie Pana ludziska za umiejętność "Efekt uboczny")

Co jeszcze?
Nie pamiętam prawdę powiedziawszy. Jak sobie przypomnę to jeszcze ponarzekam, wróć... pozrzędzę.
 
Ja raczej bym wolał aby najpierw uporali sie z bledami w grze a potem zabierali sie za tworzenie dodatków do 2.
 
Ja bym do propozycji dodał:
  • możliwość zaznaczania punktów na mapie i wybierania ich tak, żeby dodatkowy wskaźnik na HUD celował w zaznaczony na mapie cel.
  • i do znudzenia: możliwość, po skończeniu gry, rozpoczęcia jej z aktualnym poziomem rozwoju postaci.
(chyba żadnej z propozycji nie było)

Poza tym to mój pierwszy wpis tutaj, więc witam się pięknie.
 
Tych zgłaszających najwięcej błędów, a w szczególności MbHuntera dodajcie do Creditsów :p (JOKE) :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom