[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 2.2 - błędy w grze, propozycje zmian

+
Status
Not open for further replies.
Ten sam błąd jest w akcie II na arenie po stronie Roche`a gdzie walczymy z rzeźnikiem z Cidaris i płatkiem różu ;p
Gdy wykonamy taki chwyt dzieje się to poza areną.

Ale i tak nic z tego nie zostanie/zostało naprawionych, także taki temat jest bezużyteczny.
 
Jedna drobnostka. Po wyłaczeniu interfejsu klawiszem H, użycie klawiszy mapy, czy dziennika powoduje, że widzimy tylko pusty ekran. Podobnie po wciśnięciu wtedy klawisza escape. Uważam, że Ecs powinno przywracać interfejs - może być przydatne jeżeli ktoś przez przypadek naciśnie H i nie wie co się dzieje. Poza tym klawisze M, J, C itd. powinny wtedy nie działać lub działać normalnie, bo ciemny ekran dezorientuje.
 
poza oczywista optymalizacja kodu przydało by się tez zrobić coś z ta myszka m grze( nie wiem może to tylko mój problem ale u mnie nie wiem na jakich ustawieniech bym gram ciągle jest jakaś zmulona)
 
1. Optymalizacja kodu.
2. Większe możliwości zastosowania medalionu. Obecnie wydaje on ledwie zauważalny dźwięk przy przekraczaniu miejsc mocy oraz pewnych punktów fabularnych. Może chociaż wibracja dla pada ?
3. Dodanie możliwości jedzenia i picia przez bohatera. Obecnie jedzenie jest traktowane jako rupiecie.
W Wiedźminie 1 jak już nie było żywcem co robić (były wogóle takie momenty ?), to zawsze można było upić Geralta a nie brać udziału w żadnym zadaniu fabularnym, żeby tego doświadczyć.
4. Prośba o więcej wiedźmińskich zleceń. Wiem, że W2 to zupełnie inna gra ale w pierwszej części zleceń było na kopy. Zadanie "Kłopoty z Trollem" to niezły początek.
5. Więcej talentów. Rozumiem, że nie da się rozwinąć wszystkich ścieżek rozwoju bohatera czy też podnieść poziomu postaci ponad 35 lvl ale kilka talentów za zabicie potwora lub sporządzenie potężnego eliksiru mutagennego mogłoby się znaleźć :)
6. Finishery. Są odjazdowe, jednak bardzo często po ich wykonaniu przeciwnik (niezależnie od tego czy został spalony, czy też odepchnięty daleko Aardem) dopiero upada, tak jakby walka i finisher były zupełnie osobnymi sekwencjami.
7. Poprawki do scen dialogowych. Przykład, Prolog: Foltest pyta Geralta czy da się wytresować smoka na co Geralt odpowiada: Ludzie robią różne głupoty a według napisów powiedział: Pierwsze słyszę
8. Proszę o jakieś uzasadnienie w Akcie I, w rezydencji Loredo z Geraltem wita się Matias Tum i obdarowuje go jakimś przedmiotem. Nie wiadomo jednak skąd zna Geralta ani czy jest on postacią spokrewnioną z uratowanymi postaciami z Prologu.

Pozdrawiam
 
Po 1 walce z Letho, używając mrocznego miecza, nie odnajdujemy go w woreczku pozostawionym przez królobójcę, zamiast mrocznej broni jest tam jakiś inny miecz stalowy.
 
Nurtuje mnie pewne pytanie :czy po premierze Edycji Rozszerzonej w razie wystąpienia jakichś bugów planowane są jeszcze jakieś patche lub hotfix'y?
 
1. Gdy grałem w W1 Talar został zabity. W W2 ku memu zdziwieniu dostałem tajna informacje od Talara. Śmierć Talara powinam być uwzględniona przy kontynuacji W1.
2. Arena - można wprowadzic losowe przydzialanie przeciwników na arenie - gdyż przez to, że kolejność przeciwników jest zawsze taka sama, na dłużą metę arena staje się nudna. Oczywiście sumaryczna siła losowanych przeciwników powinna być porównywalna dla kolejnych poziomów.
3. Arena - należy zmniejszyć ilość punktów przyznawanych na poziomie łatwym w porównaniu do innych poziomów.
4. Parametry mieczy - trochę bez sensu jest, że zwykły miecz nilfgardzki ma cztery razy wyższe parametry już zwykły miecz temerski. Miecze pospolite używane przez wojska róznych królestw powinny mieć podobne parametry. Natomiast miecze unikalne, w tym te przeniesione z W1 powinny mieć lepsze parametry.
 
Na pewno był już poruszany ten problem ale warto go powtórzyć bo na 100% niewiele graczy zdaje sobie z tego sprawy, gdyż nigdzie nie można znaleźć poniższej informacji w grze. Obrażenia zadawane przez miecze są o wiele mniejsze gdy wyczerpany zostaje pasek wigoru (także gdy nie jest w pełni naładowany). Można to zaobserwować tylko patrząc na okienko statusu walki. Gdyby w grze była podana taka informacja, zmieniłoby to diametralnie stosowany przez graczy sposób walki przy rozwiniętej szermierce.

Edit: Teraz można znaleźć taką inforamcję w samouczku i w dzienniku.

Trochę błędów zostało w ER naprawionych. M. in. w skutki końcu oleje nie znikają po wczytaniu save'a, ale nadal nie można wytworzyć oleju kipiel bo zamiast tego powstaje wywar leczniczy, a przecież była o tym mowa na forum i nawet Kindo stworzył fix do tego: http://witcher.nexusmods.com/mods/218, oprócz tego to samo dzieje się z gromem tj. problem z wytworzeniem tegoż eliksiru. W czasie riposty nadal można otrzymywać obrażenia co znacznie ogranicza jej użycie, szkoda. Tak jak myslałem cześć błędów poprawiono ale co z tego jak istnieją stare bugi jeszcze od wersji 1.0 LOL brak słów poprostu. Jedyny wniosek nasuwa się sam: CD Projekt RED powinien zwolnić wszystkich swoich betatesterów, jeśli takowych wogóle posiada, a jeśli ichnich brak to proszę się sugerować graczami któży zgłaszają błędy.
 
Nawet w edycji rozszerzonej nie naprawili tego błędu w zadanie "W szponach szaleństwa" Pomimo zdobycia u rzeźnika serca i oczu świni geralt daje upiorowi cały czas organy nekkerów, nawet jak ich nie mam przy sobie.
 
Edycja rozszerzona nie naprawia czarnych pasków na ekranie wczytywania areny. Poza tym w prologu zauważyłem że dalej w okienkach samouczka niektóre przyciski nie wyświetlają się poprawnie.
 
crass2012 said:
Jedyny wniosek nasuwa się sam: CD Projekt RED powinien zwolnić wszystkich swoich betatesterów, jeśli takowych wogóle posiada
Ekhem, chciałbym stanąć w obronie testerów - a to dlatego, że wykrycie, opisanie i zgłoszenie błędu to jedno, naprawa to druga sprawa. Testerzy mogli się spisać świetnie, ale brak poprawek może wynikać z takich, a nie innych priorytetów produkcji. Przypuszczam, że Redzi wiedzą o większości bugów, ale po prostu nie poprawiono ich - z różnych przyczyn, nt. których możemy tylko spekulować. Nie usprawiedliwiam tu nikogo - po prostu uważam, że nie można oskarżać konkretnej grupy, nie mając do tego żadnych podstaw (no chyba że masz jakieś dowody, że to właśnie testerzy dali ciała, a nie np. programiści, hm?). Co do błędów - wiele bugów istotnie jest od premiery - chociażby automatyczna zmiana ekwipunku w prologu w cutscenach (jednym z takich momentów jest szturm po wyjściu z hulajgrodu). Naprawdę ręce opadają, gdy się na to patrzy. Nie wiem, co jest bardziej denerwujące: pozostawienie tego buga czy kompletny brak komentarza ze strony CDPR w tej sprawie.
 
Vojtasass said:
Ekhem, chciałbym stanąć w obronie testerów - a to dlatego, że wykrycie, opisanie i zgłoszenie błędu to jedno, naprawa to druga sprawa. Testerzy mogli się spisać świetnie, ale brak poprawek może wynikać z takich, a nie innych priorytetów produkcji. Przypuszczam, że Redzi wiedzą o większości bugów, ale po prostu nie poprawiono ich - z różnych przyczyn, nt. których możemy tylko spekulować. Nie usprawiedliwiam tu nikogo - po prostu uważam, że nie można oskarżać konkretnej grupy, nie mając do tego żadnych podstaw (no chyba że masz jakieś dowody, że to właśnie testerzy dali ciała, a nie np. programiści, hm?). Co do błędów - wiele bugów istotnie jest od premiery - chociażby automatyczna zmiana ekwipunku w prologu w cutscenach (jednym z takich momentów jest szturm po wyjściu z hulajgrodu). Naprawdę ręce opadają, gdy się na to patrzy. Nie wiem, co jest bardziej denerwujące: pozostawienie tego buga czy kompletny brak komentarza ze strony CDPR w tej sprawie.

Hmm jeśli testerzy prawidłowo zaraportowali wszytkie błędy, w tym również te umieszczone przez gracz na forum to jest to bardzo dziwne posunięcie CDP RED, że ignorują błędy a skupiają się na czymś innym. Przecież niektóre bugi diametralnie wpływają na ocenę gry. Prawde mówiąc w ER usunięto znaczną część zgłaszanych błędów, ale pozostało jeszcze sporo do naprawienia. Od premiery gry minął prawie cały rok, a to już IMHO nie usprawiedliwia w żaden sposób "olewanie" błędów na rzecz np. dodatkowych questów.
 
crass2012 said:
Hmm jeśli testerzy prawidłowo zaraportowali wszytkie błędy, w tym również te umieszczone przez gracz na forum to jest to bardzo dziwne posunięcie CDP RED
Dziwne raczej nie, jeśli weźmie się pod uwagę ograniczone zasoby potrzebne na naprawę błędów - głównie ludzi i czas. Odnoszę wrażenie, że terminy są zbyt napięte i po prostu ekipa nie jest w stanie zrobić wszystkiego, przez co muszą się na coś zdecydować. Stąd jedne dziury załatano, a inne pozostały. To jest oczywiście moja hipoteza - myślę, że charakterystyczne usterki są zapisane w bazie danych od dawna, więc ograniczona moc przerobowa wydaje mi się jedynym sensownym wytłumaczeniem - być może dlatego, że jestem z natury optymistą i na dzień dobry nie zakładam, że komuś się zwyczajnie nie chciało. Nie obraziłbym się, gdyby wyszły kolejne patche, bo od pewnych błędów bolą zęby. Wystarczy ustawić niestandardowo klawisze (np. z użyciem klawiatury numerycznej) i włączyć tutek - by dostrzec kilkanaście kolejnych bugów (opisałem je na kilku ostatnich podstronach). Nie wnikam, kto konkretnie jest za to odpowiedzialny. Najważniejsze jest to, że są to błędy rzucające się w oczy, a takich w edycji rozszerzonej być po prostu nie powinno.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom