[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 3.3 - błędy w grze, propozycje zmian

+
glock56 said:
Ale tam wystarczy wdrapać się po drabinach, uratować i dać nogę przez okno. Mi za każdym razem wychodzi, chyba że marnujesz czas na coś innego? :confused:/>
Właśnie o to chodzi, że w wersji EE nie mogę nijak zdążyć (podobnie z drugim punktem), a we wcześniejszych nie sprawiało mi to jakiegokolwiek problemu.
 
Do poprawy:

1. podczas zakupów scrollowanie ilości myszką przewija jednocześnie ilość i kupowane materiały na liście handlarza, o ile kursor jest "nad" tą listą, conajmniej irytujące. Dotyczy areny i normalnej gry.

2. zawieszanie się areny w przypadku gdy na ziemi leży przedmiot (w sali przed areną) lub jest się w pobliżu NPC, a wejdzie się w tryb np przydzielania atrybutów. Dwa możliwe efekty: traci się kontrola nad myszą i czasem miga menu obiektu / NPC, lub gra zawiesza się na cacy w w połowie wyrenderowanym geraltem i otoczeniem
 
Mogliby w końcu zrobić jakieś optymalizacje pod Windows 8, bo spadek wydajności jest mimo nowszych wersji sterowników, a w samouczku obraz szarpie, i to nie tylko ja mam taki problem, z tego co wiem, a w zmiany w panelu sterowników do karty graficznej bawić się nie będę, REDzi naprawcie to w patchu 3.4.
 
Po patchu 3.3:
-tekstury coraz słabiej się wczytują,
-gra potrafi wywalić po wyjściu z lochów w prologu,
-nie poprawiono głębi ostrości w cutscen' ach,
-Geralt po quick time event ze smokiem ,przed spotkaniem z Letho, wsuwa w pochwę stalowy miecz,
Na plus:
-smok poczęstowany jest wreszcie srebrnym mieczem,
-nie wiem czy to jest bug, ale pojawił się nowy model strażnika w Flotsam- bez hełmu, ogolony na łyso.

Moglibyście dodać jakieś zwierzęta w lesie bo słychać je, ale nie widać. Szczególnie irytujące jest to w przypadku ptaków.
 
Wersja 3.3 poziom mroczny będzie troche narzekania zaktualizowana gra poprawnie każdy patch jakikolwiek wyszedł zainstalowany w odpowiedniej kolejności :)
- Gdy pozwalamy Rochowi aby zabił Henselta to (chyba) winniśmy dostać umijętność "Kat" która daje +1% szansy na natychmiastowe zabicie przeciwnika lecz dostajemy umijetność "Fechmistrz" +4 do obrażeń od miecza (tę umiejętnośc winniśmy dostać gdy go uratujemy od śmierci przynajmniej z moich źródeł tak wynika)
- Po wykupieniu umiejętności Berserker poziom 1 (z poziomem 2 tej umiejętności to samo mam) statystyki nie zmieniają się (mam nadal 0%),a powinienem mieć 1% szansy na natychmiastowe zabicie przeciwnika (czy jest jakakolwiek szansa na natychmistowe zabicie trudno ocenić). Także gdy założymy miecz jakiś z bonusem do natychmiastowej śmierci (np.2%) pokazuje tylko w statystykach postaci bonus z miecza(2%) a powinno być z wykupioną umiejętnością berseker 3% (jeżeli się myle to poprawcie mnie).Oczywiście mówie o sytuacji gdy jestem zatruty eliksirami.
- Gdy idziemy z Triss do Cedrika porozmawiać o Kejranie to po rozmowie z nim Triss idzie w stronę drabiny i schodzi trochę przed nią w dół w podłogę a potem schodzi po niewidzialnej drabinie i się blokuje (powinna się teleportować, możliwe, że to było zgłaszane ale nie jestem pewny tak czy inaczej w 3.3 jest to) wczytaie zapisu gry pomaga :)
- Teraz najgorsze jak nigdy do tej pory nie miałem problemu z zawieszaniem gry tak teraz W2 już zawiesił mi się na kilka sekund z 10 razy po czym zaczął działać sam z siebie normalnie...
- Po wyciągnięciu miecza czasem pochwa zacina się i jest odchylona od Geralta pomaga ponowne schowanie miecza.
 
Skończyłem po raz kolejny Wiedźmina 2 i podczas Aktu III ponownie krew mnie zalała, gdy zobaczyłem po raz n-ty ten sam błąd. Myślałem, że w końcu w kolejnym, najnowszym patchu zostanie on usunięty, ale się przeliczyłem.
Może się czepiam, ale naprawdę podstawowe błędy ortograficzne mnie rażą, szczególnie że wystarczy po prostu sprawdzić, jak dany wyraz się pisze.
A o co mi chodzi? O wyraz "spróbój" - w tej błędnej formie wyświetlany w opcji dialogowej podczas siłowania się na rękę z Mocarnym Numą.
Być może błędów ortograficznych było więcej, ale pamiętam tylko ten, akurat dlatego, że kończyłem grę. Jak będę przechodził kolejny raz, zwrócę na to większą uwagę.

Drugi błąd - od czasu ER (pudełkową mam zwykłą, ER mam z GOGA) mam błąd, który jak swego czasu czytałem na forum, przytrafiał się i innym osobom. Bug jest następujący: podczas walki z Kejranem nie mogę, po odcięciu mu przynajmniej 3 macek, nie mogę "polatać" sobie na jedynej ocalałej macce. Co bym nie zrobił, Kejran zawsze mnie zrzuci. Niestety jest to konieczne do pokonania potwora - ten "lot" skutkuje tym, że ruiny wieży przygniatają Bossa, a Gerwant może wysadzić bestię. Pomaga zmniejszenie rozdzielczości na najmniejszą, niestety obniża to komfort gry.

Ostatnia sprawa - przeglądając forum często powtarzały się komunikaty o irytującym ekranie ładowania. Dla mnie jako przedstawiciela starszej epoki graczy, pamiętającej czasy Commodore, jest to niezrozumiałe. Rozumiem, że obecnie gracze chcą wszystko, "już, teraz, natychmiast", ale naprawdę poczekanie kilku chwil, nim ekran się załaduje, nie sprawi, że komuś korona z głowy spadnie (no, chyba, że kontrakt na jego głowę podjął Letho...) Pamiętam czasy, gdy zostawiało się odpaloną grę na Commodore i przez około pół godziny szło się jak najdalej od komputera, bo każde lekkie stąpnięcie mogło spowodować zawieszenie się gierki. Więc naprawdę nie rozumiem tego psioczenia. A czas kiedy nie tłuczemy potworów możemy spożytkować choćby dla napicia się herbaty. O ile fabuła będzie stała na tak przyzwoitym poziomie jak teraz a lokacje będą tak piękne jak wszystkie z aktu IV z jedynki, czy Vergen z dwójki, to dla mnie taki ekran będzie czasem, gdzie będę mógł zaparzyć sobie herbatę. A po ujawnionych screenach widać, że teiny w organizmie podczas przechodzenia Wiedźmina 3 mi nie zabraknie.
 
Błędy na mac-u z AppStore (wersja 1.01):
- sporadyczne wyłączanie się dzwięku
- na imac-u late 2012 (27") brak możliwości ustawienia rozdzielczości 1920x1080 (full HD)
- błędy podczas przerywników z ustawiniem 'filmowa głębia ostrośi' w wysokiej rozdzielczości
- i na koniec- optymalizacja, optymalizacja, optymalizacja- na tym samym sprzęcie na windowsie gra chodzi dużo lepiej


pozdrawiam
 
TW2EE 3.3
Podczas walki z ludźmi w AKT3, przeciwnicy potrafią się "zaciąć" w miejscu lub dalej iść z wyciągniętą bronią nie atakując Geralta, podczas gdy on tnie ich na kawałki.
 
Yajirobei said:
Skończyłem po raz kolejny Wiedźmina 2 i podczas Aktu III ponownie krew mnie zalała, gdy zobaczyłem po raz n-ty ten sam błąd. Myślałem, że w końcu w kolejnym, najnowszym patchu zostanie on usunięty, ale się przeliczyłem.
Może się czepiam, ale naprawdę podstawowe błędy ortograficzne mnie rażą, szczególnie że wystarczy po prostu sprawdzić, jak dany wyraz się pisze.
A o co mi chodzi? O wyraz "spróbój" - w tej błędnej formie wyświetlany w opcji dialogowej podczas siłowania się na rękę z Mocarnym Numą.
Być może błędów ortograficznych było więcej, ale pamiętam tylko ten, akurat dlatego, że kończyłem grę. Jak będę przechodził kolejny raz, zwrócę na to większą uwagę.
TO

Właśnie sama chciałam o tej sprawie napisać. Serce mnie zabolało, gdy to zobaczyłam.

Za to innych błędów ortograficznych w grze jakoś nie zauważyłam.
 
Taki zabawny błąd zauważyłem po upgradzie (kilka patchy, chyba od 3.1 do 3.4).
Na samym początku gry, podczas sceny w namiocie, Triss leży na łóżku ubrana. Natomiast po wejściu strażnika, Triss podskakuje nerwowo i nagle jest już tylko owinięta ręcznikiem.

screen na dowód

Kupiłem wersję polską, a tu wersja australijska?
 
Nie wiem czy to się zalicza raczej do błędów fabularnych czy technicznych.

Fajnie czasem jak Geralt podczas walki wykrzykuje do potwora "Ale jesteś brzydki" albo "Jestem już na to za stary." Kolejny tekst: "Więcej was matka nie miała?" jest zabawny jak go Geralt wygłasza do stada nekkerow. Gorzej brzmi podczas walki z kejranem lub smokiem (zdarzyło mi się w obu z nich). To samo, gdy Iorweth wykrzykuje "Zdychaj bloede Dhoine" do stada harpii.

O, i na początku II aktu, grając księciem Stennisem, można zagadać do żołnierzy jak się obok nich przechodzi. Spróbowałam, a jeden z nich do mnie "Nie wiem kim ty kurwa jesteś, ale mam nadzieję, że cywilem".
 
Witam.

Ostatnio przechodzę drugi raz Wiedźmina II, tym razem po stronir Iorwetha.
Zauważyłem, że w przerywniku między aktami I i II Jakier używa słowa:
chodź
zamiast
choć

Pozdrawiam,
Rafał

Scalam. Przed założeniem tematu proszę użyć wyszukiwarki - odpowiedni temat zazwyczaj już istnieje, tak jest też w tym przypadku.
Wysłałbym ci wiadomość z linkiem do tego posta, ale masz zablokowaną skrzynkę odbiorczą.
Szypek
 
1) Była jakaś łatka która naprawiała problem z ciągle palącymi się zwłokami zgnilców w Aedirn, Mam najnowszą wersję gry na steamie i ciągle się palą, gasną jedynie jak się zbliżę.
2) Problem z duchem żołnierza Nilfgaardzkiego we Flotsam, pomimo zdobycia serca i oczu świni nadal gra uznaje, że dałem mu organy nekkera.
3) Podczas schodzenia z drabin miecze wiedźmina i pochwy mieczów znikają z pleców
4) Podczas gdy odrin się kładzie i chcemy go podnieść to wyświetla się na środku ekranu napis "W tym miejscu to niemożliwe" czy coś takiego.
5) Podczas bitwy duchów nadal postacie są pomylone
6) Błąd podczas walki z posłańcem w Loc muine, pomimo użycia znaku yarden, tego co blokuje przeciwnika magik nadal znika.
7) Zadanie z tym manuskryptem w Loc, gdzie walczymy z tym zamaskowanym magiem, otacza go cały czas bariera i nie da rady mu zadać obrażeń, pomimo tego jeśli użyję aardu to odpycha mnie tak jakbym wchodził w jego osłonę.

Jeszcze dużo błędów jest od wersji 1.0 które nadal nie zostały naprawione.
 
Niestety, ale chyba już nie mamy co liczyc na jakiegoś porzadnego patcha do W2. Jak już coś wychodzi to jakieś drobne łatki, co jest dziwne skoro pewne bugi są sygnalizowane już wiele miesięcy.
 
Ja po ostatniej aktualizacji trochę znalazłem tego

W mrocznym poziomie trudności w ogóle mi toksyczność mi nie schodzi. Oraz jak wypiję eliksiry to raz może się pokazać ikonka z czasem do końca a raz nie.

W Vergen w "narada wojenna" Geralt wtapia się w krzesło i tak se w nim stoi oraz kubek Saski jest przewrócony na stole. Scenka gdzie Geralt z Iorwethem czekają zewnątrz na filippe. Nie wiadomo skąd jedna filippa również stoi na zewnątrz gdy druga wychodzi z pomieszczenia do nich.
 
Problem z kamerą podczas walki za pomocą pada do gry (w moim przypadku pad od x360) - kamera jest statyczna a obracanie jej jest niemożliwe za pomocą gałki która do tego służy ze względu na to że obsługuje się ją tą samą ręką na padzie, którą się atakuje. Rozwiązanie z automatycznym ustawianiem kamery tak jak w wersji na xbox'a było by najlepsze
 
Ostatnio trochę gram w W2 i zauważyłem kilka rzeczy które można by poprawić. Na początek chodzi o questy:
"Ściany mają uszy"
"Podejrzany Thorak"
Podobno było to już naprawiane w poprzednich łatkach a mimo to dalej jest problem, przed wyruszeniem na bitwę pięknie oba zaliczone. Po powrocie oba lądują jako nie zaliczone. Dziwna sprawa...

- Grając na padzie zauważyłem, że po przejściu przez jakieś drzwi np. z lasu obok Flotsam, czy też wchodząc do karczmy następuje po wejściu taki szybki obrót kamery. Na K+M takiego czegoś nie ma bo sprawdzałem. Trochę to jest wkurzające bo ustawia Geralta w różnych pozycjach.

- Problem z duchem żołnierza Nilfgaardzkiego we Flotsam nadal występuje, pomimo wyrzucenia wszystkich serc i oczu nekkerów i zabraniu tych od świni on nadal oskarża Nas o oszustwo.

- Ostatnia sprawa to, fajnie byłoby gdyby rozwój Geralta wydłużyć tak gdzieś do 40lvl. Teraz spotkałem się z taką sytuacją że kończąc 2 akt po stronie Iorwetha miałem 35lvl czyli maksymalny. Tak się jakoś złożyło że trochę zabawiłem się z harpiami zbierając na Wiarołomcę :D I teraz w 3, pasek postępu naładowany ko końca a leveli już nie ma.
 
Top Bottom