[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 3.3 - błędy w grze, propozycje zmian

+
[MOŻLIWE SPOILERY] Patch 3.3 - błędy w grze, propozycje zmian

Jak zwykle - to, że taki temat istnieje, nie oznacza jeszcze oficjalnego potwierdzenia prac nad patchem.
Ale błędy gdzieś zgłaszać trzeba.

Poprosiłbym o tylko merytoryczne posty, ale i tak nikt mnie nigdy nie słucha, więc co ja tam będę...
 
UWAGA

TU NIE ROZWIĄZUJEMY SWOICH PROBLEMÓW Z GRĄ, TYLKO PODAJEMY POTWIERDZONE BŁĘDY


Pomoc dla wszelkich niedogodności: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/27964-zasady-korzystania-z-dzialu-pomocy-technicznej-uwaga-zmiany/
 
- Czarne ekrany na monitorach 5:4 przy kończeniu rozdziałów.
- Brak spójności merytorycznej - w Prologu: najpierw Roche mnie beszta za podpalenie zamku, a potem mówi, że cisza i spokój...
 
- Wsparcie dla monitorów 16:10
- Zoptymalizowanie graficznego świata gry(wciąż zdarzają się kolizje postaci, znikające tekstury, nagłe pojawianie się bohaterów)
Jak reszte zbiore i sobie przypomne to dopisze
 
Rozwiązanie problemu z łbem wilka, czyli że pojawia się głowa na monitorze i dalej gra się nie włącza.
 
1) W prologu jest pewna nieścisłość:

Gdy witamy się z Rochem "po przyjacielsku" to mówi, aby przynieść coś do picia. Potem po wszystkich "wspomnieniach" Geralta ponownie woła Ves i:
Roche: "Przynieś coś do picia. Nie będziemy siedzieć tu o suchym pysku."
Geralt: "Nie można było tak od razu?"
Roche: "Twój los w twoich rękach."

Zawsze mnie to razi :)

2) A pozatym to cienie... Są jeszcze gorsze niż przedtem. Np.

Podczas cutscenki gdy Iorweth rozmawia z Letho cienie to kwadraciki... Masakra jakaś :p

3) Właśnie wsparcie dla 16:10, bo podobno scenki nie chodzą niektóre przez co trzeba na 16:9 grać i są czarne paski.

4) Oraz... Czy tylko u mnie Geralt to Szary Wilk? Można by to zmienić REDzi.
 
Propozycja zmian:
Wprowadzenie do ustawień graficznych możliwości ograniczania fps - Jak gram i sprawdzam FRAPS-em to jak jest 30 fps to jest płynnie, a jak jest 38 (szczególnie na arenie) to wygląda to tak jakby Geralt się teleportował. Proszę tylko o nie pisanie rad typu "kup lepszy sprzęt" czy ściągnij jakiś tam wynalazek, który albo narobi coś w kompie, albo będzie 30-dniowym trialem.

Narazie gra działa bezbłędnie (nie wywala, nikt po ścianach nie chodzi), jak coś mnie się przytrafi to poinformuje.
 
Na monitorach 4:3 są czarne paski.
Zbroja kruka nie działa. (jest niewidoczna)
W prologu między poszczególnymi opowiadaniami Geralta pancerz zmienia się na standardowy.
W scenie z zabójstwem Foltesta Geralt ma 2 miecze choć 1 został mu zabrany przez smoka.
 
BŁĘDY:
- w prologu, przed wejsciem do pomieszczenia, gdzie podnosi sie bramę, aby król mógł wejść, zabijając rywala, pojawila sie scenka wykanczajaca go (po ogluszeniu). Walczylem na dworze, a scenka była w budynku i znowu walka na zewnatrz z drugim rywalem;
- będąc w zamtuzie (Flotsam) słychac głosy bijatyki na dole;
- podczas walk na dole jeden z obserwatorów ma pasek życia?
- gre czasem wywali do windowsa (Vista), np przy próbie zapisu stanu gry (zmniejszenie "Budżet pamięci na tekstury" prawdopodobnie pomaga, ale czemu nie miało by działać na full?)
- Gerald zaciął się podczas skradania w posiadlości Loredo - przyklejał się po kolei do ścian i beli drewnianych i nie mógł odejść;
- słychac głosy walki w posiadlości Loredo, nawet jeśli nikt nie walczy;
PROPOZYCJE:
- brak porównania ZAŁOŻONEGO sprzętu z tym u sklepikarza;
- powinno być wiecej tekstów obserwatorów podczas walki na pięśći, obecne zbyt często się powtarzają;
- można by dodać kilka naprawe drobnych questów w całej grze (np przekazanie komuś towaru, albo informcji), urozmaiciło by to jeszcze bardziej rozgrywkę;
 
Co się stało z głębią ostrości? Czy u Was jest podobnie?








Sytuacja wygląda identycznie przy medytacji. Obraz za plecami Geralta jest mocno rozmyty, ale to rozmycie nie jest płynne (stopniowo zwiększające się wraz z odległością od wiedźmina) tylko gwałtowne, jakby ktoś użył miejscowo gaussian blur. :|
 
najpierw Roche mnie beszta za podpalenie zamku, a potem mówi, że cisza i spokój...
Rowniez mnie to zdziwilo. We Flotsam w karczmie przy rozmowie w czasie silowania na reke jeden z zawodnikow odsyla nas do jozwy (w wersji glosowej) a w napisach jest wersja z jonasem jesli dobrze pamietam. Przydalaby sie rowniez mozliwosc zwiekszenia bufora na testury i obiekty bo troche dziwne to wyglada, gdy kilka krokow przed wiedzmakiem nastepuja zmiany. Nie przypominam sobie by to tak dzialalo wczesniej. Wszystko w opcjach ustawione na maks.
 
W samouczku w momencie kiedy gra karze nam wejść do panelu głównego zamiast ikonki startu mam: [[GI_Exit,1]]. Grając na padzie oczywiście :)
 
We Flotsam, podczas bijatyki z pierwszym przeciwnikiem pod karczmą, czasem zdarza się tak, że wyskakuję ikonka "Rozmawiaj" (przycisk ), lecz i tak nie działa... Gram na Xbox'ie.
 
- Po wyjściu z budynku kamera wykonuje obrót o 360 stopni wokół Geralta.
- We Flotsam: mimo że niektóre pochodnie nie są zapalone słychać trzaskający ogień i widać poświatę od ognia.
- W Prologu: po wyłączeniu dlc z elementami ubrania Geralta, na początku każdej opowiadanej sekwencji wiedźmin biega w samych gaciach:).
- Brak w ekwipunku talizmanu (serce Melitele), pomimo że Geralt otrzymał go od NPCa.
- Dołączam się do chóru proszącego o pełne wsparcie dla formatu 16:10.
 
1. Gra zawiesza się i wyskakuje okienko "Czy chcesz wysłać raport..." spowodowane wg mnie tym:


2. Podczas walki na pięści nie ma nazwy i paska życia przeciwnika w każdym przypadku. Screena mogę dostarczyć.
 
1. optymalizacja dla kart graficznych AMD RADEON by się przydała, kupiłem laptopa z RADEONEM HD6XXX i na minimum nie da się grać i muszę grać na zintegrowanym INTEL HD3000 na którym grać da sie na średnich nawet
2. w I akcie często kejran zabija mimo że w wiedźmina nie trafi
3. też przy kejranie podczas wchodzenia po tych skałach na niego coś nawala i bardzo powoli wiedźmin na te skały wchodzi (bug nie u wszystkich występuje ale np. u mnie na 3 komputerach to mam obstawiam że przez grafiki RADEON ale pewny nie jestem)
 
W 3 akcie po wykonaniu questa związanego z Brygidą nie mogę znaleźć Roch'a, na minimapce jest znacznik, ale nie ma tam Roch'a. Przez to musiałem ratować Triss.
 
@Vojtasass
U mnie niestety było tak samo. Dlatego wyłączyłem ten efekt, bo nie dość, że nie wyglądał zbyt rewelacyjnie to jeszcze niemiłosiernie zamulał cutscenki i walkę na pięści. A komputera najgorszego nie mam (gram na wysokich ustawieniach przy ok. 50fps).
 
- problem z przerywnikami między rozdziałami na monitorach 4:3 (sam głos bez obrazu); przestawienie formatu na 16:9 nie do końca pomaga (jest obraz i dźwięk, ale po zakończeniu cutscenki gra wychodzi do pulpitu bez okna komunikatu o błędzie)
- ten sam problem z cieniami co u koszyk1988 oraz z głębią ostrości u Vojtasass
- dziwne artefakty pojawiające się na granicach pomiędzy jedną a drugą teksturą (migające piksele - może uda mi się nagrać frapsem)
 
To może nie jest jakiś istotny błąd, ale gdyby wyszła jadnak ta łatka, to fajnie jak by to poprawiono.

Choci mianowicie o grę w trybie mrocznym. Kompletnie nie czuje się żadnej trudności. Gra się jak na poziomie normalnym, a po uzyskaniu specjalnego zestawu zbroi gra jest już bardzo prosta.

Na czym miał polegać ten tryb?

Przeciwników nie jest więcej, a i biją jak mazgaje.
 
Top Bottom