SOLVED MSI Afterburner powoduje wywalanie z gry

+
MSI Afterburner powoduje wywalanie z gry

Od dobrych kilku miesięcy nie uruchamiałem gry więc nie jestem wstanie powiedzieć od kiedy ten problem występuje, ale dziś chcąc pobiegać po Velen okazało się, że przy uruchomionym MSI Afterburner gra wywala do Windowsa już na etapie uruchamiania intra. Nawet jak go pominę to wywala zaraz po pojawieniu się głównego menu. Zweryfikowałem pliki gry za pośrednictwem GOG Galaxy, oraz zainstalowałem najnowsze wersje MSI Afterburner oraz RivaTuner Statistics Server ale to nie pomogło. Na pewno pod koniec września ubiegłego roku wszystko działało prawidłowo. Czy ktoś spotkał się również z tym problemem i potrafi poradzić?
 
A może spróbuj tego Afterburnera przywrócić do takiej wersji, jaka była wtedy, kiedy W3 działał?
 
Taki układ miałem na początku :) Odkryłem co jest problemem na jakimś anglojęzycznym forum. Trzeba odinstalować z poziomu GOG Galaxy dodatek do W3 o nazwie Game Overlay. Teraz znów na nowo wszystko hula aż miło.
 
I znów przestało działać.

Jednak działa. Okazało się, że miałem nieaktualnego klienta GOG Galaxy. Tylko kurczę niech mi ktoś wyjaśni co wersja GOG Galaxy ma wspólnego z odpalanym z pominięciem tego klienta Wieśkiem? Przecież to jakieś chore jest :/
A tak swoją drogą to widzę, że już nie ma tego całego Game Overlay wśród DLC do Wieśka wiec chyba CDPR się z tego wycofało po tym jak się okazało ile problemów generuje ten dodatek :)
 
Last edited:
Top Bottom