Muzyka bez granic, czyli wszystko, czego słuchasz

+
No właśnie nie byłem pewny, czy to tylko moje odczucia, że nie uważam tej muzyki za wpisującą się w ramy metalu. Rockiem też bym tego nie określił. Taki szybki pop w konwencji metalowej.
Dla mnie metal, taki czysty i klasyczny, to powiedzmy Metallica - Kill'em All. Oczywiście to tylko jeden z gatunków metalu, ale sam album jest defincją heavy metalu.
 
Last edited:
Okej. Dla mnie nu-metal to nie metal, więc się zgadzamy ;)

Metallica to na pewno pewien wzór, podobnie gdy myślę Napalm Death - grind, thrash metal - Slayer. I tak dalej.
 
W ogóle mam taką propozycję. Jeśli wątek polegający na wrzucaniu klipów muzycznych bez obszerniejszego komentarza w ogóle jest potrzebny na forum, to może warto by było oddzielić go od faktycznej dyskusji o muzyce.

No dobra, było tu ostatnio rozmawianie o metalu i artystycznym poziomie tekstów i muzyki w tym gatunku.

Jednym z moich ulubionych zespołów metalowych jest Neurosis. Ich teksty są dosadne, ale poetyckie, często nawiązujące do kondycji człowieka we współczesnym społeczeństwie, a także do tradycji i wierzeń rdzennych amerykanów.
Mój ulubiony ich numer zaczyna się np wycinkiem z odezwy Indianina Hopi do ludzkości:


W kwestiach bardziej techniczno-kompozycyjnych, jest inna ciekawostka. Otóż członkowie zespołu tworzą również formację Tribes of Neurot, która zajmuje się muzyka elektroniczną, opartą na samplach. Nagrali między innymi album stworzony z nagranych odgłosów owadów. Co ciekawe, do wielu płyt Neurosis, Tribes of Neurot nagrało uzupełniające je płyty z samplami. Ukoronowaniem projektu są płyty "Times of Grace" Neurosis i "Grace" Tribes of Neurot, które odtwarzane równocześnie tworzą nową, muzyczną harmonię:



Nie wiem jak inni, ale ja tu zbytniego prymitywizmu nie widzę.
 
Last edited:
Odpaliłem sobie playlistę z YouTube ułożoną w 2010 i wzięło mnie na wspominki. A jak wspominki, to z niej znany tu na pewno:


Blood upon the skies
Crying walks across the Land


I idący Geralt. Fucking epic. Nostalgia.
 
Czasami wpadnę na nagranie, które nikomu się nie podoba, a mnie przeszywa na wskroś.

Katuje od tygodnia.

 
Top Bottom