Muzyka bez granic, czyli wszystko, czego słuchasz

+
@Szincza, You made my day!

A z tej innej, smutnej strony - szkoda naprawdę pamiętam, że oglądałem gościa w programie i robił bardzo pozytywne wrażenie artystyczne.

Gienek Loska nie żyje. "Zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu" - poinformowała Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku. Artysta miał 45 lat. Pogrzeb odbędzie się dziś na Białorusi.
Muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz, zwycięzca pierwszej edycji programu "X Factor" i lider zespołu Gienek Loska Band, z którym wydał dwie płyty, doznał udaru podczas pobytu w rodzinnym domu w Białooziersku na Białorusi. Odwiedzał wtedy swoją mamę. Następnego dnia miał wracać do Polski. Nie zdążył. Na stół operacyjny w szpitalu w Baranowiczach trafił dopiero po jedenastu godzinach.
 
Swego czasu słuchalem tego tak często, że aż mój agent z NSA miał dość. Czekam na album.
W sumie jest to dobra chwila, by posłuchać jeszcze raz. Albo kilkanaście razy.
 
Fajna rzecz. Szkoda tylko, że zdecydowana większość utworów to typowa muzyka podkładowa. Te śpiewane wyróżniają się mocno in plus.
 
w abonamencie? To nie dla mnie Ciut za dużo wokół tych abonamentów. Jeszcze jeden off-top to jest RPG do grania czy do czytania?
 
w abonamencie? To nie dla mnie Ciut za dużo wokół tych abonamentów. Jeszcze jeden off-top to jest RPG do grania czy do czytania?

To jest RPG, ale bardzo, bardzo nastawiony na walkę. Jak nie masz "game pass" i nie chcesz wykupić 3 miesięcy za 3 Euro / msc., to "Wasteland 3" kosztuje jakieś 60 Euro.
 
Raczej do grania. A co, starego Tormenta się spodziewałeś?

Bardzo nie lubię czytać z monitora oczy mi od tego prawie krwawią a w takich "Staroszkolnych" RPG-ach mamy całe szpalty tekstu do czytania. Te gry mają świetną fabułę i klimat ale dlaczego nie mogą mieć tych rzeczy bez gapienia się w drobny maczek? W ogóle nie rozumiem fenomenu owej "Staroszkolności" mimo iż mam bez mała 35 lat może dlatego że wychowałem się bez PC.
 
Ten utwór nie wychodzi mi z głowy od kiedy usłyszałem go w Radiu. Fantastyczna ponadkulturowa fuzja Muzyczna:


Projekt "Arabo-Cuban" współtworzą Libańska wokalistka Hanine Abu Shakra i Kubańska grupa Son Cubano zaś powyższy utwór "Lama aa tarik el ein"(La fuente) pochodzi z ich pierwszej wspólnej płyty zatytułowanej "10908 km" jest to odległość między Havaną a Bejrutem. Tak rzadka inicjatywa wymagała kilu słów objaśnienia.
 
Uwielbiam piosenkę francuską szczególnie wiersze i pieśni Georga Brassensa(Polecam Polski ich przekład)
A to ostatnie odkrycie:
 
1604772361557.png

1604772385000.png
 
The Young Pope - świetny serial, świetny klimat, reżyseria, aktorzy no i niekiedy dobra muza :) Polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział.
Drugi sezon nosi nazwę The New Pope

 
Top Bottom